Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

@Kaaban

ja się nie zgadzam, ale allegro tak. w przeciwnym razie kazali by płacić po każdej zakończonej, wystawionej aukcji.

płacisz tak? gratulacje. ja nie, bo mi jest wygodnie zapłacić raz na 3 miesiące niż 20 razy w ciągu tego czasu.

a skoro nie każą to nie rozumiem to czego pijesz?

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kupie coś od Ciebie i zapłacę za pół roku, zgadzasz się?

Pewnie, sprzeda ci gume do zucia, za 10gr. Za ktora bedziesz mu mogl zaplacic nawet po 10 latach, bo taka dla niego ma wartosc to 10gr ;) Rozumiesz o co chodzi? Te 9zl na tle tych xxxxx zl (albo i wiecej) jakie trzepie w ciagu miesiaca allegro jest smieszna suma, i ubieganie sie o takie kwoty pewnie ich drozej wynosi niz kwota ktora sciagaja (no moze troche przesadzilem). Wiec nie bulwersujcie sie ze ktos placi rachunek po roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Te 9zl na tle tych xxxxx zl (albo i wiecej) jakie trzepie w ciagu miesiaca allegro jest smieszna suma, i ubieganie sie o takie kwoty pewnie ich drozej wynosi niz kwota ktora sciagaja (no moze troche przesadzilem).

Uwielbiam takie myślenie. Skoro to dla nich taki promil to może w ogóle nie płać, przecież to tylko 9zł? :mur: Jakby padł serwer i wcięło połowę Twoich komentarzy to byś ich pewnie ukrzyżował i założył topici na każdy mforum w internecie że Alledrogo to najgorszy syf. Ale jak trzeba zapłacić to nie ma chętnych.

 

Oh, jak mnie takie cwaniaczki w....ają :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jejku... nie od dziś używam allegro i regularnie im płace prowizje spłacając do tych 9.99PLN które są granicą długu i co? strasznie na tym zbiednieli na pewno... (zwłaszcza w porównaniu do tych kilkuset zł co im już zapłaciłem).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby padł serwer i wcięło połowę Twoich komentarzy to byś ich pewnie ukrzyżował i założył topici na każdy mforum w internecie że Alledrogo to najgorszy syf. Ale jak trzeba zapłacić to nie ma chętnych.

jak mnie i kilku innych na allegro okradziono to dokumenty o które prosili na policji allegro przysłało po prawie 3 miesiącach .... N/C [`] Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

omg, przecież napisał, że płaci, tyle, że nie od razu. płacisz po każdej wystawionej aukcji? nie? to robisz identycznie! ^_^

Nie płacę po każdej aukcji bo jest to bez sensu. Zawsze jak zaczynam się zbliżać do zera (czyli 2-3zł na plusie)- wpłacam na zapas np. 15zł. W ten sposób mam przedpłatę na kolejne rachunki. I tak w koło. Zawsze utrzymuję te minimum kilka zł.

W całej wieloletniej mojej współpracy z Alledrogo zdarzyło mi się 2-3 razy mieć debet, ale wtedy faktycznie nie miałem grosza przy pupie. Należność uregulowałem w ciągu 2-3 tygodni.

Tutaj natomiast widzę wypowiedzi kolesi, którzy beztrosko jadą na debecie cały czas po pół roku, rok i jeszcze mają czelność twierdzić że jest ok. :mur: :mur:

 

jak mnie i kilku innych na allegro okradziono to dokumenty o które prosili na policji allegro przysłało po prawie 3 miesiącach .... N/C [`]

Ja ich nie bronię. Opłaty są wygórowane, problemy z kontaktem, itd. Nie przeczę- potwierdzam. Ale podobnie jest w MPK (stare rzęchy bez klimatyzacji, ogrzewania, ceny biletów drogie). Ale zasada jest prosta: Nie chcesz- nie korzystaj, a jeśli korzystasz- to płać.

Krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Komiczna sytuacja prosto z ebay.uk ;)

 

Wygrałem aukcje, której wystawcą okazał się Turas, po aukcji standardowo kliknąłem "Request Total From Seller", czyli żeby wysłał fakturę/podsumowanie, które uwzględnia koszty wysyłki itp itd. od faktu kliknięcia i wygrania aukcji minęło 5dni. Jeszcze parę godzin temu zastanawiałem się czy nie przypomnieć się mailowo aż tu nagle otrzymuje maila od sprzedawcy o treści:

 

Twoja paczka została dziś nadana na adres z ebaya :blink:

 

Obstawiamy - pomylił się czy bomba?

 

PS. Jeśli dostane przedmiot to co mam zrobić z tym sprzedawcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli dostane przedmiot to co mam zrobić z tym sprzedawcą?

jak to co? zaplacic za przedmiot, ktory wylicytowales lacznie z kosztami przesylki.

 

 

sam place prowizje dopiero jak przekrocze -10pln, ale place je regularnie i w terminie. jest drogo to fakt, ale skoro korzystam to sie z tym zgadzam i place. jak komus za drogo to jest swistak i ibej.peel :lol:

 

 

co do pomylki to mozliwe, bo sam mialem pare przypadkow, ze paczki wyszly do mnie przed przelewem i sam z racji ludzkiego bledu wyslalem mimo braku kasy na koncie i za kazdym razem ja dosylalem kase i kase dostawalem od kupujacego ktory otrzymal przedmiot bez platnosci.

 

bomby sie nie boj, bo turasy nie sa az takimi ekstremistami a i skanery sa coraz doskonalsze i potrafia wykryc duzo wiecej jak pare lat temu ;)

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem już kilkanaście rachunków, co z tego, że jeden np. po pół roku? liczy się, że w końcu zapłaciłem.

Ciekawe czy jak pracodawca będzie zwlekał z wypłatą pół roku , no ale w końcu zapłaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważacie jednej znaczącej różnicy. ja na półroczne zaleganie z wypłatą bym się nie zgodził, allegro natomiast na płacenie rachunków po pół roku pozwala.

Zgodnie z regulaminem Allegro:

Jak często będzie trzeba dokonywać opłat? Jakie formy płatności proponujecie?

 

Regulować rachunek powinieneś:

 

* raz w miesiącu, jeśli Twoje zobowiązania wobec Allegro będą równe lub większe od 10 zł;

* jeśli otrzymujesz faktury od Allegro, raz w miesiącu bez względu na wysokość naliczonych opłat.

Możesz wskazać gdzie pisze, że możesz zalegać pół roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwala w sensie, że nie wyciąga żadnych poważniejszych konsekwencji (bo chyba zablokowanie możliwości sprzedaży do takowych nie należy?).

po za tym to pół roku było tylko przykładem. fakt, że raz zdarzyło zalegać coś koło 4-5 miesięcy, ale z powodu pobytu w Irlandii. w każdym razie jeśli allegro nie zezwalałoby na takie "występki", już dawno moje 5 letnie konto byłoby zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwala w sensie, że nie wyciąga żadnych poważniejszych konsekwencji

Nie ma sensów dopowiedzianych, nie dopowiedzianych, itd. Sens jest jeden. Zgodnie z regulaminem masz płacić raz w miesiącu jeśli masz plecy. Nie płacisz to jesteś cwaniak co korzysta i żeruje. Nie wiem z czym tutaj próbujesz polemizować, albo się usprawiedliwiać :blink:

Po prostu nie lubię takiego cwaniactwa i tyle. Stąd moja ocena.

 

A dlaczego Allegro nie reaguje? Bo płynność finansowa i chęć nie zrażania do siebie chlebodawców nakazuje przymykać oko na te opóźnienia. Gdyby zaczęli tego pilnować tak jak pisze w regulaminie to cała rzesza takich właśnie osób wieszałaby psy w całym internecie na to jacy są wredni bo mają czelność egzekwować swoją kasę. Taka polska mentalność- zakombinować, nie zapłacić, wejść za pół ceny, znaleźć i nie oddać, nie pomóc. Przepraszam tych, którzy tacy nie są. Ich to nie dotyczy.

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensów dopowiedzianych, nie dopowiedzianych, itd. Sens jest jeden. Zgodnie z regulaminem masz płacić raz w miesiącu jeśli masz plecy. Nie płacisz to jesteś cwaniak co korzysta i żeruje. Nie wiem z czym tutaj próbujesz polemizować, albo się usprawiedliwiać blink.gif

Po prostu nie lubię takiego cwaniactwa i tyle. Stąd moja ocena.

byłbym cwaniakiem, gdyby udało mi się, w ogóle allegro rachunków nie płacić. płacić - płacę, więc ciężko żebym żerował. natomiast ja nie bardzo wiem dlaczego przyczepiasz się do cudzych płatności. walczysz o ideę uczciwości do cna? powodzenia.

 

A dlaczego Allegro nie reaguje? Bo płynność finansowa i chęć nie zrażania do siebie chlebodawców nakazuje przymykać oko na te opóźnienia. Gdyby zaczęli tego pilnować tak jak pisze w regulaminie to cała rzesza takich właśnie osób wieszałaby psy w całym internecie na to jacy są wredni bo mają czelność egzekwować swoją kasę. Taka polska mentalność- zakombinować, nie zapłacić, wejść za pół ceny, znaleźć i nie oddać, nie pomóc. Przepraszam tych, którzy tacy nie są. Ich to nie dotyczy.

przecież allegro w końcu egzekwuje swoją kasę. dlaczego wyjeżdżasz ponownie z hasłem "nie zapłacić"? płacę? płacę! kompletnie już Cię nie rozumiem.

 

dla allegro nie liczy się płynność wpływów z rachunków, ale wysokość wpływów z rachunków!

X płacił rachunki zawsze po terminie. ostatecznie po 5 latach wyszedł na 0,00zł. łącznie zapłacił allegro 5000zł.

Y płacił rachunki zawsze w terminie. po 5 latach miał oczywiście czyste saldo. łącznie zapłacił allegro 3000zł.

chyba nie muszę pisać, którego użytkownika allegro bardziej będzie sobie cenić?^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał dostać 3000 w terminie, niż obiecywane 5 po terminie :)

Tak czy siak dłużnik w końcu płaci, więc nie rozumiem dlaczego nie miałby spłacać należności na bieżąco. Ja nie cierpię mieć u kogoś długów - moje sumienie jest spokojniejsze kiedy wiem, że jestem ze wszystkimi rozliczony i jestem na plusie a nie na minusie...

 

Przykładowa sytuacja, człowiek B wisi instytucji A jakaś kwotę, ale nie spłaca bo mu się nie chce, bo nie ma... Przychodzą jeszcze trudniejsze chwile dla człowieka B a instytucja A akurat w tym czasie żąda zwrotu należności. Ludek B nie płaci bo nie ma, przez co A nalicza mu karne odsetki, tudzież zleca egzekucję odpowiedniej firmie W.

Do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.. Jeśli wiele młodych ludzi teraz sobie olewa allegro to w przyszłości to samo będzie z płatnościami z czynsz, światło, wodę... a to już jest prawdziwe życie i już nie jedna osoba się przejechała na długach. Dlatego dobre maniery najlepiej sobie wyrabiać od samego początku. Korzystasz z allegro - zgadzasz się na warunki korzystania. Warunki są takie, że się płaci za korzystanie, więc skoro oni umożliwiają Ci sprzedaż gwarantując w pewien sposób prawny transakcje, Ty powinieneś wywiązać się ze swojej części umowy i zapłacić za to tak jak mówi regulamin.

 

Powiem wam tyle, że z długów bardzo ciężko się wygrzebać bo życie robi takie figle, że w najmniej oczekiwanym momencie ze złej sytuacji robi się jeszcze gorsza :D - taka nutka optymistyczna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie już Cię nie rozumiem.

I na tym polega twój problem. Zresztą Pelzak dobrze to ujął powyżej.

 

dla allegro nie liczy się płynność wpływów z rachunków, ale wysokość wpływów z rachunków!

X płacił rachunki zawsze po terminie. ostatecznie po 5 latach wyszedł na 0,00zł. łącznie zapłacił allegro 5000zł.

Y płacił rachunki zawsze w terminie. po 5 latach miał oczywiście czyste saldo. łącznie zapłacił allegro 3000zł.

chyba nie muszę pisać, którego użytkownika allegro bardziej będzie sobie cenić?^_^

Cóż za błyskotliwa analiza :lol2: :lol2: :lol2: Tak gdzieś na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej. Jackowi jestem winien dwa cukierki... Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał dostać 3000 w terminie, niż obiecywane 5 po terminie icon_smile3.gif

.

jeśli miałbym zapewnioną płynność finansową, bez niczego poczekałbym na te 5k. oczywiście w sytuacji gdzie nie stać mnie na zapłacenie choćby czynszu, wolałbym 3k w terminie.

Tak czy siak dłużnik w końcu płaci, więc nie rozumiem dlaczego nie miałby spłacać należności na bieżąco. Ja nie cierpię mieć u kogoś długów - moje sumienie jest spokojniejsze kiedy wiem, że jestem ze wszystkimi rozliczony i jestem na plusie a nie na minusie...

dla allegro bez różnicy jest czy zapłacę 2x10zł czy 1x20zł. mnie jest wygodniej płacić rachunki allegro co jakiś czas, a nie co tydzień sprawdzać, czy czasem nie przekroczyłem 10zł ^_^

Do czego zmierzam... Zmierzam do tego, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.. Jeśli wiele młodych ludzi teraz sobie olewa allegro to w przyszłości to samo będzie z płatnościami z czynsz, światło, wodę... a to już jest prawdziwe życie i już nie jedna osoba się przejechała na długach.

nie zauważasz drobnej różnicy w konsekwencjach? bo chyba nie stawiasz na równi zablokowanie możliwości sprzedaży i ewentualne odcięcie wody/prądu/itp.?

 

Cóż za błyskotliwa analiza laugh.gif laugh.gif laugh.gif Tak gdzieś na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej. Jackowi jestem winien dwa cukierki...

dziękuję za uznanie. nie mogłem użyć analizy na wyższym poziomie, bo co niektóre osoby, mogłyby nie zrozumieć ^_^

 

edit.

p.s. jak bardzo chcesz to mogę Ci wytłumaczyć na cukierkach.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym zapewnioną płynność finansową, bez niczego poczekałbym na te 5k. oczywiście w sytuacji gdzie nie stać mnie na zapłacenie choćby czynszu, wolałbym 3k w terminie.

To jak TY bys postapił jest Twoją sprawą indywidualną. Jeśli nie przeszkadza Ci, iż dłużnicy wiszą Ci kasę miesiącami to ok. Nic mi do tego. Ale nie twierdz, że komuś nie przeszkadza że Ty mu wisisz kasę.

 

nie zauważasz drobnej różnicy w konsekwencjach? bo chyba nie stawiasz na równi zablokowanie możliwości sprzedaży i ewentualne odcięcie wody/prądu/itp.?

Dług to dług. Jeżeli różnicujesz długi po tym jakie są konsekwencje ich niespłacania to rób tak dalej. Kiedyś jednak może się okazać, że dług który sklasyfikowałeś tą metodą będzie Cię dużo "kosztował".

Kwestię cukierków przemilczę- nie zrozumiałeś aluzji.

 

Dobra. Kończę OT bo mi forum miłe :wink: Jak coś to wal na PW albo osobny topic załóż to Ci wyjaśnię jak to widzę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nowego roku allegro dość konsekwentnie sciąga długi, na aukcjach widzę pełno zawiesznych kont, ze względu na to że większość wydaje się dobrze prowadzona (mało neg, dużo poz, lub w ogole same pozytywy) taka fala zawieszeń wskazuje na długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sprzedajacym, wygralem ta aukcje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=299747122

na co w odpowiedzi sprzedajacy wyslal mi to:

Prosze sie nie fatygowac z wplato bo w aukcji wystopilo nieporozumienie. Chyba nie mysli Pan ze wystawilem cos wartego duzo wiecej za 1zl . I nie zrobilem tego ze wzgledu na oszczednosc ale przez omylke . Wyslalem juz sprawe do allegro o wyjasnienie . Za problem sory. Jesl chce Pan wystawic negatywa mowi sie trudno pzdr.

prosze mi pomoc napisc odpowiedz dla niego, bo tak latwo nie odposzcze a chyba prawo jest po mojej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sprzedajacym, wygralem ta aukcje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=299747122

na co w odpowiedzi sprzedajacy wyslal mi to:

Prosze sie nie fatygowac z wplato bo w aukcji wystopilo nieporozumienie. Chyba nie mysli Pan ze wystawilem cos wartego duzo wiecej za 1zl . I nie zrobilem tego ze wzgledu na oszczednosc ale przez omylke . Wyslalem juz sprawe do allegro o wyjasnienie . Za problem sory. Jesl chce Pan wystawic negatywa mowi sie trudno pzdr.

prosze mi pomoc napisc odpowiedz dla niego, bo tak latwo nie odposzcze a chyba prawo jest po mojej stronie

Postaw sie na jego miejscu ;) Ja osobiscie bym mu darowal, wystarczylo spojrzec na cene podana w opisie zeby sie zorientowac ze sprzedajacy cos namotal (pewnie przypadkow) w aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sprzedajacym, wygralem ta aukcje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=299747122

na co w odpowiedzi sprzedajacy wyslal mi to:

Prosze sie nie fatygowac z wplato bo w aukcji wystopilo nieporozumienie. Chyba nie mysli Pan ze wystawilem cos wartego duzo wiecej za 1zl . I nie zrobilem tego ze wzgledu na oszczednosc ale przez omylke . Wyslalem juz sprawe do allegro o wyjasnienie . Za problem sory. Jesl chce Pan wystawic negatywa mowi sie trudno pzdr.

prosze mi pomoc napisc odpowiedz dla niego, bo tak latwo nie odposzcze a chyba prawo jest po mojej stronie

Czytałem już o takich pomyłkach na allegro, ludzie za 1zł wystawiali już samochody, domy, działki itp, ktoś taką aukcję zauważył i poszedł na całość :) . W takiej sytuacji oczywiście to problem sprzedającego. W takich przypadkach obie strony muszą się jakoś dogadać, jedni zrozumieją błąd sprzedającego i go zostawią w spokoju, drudzy zaś będą walczyć o dany przedmiot kupiony po bardzoo okazyjnej cenie. Np koleś wystawił skuter wart 3tys zł za 30zł kup teraz i jeden kolo to kupił, oczywiście sprzedający potem tłumaczył się że to pomyłka itp, potem były jakieś perypetie w sądzie no i sprzedający się poddał musiał sprzedać ten skuter za te 30zł:-P .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w takiej sytuacji:

 

Sprzedałem pewnemu kolesiowi dysk twardy na allegro, dysk wysłałem na bank sprawny, działał 2 lata u mnie bez problemów, przed wysłanie sprawdziłem go jeszcze czy wszystko ok (smart itp) było ok. Na dysk kolesiowi dałem tydzień gwarancji rozruchowej. Dysk wysłałem już tydzień temu, w między czasie pisałem gościowi aby wystawił mi komentarz ale odpisywał że jeszcze nie sprawdził dysku, także czekałem. Wczoraj znów mu napisałem email aby wystawił ten komentarz, to kolo odpisał mi że mu się windows nie chce zainstalować na tym dysku i że to może być wina CD bo pożyczył od kolegi. Mam pytanie:

 

Jeśli mi napisze że chce mi odesłać dysk i żąda zwrotu kasy bo nie chce mu się win zainstalować, to co mam zrobić?, gwarancja rozruchowa już minęła, ja wysłałem mu dysk sprawny, wiec co w takiej sytuacji zrobić. Jeszcze taka nie wynikła bo może faktycznie ma tą CD coś walniętą, ale jak by to chce wiedzieć jak się zachować.

 

Edit: wszystko juz ok dysk działa jak należy, winna temu była płyta cd :) .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...