Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaRuH

Co zrobić z kupującym który nie chce wystawić komentarza?. Ponad 3 tyg temu sprzedałem dysk twardy kolesiowi, ogólnie kolo jest jakiś dziwny, robił głupie problemy w czasie transakcji. Teraz od 2 tyg domagam się wystawienia komentarza ale koleś nic nie odp (kolo żyje bo na allegro się loguje :-P ), co z tym zrobić?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z kupującym który nie chce wystawić komentarza?. Ponad 3 tyg temu sprzedałem dysk twardy kolesiowi, ogólnie kolo jest jakiś dziwny, robił głupie problemy w czasie transakcji. Teraz od 2 tyg domagam się wystawienia komentarza ale koleś nic nie odp (kolo żyje bo na allegro się loguje :-P ), co z tym zrobić?

 

LOL

 

Moze Ci wcale nie wystawic, nie jest to obowiazkowe. Nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wystawianie komentarzy na allegro nie jest obowiazkowe, ale moim zdaniem byc powinno! Nie rozumiem tego zapisu, czy tez raczej jego braku w regulaminie allegro. Jesli komus nie chce sie wystawic komentarza, to niech korzysta ze sklepow internetowych etc., bo jednak zaufanie potencjalnych klientow na allegro zdobywa sie w duzej mierze komentarzami wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie, pierwszy (oby ostatni) raz trafilem na kogos, kto chcial mnie oszukac. Dobrze, ze sie nie dalem ;)

Podejrzewam, ze to i tak numer GG na chwile, zeby zrobic mi wala, ale podaje na wszelki wypadek - 12317105 , ale podam tez dane konta, bo tego juz raczej typ nie zmieni.

Gosciu zagadal doslownie 15s po zakonczeniu aukcji, to rozmowa (jesli takich danych nie mozna podawac, to prosze o znak, wykresle, ale mysle, ze lepiej niech ludzie numer konta znaja, bo dane i tak pewnie zmyslone):

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

12317105: (21:14)

czesc

jestes?

Rumcajs: (21:15)

siemaj estem

12317105: (21:14)

wygra;es moja aukcje

Chieftec CFT-500A-12S 500W ATX DUALXEON BOX (numer 308736617)

Rumcajs: (21:15)

Tak

12317105: (21:14)

158,50+13zl przeslka

zaraz podam nr konta

Rumcajs: (21:15)

Ok, rozumiem ze to priorytet ?

12317105: (21:15)

oczywiscie

Rumcajs: (21:15)

ok

12317105: (21:15)

22 1030 0019 0109 8518 0296 8026 Bronisław Stemplewski ul. Tadeusza Kościuszki 66/m.31 85-001 Bydgoszcz

czekam na wplate i wysylam

Rumcajs: (21:16)

ok zaraz zrobie przelew z Mbanku

12317105: (21:15)

oki

Rumcajs: (21:16)

Jak juz dojdzie, to wysylka na moj adres z allegro

12317105: (21:15)

nie ma sprawt

ja musze leciec jutro mam wazne spotkanie

Rumcajs: (21:16)

I bardzo prosze o dokladnie zapakowanie paczki :) Zeby nic nie latalo itd.

12317105: (21:16)

milego wieczoru zycze

do jutra

Rumcajs: (21:16)

ja rowneiz

pozdrawiam

12317105: (21:16)

ok

Rumcajs: (21:34)

Pragne poinformowac, ze zostal pan zgloszony do obslugi allegro, bo na wszelki wypadek zadzwonilem do sprzedawcy czy to jego numer GG i sie okazalo, ze nie. Allegro dalo wiadomosc, ze postaraja sie namierzyc pana poprzez numer IP i przekazac policji, bo juz nie raz takie sprawy zalatwiali

(21:36)

Pozdrawiam serdecznie :)

 

 

Podkreslam dane:

 

22 1030 0019 0109 8518 0296 8026 Bronisław Stemplewski ul. Tadeusza Kościuszki 66/m.31 85-001 Bydgoszcz

 

Juz prawie zrobilem przelew, ale cos mnie tknelo, zeby zadzwonic do goscia co sprzedawal, bo slyszalem o tych walach, ze sie ktos podaje za sprzedawce. No i mialem racje, to jest wal. Tak wiec ten numer konta leci na czarna liste.

 

PS. Z tym allegro to oczywiscie sciema, poprostu poprosilem kumpla, zeby podal sie za goscia z allegro, a i ja sam mu to napisalem, niech sie troche posraka, bo to pewnie jakis gowniarz ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, w mailu nie dostałeś nr konta na który masz wpłacić kasę (albo na aukcji nie było podane)? Trochę uwagi.

 

A i nie wiem po co wkleiłeś tą rozmowę w której i tak nic ciekawego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, ale o co Ci kaman stary ? Przeciez nie wplacilem zadnej kasy, a numer konta podaje tylko i wylacznie ku przestrodze, a noz widelec jedna osoba go sobie zapisze i kiedys nie da sie zrobic w wala. Numeru konta w mailu nie ma, byl jedynie na stronie O Mnie i tylko to mnie uratowalo, bo sprawdzilem ze jest inny niz ten co zostal mi podany na GG. A o tej sytuacji pisze, ku przestrodze, zeby zawsze uwazac i nie dac sie zrobic w wala :)

 

EDIT:

 

A poza tym, to nie rozumiesz, ze to jest wlasnie najwazniejsze, ze w tej rozmowie nic ciekawego nie ma ? Krotka i konkretna rozmowa, ktora w ogole nie wskazuje na wała, co mial pisac zeby Cie zaciekawilo ? Wlasnie taka krotka rozmowa najbardziej moze uspic czujnosc.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1, Ty mi powiedz, skąd ten "ktoś" miał Twój nr gg?

 

strona o mnie?

Przed napisaniem posta zajrzałem na wygraną aukcję i DziubekR1 nie ma strony o mnie.

Chyba, że miał i teraz ją wykasował. ;)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm, no to mi teraz zaj...iscie ćwieka :blink: Ja co prawda mam zawsze podany numer GG na swoich aukcjach, ale akurat teraz ani nie mialem zadnej wystawionej, ani nie licytowalem w aukcji z tym przedmiotem, zeby gosc mogl zobaczyc wczesniej jakas moja aukcje. Licytnalem dopiero w ostatniej minucie.

Gosc mogl popatrzec szybko w komentarzach na jakas stara aukcje (ale to jest dziwne, bo ja zalicytowalem z 15s przed koncem, a on zagadal z 15s po zakonczeniu), albo wychodzi na to, ze to mogl byc ktos kto juz wczesniej mial moje GG...

 

EDIT:

 

Przy okazji, to jak mylicie, czy jak bym zaniosl na policje ten numer konta, to mogliby sie zainteresowac sprawa ? Bo komisariat mam dwa kroki od domu, a jak by jakiegos cieniasa capneli, to byloby jednego mniej :)

 

EDIT2:

 

Wkleilem ten numer konta na google i oto co wyszlo :) http://www.frazpc.pl/b/207504 Chyba sie pofatyguje na komisariat.

 

EDIT3:

 

Chyba czas zalozyc strone "O mnie" i dac info, ze wplata tylko i wylacznie na konto, ktore przychodzi mailem po zakonczeniu aukcji, zeby do mojego klienta kiedys ktos tak nie zagadal.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpłaci byle komu pieniądze no to sam jest sobie winien.. choć pewnie trochę ludzi się na to nabrało.. bo widać dochodowy to interes skoro gościu siedzi i monitoruje wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem. gość kupił ode mnie przedmiot za 90zł wysłałem mu go zaraz po tym jak dostałem kase oczywiście na adres z allegro. po tygodniu paczka wróciła do mnie z adnotacją brak dokładnego adresu. oczywiście musiałem zaplacić kolejne 12zl. napisałem gościowi maila z tym co sie stało i wysałem zdjecie jak wygląda paczka i co było na niej napisane. napisałem też że czekam na kolejny przelew (20 pare zł za wysyłki) i dokładny adres. a ten sie uparł że nie bedzie płacił ja mam mu wysłać jeszcze raz paczke bo jego to nie interesuje. podałem mu numer paczki i dokładne jej zdjecie (z napisem za co została wrócona) a ten dalej swoje. napisałem mu ze w tej chwili mam to gdzieś bo już mnie wkurzył, ja nie bede dokładał do interesu i chce od niego numer konta. i teraz on nie chce mi podać ani konta ani wysłać przelweu i co z takim typem robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na podających się za Sprzedających!

W styczniu kupując laptopa nagle chwilę po licytacji napisał do mnie maila jakiś gość, oczywiście wszystko ładnie pięknie, ale dane nie zgadzały się z Allegro. On zaczął, że "nie ma problemu, to nie żadna sztuczka, wszystko jest w porządku, czekam na przelew". Dostał ode mnie maila, żeby wypier***** i idę na policję i piszę do Allegro. Już się nie odezwał :-)

 

Podobną sytuację miał mój znajomy, więc to chyba jakaś plaga, wg mnie Allegro powinno wprowadzić pewne zmiany w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

panowie mam problem. gość kupił ode mnie przedmiot za 90zł wysłałem mu go zaraz po tym jak dostałem kase oczywiście na adres z allegro. po tygodniu paczka wróciła do mnie z adnotacją brak dokładnego adresu. oczywiście musiałem zaplacić kolejne 12zl. napisałem gościowi maila z tym co sie stało i wysałem zdjecie jak wygląda paczka i co było na niej napisane. napisałem też że czekam na kolejny przelew (20 pare zł za wysyłki) i dokładny adres. a ten sie uparł że nie bedzie płacił ja mam mu wysłać jeszcze raz paczke bo jego to nie interesuje. podałem mu numer paczki i dokładne jej zdjecie (z napisem za co została wrócona) a ten dalej swoje. napisałem mu ze w tej chwili mam to gdzieś bo już mnie wkurzył, ja nie bede dokładał do interesu i chce od niego numer konta. i teraz on nie chce mi podać ani konta ani wysłać przelweu i co z takim typem robić ?

Mam to samo z jednym gościem, ba! To już drugi przypadek, więc poczta leci w ciula z nami. Napisali, że dwa razy awizowali przesyłkę, a kupujący upiera się, że od pół roku jest ciągle w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z jednym gościem, ba! To już drugi przypadek, więc poczta leci w ciula z nami. Napisali, że dwa razy awizowali przesyłkę, a kupujący upiera się, że od pół roku jest ciągle w domu.

i co robisz w tej sprawie ? bo ja już prawde mówiąc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj allegro usunęło mi dwie aukcje.

Powód :

"Zawarte w opisie przedmiotu elementy HTML, JavaScript, Java lub innych języków programowania zostały użyte w sposób sprzeczny z zasadami, które obowiązują na Allegro." :blink:

 

Rozwinięcie:

"Uprzejmie informuję, iż ograniczenia w stosowaniu skryptowych języków programowania oraz niektórych elementów HTML wiążą się z wyeliminowaniem możliwości wykorzystania kodu umieszczonego w opisie przedmiotu lub na stronach "O mnie" (np. nieuprawnionego pobierania danych o Użytkownikach za pomocą JavaScript).

 

I tak, elementy HTML, JavaScript, Java i innych języków programowania nie mogą być stosowane m. in. do zamieszczanie w opisie elementów, które powodują otwieranie okien logowania (np. zdjęcia na serwerze wymagającym uwierzytelnienia).

 

Podczas otwierania strony z Pańska aukcją pojawiało się okno, które wymagało wpisania loginu Użytkownika, jednocześnie naruszając wspomniane zasady Serwisu."

 

Link do problematycznej aukcji.

Ktoś wytłumaczy co jest źle? Bo na moje, jakiś życzliwy zgłosił wygaśnięcie sesji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przedstawie swoją sprawę :

 

Oto mój zakup na allegro :

 

Klik!

 

Po otrzymaniu przesyłki okazało się :

 

1 - zestaw jest niekompletny - brakowało min. innych słuchawek które tak naprawde pal licho, nakładek na słuchawki oraz przejściówki na inne słuchawki

 

2 - zgodnie z opisem aukcji miałem zakupić nowy przedmiot. Niestety otrzymałem telefon używany posiadający liczne zabrudzenia, głebokie zarysowania na tylniej klapce. Co więcej okazało się że górna częśc telefonu (wyświetlacz) posiada luzy (posiadacze N5200 wiedzą o co chodzi, powstają one po jakimś czasie użytkowania). Co więcej sprzedający nawet nie pofatygował się żeby usunąć stare sms, nr telefonu itp

 

3 - 24 miesięczna gwarancja - raczej 22 miesięczna telefon został zakupiony w lutym, taka data widnieje na paragonie dołączonym do gwarancji. Sprzedający oczywiście twierdzi że używany był przez niego 2 tygodnie.

 

Oczywiście skontaktowałem się z nim telefonicznie, proponował mi rekompensatę która była za niska moim zdaniem. Zgodził się na zwrot jednak, wczoraj jednak mu się odwidziało :

 

Witam!

Proszę Pana telefon jak już wspominałem był używany niecałe 2

tygodnie,miał być prezentem dla córki,niestety nie spodobał się i

wystawiłem go na sprzedaż.

Telefon był w 100% sprawny poza ryską na tylnej klapce,nie zgadzam się

kompletnie z pana opisem uszkodzeń telefonu.W związku z tym nie ma mowy

o żadnym zwrocie z mojej strony!

Telefon jest objęty gwarancją także jeśli usterka nie powstała z Pana

winy proszę go zareklamować!

Szkoda tylko że aukcji jest wspomniane że telefon jest nowy.

 

Sprawę zgłosiłem oczywiscie do allegro, posiadam zdjęcia telefonu, kopie e-mial, logi z gg oraz nagraną rozmowę telefoniczną.

Co więcej zachodzi podejrzenie że z konta korzysta osoba niepełnoletnia - prawdopodobnie korzysta z niego syn/brat własciciela który ma 17 lat (tak wynika z katalogu publicznego gg).

Co proponujecie ? Czy jest sens wogóle zgłaszać takie sprawy na policję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś doświadczenia jak poradzić sobie z kolesiem, którzy żąda stanowczo za dużo za przesyłkę? Wylicytowałem 5 procków (Pentium III, Celeron - sprawne) u gościa z mojego miasta. Jak się pytałem, za ile by sprzedał wcześniej, to napisał 75 zł i odbiór osobisty możliwy. Wylicytowałem za 23,35 zł (za przesyłkę jednego chciał 10 zł) a koleś wyskakuje mi z mailem, że dużą ilość kupiłem i że trzeba pakować itp., i za przesyłkę sobie policzy 21,65 zł co razem daje 45 zł. :mur: A jak to dużo, to może policzyć 5x10 zł. Coś tam kręci, że w Sosnowcu studiuje i że go nie ma w Pszczynie (mimo, że adres ma podany z Pszczyny). Napisałem mu, że nie zgadzam się z takimi kosztami, bo chce sobie dorobić na przesyłce (za tanio sprzedał, a wystawiał od 1 zł) i że za tyle kasy można wysłać paczkę o wadze 15kg. Napisałem, że chętnie odbiorę osobiście jak on będzie w Pszczynie, a on mi napisał, że się wzbraniam przed finalizacją transakcji i że w aukcji była tylko przesyłka jako forma odbioru, a odbiór osobisty to tylko dla kwoty 75 zł poniżej to nie. Ja bym za taką paczkę wziął góra 10 zł, ale nie tyle ile wynosi wartość tych kilku starych procków (żaden z nich nie ma więcej niż 1Ghz). Co proponujecie zrobić? Przecież nie może być tak, że koleś zażyczy sobie za przesyłkę jakąś chorą wartość, a ja mu będę musiał za to zapłacić, a jak nie to mi negatywa wystawi? Te procki, po zapakowaniu nie będą więcej niż 1kg ważyć na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.. z tymi wysyłkami to kombinują na różnych serwisach równo ;]

Ostatni raz zakupiłem 25 gier na N64 - średnia waga jednej to 110g - czyli razem ok 3kg ;]

A gościówa to jakoś podliczyła że wysłała mi fakturę PayPal na kwotę 70Łuntów z czego 48Łuntów to wysyłka ;]]]

Nie wiem jak oni to podliczają za granicę ale chyba mnie coś #$()# zanim to zapłacę ;] Napisałem jej maila że mogę zapłacić 20Łuntów na kuriera czyli ile to wyjdzie.

Są jakieś konsekwencje oprócz negatywa? Zakładając że nie pozwie mnie do sądu ;]

 

I druga sprawa też ciekawa - też z ebay.co.uk ;]

Kupiłem pada do N64 i dzisiaj otrzymałem przesyłkę, reszta historii poniżej ;]

 

Ja:

Hallo!

 

I have a question: What dose ?Excellent Condition? and ?Condition: New? mean to you? Because today I?ve received a packet from you. And in my opinion this is more like crappy condition or worse.

Photos:

http://images34.fotosik.pl/218/e69d569243feb61dmed.jpg

http://images28.fotosik.pl/196/dff53b9dd58d868bmed.jpg

http://images31.fotosik.pl/218/e119fc2081edc2d3med.jpg

http://images34.fotosik.pl/218/fc508d6d6e9dc47emed.jpg

http://images33.fotosik.pl/218/64d337d0f3f6cc7amed.jpg

 

This is not the post office fault because inside the box were no lose parts and plastic from the pads case. So you have sent the joypad in this condition.

If we don?t solve this situation I assure you that writing a negative feedback is the first thing I?m going to do but not the last one.

 

With Greetings!

Ona:

I don't know who you think you are but i do not appreciate that tone one little bit.

 

Obviously this item has been tampered with along the way as you can see by my feedback if you bothered to look i am an honest, friendly seller who sure as hell would not have sent an item anywhere near that condition.

 

If i received an item like that i would be disgusted but i wouldn't talk to someone the way you have me, its a disgrace.

 

If you give me your paypal email address i will refund you although it is not my fault it was tampered with along the way.

Ja:

Hallo!

 

Maybe my last email wasn’t so pleasant – I apologize for that – 5 minutes after I opened the package I wrote it, so my frustration came out.

As I have written – if this joypad was damaged by the post office there would lose parts of it, broken plastic from the case etc. And there were none. What is more the joypad was taped (http://images34.fotosik.pl/218/9687d6bbd6b0f4f9med.jpg) so It wouldn’t fall into pieces when moved from the box. Also the box wasn’t damaged. That’s why I don’t believe that someone else done it along the way.

If there is any reasonable explanation please let me hear it – maybe I will change my opinion.

And yes I saw your feedback and that’s why in the beginning I thought it was the work of the post office

My PayPay email address: xxx

 

With Greetings!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia dzisiejszego złosiłem zawiadomienie na policje o popełnieniu przestępstwa. Jeszcze w tym tygodniu sprawa trafi do wydziału przestępstw gospodarczych. Z wstępnych rozmów sprawa jest OCZYWISTA. Kontrahent jest w o tyle złej sytuacji że jest osobą pełnoletnią z punktu widzenia prawa i będzie odpowiadał za swój czyn jako osoba dorosła. O dalszym rozwoju sprawy będe informował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...