Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to jeśli po kupnie informowałes go o możliwości przesyłki ubezpieczonej to nie ma podstaw do zwrotu całej kasy. Ja juz dodalem w mailu który kupujący otrzymuje od allegro taką adnotacje

 

 

 

i nie ma problemów.

 

W twojej sytuacji chybva jendak będziesz musiał oddać całośc kasy

 

 

A co ci poczta powiedziała o twoje paczce ? zagineła ?

Poczta jeszcze nic, czekam na razie (chyba mają dwa tygodnie czasu). A jeśli chodzi o wysyłkę - napisałem koszty dla paczki zwykłej i na warunkach szczególnych. Zawsze podaje jedną, góra dwie opcje, a jak komuś zależy to można i osobiście odebrać, ubezpieczyć paczkę czy wysłać kurierem - cennik poczty polskiej i przesyłek kurierskich jest ogólnie dostępny. Tym bardziej jak ktoś twierdzi, że płyta jest mu potrzebna do komputera do pracy. Znając życie to paczka się znajdzie po świętach jak zaczną się pozbywać paczek z sortowni (przesyłka szła do Sochaczewa, to jest zdaje się ok. 60km od wawy, pewnie jedna sortownia, gdzie będzie mnóstwo paczek). No ale, żeby zwracać kasę, to muszę dostać coś z poczty najpierw i wiedzieć na czym stoję - dzisiaj zwrócę kasę, a jutro kupujący dostanie opóźniona przesyłkę i wtedy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwracaj kasy póki nie rozwiąże się sprawa paczki na poczcie

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4763051

 

aukcja: http://www.allegro.pl/item495754054_nokia_...kia_bh_210.html

 

koszt przesyłki 25zł, a naprawdę kosztowała 10zł + koperta. Teraz wmawia mi że paczka została nadana jako priorytet i wartościowa, tylko szkoda że na blankiecie z poczty nic takiego nie ma a tym bardziej na paczce, policzył sobie za dojazd na poczte niby 30min 2.5l silnik w aucie a jak rozmawiałem z jego żona ponieważ to ona wysyłała paczkę powiedziala że poczta jest na przeciwko domu, do tego wprost powiedziała że specjalnie są zawyżone koszty wysyłki ponieważ ich poczta różnie nalicza. Do tego jak po 3 dniach od nadania zadzwoniłem zapytać sie czy ja wysłał priorytetem powiedział że tak, że przy nim pani naklejała znaczek. Takiemu panu to ja dziękuje

 

Dołączona grafika

 

też się z takim deklem kłóce , aukcja http://allegro.pl/item489885937_gigabyte_k...ore_okazja.html

 

za wysyłke policzył 30 zł (przed daneim kup teraz z nim rozmawiałem telefonicznie i uzgodniłem że za wysyłke zapłące 15 zł bo tyle de facto wyniesie wysyłka - na to się zgodził)

 

po tygodniu oczekiwania na przesyłke i moich mailacj odpisał że czeka na dodatkowe 15 zł bo inaczej nie wysle paczki, kłociłem sie z nim kolejny tydzien i wkoncu niestety przelałem mu tenieszczesne 15 zł.

 

Paczka juz doszła, na druku koszt wysyłki wyszedł 13,50. Wysłałem sprzedawcy i do allegro maila z prośa owyjaśnienie, naliczanie dodatkowych kosztów przy wysyłce jest niezgodne z regulaminem allegor (punkt 6.xx - nie pamiętam dokładnie).

 

Teraz próbuje z pomocą obsługi klienta serwisu allegro odzyskać jakoś te 15 zł które niesłusznie policzyl za wysyłke ale jak do tej pory to allegro raczej umywy ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast ten gość teraz uważa że koszty wysyłki wyniosły 23zł oO waga + priorytet + ubezpieczenie, nawet jak wszedłem na pp i w cennik to koszt takiej paczki wynosi 14zł + koperta, tyle że było by to na blankiecie, a najbardziej rozbraja mnie to z tym dojazdem to ja też będę pisał mam BMW 750 1h do poczty czyli do przesyłki należy doliczyć 50zl na benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem raz taki problem, wylicytowałem 5 procków na S370 za łączną kwotę ~22 zł od użytkownika z mojego miasta. A ten mi zaraz wypisuje maile przez menedżera sprzedaży, że przesyłka wyjdzie trochę wiecej niż 2x koszt przesyłki 1 sztuki czyli ogólnie 45 zł. Ja mu piszę, że chcę osobiście odebrać, bo nie opłaca się wysyłać, a ten wyskakuje, że go w mieście nie ma, że studiuje i nie było takiej opcji w aukcji itp. Jak pytałem przed zakończeniem aukcji to chciał za wszystko 90 zł i odbiór osobisty był możliwy :damage_wall: No to już zgadzam się na wysyłkę za 10-12 zł (ile może ważyć 5 procków, do tego bez IHS'ów?), a on dalej nie. Skończyło się na negach, pierwszych zarówno dla mnie i dla niego, on wystawił 5 naraz, a ja wystawiam jednego co pół roku, żeby miał zawsze coś na górze :twisted: Ogólnie koleś sprzedaje jakieś starocie za grosze, odbiór osobisty niemożliwy i chore koszty przesyłek. Do tego dwa konta bankowe i jak kiedyś sprawdzałem, komentarze za 2 zakupione menedżery sprzedaży do zarządzania tym wszystkim - przerost formy nad treścią po prostu. Procki potem wystawiał, posprzedawał za 1-5 zł i chyba dopłacił do tego interesu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoj problem opisalem chyba strone wczesniej tylko ja za to nie dostalem (jeszcze) nega.

 

edit. niby koles moze sobie wliczyc koszt dojazdu na poczte w cene przesylki, ale spora czesc ludzi zrobila sobie z tego drugie zrodlo utrzymania.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem sprawę do centrum sporów, oto odpowiedź sprzedającego

 

Powtarzam jeszcze raz i definitywnie ostateczny, koszty wysyłki w tej aukcji wyniosły mnie 23 zł. przesyłka miała być ubezpieczona i priorytetowa (polecenie przekazane w formie ustnej - dlatego nie mogę wykazać się żadnym dokumentem potwierdzającym moją wiarygodność - czego domaga się kupujący) i za to zapłaciłem, jeżeli Poczta Polska naliczyła opłatę za usługę której nie ... »zrealizowała to proszę droczyć się z Pocztą Polską a nie zemną. Dla mnie sprawa jest zakończona, nie będę odpowiadał na żadne maile i telefony od kupującego których mam po kilkanaście dziennie, dziwi mnie jedynie postawa allegro która kasując komentarz negatywny de facto stawia interesy sprzedającego w mianowniku do kupującego i stawia tego pierwszego na straconej pozycji.

dla mnie on kręci, najpierw mówił że przy nim babka naklejała znaczek priorytet a jak dzwoniłem po przyjściu paczki odebrała jego żona i mówi że ona wysyłała

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wysyłacie wszystkich paczek (o wartości > 100 zł) z ubezpieczeniem? Ja tam na każdej aukcji piszę, że wysyłam tylko ubezpieczone. Jest to koszt większy raptem o kilka złotych (1 zł za każde 50 zł wartości).

+2.50 za ubezpieczenie (obowiazkowe).

 

EDIT: swoja droga, nie wysylajcie ciezkich paczek poczta... ostatnio wysylalem wieze, klient sie uparl na PP (paczka 16kg). Chcial, to dostal - zaplacil za paczke, ubezpieczona na 300zl, 46zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wszystko pieknie-ladnie, a pojdziesz na poczte, to dostaniesz 2.50 ekstra za ubezpieczenie. Kiedys to bylo w cenniku, teraz widze tajemniczo zniklo.

Chyba, ze cos sie ostatnimi czasy zmienilo i zrezygnowali z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy sprzedawca ma prawo nie wysłać żadnych dokumentów na podstawie których realizowana jest gwarancja? Kupiłem niedawno przedmiot o wartości 200zł (dla mnie to dość dużo) w aukcji pisze 22 miesiące gwarancji, wszystko przebiegło ok, zrobiłem przelew, przedmiot dostałem działa ok tylko że w paczce oprócz przedmiotu nic nie było. Napisałem e-maila z zapytaniem o gwarancje i paragon, a Pan odpisał mi że gwarancja jest realizowana na podstawie wzajemnego zaufania, czy to normalne? Bo jakoś nie wierze że powiedzmy za rok coś się stanie a on bez problemów wymieni mi dany przedmiot na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest realizowana na podstawie wzajemnego zaufania? Dawno większej bzdury nie czytałem. To może jak będę coś sprzedawał to dam gwarancję na 10 lat na tej samej podstawie, a jak coś będzie nie tak to powiem, że nie ufam w szczere intencje kupującego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam pytanie, jaką kwotę musi przekroczyć osoba (nie firma) miesięcznie w sprzedaży na allegro (sprzedaje nowe rzeczy) aby musiała płacić podatek?

Moglibyście to generalnie w jakiś sposób wyjaśnić? Te opisy na necie do mnie zupełnie nie trafiają.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całe gadanie o kosztach przesyłki jest bez sensu: sprzedawca podaje w aukcji pełen koszt wysyłki i jeżeli nie odpowiada to komuś, to nie kupuje u takiego sprzedawcy - proste. Biadolicie jak dzieci: braliście udział w aukcji na której z góry podane były takie, a nie inne koszta wysyłki = akceptujecie je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedajesz rzeczy nowe i ma to formę zorganizowaną to według prawa nosi to znamiona działalności gospodarczej.

Okey, zgoda, ale na biznes.interia.pl czytam tak:

"

Jak czytamy w ustawie o podatku VAT, z podatku zwalnia się podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym łącznie 10 tys. euro.

(...)

Rozporządzenie Ministerstwa Finansów określa, że w 2007 r. jest to 39,7 tys. zł.

"

 

Czyli osoby które nie przekraczają 39,7 tys. zł nie płacą nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całe gadanie o kosztach przesyłki jest bez sensu: sprzedawca podaje w aukcji pełen koszt wysyłki i jeżeli nie odpowiada to komuś, to nie kupuje u takiego sprzedawcy - proste. Biadolicie jak dzieci: braliście udział w aukcji na której z góry podane były takie, a nie inne koszta wysyłki = akceptujecie je.

Teraz szablon przy wystawianiu został zmieniony i sprzedawca obowiązkowo musi podać koszt wysyłki. Ale wcześniej tego obowiązku nie było i sprzedawcy nieraz nie podawali ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, zgoda, ale na biznes.interia.pl czytam tak:

"

Jak czytamy w ustawie o podatku VAT, z podatku zwalnia się podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym łącznie 10 tys. euro.

(...)

Rozporządzenie Ministerstwa Finansów określa, że w 2007 r. jest to 39,7 tys. zł.

"

 

Czyli osoby które nie przekraczają 39,7 tys. zł nie płacą nic?

Czytaj cały tekst ze zrozumieniem a nie tylko pojedyncze zdania bo potem rodzą się takie pytania.

 

Gdy masz działalność gospodarczą wybierasz formę rozliczenia z fiskusem. Jest coś takiego jak karta podatkowa (jeden ze sposobów) dzięki której nie musisz prowadzić ewidencji oraz składać deklaracji podatkowej. Musisz jedynie prowadzić uproszczoną ewidencję VAT-owską po by wiedzieć kiedy przekraczasz limit 10 tys. euro (wówczas płacisz VAT).

 

Tak w ogóle to podatek należy zapłacić od każdego sprzedanego przedmiotu, który był w posiadaniu sprzedającego krócej niż 6 miesięcy. Tylko polskie przepisy podatkowe są tak zawikłane i niejednoznaczne że czasem US sam w nich się gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całe gadanie o kosztach przesyłki jest bez sensu: sprzedawca podaje w aukcji pełen koszt wysyłki i jeżeli nie odpowiada to komuś, to nie kupuje u takiego sprzedawcy - proste. Biadolicie jak dzieci: braliście udział w aukcji na której z góry podane były takie, a nie inne koszta wysyłki = akceptujecie je.

Ale jak to wygląda gdy płacisz za paczkę 30zł a na blankiecie widnieje kwota 12zł (doliczmy jeszcze na upartego max 3zł za opakowanie w sumie 15)? Nie toleruję takiego cwaniactwa. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wygląda gdy płacisz za paczkę 30zł a na blankiecie widnieje kwota 12zł (doliczmy jeszcze na upartego max 3zł za opakowanie w sumie 15)? Nie toleruję takiego cwaniactwa.

W pełni się z tym zgadzam, kiedyś trafiłem na podobnego cwaniaka, napisałem, że chce kuriera DHL, zgodził się zapłaciłem 25zł, 2 dni później napisał, że wysłane UPS'em, paczka przychodzi i zauważyłem, że wysłana jako "firma" więc pewnie nie zapłacił nic, albo jakieś grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wygląda gdy płacisz za paczkę 30zł a na blankiecie widnieje kwota 12zł (doliczmy jeszcze na upartego max 3zł za opakowanie w sumie 15)? Nie toleruję takiego cwaniactwa.

Cwaniactwo byłoby, gdyby gość nie podał kosztów wysyłki, albo zmienił je w międzyczasie. Jeżeli są podane jakiekolwiek koszta przesyłki, a Ty widząc je zawierasz transakcję kupując daną rzecz na aukcji - sam jesteś wyłącznie sobie winien. Nie podoba się, nie kupuj - kupowanie, a potem biadolenie na koszt wysyłki to hipokryzja. Prosta sprawa - płacz o własną głupotę/lenistwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem do sprzedawców, że owszem kupię dany przedmiot (akurat chodziło o podręcznik więc groszowe sprawy) ale gdy koszty wysyłki nie będą oszukane (podane 10 zł i więcej gdzie książkę można wysłać listem w dużej kopercie za 2,40). Większość odpowiedzi jakie dostawałem to coś w stylu "wypchaj sie pan" albo "kup se gdzie indziej"... I weź tu uczciwie handluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli na allegro sie zgadzasz na warunki aukcji, licytujesz, zawierasz umowe kupno-sprzedaz, zatem biadolenie o tym ze koszty wysylki sa wyssane z palca po zawarciu tranzakcji sa calkowicie bezpodstawne - takie jest moje zdanie - licytujesz, akceptujesz lub Przed tranzakcja negocjujesz z sprzedawca.

 

btw. kiedys mi kupujacy napisal ze 12 zl to za duzo i wplacil 8 zl za wysylke(?!?), powiedzialem mu wtedy grzecznie ze dopoki nie doplaci nie dostanie towaru i tyle w temacie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwo byłoby, gdyby gość nie podał kosztów wysyłki, albo zmienił je w międzyczasie. Jeżeli są podane jakiekolwiek koszta przesyłki, a Ty widząc je zawierasz transakcję kupując daną rzecz na aukcji - sam jesteś wyłącznie sobie winien. Nie podoba się, nie kupuj - kupowanie, a potem biadolenie na koszt wysyłki to hipokryzja. Prosta sprawa - płacz o własną głupotę/lenistwo...

Nic nie rozumiesz, jak ktoś chce za wysyłkę 30zł to niech wysyła kurierem!! a nie leci w ch... i PP za 10zł.

Zatwierdzam aukcję z kosztami wysyłki, więc niech do diabła te dodatkowe pieniądze pójdą na wysyłkę tej paczki bo informacja DOKŁADNIE dotyczy WYSYŁKI PACZKI! Nie bez przyczyny allegro zabrania zawyżania tych kosztów (niestety jedynie w teorii bo w praktyce nie potrafią temu przeciwdziałać).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwo byłoby, gdyby gość nie podał kosztów wysyłki, albo zmienił je w międzyczasie. Jeżeli są podane jakiekolwiek koszta przesyłki, a Ty widząc je zawierasz transakcję kupując daną rzecz na aukcji - sam jesteś wyłącznie sobie winien. Nie podoba się, nie kupuj - kupowanie, a potem biadolenie na koszt wysyłki to hipokryzja. Prosta sprawa - płacz o własną głupotę/lenistwo...

jezeli na allegro sie zgadzasz na warunki aukcji, licytujesz, zawierasz umowe kupno-sprzedaz, zatem biadolenie o tym ze koszty wysylki sa wyssane z palca po zawarciu tranzakcji sa calkowicie bezpodstawne - takie jest moje zdanie - licytujesz, akceptujesz lub Przed tranzakcja negocjujesz z sprzedawca.

 

btw. kiedys mi kupujacy napisal ze 12 zl to za duzo i wplacil 8 zl za wysylke(?!?), powiedzialem mu wtedy grzecznie ze dopoki nie doplaci nie dostanie towaru i tyle w temacie bylo.

Regulamin Allegro:

 

 

 

Sprzedający mają prawo doliczyć do ceny końcowej przedmiotu następujące opłaty:

 

* koszt przesyłki/transportu w rzeczywistej wielkości, w oparciu o cenniki firm pocztowych i kurierskich (poprzez koszt przesyłki należy rozumieć zarówno podstawowe koszty przesłania przedmiotu, jak i opłaty za opcje dodatkowe oferowane przez pocztę i firmy kurierskie, np. ubezpieczenie przesyłki);

* koszty związane z przygotowaniem przedmiotu do wysyłki (opakowanie, obsługa) w rzeczywistej wielkości.

 

Dopuszczalne jest zaokrąglenie lub zmniejszenie tych kosztów w celu uproszczenia zasad dla Kupujących, ale nie jest dozwolone naliczanie wygórowanych opłat, które w rażącym stopniu przewyższają rzeczywisty całościowy koszt obsługi i wysłania przedmiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...