Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wpiszesz ręcznie w wyszukiwarce, to pojawią się oferty ze Sklepów Allegro (pomarańczowa ikonka S w tytule) - 84 ogłoszenia. A jak wchodzisz w kategorię to nie ma tych ofert ze Sklepów. Zwróć na to uwagę. Jednak nie wiem dlaczego tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw skontaktuj się z sprzedającym czy przypadkiem się nie pomylił w co wątpię bo i tak jest o 10 zł kwota pobraniowa jest wyższa niż cena przedmiotu + koszta wysyłki. jak będzie stawiał opór nie odbieraj paczki i wysyłaj majl do allegro że sprzedający chciał Cię naciągać.

 

zapytaj też na poczcie ile kosztuje nadanie takiej paczki.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina poczty, czy sprzedającego?

 

Pójdę na pocztę, zapytam jaki koszt jest za pobranie, a jaki za przedmiot. Jeśli zapłacę te 10zł drożej, to napiszę maila, że czekam tydzień na zwrot, jak nie, to negatyw.

Przecież na to nie ma rozgraniczenia. Nadawca wpisuje kwotę pobrania, ale za paczkę musi zapłacić tak czy inaczej. Nie da się wysłać pocztą polską paczki za darmo, na koszt odbiorcy. Więc to nie tak że Poczta sumuje koszt pobrania i wysyłkę. Koszt pobrania wpisuje Nadawca i on musi w to wliczyć koszty które poniesie płacąc przy okienku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest mi potrzebny, zrobię to inaczej. Pójdę na pocztę, zapytam jaki koszt jest za pobranie, a jaki za przedmiot. Jeśli zapłacę te 10zł drożej, to napiszę maila, że czekam tydzień na zwrot, jak nie, to negatyw.

Nie prościej zadzwonić do sprzedawcy? Po co na siłę kombinować? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanie czysto ciekawskie.

 

Licytowalem pewien przedmiot, nie wygralem go, bylem drugi, jakis dzien pozniej pisze do mnie ze wygrywajacy zrezygnowal z zakupu i ze ja jestem zwyciezca, w miedzy czasie juz nabylem ta rzecz gdzie indziej i tak tez tej osobie napisalem. Sprzedajacy zaakceptowal to, jednakze stwierdzil ze wg regulaminu allegro powinienem kupic ten przedmiot od niego.

 

Wiec jak to jest, czy jezeli jestem drugi, a zwyciezca zrezygnuje z zakupu jestem zobowiazany do zakupu tego przedmiotu mimo iz nie wygralem aukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedający wycofał ofertę przebijająca Cie zanim się skończyła aukcja, to tak. Jeśli jednak nie wycofał to nic nie musisz :)

 

Ogólnie liczy się kto widnieje w polu "Zwycięzca" po zakończonej aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gada - jesteś zobowiązany zapłacić za przedmiot TYLKO w momencie kiedy w mailu otrzymasz wiadomość od allegro "gratulacje wygrałeś". Teraz to ewentualnie może ci zaproponować czy jesteś zainteresowany nadal ofertą - musiałby wtedy wystawić aukcje innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

e mam pytanie czy ktoś z was miał problemy z użytkownikiem IMRCH z allegro ? bo mam problem tego typu ze w srode zamówiłem u niego q9550 dokonałem przelewu z poczty kasa doszła mu na 100% bo za tym samym razem dokonałem przelewu za pastę która już doszła gościu nie odpowiada na e-maile i nie odbiera dzwoniłem do niego z milion razy ma zapchaną skrzynkę głosową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

niestety nie na pierwszego e-maila mi odpowiedział w środę zaraz po zakupie na allegro nie pisze nic o urlopie a od środy nie odpowiedział na żadnego e-maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

Widzę popatrz na ten komentarz od użytkownika kledan "11.VIII zakupiłem towar, dokonałem tego dnia przelewu. Towaru do dnia 24.VIII nie otrzymałem. Allegrowicz nie odbiera telefonów, nie odpisuje na smsy oraz maile. Zgłaszam sprawę do centrum sporów i na policje. RADZĘ UWAŻAĆ!!!" podobnie jak u mnie na pclabie przeczytałem że gościu ma jakąś "firmę cypryjską" i piszą że jest taki jak użytkownik E-N-T-E-R ok dzienki za pomoc ale mam pytanie czy miał ktoś z nim podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie, o czym myślisz dokładniej?

Wszystko wsypali do jednego worka... były główne działy, Motory,Samochody, części itd. a teraz wszystko na jednym. Teraz wchodząc w dział "Osobowe" trzeba jezdzic od góry do dołu.. żeby wybrać interesujące mnie kryteria oO

 

Stare rozwiązanie było wg. wiele lepsze.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-159520-1251404107_thumb.jpg

 

Jeszcze wczoraj było tak, ze stronę wcześniej były osobne działy... teraz po kliknięciu "Motoryzacja" jest od razu to co wyżej.

Wcześniej po kliknięciu na dział chyba "Samochody" po prawej stronie miałem czytelnie do wyboru wszystkie Marki osobówek, a po lewej autobusy betoniarki itd.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i nie wiem jak się za niego wziąć:

 

10 sierpnia kupiłem na ebay uk t-shirta generalnie zwykła koszulka z transportem kosztowało mnie to małe pieniądze 25 zł w przeliczeniu to wyszło co więcej cieszyłem się bo w PL takiej koszulki dostać nie mogę przynajmniej w pń ale o co chodzi. Tego też dnia wpłaciłem kasę za pomocą paypala i do dziś nie dostałem przesyłki. Koleś, na którego aukcji kupiłem ma jakieś 5k pkt więc niby pewny jak skała 99.5% średnia. Po 5 dniach napisałem do niego maila ~15 sierpnia, że coś jest nie tak bo paczki z usa/azji idą do mnie w 4-6 dni, a tutaj ani widu ani słychu. Koleś odpisał żeby jeszcze poczekać bo może tak wolno tym razem idzie. Następnego emaila wysłałem po 10 dniach pisząc, że obawiam sie, że coś poszło nie tak bo paczki nie ma - 0 odzewu. 3 maila wysłałem w ten pn - 0 odzewu, paczki nie ma. Pytanie teraz co dalej? Koleś mnie olewa, paczki nie ma. Już te 25 zł mnie jakoś strasznie nie przeraża, że je stracę ale chodzi o to, że robi mnie się w balona a tego nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mialem dzisiaj niecodzienna sytuacje. Jakis gosc zalozyl specjalnie konto, zeby do mnie napisac maila ze wyslal raport do jednej mojej aukcji. Na poczatku za milo nie popisalismy, ale pozniej atmosfera nieco sie poprawila. Przyznal mi sie pozniej, ze moje podejrzenia sa sluszne i ma inne konto, a to zalozyl tylko zeby napisac maila i mi truc dupe, bo "tak robia najwieksi". Wczesniej jeszcze grozil, ze jak nie sciagne aukcji, to jego funfel wieczorem zalicytuje specjalnie zeby wystawic mi negatywa.

Czy cos takiego, ze gosc zaklada konto, tylko po to, zeby napisac kilka maili i jeszcze takie rzeczy pisac, nie jest niezgodne z regulaminem ? Juz oczywiscie wyslalem do allegro odpowiedniego maila, ale Was chcialem sie spytac czy jest mozliwe namierzenie IP goscia po mailach co mi wysylal i sprawdzenie, ktore konto z allegro jest jego oryginalnym ? Czy ja sam moge cos takiego zrobic, albo czy allegro cos takiego zrobi ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy, a raczej rady. Otóż troszkę i z mojej winy wplątałem się w mały spór z sprzedawcą, a dokładnie to z tym

 

Sprawa wygląda następująco. W poniedziałek wieczorem zamówiłem u nich monitor Dell 2209WA. Okazało się jednak, że fizycznie ich nie posiadają i można czekać nawet 14 dni. Postanowiłem więc wysłać najpierw drogą mailową prośbę z rezygnacją, że mi zależy na czasie itd. Nie dostawałem odpowiedzi na maila, więc zadzwoniłem do konsultanta sklepu kuplaptopa.pl. Powiedział mi, że da się to załatwić i żebym wysłał maila na info@kuplaptopa.pl. No to wysłałem informację z prośbą o rezygnację. Po paru godzinach już siedziałem w pracy, więc zajrzałem do skrzynki czy dostałem potwierdzenie. Nie było potwierdzenia, ale dalej były maile od pana Kamila (nazwiska nie podam) Zamówiłem towar u innego sprzedawcy (tu jest ten mój błąd).

 

Ale do czego naprawdę zmierzam ? A no te parę godzin przed i w pracy to był czas odbierania przedziwnych maili od tego sprzedawcy.

 

Najpierw napisał mi, że monitory będą za 5-7 dni. Ja mu odpowiedziałem, że nie mogę tyle czekać i naciskałem dalej o rezygnację z zakupu. Potem mi napisał grzecznie, że nagle Dell do nich zadzwonił i poinformował, że monitory będą u nich rano w liczbie 100 szt. Ja już po zamówieniu u innego sprzedawcy napsiałem do nich twardo, że mimo to nie odbiorę paczki, bo dla mnie to podejrzane. I co się okazało, a no to,że tego samego dnia (czwartek) paczkę niby już wysłali. Poinformalowali mnie o tym w dwóch ostatnich mailach. Nie były zbyt miłe i pan Kamil zaczął mnie straszyć,że stracę konto, bo oni wywiązali się z umowy.

 

Co w tej sytuacji mogę zrobić ? Wiem,że popełniłem błąd i nie zaczekałem, ale PROŚBĘ o rezygnację wysłałem zanim w ogóle wysłali paczkę ( o ile wysłali). Skończyło się na szantażu i informacji, że paczka juz jedzie i będzie w poniedziałek.

 

Proszę o jakieś rady. Jestem skłonny oddać za przesyłkę, ale sprzedawca nie chce nawet dalej dyskutować.

 

EDIT Wysłałem kolejnego maila z prośbą o załatwienie sprawy. Poinformowałem sprzedającego, że zwrócę za prowizję i koszta wysyłki i że obejdzie się bez negatywnych komentarzy. Zobaczymy co oni na to.

 

Tak w ogóle to już nie moja pierwsza taka sytuacja na Allego. Raz zamówiłem grę Tomb Raider Legend na X360 u jednego sprzedawcy. Na przesyłkę czekałem ponad 3 tygodnie. Nie dostawałem żadnej informacji kiedy paczka będzie dostarczona. Napisałem więc że rezygnuję. Paczka w końcu dotarła po ponad miesiącu. Oczywiście nie odebrałem. Gość zaczął mnie szantażować, że zgłosi to na Allegro i żebym mu oddał za prowizję i koszta wysyłki. Fakt,że ta obecne sytuacja jest z mojej winy, bo nie poczekałem na potwierdzenie i kupiłem u kogo innego. Ale zanim w ogóle wysłali do mnie ten monitor, to wysłałem chyba z 4 maile z usilną prośbą o rezygnację. Wszystko mam zapisane. Jak to się potoczy dalej nie wiem. Ale spodziewam się problemów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...