Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonię dziś i będę domagał się zwrotu pieniędzy wraz z wysyłką na jego koszt. To, że ma tylko 3 komentarze to o niczym nie świadczy każdy kiedyś zaczynał.

No tak, skoro ma 3 komnsty bo zakupil sprzet za 60zł to jest mega zaufany...

Zaczynac mozna, ale nie z grubej rury...nie mowie nie! Ale wtedy tylko za pobraniem +sprawdzenie lub odbiór osobisty...no ale to nie temat na to

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korespondencja wygląda u mnie tak jak zwykle rzeczowo i na temat:

 

formularz dostawy:

Witam,

Potwierdzam zakup telefonu na Pana aukcji. Pieniążki przeleję jeszcze dziś, jutro powinny zostać zaksięgowane na koncie. Proszę o jak najszybszą wysyłkę telefonu [ proszę nie zapomnieć o dowodzie zakupu ] na adres podany w formularzu.

 

Pozdrawiam

Wiewióra Piotr

 

i reszta roznowy.

http://img64.imageshack.us/i/allegro.png/

 

wcześniej przed zakupem pytałem się czy z telefonem jest wszystko OK i dostałem odpowiedź, że nic się nie dzieje i został użyty tylko, żeby uformować baterię... powiedział że telefon jest nowy z gwarancją producenta.

 

Jak coś będę wiedział to na pewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

 

Mam taki problem, kupilem z allegro uzywanego laptopa Asus za 1tys złotych.

W opisie mial procesor T5450, dostalem z T5250, mial miec normalne slady uzytkowania i korespondujac ze sprzedającym mowil ze nie ma luzu na matrycy i wszystko OK.

Laptop doszedl mi wczoraj, matryca lata do przodu i tylu ma ewidentnie luzy, procesor jak juz pisalem jest gorszy niz powinien, DVD-ROM czyta 1 na 10 plyt, laptop od spodu lekko pękniety, na matrycy rysa ale to akurat nie przeszkadza, zasilacz zamiennik i nic o tym nie bylo napisane.

Wczoraj rozmawialem ze sprzedającym i nie sprawdzalem DVD-ROM, zgodzil sie oddac 150zł ale za jakis czas bo twierdzi ze teraz nie ma pieniedzy, dzisiaiaj okazalo sie ze DVD popsute.

 

Zadzwonie do niego powie ze nie ma pieniedzy, wczoraj proponowal ze wystawi na aukcji ponownie i dobrze go opisze i jak sprzeda zwróci mi pieniadze lub odda wlasnie o 150zł, ale w nim co rusz cos popsute, najchetniej bym go chcial zwrocic, bo dzisiaj znowu kolejna usterka w postaci popsutego DVD.

Dodam ze na alptopa jest jeszcze pół roku gwaranacji.

Co ja mam w takim wypadku robic?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający wczoraj proponowal ze wystawi na allegro jak ktos kupi to odda kase, bo nie ma pieniedzy teraz, wiec dzisiaj dzwoniąc i mowiac ze DVD jednak nie dziala pewnie powie to samo, a na gwaranacje wysylac tego mi sie jakos nie widzi. Nie wiem jak ta sprawe załatwic. Aha, jest jeszcze gniazdo sluchawkowe wyłamane ale dziala z tym ze koncowka luzno wchodzi i rusza sie w nim.

 

Gdybym mial pewnosc ze zrobia to na gwarancji to bym oddał, bo laptopa kupiłem dosc tanio, ale jej nie mam i nie wiem co w tej sytulacji zrobic...

 

Rozmawialem z gosciem, twierdzi ze DVD mu dzialało, a do reszty sie przyznaje. Powiedzial mi ze nie musi tego przyjąć, ale ze przyjmie, teraz jest na obozie i za 2tyg wraca wiec zeby za 2tyg mu to wyslac, a on wystawia teraz na allegro lub koledze sprzeda i odda mi pieniądze.

Co w takim wypadku robic?

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie przyznal to znaczy ze nie musisz na niego czekać

i możesz otrzymać pieniążki od zaraz :wink: , powiedz mu że miał być w innym stanie , i że nie obchodzi cię że on niema pieniędzy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw sprawe jasno - pieniadze teraz albo "zycie", nie ma to tamto, twoje pieniadze przetopil to teraz niech kombinuje. Nie zgadzaj sie na zadne uklady bo to bedzie z ogromna niekorzyscia dla Ciebie w razie jakichkolwiek odstepstw.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zgodzilem sie zaczekac to 2tyg bo komputer mi potrzebny starego laptopa sprzedalem, a gosc wydawal sie przekonywujący, wiec teraz nie wiem co zrobić.

Kolesiowi wyslalem zdjecia laptopa i ma go wystawic na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.

No wiec tak, napisalem mu zeby zwracal pieniadze, niech wezmie od ojca czy cos nie wiem mnie to nie obchodzi.

Teraz tylko co robic jesli sie nie zgodzi?

 

Doszedlem do kompromisu, za tydzien ma załatwic pieniądze, postraszylem ze bede dzwonil do jego rodzicow. Wyslalem mu te zdjecia laptopa i powiedzialem ze ma tydzien czasu i nie obchodzi mnie skąd weźmie pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się zgodzić, sprzedaje co innego niż na aukcji to niech teraz oddaje hajs, nie jutro, nie za dwa tygodnie. Widać że typ jest niepoważny, pisze co innego i co innego wynika (matryca etc).

 

Ciśnij go że potrzebujesz lapa do pracy czy coś.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Dziekuje za pomoc.

No wiec tak, napisalem mu zeby zwracal pieniadze, niech wezmie od ojca czy cos nie wiem mnie to nie obchodzi.

Teraz tylko co robic jesli sie nie zgodzi?

Napisz mu, że zgłosisz sprawę na policje, często pomaga i ludzie oddają kasę :P. Poza tym ile gość ma komentarzy na allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item925231937_300gb_maxt...tal_od_ars.html hm. Cena niezła, od firmy sprzedaż, w aukcji brak info o tym, że nie przyjmuje zwrotów, kup teraz. Czy w tym wypadku obowiązuje ustawa i termin 10 dni?

Dodano 2010-02-21 17:47

WITAM !

 

UWAGA, do powyzszej aukcji wkradl sie blad. Aukcja powinna znalezc sie w kategorii uszkodzone, jednak omylkowo jest w dyskach sprawnych. Pozostala tresc aukcji pozostaje jak najbardziej aktualna !!!

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widziałem. Wiem, że uszkodzone. Ale czy jest jakiś zapis na mocy prawnej, który uniemożliwia zwrot, wg. Art.7 ust.1 USTAWY z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

 

 

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

W ustawie nie znalazłem nic na temat gdy się kupuje uszkodzony, a sprzedaje firma, więc ustawa obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wyzej... pomoglo postraszenie ze zadzwonie do jego rodzicow - ma on 18lat.

Komentarzy ma 16 w tym 1 negatywny, kupil cos i odwidzialo mu sie i nie zapłacil.

Za tydzien jesli nie zwroci kasy powiem ze zgłosze sprawe na policje.

Na przyszlosc przestroga zeby pierw przed kupnem dzwonic do sprzedającego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dla mnie jest to szczytem bezsensu, w ogóle niezła kłótnia na forum allegro się wywiązała, ludzie przetaczają podstawy prawne w ramach których domagają się widoczności swoich nicków w całości.

Niby jesteśmy uzależnieni od allegro, ale prawda jest taka, że jakby się ludzie skrzyknęli i zbojkotowali allegro, to szybciutko wycofali by się z tego "pomysłu".

 

Prawda jest taka, że zrobili świetną opcję dla krętaczy, przeciętny użytkownik też skorzysta - będą mogli koledzy podbijać cenę.

 

W ogóle, to u mnie nie widać tych nicków nawet w zakładce "sprzedane" - to normalne? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wkuźwienie użytkowników wpłynie jakoś na te idiotyczną decyzję. Zastanawiam się teraz, jak mogę sprawdzić czy licytujący na mojej aukcji to pewny allegrowicz. Jak mam skontaktować się z ludźmi którzy kupowali u jakiegoś lewego sprzedawcy. Każda kolejna zmiana przebija debilizmem poprzednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Akurat chyba jak ktoś licytuje na Twojej aukcji, to przychodzi Ci mail z powiadomieniem kto to i jego danymi, więc akurat to mały problem.

 

Sam lubiłem przeglądać aukcje innych userów, w poszukiwaniu okazji czy jakiegoś prezentu, cokolwiek.

 

I pytanie: po co w takim razie nick, skoro jest zakryty? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat chyba jak ktoś licytuje na Twojej aukcji, to przychodzi Ci mail z powiadomieniem kto to i jego danymi, więc akurat to mały problem.

Nie, nie.

Chodzi mi o sprawdzenie ilości komentarzy negatywnych osób licytujących. Takiego wglądu potrzebuję w trakcie aukcji, aby wiedzieć czy usuwać ich oferty, czy nei.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No tak, to jak licytują to przecież przychodzi mail: "padła nowa oferta na twojej aukcji coś tam coś tam i nazwa i dane usera", hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wkuźwienie użytkowników wpłynie jakoś na te idiotyczną decyzję. Zastanawiam się teraz, jak mogę sprawdzić czy licytujący na mojej aukcji to pewny allegrowicz. Jak mam skontaktować się z ludźmi którzy kupowali u jakiegoś lewego sprzedawcy. Każda kolejna zmiana przebija debilizmem poprzednią.

Jak narazie wkuzwienie uzytkownikow nie przeszkodzilo robic allegro tego co IM (a nie uzytkownikom) sie podoba. Nienawidze jak ktos robi ze mnie debila, a ta kolejna zmiana wlasnie to robi. Pod pieknymi sloganami chca sie pozbyc uzytkownikow, ktorzy w nicku maja nazwy swoich sklepow itp. Bo niby jakie jest inne wytlumaczenie jesli ludziom sie to nie podoba, a mimo wszystko chca to zostawic ? Dla siebie to robia, czy dla ludzi, ktorzy z tego korzystaja ?

Juz jakies miszmasze niedawne w zakladkach (np. Sprzedaję) to dla mnie jakas kpina, bylo ladnie, przejrzyscie, intuicyjnie i zawsze za to Allegro lubilem, bylo drogo, ale wiedzialem za co place przynajmniej, a teraz ? Teraz coraz bardziej mi to Ebaya zaczyna przypominac, bez ładu, bez składu, naje...ne wszystkiego, ze juz nie wiem co sie dzieje w tych moich zakladkach..

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Czy u was również zakryte są nicki w zakładce "sprzedaż"? bo wg maila od allegro nie powinno mieć to miejsca, a jednak :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...