Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Aj, sorki - od marca ma mieć to miejsce ;]

 

Od marca w aukcjach z opcją zapłaty z góry automatycznie udostępnimy Płacę z Allegro. Wprowadzimy też kilka usprawnień, m.in.:

 

* Kupujący będzie mógł zapłacić przez Płacę z Allegro za kilka przedmiotów z Twoich aukcji. Przedmioty mogą pochodzić z różnych aukcji lub być kupione w jednej aukcji w różnym czasie.

* Umożliwimy obsługę zwrotów przez Płacę z Allegro. Będziesz mógł zwrócić kupującemu całą lub część wpłaty dokonanej przez Płacę z Allegro tą samą drogą.

* Umożliwimy tworzenie cenników dostawy, w których określisz koszty wysyłki pierwszej i kolejnych sztuk towaru. Podasz też, ile przedmiotów możesz wysłać w jednej paczce. Jeśli korzystasz z szablonów opcji wysyłki, wystarczy, że dodasz w nich koszt wysyłki kilku sztuk. Dane z cennika pobiorą się do formularza wpłaty przez Płacę z Allegro.

* Usuniemy niechętnie używany Formularz opcji dostawy. Zamiast tego każda transakcja będzie miała swoją kartę, na której zbierzemy wszystkie niezbędne informacje.

* Jeśli udzielisz klientowi rabatu w Menedżerze Sprzedaży, na stronie po zakupie i w formularzu wpłaty przez Płacę z Allegro zobaczy cenę po rabacie.

 

Te zmiany nie pociągną za sobą wprowadzenia opłat: Płacę z Allegro pozostanie darmowe dla wszystkich.

 

Planowane rozwiązania zaproponowali użytkownicy Allegro. Mamy nadzieję, że ułatwią Ci sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jak licytują to przecież przychodzi mail: "padła nowa oferta na twojej aukcji coś tam coś tam i nazwa i dane usera", hm?

Zupełnie o tym nie pomyślałem. Więc faktycznie, aż takiej tragedii z ukrywaniem nicków nie będzie.

 

A co do formularza, to wczoraj już go nie miałem po wygraniu aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w formularzu zawsze wystarczyło napisać gdzie ma zostać wysłany towar i jaki jest sposób jego wysyłki. Sam chętnie go używałem i sprawdzał się bardzo dobrze.

 

Odnośnie nicków to szkoda słów. Pomysł nietrafiony.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak masz 5 sposobów wysyłki na aukcji to i tak musisz napisać mejla jaki sposób przesyłki wybierasz, a tak to się zaznaczało w formularzu i nawet nie trzeba było nic pisać...

 

No to przy aukcji jednoprzedmiotowej, a przy wieloprzedmiotowych? Tam na dole nazwa jest "Zakropkowana" :mur:

Albo trzymaj maile po sprzedaży - masz tam nick i wszystkie dane, albo wbij sobie do Wystawiania komentarzy, tam też są wszystkie nicki + link do aukcji. Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dac odpowiednia adnotacje w polu komentarz lub posiadac aktualne dane w profilu :P

Albo po prostu dodać w ustawieniach dodatkowy adres do wysyłki jeśli ktoś często korzysta z dwóch adresów... Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z otomoto i motoallegro - kiedyś chyba było tak, że ogłoszenie wystawione przez otomoto automatycznie w pojawiało się też na allegro - wciąż tak jest? Nie wiem co ma większą skuteczność/oglądalność - allego, czy otomoto? Gdzie się bardziej opyla wystawić autko?

 

dzięki za odpowiedź, pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "wykropkowania" nicków Allegrowiczów to już konkretnie po bandzie polecieli, wogóle te ostanie zmiany to lipa i kpina a jeszcze teraz widze że i formularz który uważałem za bardzo przydatny likwidują (przed-wczoraj jeszcze był)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mam problem z kupującym. Sprzedawałem na allegro trochę rzeczy, mam same pozytywy, konto od 6 lat, i generalnie wszystko git. Osoba ta kupiła u mnie konkretnie zegarek, 14 lutego. Wybrała list ekonomiczny zwykły (więc nie mam żadnych dowodów, że wysłałem towar), przelew zrobiła 16, więc paczka poszła 16 czy tam 17. Dziś do mnie pisze, że paczki jeszcze u niej nie ma i co to ma być, to na pewno nie wina poczty tylko moja, jak do poniedziałku nie będzie, to zgłasza do allegro i wystawia nega.

WTF? osoba ta ma 60 parę komentarzy i co, nie wiedziała, na co się decyduje z ekonomicznym listem? Poza tym list ten idzie dopiero jakieś 9 dni, co jak na pocztę polską wcale długo nie jest.

Odpisałem jej, że jeżeli ją to satysfakcjonuje, to mogę złożyć reklamację, ponieważ jestem czysty i paczka została wysłana. Zaapelowałem też o spokój i że minęło dopiero 1,5 tygodnia, a ona chce wystawiać nega, to trochę chwyt poniżej pasa.

 

Jak myślicie, co zrobić? Grozi mi za to od allegro cokolwiek? Przede wszystkim, to jak można być w tak gorącej wodzie kąpanym? :blink:

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kupującym. Sprzedawałem na allegro trochę rzeczy, mam same pozytywy, konto od 6 lat, i generalnie wszystko git. Osoba ta kupiła u mnie konkretnie zegarek, 14 lutego. Wybrała list ekonomiczny zwykły (więc nie mam żadnych dowodów, że wysłałem towar), przelew zrobiła 16, więc paczka poszła 16 czy tam 17. Dziś do mnie pisze, że paczki jeszcze u niej nie ma i co to ma być, to na pewno nie wina poczty tylko moja, jak do poniedziałku nie będzie, to zgłasza do allegro i wystawia nega.

WTF? osoba ta ma 60 parę komentarzy i co, nie wiedziała, na co się decyduje z ekonomicznym listem? Poza tym list ten idzie dopiero jakieś 9 dni, co jak na pocztę polską wcale długo nie jest.

Odpisałem jej, że jeżeli ją to satysfakcjonuje, to mogę złożyć reklamację, ponieważ jestem czysty i paczka została wysłana. Zaapelowałem też o spokój i że minęło dopiero 1,5 tygodnia, a ona chce wystawiać nega, to trochę chwyt poniżej pasa.

 

Jak myślicie, co zrobić? Grozi mi za to od allegro cokolwiek? Przede wszystkim, to jak można być w tak gorącej wodzie kąpanym? :blink:

 

Jakieś pomysły?

Jesli sam wybrał wysyłke listem NIE POLECONYM to sam sobie jest winien ze chciał 2zł zaoszczedzic.

Byla daaaaawno temu afera na allegro bo gosciu sprzedawał tak ładowarki do telefonow po 1zł + wysylka listem 3zł, wtedy chyba nikt tych ladowarek nie dostał a zeszlo grubo ponad 200/szt z tego co pamietam

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? osoba ta ma 60 parę komentarzy i co, nie wiedziała, na co się decyduje z ekonomicznym listem?

A Ty masz konto 6 lat i nie wiedziałeś, ze z pocztą są cyrki i trzeba mieć w razie w-11 dowód wysyłki? Imo jak najbardziej może sprawę zgłosić do allegro i żądać zwrotu pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A Ty masz konto 6 lat i nie wiedziałeś, ze z pocztą są cyrki i trzeba mieć w razie w-11 dowód wysyłki? Imo jak najbardziej może sprawę zgłosić do allegro i żądać zwrotu pieniędzy...

No sorry, w szablonie dałem:

 

 

List ekonomiczny 2,00 zł

 

List priorytetowy3,00 zl

 

List polecony ekonomiczny 4,00 zł

 

List polecony priorytetowy 5,00 zł

 

Żeby każdy mógł sobie wybrać to, co chce, własnie, jakby ktoś chciał ekonomiczny czy coś.

 

@ maniakalny - i co, typa usidlili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pisze jako doświadczony allegrowicz nie powinieneś w ogóle wysyłać listem ekonomicznym tym bardziej zegarka. U mnie na aukcjach nigdy nie ma opcji listy ekonomicznego. Podejście nie moja wina poczta dała [gluteus maximus] jest śmieszne, jak byś wysłał za popraniem bez ubezpieczenia i paczka by zginęła tez byś kazał sprzedającemu zapłacić bo przecież paczkę wysłałeś i nie Twoja wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, w szablonie dałem:

 

Żeby każdy mógł sobie wybrać to, co chce, własnie, jakby ktoś chciał ekonomiczny czy coś.

 

@ maniakalny - i co, typa usidlili?

negi poleciały i tyle, co prawnie mogli mu zrobic?

 

Też o tym pisze jako doświadczony allegrowicz nie powinieneś w ogóle wysyłać listem ekonomicznym tym bardziej zegarka. U mnie na aukcjach nigdy nie ma opcji listy ekonomicznego. Podejście nie moja wina poczta dała [gluteus maximus] jest śmieszne, jak byś wysłał za popraniem bez ubezpieczenia i paczka by zginęła tez byś kazał sprzedającemu zapłacić bo przecież paczkę wysłałeś i nie Twoja wina?

nie moze ządac zwrotu ani nic kupujący nie moze zrobić, sam wybrał wysylke bez potwierdzenia, czyli ze wierzy w uczciwosc sprzedającego, sam sprzedalem tak duuuzo rzeczy tylko nie na allegro ale na forum, co prawda opoznienia jakies zawsze byly ale zawsze towar docierał do kupca

 

z pobraniami to juz wogole inna sprawa, dlatego wole unikac tej opcji jak ognia, mianowicie sytuacja - wysylka procesora - maly, lekki, łatwo zgubić wartosc 500zł

 

wysyłasz bez ubezpieczenia bo kupujący nie chce wydawac na ubezpieczene - poczta gubi - kto jest w plecy? :damage_wall:

druga kwestia - to samo, wysylasz procesor za pobraniem nawet z ubezpieczeniem, płacisz za wys 30zl - paczka po 10-14 dniach nie dochodzi wiec gosciu rezygnuje z zakupu i kupuje gdzie indziej , paczka dochodzi nastepnego dnia to gosc odrzuca ją + płacisz za wys powrotną - a kupujący siedzi sobie wygodnie bo kupił gdzie indziej, stratny jestes na wysyłce i na dodatek jeszcze ci nega/neutrala wystawi w nagrode :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

negi poleciały i tyle, co prawnie mogli mu zrobic?

 

 

 

nie moze ządac zwrotu ani nic kupujący nie moze zrobić, sam wybrał wysylke bez potwierdzenia, czyli ze wierzy w uczciwosc sprzedającego, sam sprzedalem tak duuuzo rzeczy tylko nie na allegro ale na forum, co prawda opoznienia jakies zawsze byly ale zawsze towar docierał do kupca

Negi to tam pół biedy, chodzi mi o ostrzeżenie od allegro/zawieszenie konta.

 

 

No sorry KAX_ - ale dlaczego ja mam ponosić odpowiedzialność za kogoś?

 

Sam jak Maniakalny sprzedałem full rzeczy taką przesyłką i ZAWSZE dochodziło. Pomijam to, że zegarki wysyłam zawsze z zabezpieczeniem kartonem, nie ma szans, żeby ktoś zauważył, że to zegarek i sobie "wyjął".

 

Już nawet odrzucając to wszystko, to jak mam przekonać tego kupującego, żeby poczekał? Przecież minęło dopiero jakieś 8 dni roboczych, a on chce zgłaszać do allegro i wystawiać nega! Sam zawsze czekam przynajmniej 3 tygodnie, bo poczta lubi dostarczać paczki później, lubią im gdzieś się gubić i dostarczać z opóźnieniem, co chyba wszyscy wiemy. Podejrzewam, że to dojdzie, tyle, że później, jak przetłumaczyć tej osobie, żeby poczekała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negi to tam pół biedy, chodzi mi o ostrzeżenie od allegro/zawieszenie konta.

 

No sorry KAX_ - ale dlaczego ja mam ponosić odpowiedzialność za kogoś?

 

Sam jak Maniakalny sprzedałem full rzeczy taką przesyłką i ZAWSZE dochodziło. Pomijam to, że zegarki wysyłam zawsze z zabezpieczeniem kartonem, nie ma szans, żeby ktoś zauważył, że to zegarek i sobie "wyjął".

 

Już nawet odrzucając to wszystko, to jak mam przekonać tego kupującego, żeby poczekał? Przecież minęło dopiero jakieś 8 dni roboczych, a on chce zgłaszać do allegro i wystawiać nega! Sam zawsze czekam przynajmniej 3 tygodnie, bo poczta lubi dostarczać paczki później, lubią im gdzieś się gubić i dostarczać z opóźnieniem, co chyba wszyscy wiemy. Podejrzewam, że to dojdzie, tyle, że później, jak przetłumaczyć tej osobie, żeby poczekała?

Rozumiem, że zachęcasz taką tanią, nieubezpieczoną, niepotwierdzoną wysyłką do zakupów u siebie ale tutaj będziesz miał małą nauczkę.

Kupujący może zawsze stwierdzić, że nie wysłałeś mu tego zegarka - bo udowodnisz mu wysyłkę w jakiś sposób? Jak? W wypadku poleconego masz taką możliwość. A tutaj jesteś na przegranej, bo można po prostu przyjąć, że nie wysłałeś go, zatrzymując zarówno zegarek jak i kasę.

Teraz pewnie napiszesz, że kupujące wybrał taką formę - i tutaj błędne koło się zamyka.

Dlatego nauczka na przyszłość - zrezygnuj na Allegro ze zwykłych listów, bo są z tego tylko negatywne konsekwencję.

A co może Ci Allegro zrobić? Pewnie będzie po stronie kupującego bo on zapłacił a towaru nie dostał. Wysłałeś? Udowodnij.

Druga rzecz - równie dobrze, kupujący może Cię w wała robić. Odebrał przesyłkę, ma zegarek ale chce jeszcze od Ciebie zwrot kasy wyłudzić. Przy zwykłych listach on przecież nic nie musi podpisywać, nie ma dowodu odbioru (chyba, że odbierał list na Poczcie, chociaż też do tego trudno dojść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No tak, ale ja nie zachęcam, tylko właśnie staram się uczciwie podejść do tematu wysyłki, tj. udostępniać wszystkie możliwości, żeby ludzie mieli wolność wyboru. I jeszcze przeciwko mnie to się obraca :ploom:

 

Rozumiem, że allegro nie rozumie, że przy tej formie nie ma żadnego potwierdzenia nadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja nie zachęcam, tylko właśnie staram się uczciwie podejść do tematu wysyłki, tj. udostępniać wszystkie możliwości, żeby ludzie mieli wolność wyboru. I jeszcze przeciwko mnie to się obraca :ploom:

 

Rozumiem, że allegro nie rozumie, że przy tej formie nie ma żadnego potwierdzenia nadania?

A co ich to interesuje? Kupujący zakupił, zapłacił, nie otrzymał towaru. Proste rozumowanie.

Ty miałeś "dostarczyć" towar który sprzedałeś.

 

To nie jest uczciwe podejście do tematu wysyłki, tylko naiwne podejście ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wysyła się listów/paczek niepoleconych jeśli towar jest przedmiotem handlu! tutaj nie ma żadnej wolności wyboru! normalny sprzedawca zawsze musi mieć dowód sprzedaży (zawsze drukują się 2 paragony np., czy chociażby potwierdzenie nadania!) ja jak sprzedaje to koszty wysyłki mam 5-7zł, bo zawsze wysyłam poleconym, ile ty masz lat? ekonomicznie to ty możesz kartkę z wakacji wysłać!

 

kupujący nawet jak paczkę obierze może ci powiedzieć, że nie odebrał i co mu zrobisz? za głupotę się płaci, powinieneś dostać nega i ostrzeżenie od serwisu, może byś się czegoś nauczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...