Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

KUPUJĄCY SAM WYBRAŁ OPCJE ZWYKŁYM LISTEM BEZ POLECENIA, CHOĆ MIAŁ MOŻLIWOŚĆ WYBORU WYSYŁKI POLECONEJ wiec tylko kupujący moze miec pretensje do siebie

a to ze nie wiedział ze nie ma zadnego potwierdzenia powinien wiedzieć, choć zawsze lepiej napisac o tym dodatkowo w auckji

 

Równie dobrze mogl odebrac wysyłke i chce wyłudzic kase, a jesli w 8 dzien pisze ze nie doszlo to jakis za przeproszeniem kretyn, bo czasu na wysylke od zaksięgowania wpłaty jest wg regulaminu allegro 7 albo 10 dni roboczych

jak tak bardzo mu sie paliło to mogl wybrac polecony prio. pocztex lub kurier

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nie wysyła się listów/paczek niepoleconych jeśli towar jest przedmiotem handlu! tutaj nie ma żadnej wolności wyboru! normalny sprzedawca zawsze musi mieć dowód sprzedaży (zawsze drukują się 2 paragony np., czy chociażby potwierdzenie nadania!) ja jak sprzedaje to koszty wysyłki mam 5-7zł, bo zawsze wysyłam poleconym, ile ty masz lat? ekonomicznie to ty możesz kartkę z wakacji wysłać!

 

kupujący nawet jak paczkę obierze może ci powiedzieć, że nie odebrał i co mu zrobisz? za głupotę się płaci, powinieneś dostać nega i ostrzeżenie od serwisu, może byś się czegoś nauczył

Pewnie, ostrzeżenie za co, bo ktoś tak wybrał? Panie, daj pan spokój.

 

Mam już jedno ostrzeżenie (też za nic, po prostu pomyliłem aukcje i kupiłem nie to, co chciałem, dogadałem się na pw ze sprzedawcą, że odstępuję od zakupu i okej, a ten dureń wystąpił o zwrot prowizji i dostałem ostrzeżenie - chociaż proponowałem mu zwrot prowizji!) i drugie jest mi nie na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPUJĄCY SAM WYBRAŁ OPCJE ZWYKŁYM LISTEM BEZ POLECENIA, CHOĆ MIAŁ MOŻLIWOŚĆ WYBORU WYSYŁKI POLECONEJ

Miał możliwość więc wybrał najtańszą. Dostarczył mu sprzedawca towar? -NIE... Posiada potwierdzenie nadania na swoją obronę? -NIE... Kupujący ma dowód wpłaty? Zapewne tak więc allegro raczej długo się nie będzie zastanawiało. Nauczka na przyszłość aby zawsze mieć "kwit" na swoją obronę i odmawiać wysyłki zwykłym listem. To w Twojej kwestii leży aby paczka dotarła do kupującego i dając opcje wysyłki zwykłym listem to Ty musisz brać pod uwagę ryzyko zaginięcia listu. On się ze swojej części umowy wywiązał Ty nie. Niestety "life is brutal" i nic na to nie poradzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No właśnie, musi brać ryzyko, ale on, nie ja!

 

Chce być uczciwy a ludzie w pręta walą, nie wysyłam więcej tak, a jemu pewnie będę musiał oddać hajsy, bo nie che mieć ostrzeżenia. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehs skoro wszystko wiesz i jesteś przekonany do swojego to po co w ogóle piszesz tutaj?

Nie masz się czego obawiać, bo Ty masz racje. Przekonaj jeszcze do tego Allegro i będzie po sprawie.

 

Ty również musisz brać pod uwagę ryzyko bo nie wiesz na jakiego człowieka trafisz + nie masz żadnych dowodów.

Postąpiłeś naiwnie, masz nauczkę na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem wypowiedź jakiegoś prawnika, z której wynikało jasno, że w takim przypadku wina leży po stronie sprzedającego gdyż nie wywiązał się z umowy dostarczenia towaru.

Jeżeli kwota za ten zegarek nie była jakaś duża, to dla świętego spokoju bym oddał kase i zamknął sprawę.

 

Dlatego właśnie nie uwzględniam nigdy w swoich aukcjach przesyłki zwykłej, no chyba, że na wyraźną prośbę kupującego (przy towarach o niskiej wartości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku listów to ja nawet dorzucam te kilka groszy aby tylko było jakieś potwierdzenie nadania. Bez potwierdzenia się nie wysyła, to jest praktycznie jedyny dowód zrealizowania transakcji przez sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No okej, dzięki za informacje, poczekam jeszcze kilka dni i pewnie oddam, bo co pozostaje, czyste konto ważniejsze (niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Napisałem do tej babki 2 maile (z opcją żądania potwierdzenia dostarczenia wiadomości), dzwoniłem i nikt nie odbiera, dziwne... na allegro ponad 60 komentarzy, no cóż, czekam.

 

Sorry za posta pod postem, ale nikt nie pisał od 2 dni to pozwoliłem sobie na to - w rozmowie telefonicznej babka nie była już taka straszna i jakoś doszliśmy do konsensusu, niemniej jej tłumaczenie, "wybrałam list ekonomiczny zwykły automatycznie, bo nie spojrzałam" jest po prostu śmieszne, ja jak nie mam czasu czytać opisu aukcji to po prostu nie kupuję, niemniej nie chciałem robić awantury o taką kwotę i jakoś się dogadaliśmy ;)

 

---------------------------------------------------------------------

 

Przy okazji "znakomitej" zmiany z nazwami nicków, przychylniejszym okiem spojrzałem na Świstak.pl. Odgrzebałem stare konto (swoją drogą trochę dziwne praktyki, napisano, iż moje konto zostało "przekazane" lub "usunięte" bo długo się nie logowałem), a właściwie założyłem nowe.

 

Co mi się bardzo podoba w świstaku:

1. Rozróżnienie tytułu aukcji, a tagów. Niestety na allegro czasem trzeba wpisywać mega-debilne tytuły aukcji, aby tylko wynik był w wyszukiwarce. W świstaku jest tytuł, a oddzielnie miejsce na tagi do wyszukiwarki - mega plus dla nich za to!

 

2. Możliwość wystawienia aukcji na czas nieokreślony - nie wiem jak długo to będzie, ale jest to mega wygodne, nie trzeba pilnować terminu zakończenia czy coś - plus!

 

3. Darmowe wystawienia aukcji - mam świadomość tego, że nie będzie to trwało wiecznie, ale na tą chwilę jest to plusem, jakby nie patrzeć.

 

4. Sam zaznaczasz jakie dane z Twojego profilu są widoczne, a jakie nie i dla kogo, oraz zdjęcie (to akurat z ebay, no ale jednak)

 

Oczywiście, jest tam jak na razie dość niewielki ruch, ale powiększył się dość sporo po wybryku allegro - jak pierwszy raz odkurzyłem świstaka, to było 1 300 xxx aukcji, aktualnie jest już powyżej 1 400 xxx (w tydzień), więc jakiś tam potencjał jest.

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Świstak ma szanse być realną alternatywą dla allegro? (typu tlen dla gg - nie ma większej ilości userów, ale utrzymuje się na rynku, jeżeli można to tak nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie agenta:

Informacje o Użytkowniku picaud - Aukcje internetowe Allegro

Patrzę - aukcje BCM, pamięci SO-DIMM to raczej niechwytliwy towar, może się tanio wylicytuje. Jednak spojrzałem tylko na komentarze i historię sprzedaży - i już wiem, że uprawia się tutaj specyficzny rodzaj licytacji, tzn. bez ceny minimalnej i z dynamiczną cenę minimalną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nicków to szkoda słów. Pomysł nietrafiony.

 

Wykropkowanie nickow to z tylka wyjety pomysl...ale jesli ktos chce to mozna to obejsc. Wystarczy zalogowac sie na swoje konto przez serwis mobilny Allegro. Nicki sa widoczne, mozna kliknac, sprawdzic komentarze. Fachury w tym serwisie siedza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Faktycznie mastha ma racje, w wersji mini nicki są widoczne :blink:

 

Korzysta ktoś z tych sklepów allegro? Z ciekawości o tym poczytałem i jestem oburzony stawkami. Nie dość, że abonament to jeszcze małe porównanie:

 

cennik dla normalnego konta

Cena końcowa za 1 sztukę Towaru  	Prowizja od sprzedażydo 50,00 zł 	4% ceny końcowej50,01 - 1.000,00 zł 	2.00 zł plus 3% kwoty powyżej 50,00 zł1.000,01 - 5.000,00 zł 	30,50 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1.000,00 złpowyżej 5.000,00 zł 	90,50 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5.000,00 zł

cennik dla konta "sklepowego"

Prowizje od sprzedaży Cena za sztukę 	ProwizjaDo 50 zł 	8% ceny końcowej50,01-1000,00 zł 	4 zł + 6% kwoty powyżej 50 zł1000,01-5000,00 zł 	61 zł + 3% kwoty powyżej 1000 złpowyżej 5000,00 zł 	181 zł + 1% kwoty powyżej 5000 zł

Przecież to jakiś absurd jest, czemu jest 2x drożej? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

mastha - jesteś pewny? ja widzę, ale tylko w aukcjach na których sprzedawałem. Jak wchodzę w losową aukcję to są wykropkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przydarzyła taka dziwna sytuacja. W niedzielę jakiś gość kupił ode mnie płytę główną przez Kup Teraz. Następnego dnia dostałem od niego pozytywa. WTF? Kupił, wystawił komentarz, i co ja mam niby zrobić? Kasy nie wpłacił, nawet formularza dostawy nie wypełnił, żadnego maila nie wysłał. Wchodzę w jego kartę użytkownika - 4 pozytywy, 1 neutralny, 2 negatywy.

Mógłbym mu po prostu wystawić pozytywa i zapomnieć o sprawie, ale nie uznaję takich lewych transakcji. W końcu nie będę rekomendował takiego użytkownika.

Co zrobilibyście na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się z nim w ogóle jakoś skontaktować?. Jeśli milczy to napisz do allegro o zaistniałem sytuacji i wystąp o zwrot prowizji.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wylaczyc pier... "Płacę z allegro" ? Wystawilem wczoraj 3 aukcje, w kazdej pojawila sie ta opcja, mimo ze jej nigdy nie udostepnialem, cos tam pokombinowalem w opcjach tego Place z allegro, podalem numer konta, a teraz tego nigdzie wylaczyc nie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przydarzyła taka dziwna sytuacja. W niedzielę jakiś gość kupił ode mnie płytę główną przez Kup Teraz. Następnego dnia dostałem od niego pozytywa. WTF? Kupił, wystawił komentarz, i co ja mam niby zrobić? Kasy nie wpłacił, nawet formularza dostawy nie wypełnił, żadnego maila nie wysłał. Wchodzę w jego kartę użytkownika - 4 pozytywy, 1 neutralny, 2 negatywy.

Mógłbym mu po prostu wystawić pozytywa i zapomnieć o sprawie, ale nie uznaję takich lewych transakcji. W końcu nie będę rekomendował takiego użytkownika.

Co zrobilibyście na moim miejscu?

 

Nie wystawiaj komentarza, za jakiś czas usuń z listy komentarzy do usunięcia. Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wylaczyc pier... "Płacę z allegro" ? Wystawilem wczoraj 3 aukcje, w kazdej pojawila sie ta opcja, mimo ze jej nigdy nie udostepnialem, cos tam pokombinowalem w opcjach tego Place z allegro, podalem numer konta, a teraz tego nigdzie wylaczyc nie moge...

 

Hmm po zmianie regulaminu teraz to jest obowiazkowe w przypadku wplaty na konto...info:

 

Nowości i komunikaty

***Zasady*** Data: 2010-03-23 Czas: 08:12:30

 

Aktualizacja Regulaminu Allegro

 

Witamy,

 

 

Zgodnie z zapowiedzią z 9 marca wprowadziliśmy 3 zmiany w Regulaminie Allegro.

 

 

Dodaliśmy punkt w artykule 5 Regulaminu:

 

 

5.9. Sprzedający zobowiązany jest określić sposób zapłaty za Towar zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku, gdy Sprzedający wskazał sposób zapłaty przelewem na rachunek bankowy, zobowiązany jest udostępnić Kupującym realizację przelewu w ramach usługi Płacę z Allegro za zakupy, na zasadach określonych w Załączniku Nr 8 do Regulaminu, w szczególności Sprzedający jest zobowiązany wypełnić formularz konfiguracyjny na stronach Allegro, w sekcji Płacę z Allegro za zakupy, potwierdzając dane osobowe, teleadresowe, nr konta bankowego oraz inne dane niezbędne do jego identyfikacji.

 

 

Nowy punkt pojawił się również w Załączniku nr 2 Zasady tworzenia opisu Aukcji:

 

 

21. Zabronione jest umieszczanie przez Sprzedającego w opisie Aukcji informacji, które w jakikolwiek sposób różnicują sytuację Kupujących w zakresie korzystania z usługi „Płacę z Allegro za zakupy".

 

 

Zasady korzystania z Płacę z Allegro precyzuje nowy załącznik do Regulaminu.

 

 

Pozostałe części regulaminu Allegro pozostały niezmienione.

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

 

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże drugiego dnia od wypłaty masz je na koncie, więc nic strasznego. Przynajmniej wiesz, że kasa na pewno dotrze i od razu po zakończeniu aukcji możesz wysyłać przedmiot. Lepsze to, niż dostawanie lewych dowodów wpłaty od "uczciwych" klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dla mnie jest to zdecydowanie gorsze, tylko wydłuża czas dostania pieniędzy i nie ma żadnych podstaw żeby wprowadzać to bzdurne ograniczenie (bo ograniczeniem to jest). Poza tym jak ktoś płaci za przedmiot, to w tej wpłacie zawiera się też pieniądze za przesyłkę. Ja mogę akurat nie mieć/nie móc/, albo po prostu nie chcieć, bo po to pieniadze za przesyłkę przelewa się razem z kwotą za przedmiot, żeby poszły one na przesyłkę, a nie żebym musiał dokładać "ze swoich".

 

Dla mnie bzdura maksymalna a przymuszanie użytkowników do używania tego wynalazku to kolejny krok w stronę migracji na świstak/ebay. Ale co tam, administracja wie lepiej czego ludzie chcą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest obowiązkowe?! Ja nie mam podanego w danych nr. konta bankowego (jest podany w mailu po zakończeniu aukcji) i nie mam tej opcji włączonej;]

Zaznaczać jej też nie mam zamiaru.

Ciekawe, czy dostanę za to baniacza :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże drugiego dnia od wypłaty masz je na koncie, więc nic strasznego. Przynajmniej wiesz, że kasa na pewno dotrze i od razu po zakończeniu aukcji możesz wysyłać przedmiot. Lepsze to, niż dostawanie lewych dowodów wpłaty od "uczciwych" klientów.

 

Jakos jestem na allegro pare lat i swietnie sobie bez tego radzilem. Nie zycze sobie, zeby moje pieniadze walaly sie po czyichs kontach, chyba ze to nie tak dziala, ale jesli dobrze rozumiem, to najpierw moje pieniadze widzi jakis frajer z allegro, a dopiero pozniej ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest obowiązkowe?! Ja nie mam podanego w danych nr. konta bankowego (jest podany w mailu po zakończeniu aukcji) i nie mam tej opcji włączonej;]

Zaznaczać jej też nie mam zamiaru.

Ciekawe, czy dostanę za to baniacza :lol2:

 

 

Obowiązkowe, jak nie podasz nr konta w ustawieniach to jak ktoś wpłaci przez place z allegro, to nie dostaniesz kasy dopóki nie podasz nr konta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wystawiales aukcje? ja swoja wystawilem 5 dni temu i wczoraj zrobilem mala zmiane i place z allegro wlaczyly sie automatycznie. Roznica taka ze ja mam podany nr konto w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...