Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Właśnie postanowiłem to skonfigurować i :blink:

 

Wypłaty są automatyczne tylko od 20zł, dla mnie jest to maksymalnie bezsensu, a allegro uderzyła już woda sodowa do głowy. I tak jest strasznie drogo, a oni jeszcze jakieś bzdurne przeszkody wprowadzają - gratulacje :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kupującego to na pewno wygodniejsze, bo nie trzeba przepisywać danych przelewu i pomimo, że sprzedawca ma konto w innym banku informacje o zapłacie za przedmiot dostaję natychmiast. Dla sprzedającego jeżeli tak jak napisaliście trzeba czekać ok. 2 dni na pojawienie się pieniędzy już tak fajnie nie wygląda, bo zazwyczaj kiedyś, coś sprzedawałem, kupujący miał konto w tym samym banku i pieniądze otrzymywałem natychmiast.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Szukacie problemów tam gdzie ich nie ma. Jak dla mnie płacę z allegro to bardzo wygodna opcja, nie trzeba się gimnastykować z przelewami itp itd.

 

Nie, nie szukamy problemów tam, gdzie ich nie ma, tylko mówimy nie narzucaniu z góry różnych ograniczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFMG

myslalem ze mnie sie to nie przytrafi ale jednak - płatnosci allegro - najgorsza opcja jaką mozna wymyslic :damage_wall: :damage_wall:

 

Sprzedalem na allegro dysk - aukcja zakonczyla sie tydzien temu, meila z nr konta wyslalem i czekam jak głupi na przelew bo chcialem juz wyslac ten dysk odrazu i mieć z spokoj, dzis po przypomnieniu kupującemu o zaplacie kupujący pisze ze przelał mi kase przez płatnosci allegro, przy czym allegro nie powiadomiło mnie o tym ze taki przelew dostalem, w dodatku jak wspomnialem konto podalem gosciowi emailowo a w danych allegro nie mam go wpisanego :blink: wiec jak to mozliwe ze mogl taki przelew zlecic ??

 

faktycznie ta opcja nieźle "przyspiesza" wyslanie przedmiotu, w dodatku jest obowiązkowa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mógł - do przelania pieniędzy na twoje "konto" w allegro niepotrzebny jest nr Twojego konta bankowego. Potrzebny jest dopiero wtedy, gdy chcesz te pieniądze przelać na swoje konto w banku :)

Na pierwszy rzut oka widać, że przez jakiś czas allegro dysponuje Twoimi pieniędzmi!!! I o to zapewne chodziło.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem na allegro dysk - aukcja zakonczyla sie tydzien temu, meila z nr konta wyslalem i czekam jak głupi na przelew bo chcialem juz wyslac ten dysk odrazu i mieć z spokoj, dzis po przypomnieniu kupującemu o zaplacie kupujący pisze ze przelał mi kase przez płatnosci allegro, przy czym allegro nie powiadomiło mnie o tym ze taki przelew dostalem, w dodatku jak wspomnialem konto podalem gosciowi emailowo a w danych allegro nie mam go wpisanego :blink: wiec jak to mozliwe ze mogl taki przelew zlecic ??

 

Patrz tam lepiej w ustawieniach, bo pewnie kasa już tam jest. I powiadomienia też można ustawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No tak, w ustawieniach ustawiasz co ile chcesz przypomnienie itd.

 

Co za fatalna opcja, ja #$#%$^%^@!#

 

Mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy nie będą dawali nabić się w butelkę i będą omijać szerokim łukiem ten "świetny" sposób <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w ustawieniach ustawiasz co ile chcesz przypomnienie itd.

 

Co za fatalna opcja, ja #$#%$^%^@!#

 

Mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy nie będą dawali nabić się w butelkę i będą omijać szerokim łukiem ten "świetny" sposób <_<

 

Jak wystawialem auckje nie musialem zaznaczac tej opcji. Auckja zakonczyla sie wtorek-sroda chyba i allegro samo dodało mi tą opcje i o tym nie wiedzialem, zadne powiadomienie nie przyszlo na maila.

"Płace z allegro" jest obowiązkowe wiec raczej ominąc sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć tą cholerną opcję "płacę z allegro"? Samo mi dodało do aukcji - no trudno, chciałem skonfigurować, wpisywałem nr konta 3 razy i zawsze podawało, że jest źle :| Wkurzyłem się i zaznaczyłem przekaz pocztowy i teraz tego nie mogę zmienić chyba, że wyślę im formularz ze skanem dowodu osobistego :mur: Oczywiście napisałem do allegro o zaistniałej sytuacji to już tydzień czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jak wystawialem auckje nie musialem zaznaczac tej opcji. Auckja zakonczyla sie wtorek-sroda chyba i allegro samo dodało mi tą opcje i o tym nie wiedzialem, zadne powiadomienie nie przyszlo na maila.

"Płace z allegro" jest obowiązkowe wiec raczej ominąc sie nie da

 

No jest obowiązkowa, ale jako "opcja", przecież można płacić normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zacznę od tego że kupiłem głośniki logitech z 5500 za nie małą cenę 1250 zł na allegro .Sprzedawca dawał pisemnie rok gwarancji .Głośniki chodziły dobrze przez miesiąc potem panel sterujący zaczął wariować za raz po tym jak podłączyłem mp3. Rozmawiałem ze sprzedawcą odesłałem sam panel 6 kwietnia .8 już był u Pana X .Wtedy krótka rozmowa na gg powiedziano mi że serwistan już zajmuje się naprawą to się ucieszyłem. Od 8 kwietnia kompletna olewka ze strony sprzedającego tzn mam tel nawet 2 numery ,e mail , oraz numer gg. Pomyślałem nie będę namolny to dopiero wczoraj napisałem,dzwoniłem ,gg i zero odpowiedzi .Już z początku odczuwałem że coś jestem zlewany ale wczorajsze zachowanie to już przesada moim zdaniem .

Jestem użytkownikiem allegro zadowolonym z tranzaklcji uważam że to świetny portal .I co istotne dla mnie teraz Nie zamierzam z góry kogoś osądzać i rozstrzygać winę w tej chwili Tylko Chcę się kogoś poradzić co robić w takiej sytuacjii ?

 

Tutaj chodzi o duże pieniądze ponad 1300 zł dlatego ten wątek .Co zrobić w chwili jeśli zostane kompletnie olany przez sprzedającego .Nie podejmuje ze mną kontaktu Nic .Komentarze już mamy wystawione więc tutaj nic nie zmienie .

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest z tym płacę allegro? Bo mam znajomego dość doświadczonego na allegro ( 500komentów ) i pytam jak to jest z opłatami. Powiedział mi że wypłaty na moje konto są za free ale jak ja płacę coś poprzez płacę z allegro to jest jakaś prowizja - to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej prowizji. Była wcześniej przy Płatnościach z allegro (a to dla sprzedającego). W Płacę z allegro nie ma żadnych prowizji (przeprowadzone tą drogą około 30 wpłat na moje konto i jakieś 10 wpłat kiedy płaciłem komuś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale towar odbierałem osobiście bo allegrowicz ma ok 50 km do mnie .Poczekam tak do końca kwietnia wtedy zacznę działać ! Bo tak długie spławianie to już przesada wtedy będzie i nikomu rzaden czopek nie pomoże :D .Już od pradu dni nic nie piszę czekam na to co sie wydarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zacznę od tego że kupiłem głośniki logitech z 5500 za nie małą cenę 1250 zł na allegro .Sprzedawca dawał pisemnie rok gwarancji .Głośniki chodziły dobrze przez miesiąc potem panel sterujący zaczął wariować za raz po tym jak podłączyłem mp3. Rozmawiałem ze sprzedawcą odesłałem sam panel 6 kwietnia .8 już był u Pana X .Wtedy krótka rozmowa na gg powiedziano mi że serwistan już zajmuje się naprawą to się ucieszyłem. Od 8 kwietnia kompletna olewka ze strony sprzedającego tzn mam tel nawet 2 numery ,e mail , oraz numer gg. Pomyślałem nie będę namolny to dopiero wczoraj napisałem,dzwoniłem ,gg i zero odpowiedzi .Już z początku odczuwałem że coś jestem zlewany ale wczorajsze zachowanie to już przesada moim zdaniem .

Jestem użytkownikiem allegro zadowolonym z tranzaklcji uważam że to świetny portal .I co istotne dla mnie teraz Nie zamierzam z góry kogoś osądzać i rozstrzygać winę w tej chwili Tylko Chcę się kogoś poradzić co robić w takiej sytuacjii ?

 

Tutaj chodzi o duże pieniądze ponad 1300 zł dlatego ten wątek .Co zrobić w chwili jeśli zostane kompletnie olany przez sprzedającego .Nie podejmuje ze mną kontaktu Nic .Komentarze już mamy wystawione więc tutaj nic nie zmienie .

 

 

pozdrawiam

 

czyli minely 2-3 dni ROBOCZE i juz chcesz policje wzywac, no bez jaj

jestes w gorącej wodzie (wrzącej) kąpany, poczekaj spokojnie 2-3tyg (moze 4) na naprawe i wtedy wylewaj zale na forum

:damage_wall: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ostatnio przeglądając allegro znalazłam ciekawą ofertę: klik

Aukcje typu nietrafiony prezent/brak platformy/nie przyjmuje zwrotów itp. zawsze wydają się podejrzane. Dlatego też wpisałam w google nick sprzedawcy.

Bingo, już drugi wynik prowadzi na forum pcformat (a dokładnie do tego posta), w którym to użytkownik sunia podaje nazwę swojego konta allegro (Grazia768).

Szybkie skojarzenie avataru (+ miasta) i przeglądnięcie forum pcformat umożliwia stwierdzenie że użytkownik znany na ppc jako KamilGrzbiecik to użytkownik sunia z pcf (posługujący się też nickiem Kamil).

 

Informacje z aukcji o braku platformy do przetestowania procesora można by jeszcze uznać za wiarygodne, gdyby nie zamieszczenie tych wyników dnia 14.04 br. z użyciem s775.

Dodatkowym faktem podważającym prawdziwość opisu, jest to że już 2 miesiące temu publikował on wyniki procesora e8500

 

 

Co sądzicie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcje typu niesprawdzony świadczą że przedmiot jest niesprawny, bardzo rzadko jest tak że wszystko działa. A to że pisze że nie ma platformy, może oznaczać że na prawdę nie ma lub to co pisałem wcześniej. Z drugiej strony prezenty zazwyczaj daje się sprawne (czytaj działające) więc wnioski wyciągnij sobie sam. Obsługa allegro powinno usuwać aukcje lub wrzucać do "uszkodzone" jeśli przedmiot jest "stan nieznany" lub uszkodzone i jest o tym powiedziane na aukcji - takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego sprawa, to że dał się "nakryć" to już jego głupota, ale co tu zgłaszac itp. Nie złamał prawa ani regulaminu allegro, co do wynikow z 14.04 to moze napisac ze byl u kolegi na drugim koncu kraju i zapomniał wziac procka do sprawdzenia - i co, nie udowodnicie mu. Jego sprawa, nie łamie prawa sprzedając w ten sposób, jedynie zasady moralne które są jego sprawą. A co do proca to pewnie uwalił go w subzero, pod LN2 lub FC. Bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzedałem na 100% sprawny dysk, a teraz po przeszło 2 tygodniach kupujący pisze:

zacząłem go sprawdzać programem do testowania dysków, jest w bardzo złym stanie, ma bad sektory i m. in. wysoki Raw Read Error Rate

Co zrobić z takim kwiatkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo może rzeczywiście transport mu zaszkodził, pewnie paczka nie jedno zniosła. Była ubezpieczona?

 

@down

No tak, napisalem z rozmachu bez przemyślenia. Oczywiście Maniakalny ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo może rzeczywiście transport mu zaszkodził, pewnie paczka nie jedno zniosła. Była ubezpieczona?

 

milion razy chyba o tym było ze ubezpieczeine obejmuje TYLKO zgubienie paczki

nawet jak dysk przyszedłby powyginany to co zrobisz? nic

jedynie kupno przez ebay/paypal daje jakies zabezpieczenie ale w PL malo osob tego uzywa <_<

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...