Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co - "bardzo mi przykro" i czekam na wezwanie w charakterze świadka?

 

ja zwykle daje gwarancje rozruchową 7-14 dni od siebie jesli nie ma gwarancji sklepowej/producenta

jesli dales 14 dni to gosc ma pecha niestety, jesli dales przykladowo miesiąc to ty masz pecha, a jesli nie napisales o niej wogole to zrob jak uwazasz, prawnie nic sie nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem myszkę z allegro. opcja płacę z allegro to największe zło! nie chciało mi się robić przelewu przez tą stronę (wolę normalnie to zrobić), więc wyłączyłem stronkę, przeszedłem na stronę banku. Zrobiłem normalny przelew. Dzisiaj dostaję maila od allegro: 'Twoja wpłata dla Sprzedającego ***** została anulowana'. Jak tu się nie wściec? wziąłem napisałem szybko maila do sprzedającego, iż przelew już został zrobiony. Mam nadzieję że obejdzie się bez przedłużającej się przesyłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się generalnie podoba to "płacę z allegro". Znaczy sama idea. Wystarczy kilka kliknięć i wpisanie hasła do przelewu, co przyszło SMSem z banku i z głowy. Tyle, że narazie to kulawe jest. Raz przelew do sprzedawcy przechdzi natychmiast po zatwierdzeniu, a innym razem dopiero na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, co jest w przypadku kiedy towar zostanie sprzedany jako sprawny pieniądze wpłacone a towar zdycha przed wysyłka? (allegro)

 

Można zwrócić kasę i transakcja zostaje rozwiązana?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co cena nie odpowiada?? oczywiście jeśli towar kleknie to możesz odstąpić od sprzedaży, ale bardzo możliwe że jeśli cena cię nie satysfakcjonowała i kupujący to wybadał to i tak ci zapoda negatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi przytrafila sie dziwna sytuacja. Sprzedawałem plyte glowna, byla jedna oferta kupna, po zakonczeniu aukcji, okazało sie, ze licytacja została zakonczona bez zwyciezcy. Dzis patrzac na strone aukcji, dostrzeglem, ze oferta została odwolona (dzien po zakonczeniu aukcji wysietlila sie inf na stronie z licytacja...).

ASUS A7V880 + gratis (998300914) - Aukcje internetowe Allegro

 

W odpowiedzi z allegro, napisano mi, ze aukcja zakonczyla sie bez zwyciezcy. No, teraz niewatpliwie tak jest... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek, ze nie zablokowali mu konta... A przynajmniej nie ma takiej informacji dot tego uzytkownika. Dziwne rzeczy dzieja sie na allegro :) W sumie leje na to..wystawie ponownie i tyle..

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam użytkownika KomiksPRL

kupilem miesiac temu komiks, jako ze rzecz niedroga i koszta wysylki wieksze od samej ksiazki, to pierwsze ponaglenie wyslalem tydzien temu, drugie w piatek, zero odzewu, dzis zadzwonilem i zostalem zbesztany, ze mu glowe zawracam, ze takie rzeczy przez maila i wogole, ze jestem idiota... pierwszy raz spotykam sie z takim zachowaniem, pewnie typowa polityka, masowka z uwzglednieniem kilku jeleni, ktorym nic nie wyslemy (srednio po kilka komentarzy od jednego czlowieka, wiec pewnie pompowanie sztuczne)... gdyby to nie byl drugi koniec Polski przejechalbym sie do nich osobiscie... zreszta, jego komentarze chyba potwierdzaja moja opinie Informacje o Użytkowniku KomiksPRL - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem z jednym kolesiem z allegro. Sprzedawałem płytę główną, oczywiście byłą okej - dałem 7 dni gwary. Paczka dotarła do niego, i okazało się że nie działa, kazałem szybko odesłać. Koleś zamilkł. Po prawie miesiącu czasu, nie stąd ni z owąd paczkę wysyłał, nic mnie nawet nie informował. Napisałem stosownego maila że lekko przekroczył termin gwarancji na tą płytę. Nie wiem co mam na dobrą sprawę robić, bo gwarancja się skończyła a koleś mi pisze że czasu nie miał (nawet na maila czy telefon - śmiem wątpić, ugadalibyśmy się itp ze mną nie ma problemu). Chyba wiadomo że jak się coś zgłasza że nie jest okej to się wysyła od razu a nie zwleka (no i gwarancja jest krótka przecież, to też powinno mobilizować). Uważam że gwarancja się skończyła i koleś swoją szansę przegapił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że gwarancja się skończyła i koleś swoją szansę przegapił.

 

dokladnie tak ;)

 

mi tak koles napisał w sprawie pamieci ddr1, (dobre 3-4lata temu), dawalem na nie gwarancje rozruchwą a po 3 miesiącach pisze do mnie ze pamieci nie dzialają u niego w komputerze i chce odesłac bo nie sprawdzal ich wczesniej a gwarancja rozruchowa była :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia wystawiłem dwa przedmioty o łącznej kwocie przekraczającej 1000zł. Była to moja pierwsza sprzedaż na allegro, do tej pory tylko kupowałem. Kupujący byli zadowoleni ale nie wystawili komentarzy. Przypomniałem sobie o tym i chciałem parę dni temu wystawić komentarz dla kupujących ale nie ma takiej możliwości, aukcje te po prostu gdzieś wyparowały. Czy tak jest zawsze, czy to może błąd serwisu, że po 4 miesiącach nie można wystawić komentarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam dość poważny dylemat odnośnie mojego ostatniego zakupu w sklepie Extreme-PC z Wrocławia.

Otóż zakupiłem taką oto oryginalną baterię. Wszystko pięknie ładnie, wybrałem przesyłkę kurierską za pobraniem. Zamówienie złożyłem w czwartek, 6-05-2010.

Wczoraj (tj wtorek) zadzwoniłem z zapytaniem, czy paczka już do mnie wyszła. Otrzymałem odpowiedź że nie, dopiero wyślą...Myślę ok, poślizg mógł się zdarzyć.

Dziś otrzymałem paczkę, otwieram i w środku widzę coś z goła odmiennego niżeli było przedstawione na aukcji.

Dołączona grafika

Od razu telefon do nich, że chyba jednak jest coś nie tak, bo na oryginalną baterię mi to nie wygląda. Pan Marek poprosił o podesłanie fot na maila.

Przed momentem otrzymałem taką oto odpowiedź:

To jest oryginalna bateria, zamienników tego modelu w ogóle nie posiadamy.

 

Pozdrawiam

Co z fantem zrobić ? Na dodatek torebka antystatyczna była już otwarta...Więc pewnie będą się tłumaczyć że to ja ją otworzyłem.

Proszę o odp.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia wystawiłem dwa przedmioty o łącznej kwocie przekraczającej 1000zł. Była to moja pierwsza sprzedaż na allegro, do tej pory tylko kupowałem. Kupujący byli zadowoleni ale nie wystawili komentarzy. Przypomniałem sobie o tym i chciałem parę dni temu wystawić komentarz dla kupujących ale nie ma takiej możliwości, aukcje te po prostu gdzieś wyparowały. Czy tak jest zawsze, czy to może błąd serwisu, że po 4 miesiącach nie można wystawić komentarzy?

 

Moje Allegro -> Moje Konto -> Komentarze i ocena sprzedaży -> Wystaw komentarz do innych transakcji

 

Tak już bywa, że po jakimś czasie przepadają. Czytałem ze za pomocą aukcjonera można odzyskać zaległe komentarze, czy to działa? - nie wiem bo nie weryfikowałem tego.

 

Nic nie przepada.

Aktualnie mogę wystawić komentarz za aukcję z nie 03 lis 2002 - przed chwilą sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Allegro -> Moje Konto -> Komentarze i ocena sprzedaży -> Wystaw komentarz do innych transakcji

 

Nic nie przepada.

Aktualnie mogę wystawić komentarz za aukcję z nie 03 lis 2002 - przed chwilą sprawdzone.

 

ale musisz wpisac nr aukcji

jak komus zginał i nie zna numeru to nic nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając historię mailową można odnaleźć numer aukcji, co jednak nie zmienia faktu, że potrzeba jego znajomości, by wystawić starszy komentarz, jest lekko dziwnym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musisz wpisac nr aukcji

jak komus zginał i nie zna numeru to nic nie zrobi

 

Naturalnie.

Żyjemy w społeczeństwie internetowym - skrzynki mają po xGB - więc nie posiadać bazy maili to hmm samozagłada?

Szczególnie jeżeli chodzi o Allegro.

 

Mając historię mailową można odnaleźć numer aukcji, co jednak nie zmienia faktu, że potrzeba jego znajomości, by wystawić starszy komentarz, jest lekko dziwnym pomysłem.

 

Pewnie chodzi o oszczędności, gdyby trzymali dane do milionów aukcji to musieli by zwiększać powierzchnie serwerowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wkur.......

 

aukcja allegro 10 dni

cena wywoławcza 250zł

brak minimanlej

kup teraz 350zł

 

wygralem auckje za 265zł o godzinie 15:00, dzwonie wlasnie do goscia teraz(godz 17:30) i chce umowic się na odbior a gosc mowi ze sprzedane za 350 godzine temu(godzina 16-16:30), gosciu 180 komentow, same pozytywy

 

raczej nic z tym nie zrobie, i po negatywie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wygrales aukcje, a gosc nie odwolal Twojej oferty majac dobry powod, to towar jest Twoj. Mozesz zawsze rozpoczac spor na allegro.

 

wygrałem, bo nie bylo minimalnej

auckja sie skonczyla i mam dane goscia

 

a co da spor allegro?

gosc zawsze bajke wcisnie ze sprzet sie uszkodził czy cos i zostane bez sprzetu, tak czy inaczej az tak mi na tym nie zalezy, tylko jak wystawie slusznego nega to sam nega tez dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrałem, bo nie bylo minimalnej

auckja sie skonczyla i mam dane goscia

 

a co da spor allegro?

gosc zawsze bajke wcisnie ze sprzet sie uszkodził czy cos i zostane bez sprzetu, tak czy inaczej az tak mi na tym nie zalezy, tylko jak wystawie slusznego nega to sam nega tez dostane

 

juz byla taka slynna sprawa z samochodem, ktos kupil za tanio ktos nie chcial sprzedac. Wygrywajac aukcje zawierasz umowe kupna-sprzedazy. Jesli koles nie bedzie sie z niej chcial wywiazac sprawa do allegro i na policje, przedmiot dostaniesz. A koles zostanie obciazony kosztami sadowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...