Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wie ktoś może, czy jest jakaś szansa na to, że poczta nie odda mu kasy? :) jak nie zwróci mi za przesyłki to starałbym się zrobić wszystko żeby on nie dostał od poczty kasy z ubezpieczenia. Zadzwoniłbym do urzędu głównego w jego mieście czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy negatyw ever i to po 3 dniach od zakupu, ludzie mają kołki w [gluteus maximus]

 

http://allegro.pl/prawie-nowy-komputer-w-super-cenie-i1330748807.html

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=19202545

 

 

bez sensu ze o zwrot prowizji mozna ubiegac sie po chyba 14 dniach dopieoro a negami moznac sadzic od razu :|

 

 

dostalem ODP od niego

Jak dzisiaj beda pieniadze na moim koncie to unieważnie komentarz.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość w Allegro:

 

Jako duży sprzedawca masz wielu klientów w Allegro. Teraz ta grupa może powiększyć się o kupujących, którzy nie mają konta w serwisie. 23 listopada umożliwiliśmy zakupy bez rejestracji.

 

  • udostępniasz w niej opcję Kup Teraz,
  • jedną z form płatności jest Płacę z Allegro,
  • do końca aukcji została co najmniej godzina.
Ta forma kupowania jest dla Ciebie w pełni bezpieczna. W odróżnieniu od transakcji z zarejestrowanymi użytkownikami, do zakupu bez rejestracji dochodzi dopiero w momencie zapłaty. Oznacza to, że dopóki kupujący bez konta nie zapłaci za przedmiot, nie znika on z aukcji i jest dostępny dla innych użytkowników.

 

Zakupy bez rejestracji pozwalają na korzystanie z serwisu wszystkim, którzy chcą kupować szybko, bez zakładania konta. Są łatwe i bezpieczne dla obu stron transakcji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy negatyw ever i to po 3 dniach od zakupu, ludzie mają kołki w [gluteus maximus]

 

Prawie nowy komputer w super cenie (1330748807) - Aukcje internetowe Allegro

 

Informacje o Użytkowniku robopuszper - Aukcje internetowe Allegro

 

 

bez sensu ze o zwrot prowizji mozna ubiegac sie po chyba 14 dniach dopieoro a negami moznac sadzic od razu :|

 

 

dostalem ODP od niego

 

Zgłoś to do allegro, wg regulaminu kontakt między kontrahentami musi być nawiązany w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji. Miałem podobną sytuację (debil po 2 dniach wystawil negatywa że brak kontaktu tyle że coś ściemnił bo napisał że on kupił odemnie a nie ja od niego - no i weekend był) , pracownik allegro usunął całkowicie komentarz z mojego konta.

 

Z innej beczki, da się z wysyłajtaniej zamówić kuriera żeby odebrał paczke od sprzedającego? Po prostu wpisać w danych nadawcy adres kontrahenta a odbiorcy mój?

Co z listem rpzewozowym, wysyłam gościowi pdfa żeby wydrukował i nakleił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś to do allegro, wg regulaminu kontakt między kontrahentami musi być nawiązany w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji. Miałem podobną sytuację (debil po 2 dniach wystawil negatywa że brak kontaktu tyle że coś ściemnił bo napisał że on kupił odemnie a nie ja od niego - no i weekend był) , pracownik allegro usunął całkowicie komentarz z mojego konta.

 

Z innej beczki, da się z wysyłajtaniej zamówić kuriera żeby odebrał paczke od sprzedającego? Po prostu wpisać w danych nadawcy adres kontrahenta a odbiorcy mój?

Co z listem rpzewozowym, wysyłam gościowi pdfa żeby wydrukował i nakleił?

 

dzieki

 

co do wystaniej, dokladnie tak jak mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka obrazkowa dla telefonów z Androidem – rób zdjęcia przedmiotom i znajduj je na Allegro

 

 

Masz telefon z Androidem? Pobierz AllegroLab i testuj z nami nowe funkcje mobilnego Allegro.

 

 

Już dziś za pomocą AllegroLab wyszukasz przedmioty na podstawie zrobionego zdjęcia. Jeśli rozpoznamy przedmiot, przedstawimy Ci odpowiadające mu aukcje. Szybko porównasz cenę towaru w sklepie i na Allegro!

 

 

AllegroLab to w pełni funkcjonalna aplikacja na telefon. Znajdziesz ją w Android Market. Jeśli posiadasz w telefonie Barcode Scanner, przejdź do aplikacji przez załączony obok kod.

Link

 

 

Ale walek zrobili rewolucyjny program na androida. Tylko nie wspomnieli o tym ze obrazki rozpoznaje czlowiek.

 

 

Beka jak nie wiem.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś to do allegro, wg regulaminu kontakt między kontrahentami musi być nawiązany w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji. Miałem podobną sytuację (debil po 2 dniach wystawil negatywa że brak kontaktu tyle że coś ściemnił bo napisał że on kupił odemnie a nie ja od niego - no i weekend był) , pracownik allegro usunął całkowicie komentarz z mojego konta.

 

 

 

ODP:

 

Dziękuję za kontakt.

 

Przykro mi, że taka sytuacja zaistniała, ale nie mogę spełnić Pańskiej prośby o usunięcie zgłaszanego komentarza.

 

Zgodnie z zasadami Allegro możliwość usunięcia komentarza istnieje tylko w wyjątkowych, dokładnie określonych sytuacjach. Uważamy, że nasze ingerencje w innych przypadkach podważałyby wiarygodność systemu komentarzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Allegro zj... sprawę nie ograniczając użytkowników z zerowym kontem i bez pełnej aktywacji, pozwalając im kupować. Przez ostatni tydzień miałem 3 takie osoby. Do pierwszej osoby ledwo co się dodzwoniłem, na dodatek nie wie, "jak to działa", że trzeba przelew zrobić i wysyłam paczkę. Druga osoba po kliknięciu "kup teraz" dzwoni do mnie i chce, żebym wysłał za pobraniem. I jeszcze dzisiaj trzecia taka osoba.

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W opcjach możesz uniemożliwić "kup teraz" kontom bez pełnej aktywacji, od zawsze.

 

Licytacji nie można, wystarczy odwołać o ile nie licytują w ostatniej sekundzie.

 

 

Komentarze nie mają znaczenia. Często na debili trafiam

 

 

Najlepsi są ci co udostępniają Płacę z Allegro, ale nie wyślą towaru dopóki allegro im nie przeleje kasy. WTF? To juz mBank to zrobi szybciej, bo do godziny. Masakra.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi są ci co udostępniają Płacę z Allegro, ale nie wyślą towaru dopóki allegro im nie przeleje kasy. WTF? To juz mBank to zrobi szybciej, bo do godziny. Masakra.

 

 

od dluzszego czasu nie ma mozliwosci jej wylaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Allegro zj... sprawę nie ograniczając użytkowników z zerowym kontem i bez pełnej aktywacji, pozwalając im kupować. Przez ostatni tydzień miałem 3 takie osoby. Do pierwszej osoby ledwo co się dodzwoniłem, na dodatek nie wie, "jak to działa", że trzeba przelew zrobić i wysyłam paczkę. Druga osoba po kliknięciu "kup teraz" dzwoni do mnie i chce, żebym wysłał za pobraniem. I jeszcze dzisiaj trzecia taka osoba.

:mur: :mur: :mur:

 

Dlatego pisze dużą czcionką w kazdej auckji - NIE WYSYŁAM ZA POBRANIEM

 

Ostatnio mialem płyte głowną, cena wysyłki eko 14/prio 15 a gosc mi mowi ze kupi ale nie zaplaci tyle za wysyłke bo poczta kosztuje 12zł :lol:, no i oczywiscie musze wyslac jutro bo zalezy mu na czasie i chce przed świetami :lol:, dodam ze kurier kosztował 19zł na ktorym nie zarabiam bo nie musze bawic sie w stanie w okienku i staranne opakowanie zewnętrzne (czylu papier pakowy itp)

 

Najlepsi są ci co udostępniają Płacę z Allegro, ale nie wyślą towaru dopóki allegro im nie przeleje kasy. WTF? To juz mBank to zrobi szybciej, bo do godziny. Masakra.

 

No, to jest parodia :blink: , jak w tym kawale co gosc po wypłacie(przelew na konto) wyplacał gotowke z bankomatu i wpłacał w okienku w banku bo nie chciał zeby mu kasa lezala w metalowym pudle na zewnątrz :lol:

 

albo: UWAGA NIE AKCEPTUJE PŁATNOSCI PRZEZ PLACE Z ALLEGRO :mur:

 

od dluzszego czasu nie ma mozliwosci jej wylaczenia.

 

I dobrze. Ja ostatnio kupuje duzo i jak miałbym kopiowac/wklejac wszystkie dane to stracilbym kilka godzin w miesiącu, a przy sprzedazy moge odrazu wyslac towar, bo z reguły wole wyslac szybciej, zeby nie zagracał pokoju.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze dużą czcionką w kazdej auckji - NIE WYSYŁAM ZA POBRANIEM

(...)

Zawsze tak piszę, mimo to ludzie po kliknięciu 'kup teraz' tego wymagają :unsure:

 

W opcjach możesz uniemożliwić "kup teraz" kontom bez pełnej aktywacji, od zawsze.

Ograniczenie dla użytkowników bez pełnej aktywacji konta, nie obowiązuje:

 

* na aukcjach z Kup teraz z zapłatą przez PzA,

* jeżeli jest to pierwszy zakup danego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Aha, czyli już nigdy nie obowiązuje skoro wymusili Płacę z Allegro. Ciągle coś zmieniają, i niestety tylko na gorsze. Dawniej nie miałem problemów na allegro, a teraz co chwile. Chyba sie pożegnam z tym serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się dziś Aukcja MoHa (link w sygnie), wystawiłem ponownie, z niższą lekko ceną i dopiskiem, że z racji Świąt, wysyłka nastąpi po świątecznym weekendzie. Tym bardziej, że wróciłem dziś do domu na święta i nie chciałem się tu bawić w wysyłkę. Oczywiście nie wziąłem gierki ze sobą, bo jak ktoś umie czytać to poczeka. Wpadam do domu, czytam maile, że aukcja zakończyła się ok 15:30 i użytkowniczka(!) wybrała sposób płatności (zwykły przelew) i wysyłkę kurierem. Do tego info od niej, że wybrała kuriera bo chce, żeby gra doszła najpóźniej w ten piątek :mur:

 

Przelewu jeszcze nie ma, a jak zrobiła go na poczcie to jeszcze poczekam. Zaproponowałem jej jedynie możliwość wysłania priorytetem PP, o ile kasa dojdzie do ~12/13 jutro (zatrudnię dziewczynę, to się przejdzie na pocztę). Wciąż czekam na odpowiedź.

 

Ciekawe czy jest blondynką?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Opisów to prawie nikt nie czyta. Kiedyś też gość chciał sie wycofać bo nie dostał maila z allegro po wygraniu aukcji, a nie dostał go ponieważ miał ustawionego niedziałającego maila. Po głębszej dyskusji i paru bajkach o sądach, piaskownicach itd gość sie zgodził na wysłanie za pobraniem.

 

A z kolei w zeszłym tygodniu kupiłem coś, wpłaciłem natychmiast. Czekam i czekam i czekam i nic. Dwa maile wysłałem i nic. Dziś dzwonie cały dzień i nic. W końcu dostałem maila że przesyłka nie wysłana, ponieważ wszystkie kurierskie firmy odmawiają zleceń od osób prywatnych z powodu złych warunków atmosferycznych. No bez jaj. To nie mógł na poczcie wysłać paczką ubezpieczoną z określoną wartością? Albo chociaż zapytać co chcę zrobić? Teraz już nie dostane przed świętami przesyłki, i co? Przecież to ręce opadają po prostu.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klientka zgodziła się na wysyłkę priorytetem PP, ale różnicy w kosztach wysyłki nie mam zamiaru jej ewentualnie zwracać, bo jestem zmuszony zatrudnić do wysyłki dodatkową osobę. O ile ten przelew dojdzie przed 14..

 

Co do wysyłek, omijać GLSa. Zamówiłem towar 11.12. (sobota) br. 14.12 został wysłany kurierem właśnie GLS. W poniedziałek - 20.12. - dostałem od sprzedawcy nr przesyłki (dopiero na moje pytanie o stan wysyłki). I co widzę na stronie GLS? 16. i 17. moja paczka jest w dostawie (+ wejścia EPL, jedno wyjaśnianie O_o - coś jak ostatnio na Wykopie).. Super, ale dlaczego jeszcze nie u mnie. Minął weekend, cały poniedziałek, we wtorek pojawił się kolejny wpis, że paczka w doręczeniu. Czekałem do wieczora i nic. Zero zmian na stronie. Telefonów w filii nikt nie odbierał. W środę rano (tj. wczoraj) widzę wpisy z dnia poprzedniego, że kurier się ze mną kontaktował, nie zastał nikogo w domu, zostawił awizo i paczkę zostawił w ParcelShop (wszystko opatrzone godzinami, w których byłem w domu). Dobrze, że pod ID awizo była informacja gdzie mam się udać i odebrałem paczkę.

 

Na paczce jak byk oba moje numery telefonów, ale kurier #$%@# nawet strzałki nie puścił.. Awizo w skrzynce? Pomarzyć jedynie mogę.

Fakt, że odebrałem paczkę, nic nie zmienia i nadal będę próbował się dodzwonić do filii. Mail także poszedł. Bo jak bym chciał takiej formy wysyłki, to wybrałbym PP i miałbym taniej. Nigdy więcej GLSa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do rozmowy o opcji "płacę z allegro". Miałem dwa razy taki przypadek jako kupujący że wybralem ta opcje bo zależało mi na czasie i co sie okazalo, sprzedający czeka na pieniądze aż mu allegro przeleje. Pytałem się czemu tak się to odbywa, otrzymałem odpowiedź że ta opcja jest ciezka do rozliczenia z fiskusem, ze inna data ksiegowania inna data czegos tam innego, ze jakies sprzecznosci sa. Podobne tlumaczenie od roznych sprzedawcow. Moim zdaniem bzdura i sredniowieczny strach przed czyms nowym. Ale co poradzic przestalem korzystac z tej opcji bo zwykly przelew idzie dzien a do tego samego banku sekunde a przelew z allegro do sprzedawcy potrafi kilka dni. Jak zawsze wszystko zostaje zniszczone , przeinaczone i wypaczone. DNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sumie ze trzy czy cztery razy korzystałem z PzA i żaden sprzedawca nie robił problemu z szybką wysyłką.

W sumie wszystko zależy od sprzedawcy, bo zazwyczaj wybieram opcję zwykłego przelewu poza PzA, to jeśli w wiadomości do mnie jest napisane, że preferują system Allegro, to z niego korzystam, bo przelew idzie natychmiastowo, jak w tym samym banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

W dniu 2010-12-22 17:15:00 otrzymaliśmy e-mail o treści:

> > W związku z przyznanym mi ostrzeżeniem z powodu ,,niezgodnego z regulaminem

> > odwołania oferty " zakupu karty dźwiękowej zgłaszam temu sprzeciw. Z mego punktu

> > widzenia, sytuacja przedstawi się następująco: użytkownik o nazwie nie_istotne

> > (o zerowym dorobku punktowym) wziął udział w licytacji. W informacji umieszczonej

> > na mojej stronie ,,o mnie" umieszczony jest zapis, by w celu m.in. wyeliminowania

> > nierzetelnych licytujących osoba taka skontaktowała się ze mną i potwierdziła

> > udział w licytacji. Ponieważ takiego potwierdzenia złożonej oferty w aukcji nie

> > uzyskałem, pojąłem próbę nawiązania kontaktu drogą telefoniczną - próba ta nie

> > powiodła się - osoba nie odebrała połączenia. W tej sytuacji uznałem, że dołożyłem

> > należytej staranności, natomiast licytujący nie zastosował reguł zamieszczonych

> > na stronie ,,o mnie" i nastąpiło odwołanie jego oferty. Dopiero po zakończeniu

> > aukcji, wygranej przez innego allegrowicza osoba nie_istotne wysyłała do

> > mnie maila w którym oferowa

> > ła kwotę wyższą niż ta na której aukcja się zakończyła: ,,Zaoferowałem i nadal

> > oferuję więcej pieniędzy niż wymienieni tam alegrowicze" oraz po kilku dniach

> > stwierdziła, że to ona wygrała aukcję i proponowała zakup poza platformą allegro

> > za kwotę wyższą niż ta na której zakończyła się aukcja: ,,przecież wygrałem aukcję

> > a później jeszcze wysłałem emaila z potwierdzeniem, że oferuję więcej od wymienionych

> > alegrowiczów". Takie zachowanie, które jest w mojej ocenie niezgodne z zasadami

> > współżycia społecznego i godzi w interesy platformy utwierdza mnie w przekonaniu

> > słuszności podjętych decyzji i wykonanych działań, co w konsekwencji pozwoliło

> > doprowadzić transakcje do końca z wiarygodnym kontrahentem, który swoje zadowolenie

> > z przeprowadzonej transakcji wyraził w wystawionym mojej osobie pozytywnym komentarzu.

> >

> >

> > W związku w powyższym wnoszę o cofnięcie przyznanego mi ostrzeżenia.

Dziękuję za kontakt w tej sprawie.

 

Informuję, że jedyne dopuszczalne powody odrzucenia ofert zostały określone w artykule 6.9 Regulaminu Allegro. Odrzucając oferty z innych powodów, łamie Pan zasady obowiązujące w Serwisie.

 

Proszę pamiętać, że podany powód odrzucenia ofert musi być precyzyjnie opisany i zgodny ze stanem faktycznym, a nadużywanie opcji odrzucania ofert może skutkować blokadą konta.

 

Aby uniknąć sytuacji, w której dany przedmiot zostałby sprzedany za kwotę niższą niż oczekiwana, proszę skorzystać z opcji "Cena minimalna" lub rozpocząć licytację od satysfakcjonującej ceny wywoławczej.

 

Sprzedający jest też odpowiedzialny za to, by wystawiony towar nie został uszkodzony bądź zniszczony podczas trwania aukcji.

 

Dodam, że ostrzeżenie ma charakter informacyjny i nie może zostać anulowane.

 

Przydatne linki:

 

Regulamin - Allegro - Aukcje internetowe Allegro

 

Pomoc

 

Z poważaniem,

 

 

 

brak mi slow. nadmienie tylko, ze aukcjia zakonczyła się normalnie, towar zostal sprzedany a prowizja oplacona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klientka zgodziła się na wysyłkę priorytetem PP, ale różnicy w kosztach wysyłki nie mam zamiaru jej ewentualnie zwracać, bo jestem zmuszony zatrudnić do wysyłki dodatkową osobę. O ile ten przelew dojdzie przed 14..

 

Poczta Polska się jednak spisała i paczkę (Szczecin -> Morąg) dostarczyli w dobę i dzieciak dostał grę na gwizdkę.

 

BTW. dostałem od tej właśnie klientki Podziękowanie za transakcję w formie wiadomości przez Allegro - napisała, że szybko doszło, działa i dziękuje.. Tylko ja nie zauważyłem nigdzie opcji Wyślij podziękowanie. Widzieliście coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...