Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

ja si własnie rozkręcam, sypie negami jak z ak47 :lol:

 

co za ludzie

 

Poczta Polska się jednak spisała i paczkę (Szczecin -> Morąg) dostarczyli w dobę i dzieciak dostał grę na gwizdkę.

 

BTW. dostałem od tej właśnie klientki Podziękowanie za transakcję w formie wiadomości przez Allegro - napisała, że szybko doszło, działa i dziękuje.. Tylko ja nie zauważyłem nigdzie opcji Wyślij podziękowanie. Widzieliście coś takiego?

 

wejdz na strone usera (dowolny)

daj wyslij email do sprzedającego, nastepnie bedziesz miał wybór kliku tytułów wiadomosci

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja 2 tygodnie czekam na wysłanie przedmiotu. Koleś twierdzi że firmy kurierskie odmawiają przyjmowania zleceń z powodu złych warunków atmosferycznych. Czy jeśli odmówi zwrotu kasy, to mogę zgłosić kradzież pieniędzy na policję? Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach?

 

Allegro totalnie straciło wiarygodność, jak nawet ludzie mający prawie 150 komentarzy robią takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 2 tygodnie czekam na wysłanie przedmiotu. Koleś twierdzi że firmy kurierskie odmawiają przyjmowania zleceń z powodu złych warunków atmosferycznych. Czy jeśli odmówi zwrotu kasy, to mogę zgłosić kradzież pieniędzy na policję? Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach?

 

Allegro totalnie straciło wiarygodność, jak nawet ludzie mający prawie 150 komentarzy robią takie jaja.

 

Wałek jak nic, codziennie widzę kurierów krążących po Lublinie i mimo fatalnych warunków do jazdy jakoś dają radę. Skąd jest "koleś"? Zakup jest od firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

W zeszłym tygodniu przesyłka kurierem z zakupami z allegro szła do mnie cały jeden dzień. I nie przeszkadzały w tym ani warunki atmosferyczne ani to ze paczka została wysłana 22grudnia przed samymi swietami. Następnego dnia o 15 miałem juz ją w domu.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wałek jak nic, codziennie widzę kurierów krążących po Lublinie i mimo fatalnych warunków do jazdy jakoś dają radę. Skąd jest "koleś"? Zakup jest od firmy?

 

Koleś z Łodzi (-ej). A jest to właśnie osoba prywatna, i twierdzi że od takowych nie przyjmują zleceń. Od dwóch firm przesyłki kurierem dostałem szybciutko.

 

Z tym że wałek sie pogodziłem. Kwestia tylko co moge zrobić, nie chce być pięć stówek w plecy.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale mnie to zupełnie nie interesuje. Obowiązkiem sprzedającego jest dostarczyć towar. Powinien sie zorientować jaka jest sytuacja przed wystawieniem aukcji. Rozumiem że jeśli firmy kurierskie do wiosny nie będa przyjmować zleceń, to on jest usprawiedliwiony i ja mam czekać?

Można wsiąść w pociąg, autokar albo taksówkę i towar dowieźć. Najlepiej zgarnąć kasę i mieć wszystko w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"TEMPE JUNIORY" :mur: :mur: :mur:

 

Komputer do gier super części !!! (1382307931) - Aukcje internetowe Allegro

 

Witam

Nie moge sprzedać panu komputera poniewarz tak jak napisałem "Jeśli cena z aukcji mnie nie zadowoli nie sprzedaję" moge sprzedać za 1400 zł.

dziękuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do allegro, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :damage_wall: Ja chyba zacznę sypać negami.

 

juz mam 3, zaden nie z mojej winy

wiec sie nie pierdziele

 

to wystawienia jeszcze mam 1 tylko ze gosc stary, a zachowanie takie samo

 


 

inna sprawa:

sprzedałem płyte za 75zł

gosc mowi ze nie dziala gniazdo PS2 od myszy (chociaz dziwne bo kupilem caly komputer od goscia z krk i mial do niej podłaczoną klawiature i mysz ps2 i nie bylo problemow). Nie chce mi sie z tym bawic wiec zaproponowalem dla swietego spokoju doslanie z mojej strony adaprera USB @ PS2, gosc nie zgadza sie i chce nową płyte lub zwrot gotowki.

 

Kto ponosi w tym wypadku koszt wysyłek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 2 tygodnie czekam na wysłanie przedmiotu. Koleś twierdzi że firmy kurierskie odmawiają przyjmowania zleceń z powodu złych warunków atmosferycznych. Czy jeśli odmówi zwrotu kasy, to mogę zgłosić kradzież pieniędzy na policję? Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach?

 

Allegro totalnie straciło wiarygodność, jak nawet ludzie mający prawie 150 komentarzy robią takie jaja.

 

Sprzedaję na Allegro i muszę potwierdzić, takiego bałaganu i opóźnień przesyłek kurierskich jeszcze nie widziałem. Kurierzy paczki odbierają, ale z dostarczeniem trudno. Sam muszę się tłumaczyć klientom dlaczego paczka idzie do nich dwa tygodnie!? Niektóre przesyłki dochodzą inne nie, jeszcze inne leżą gdzieś na "początku" trasy. Bałagan na całego. Za to Poczta Polska w tym roku działała super, nawet priorytety dochodziły przed Świętami na drugi dzień. Dlatego zapewne każdy sprzedający prosiłby kupujących o cierpliwość i wyrozumiałość, bo winne opóźnień przesyłek już nadanych są firmy kurierskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakby wysłał to bym do niego pretensji nie miał. Teraz nawet olewa maile, napisałem że zgłaszam kradzież na policje, zero reakcji.

 

W środe kończe spór na allegro i przekazuje go pracownikowi, pójde też na policje zgłosić popełnienie przestępstwa, co napisali w pomocy że nalezy zrobić.

 

 

Sorry, ale takiego sprzedawcy jeszcze nie spotkałem. Są problemy to należy sie kontaktować, mówić co i jak, a ja ostatniego maila miałem 22 grudnia. Telefonu nie odebrał ani raz. Dla mnie to oznacza oszustwo.

 

 

Zresztą widać że jakiś szczyl, bo w telefonie ma ustawioną hip-hopową piosenkę, a na gg opisy takie jak mieli ludzie gdy chodziłem do gimnazjum i liceum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wysłał to bym do niego pretensji nie miał. Teraz nawet olewa maile, napisałem że zgłaszam kradzież na policje, zero reakcji.

 

W środe kończe spór na allegro i przekazuje go pracownikowi, pójde też na policje zgłosić popełnienie przestępstwa, co napisali w pomocy że nalezy zrobić.

 

 

Sorry, ale takiego sprzedawcy jeszcze nie spotkałem. Są problemy to należy sie kontaktować, mówić co i jak, a ja ostatniego maila miałem 22 grudnia. Telefonu nie odebrał ani raz. Dla mnie to oznacza oszustwo.

 

 

Zresztą widać że jakiś szczyl, bo w telefonie ma ustawioną hip-hopową piosenkę, a na gg opisy takie jak mieli ludzie gdy chodziłem do gimnazjum i liceum.

 

powiedz mi co ten spor daje?

ja kupilem komputer ktory doszedł uszkodzony do mnie (uszkodona płyta i karta graficzna), zalozylem spor i dostalem jedną odpowiedz od sprzedjącego zebym reklamował w firmie kurierskiej O_O

tyle ze uszkodzenie nie jest mechaniczne to jak mam reklamowac

przekazalem spor do allegro i nic z teog nie wynikło, spor dzis sei skonczył i zostałem na lodzie

bez sensu

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W środe kończe spór na allegro i przekazuje go pracownikowi, pójde też na policje zgłosić popełnienie przestępstwa, co napisali w pomocy że nalezy zrobić."

 

Drugą cześć musisz jeszcze wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dziś chłop odpowiedział w sporze.

 

"Opozeniania spowodowane byly nie realizowaniem drogowych przesylek krajowych przez firmy kurierskie realizujace zamowienia od osob prywatnych. Paczka zostala nadana po okresie swiatecznym, zalaczam zdjecie listu przewozowego."

 

Dodał rzekomą fotkę listu przewozowego, oczywiście daty czy opłaty nie widać. Dane ja zamazałem. Niby miało być DHL-em, ale nigdy nie wysyłałem nic kurierem, to nie wiem czy wygląda to wiarygodnie?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

To na pewno jest list przewozowy DHL'a. Tyle mogę Ci powiedzieć na pewno, bo trochę tego odbieram i wysyłam kurierami.

 

Ponadto DHL, i nawet UPS przez jakiś czas, rzeczywiście nie odbierał paczek od osób prywatnych, więc wysyłałem i odbierałem wszystko w miejscu pracy :D

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam troszkę banalne pytanie. Chodzi mi wystawianie komentarzy. Jest jakiś regulamin odnośnie czasu na jaki ma odpowiedzieć osoba na dany komentarz? Otóż już druga osoba mnie zignorowała i nie chcę wystawić pozytywnego komentarza w odpowiedzi na mój własny. Oczywiście pisałem do nich maile i nic. Specjalnie mnie to nie rusza, bo rzadko co sprzedaje coś na Allegro i mam już troszkę pozytywów ( i tylko pozytywów jak na razie ;)) , ale skoro wystawiłem komentarz to oczekuję jakiejś odpowiedzi. Zawsze to punkt więcej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

mozliwe ze DPD

to cale foto?

czy masz calosc z numerem?

 

To jest cała fotka, dlatego wydaje sie jakaś dziwna. No ale zobaczymy, nie przyjdzie w tym tygodniu to znaczy że jednak oszustwo.

 

EDIT.

 

Niedługo po tym jak pisałem był kurier, wszystko ok, sprzęt działa jak należy, wiec całe szczęście. Gdyby tylko chłop kontaktował się normalnie, to bym to wszystko zrozumiał.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

dorosnijcie!

 

No właśnie ludzie, dorośnijmy. W przewodniku bycia dorosłym też wyczytałem że nie można chcieć komentarzy na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu ma dorastanie do komentarzy... Nie tylko kupuje, ale czasem wystawiam coś na Allegro i fajnie jest mieć więcej pozytywów. A tak jakby każdy olewał to w ogóle powinni zrezygnować z opcji komentarzy, bo po co. Grzechuk dorośnij! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...