Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

kompletnie mnie nie zrozumieliscie - allegro to przede wszystkim sklep plus czasem okazyjna aukcja, ale nie raz spotkalem sie bezsensownymi zakupami tylko dla komentarzy i to uwaam za dziecinade, tak samo jak gorzkie zale na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechuk, kupisz coś od kogoś kto ma 5 komentarzy, czy 100 komentarzy? Widzę, ze na allegro raczej kupujesz. Ja czasem coś sprzedam, rzadko bo rzadko, ale czasami. W moim przypadku chyba lepiej mieć więcej pozytywów ze sprzedaży, co sprawi że będę bardziej wiarygodny. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazja BCM!!! ZESTAW KOMUTEROWY NTT SYMFONIA N 266 (1397327188) - Aukcje internetowe Allegro

 

gosc minute przed koncem dodał zapis

 

Dodano 2011-01-10 21:05

kompoter jest zepsuty nie chce sie ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>c

 

:mur: :lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- mam pytanie- chcę sprzedać aparat na allegro. Mniejsza o techniczne sprawy z aukcją- mam kilka innych pytań.

 

1) Biorąc pod uwagę, że nie posiadam kartonika- aparat przyjechał ze stanów- mogę go wysłać w "stosownym" opakowaniu, w którym się nie potłucze?

2) Stan aparatu zewnętrznie jest średni- a wewnętrzny- już trochę wysłużony- więc chcę rzucić naprawdę okazyjną cenę- zakładając, że podobne chodzą za 2.8-3tyś, rzucił bym ok. 2tyś- czy mogę nań nie dać gwarancji? Nie chce mi się użerać z ludźmi, którzy zajadą sprzęt w ciągu tygodnia, tylko po to, żeby sprawdzić "czy aby się nie zepsuje". Zwłaszcza, że jestem pewien, że aukcja od razu trafi na forum związane z producentem w temat pt. "podejrzane aukcje", a biorąc pod uwagę, że ostatnio wiek fotografów drastycznie spada- jestem przekonany, że w razie dowolnego problemu będzie straszenie sądami, policją i kolegami z gimnazjum...

 

PS. W opisie aukcji wrzucił bym sample i wszelakie testy- żeby nie było niedomówień o niezgodności...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam awsze wystawiam komentarz i wali mnie, czy sam dostane... kupuje, bo potrzebuje towaru albo jest okazja, a nie dla glupiego komentarza... dorosnijcie!

 

dla mnie komentarz jest sygnalem, ze towar dotarl, wszystko jest z nim ok i sprawe konkretnej transakcji mozna juz zamknac.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- mam pytanie- chcę sprzedać aparat na allegro. Mniejsza o techniczne sprawy z aukcją- mam kilka innych pytań.

 

1) Biorąc pod uwagę, że nie posiadam kartonika- aparat przyjechał ze stanów- mogę go wysłać w "stosownym" opakowaniu, w którym się nie potłucze?

2) Stan aparatu zewnętrznie jest średni- a wewnętrzny- już trochę wysłużony- więc chcę rzucić naprawdę okazyjną cenę- zakładając, że podobne chodzą za 2.8-3tyś, rzucił bym ok. 2tyś- czy mogę nań nie dać gwarancji? Nie chce mi się użerać z ludźmi, którzy zajadą sprzęt w ciągu tygodnia, tylko po to, żeby sprawdzić "czy aby się nie zepsuje". Zwłaszcza, że jestem pewien, że aukcja od razu trafi na forum związane z producentem w temat pt. "podejrzane aukcje", a biorąc pod uwagę, że ostatnio wiek fotografów drastycznie spada- jestem przekonany, że w razie dowolnego problemu będzie straszenie sądami, policją i kolegami z gimnazjum...

 

PS. W opisie aukcji wrzucił bym sample i wszelakie testy- żeby nie było niedomówień o niezgodności...

 

- mozesz wysłac nawet w kartonie po soku, wazne zeby sie nie uszkodził w wysyłce, tzn najlepiej zeby nie przesuwał sie w srodku, czyli paczka wypełniona gazetami, paiperami, gąbkąmi etc

- 3 dni rozruchowej

- wysyłka za pobraniem kurierem 40zł z przedpłatą na konto 50zł ( nie wysyłasz bez przedpłaty)

- duzo fot rowniez numerami seryjnymi na aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie opcji "odbiór w punkcie".

Czytam ten "poradnik" ze stronki allegro, ale jest on tak niejasno napisany, że jestem zdezorientowany.

Towar sam pakuję i co dalej się z nim dzieje jak chcę wysłać ? Idę na pocztę i muszę wypełniać normalny druczek do wysyłki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie opcji "odbiór w punkcie".

Przykładowo:

Paczkomaty 24/7

ale adresat też musi posiadać tam konto, zresztą jeśli w aukcji nie udostępniasz takiej możliwości, to ludzie proszący o takową zazwyczaj konto już powinni mieć :rolleyes:

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mozna z tym zrobic? (najpierw opis przecyztajcie)

 

opis

- dla kimirek

zakupił obudowe, oglądnął, pomarudził ze nie ma wentylatorow i rzekomo poszedł do bankomatu po kase bo nie miał, czekalem na niego 2godziny i sie nie doczekalem, po 3 dniach napisaem co z tą obudową a gosc pisze ze nie była zgodna z opisem i juz kupił inną. Nosz kur*a, to nie mogł powiedziec: "BEZ WENTYLATOROW NIE KUPUJE idz Pan w h*j" ? , a nie bezczelnie kłamac ze sie idzie do bankomatu? nie rozumiem takiego zachowania 12 lat ma Pan czy co ?

meil

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - mam za sobą jedną taką sprawę i powiem ci, że załatwia się to od ręki. Weź po dwie kopie korespondencji i strony z aukcją, przedstaw swoją wersję klawiszowi, oni się zajmą resztą. Na debili nie ma siły - zwłaszcza niebezpiecznych debili.

 

Jego poprzedni negatyw także wiele o nim mówi:

Nie będe się zle rozpisywał na temat kolesia,ale jest to czysty debil :lol: :lol: ,idiota,nieudacznik o kurzym jednozwojowym mózgu.Wylecytował felgi po czym wogule nie dawał znaku życia,po wielokrotnym pisaniu na meila zadzwonił mówiac ze ma inny roztaw

A jego komentarz powala:

 

debil to cie zrobil frajerze!!!!!!!!!!!!!!! i aż mi cie zal ze tak cie skrzywdził!!!!

Gee, niektórzy tak się przejmują komentarzami negatywnymi na allegro, jakby każdy skracał penisa o 10 cm...

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na poprzednich kontach mialem wystaiwc kilka negów (4-5), zwlekałem i w koncu konta zablokowali to nic nie moglem zrobić, dlatego teraz wale z grubej rury, sam dostane to trudno

 

edit//

dlugo potrwa składanie zeznan?

do jakiego czasu moge zgłosic? bo szczerze nastepe 2-3 tyg mam full zawalone

 

edit2//

 

Gosc bedzie wiedział kto go złgosił?

nie chciałbym miec wjazdu na chate od jego kolegow czy cos

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Myślę, że w twoim przypadku nie zajmie to długo, bo jedyny kontakt z typem odbył się przez Allegro i mail (w moim przypadku musiałem dokładnie opisać okoliczności zajścia itd itp - ale ciebie to nie dotyczy w sumie). A zgłosić najlepiej jak najszybciej. Możesz zadzwonić na komisariat i się upewnić.

 

A na policji poproś, by nie ujawniano twoich danych - jeśli policjant kumaty, to zrozumie.

 

Groźbę można wyrazić za pomocą różnych środków przekazu. Ważne jest jedynie, aby dotarła ona do świadomości jej odbiorcy. Może to być więc forma ustna, pisemną, za pomocą gestu czy nawet innego zachowania (wyjęcie niebezpiecznego przedmiotu i pokazanie w jaki sposób zostanie on użyty).

Nie jest również konieczne, aby grożący miał rzeczywisty zamiar zrealizowania groźby. Dla bytu przestępstwa nie jest konieczne stwierdzenie obiektywnego niebezpieczeństwa realizacji groźby, tj. tego, czy sprawca miał rzeczywisty zamiar jej spełnienia ani też tego, czy miał faktyczne możliwości jej spełnienia. Ważny jest jedynie subiektywny odbiór tej groźby u pokrzywdzonego, tj. to, czy faktycznie wzbudziła ona u niego obawę spełnienia, tj. wywołała uczucie strachu lub zagrożenia (patrz wyrok SN z 27 kwietnia 1990 r., IV KR 69/90, PS 1993, nr 5, poz. 84).

 

Subiektywny odbiór ma dla zaistnienia przestępstwa znaczenie zasadnicze, jednak nie wystarczające. Obawa ta musi być ponadto uzasadniona, a więc do jej oceny niezbędne będzie włączenie także i czynnika obiektywnego. Obawę uznać można za uzasadnioną, jeśli przeciętny człowiek o podobnych do ofiary cechach osobowości, psychiki, intelektu i umysłowości, w analogicznych warunkach wedle wszelkiego prawdopodobieństwa uznałby tę groźbę za realną i wzbudzającą obawę.

Przestępstwo groźby karalnej jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego.

Ktoś pewnie pomyśli sobie, że łażenie z tym na policję to overkill, ale ja jestem zdania, że z niebezpiecznymi idiotami nie ma się co patyczkować.

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym 'place z allegro'?

Skonfigurowalem konto, wpisalem wszystko poprawnie - wraz z nr konta tez PL tak jak podali.

Klient zapewnie mnie, ze wplacil w sobote wieczorem kase a ja do tej pory nie mam potwierdzenia, ani na mejlu ani w 'moje konto'.

Byla to moja 1 sprzedaz z wplata przez 'place z allegro' stad nie wiem o co tu chodzi.

Wszystkie dane sie zgadzaja, nr konta tez, moze zrobilem blad, ze wpisalem nr konta z odstepami tak jak na przykladzie?

 

Napisze tez do allegro, ale odpowiedza pewnie za tydzien, a ja mialem wysylac to kurierem wiec zalezy nam na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dane muszą być poprawne podczas wypłaty. Gdy ktoś ci płaci przez Płacę z Allegro, kasa wędruje na konto w allegro, dopiero potem można ją wypłacić na konto bankowe. Wpłata powinna być praktycznie natychmiastowa, bo Płacę z Allegro obsługuje chyba wszystkie banki.

 

Niech ci wyśle potwierdzenie, screena albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzieki.

W takim razie, albo gosc nie przelal jeszcze kasy, albo jego bank nie obsluguje natychmiastowych wplat.

To juz wszystko wiem co chcialem, proposze go o screena z potwierdzeniem i powinno byc wszystko w porzadku.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

W takim razie, albo gosc nie przelal jeszcze kasy, albo jego bank nie obsluguje natychmiastowych wplat.

 

A do tego jeszcze pewnie nie potrafi obsługiwać allegro. Jak płacił przez płace z allegro to na jego koncie tez jest info czy pieniądze juz przeszły, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracam jak bumerang z kolejnym problemem

 

kupilem od goscia na allegro przedmiot dnia 26 grudnia

zamawialem kuriera do niego kilka razy ale nie odebrali przesyłki

 

jest 9 lutego jak kazdy wie, napisalem o niego ze doplace i niech to wysle pocztą czy czymś bo juz nie mam siły

a gosc mowi ze minął termin WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam że dlatego bo Mania ma umowę z którąś z firm ;)

 

DPD nie przyjmuje naprzyklad

nawet ode mnie nie chcieli przyjąc mimo umowy

takze podziękowalem im za współprace

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNOWU

 

sprzedalem picoPSU 150XT(NOWY, ale kazdy sprawdzam przed wysyłką)

gosc mowi ze nie odpala kompa, na 3 płytach to samo, dodaktowo był w serwisie i stwierdzili uszkodzenie (nie podaje napiecia (-)5V, gosc odesłał, sprawdzam - dziala (patrze jeszcze w PDF-a, i napięcia (-)5V wogole nie podaje wg specyfikacji, tylko 12V , (-)12V, 5V i 3,3V gosc odesłał mi go

 

Czy mam oddac mu pełną kwote?

(179zł)

proponowalem mniej 150-160 za straty czasu ktore ponioslem, ale upiera sie i chce skierowac sprawe na policje, nie chodzi tu o te 20zł tylko o zasade trucia [gluteus maximus] nie potrzebnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używaną 8600GT, która niby miała być w 100% sprawna. Karta była w foli bąbelkowej włożona do opakowania po zasilaczu i obok karty był włożony kawałek teORT: ORT: ktury, żeby karta nie latała po całym opakowaniu. Po wyjęciu z foli można było zauważyć kilka rzeczy: obudowa pinów do której podłącza się kabel od zasilania wentylatora była uszkodzona poprzez co żeńska część obudowy zsuwała się swobodnie z owych pinów na karcie; na jednej z śrub od osłonki radiatora widać nieudaną próbę wkręcenia jej, śrubka jest może do połowy krzywo wkręcona(dalej pewnie już pod takim kątem nie dała się wkręcić) dodatkowo pozbawiona jest praktycznie łepka; wszystkie śrubki podtrzymujące śledź były poluzowane (akurat to nie było żadnym problemem). Przechodząc do sedna sprawy- wkładam ową kartę do komputera naciskam przycisk POWER i jedyne co się komputerze dzieję, to lekki ruch wentylatora na CPU i odcinka prądu przez zasilacz (karta powoduję spięcie?), sprawdzałem ją na dwóch różnych komputerach i 3 różnych slotach pci-e - efekt taki sam. Po wcześniej opisanych spostrzeżeniach, mogę się domyślać, że ktoś nieudolnie ingerował w chłodzenie przez co bezpośrednio przyczynił się do uszkodzenia karty. Napisałem maila do sprzedającego w którym zaproponowałem wysyłkę karty za pobraniem/ przelew na konto, i poinformowałem o braku przejściówki DVI-DSUB, która miała być załączona. Otrzymałem odp. "Jestem w 100 % sprawna bo ja sprawdzalem przed wysylka i nie miałem z nią żadnych problemów jak ja uzywalem przez 6 miesięcy. A przejsciowke zeczywiscie nie wlozylem do kartona wiec mogę zapłacić za nią panu.". Co zrobić dalej z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...