Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie ma to tez ma 12 miesiecy, nawet jesli kupil od osoby fizycznej.

 

bez jaj, czyli co, nie wazne co sprzedam, nasptepnie gosciu zepsuje po 11 miesiącach (nawet flashem biosu) i co mam mu kase oddawac?

 

nie powazne troche to jest

 

A tak z innej beczki.

Kupilem kompa z prockiem x2, okazalo sie ze procesor to single core (roznica w cenie 100zł)

Gosc pisze ze to nie jego komputer byl, tylko kolegi i umywa rece, zrobilem spor allegro (NIE WIEM PO CO WOGOLE TO JEST), nawet nie odpowiedział, przekazem spor do allegro, minał miesiąc i nic nie odpowiedzieli. Ja stracilem kase i allegro nic nie robi w związku z tym.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj, czyli co, nie wazne co sprzedam, nasptepnie gosciu zepsuje po 11 miesiącach (nawet flashem biosu) i co mam mu kase oddawac?

 

nie powazne troche to jest

 

Twarde prawo, ale prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jesli nie ma to tez ma 12 miesiecy, nawet jesli kupil od osoby fizycznej.

 

Szczególnie ze osoba fizyczna nie moze skorzystac z przepisów o rękojmii bo ustawowo nie ma ona zastosowania w sprzedazy konsumenckiej.

 

Z kolei niezgodnosc towaru z umową nie dotyczy zakupu od osoby fizycznej. Juz w pierwszym artykule mamy " Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nabyłeś produkt/usługę jako osoba fizyczna od innej osoby fizycznej, która nie sprzedawała w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą - nie przysługują Tobie uprawnienia opisane w tym Poradniku. Właściwe przepisy znajdziesz w Kodeksie Cywilnym (instytucja rękojmi za wadę - art. 556 i następne). Z wyjątkiem gwarancji, jeśli taka została udzielona. Wtedy obowiązują Ciebie jej zapisy.

Zródło

 

Przeczytaj post gordona (forumowy prawnik na pclab).

 

Co to jest rękojmia? Kiedy się nam należy?

Przepisy rękojmi za wady fizyczne rzeczy mają zastosowanie do umów sprzedaży zawieranych przez przedsiębiorców (strony umowy są przedsiębiorcami) lub pomiędzy osobami fizycznymi, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Osoba fizyczna nabywając od innej rzecz ma prawo żądać uczciwości sprzedającego, który nie powinien ukrywać wad fizycznych tej rzeczy. Najczęściej przepisy dotyczące rękojmi mają zastosowanie przy sprzedaży używanego samochodu lub mieszkania, które okazały się wadliwe.

Zródło

 

 

Mój odnośnik

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakąś opcja abym dorwał się do numeru stacjonarnego posiadając jedynie dane osobowe (imię, nazwisko, ulica itp)?

Zakupiłem iPoda Toucha 4G który okazał się 2G a "Aparat również jest z tyłu, tylko jest zaślepiony, więc trzeba dodatkowych operacji, aby w pełni mógł działać." - także domyślam się, że jakiś dzieciak sprzedawał.

Mam dane bankowe ojca i chciałbym się do niego dodzwonić no ale niestety nie mam książki telefonicznej z ich województwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakąś opcja abym dorwał się do numeru stacjonarnego posiadając jedynie dane osobowe (imię, nazwisko, ulica itp)?

 

Nigdy nie korzystales z biura numerow ?, tam podadza ci numer na podstawie nazwiska i ulicy.

 

 

Poza tym, ☎ Internetowa Książka Telefoniczna - Telekomunikacja Polska

 

Jak nie znajdziesz to podaj dane na pw (nazwisko, ulica bez numeru moze byc, oraz miasto), to poszukam bo mam dostep do bazy tpsa.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakąś opcja abym dorwał się do numeru stacjonarnego posiadając jedynie dane osobowe (imię, nazwisko, ulica itp)?

Zakupiłem iPoda Toucha 4G który okazał się 2G a "Aparat również jest z tyłu, tylko jest zaślepiony, więc trzeba dodatkowych operacji, aby w pełni mógł działać." - także domyślam się, że jakiś dzieciak sprzedawał.

Mam dane bankowe ojca i chciałbym się do niego dodzwonić no ale niestety nie mam książki telefonicznej z ich województwa.

 

Odeślij sprzęt , w środku notka ze towar jest niezgodny z opisem.

Wyślij list polecony, napisany pseudourzędowym pismem z terminem zwrotu pieniędzy 7 dni. Napisz że w przypadku braku zwrotu w tym terminie sprawę kierujesz na drogę sądową bez ponownego wezwania.

Gość sam zadzwoni, w większości przypadków działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was sytuację, że kupiliście coś od typa co ma dużo (800) pozytywów, zapłaciliście i nagle mu konto zawiesili ?

User allegro

Wygląda na uczciwego, bez zarzutów, dużo ramów sprzedawał też kupiłem, a tu nagle zonk.

Jakby po tygodniu ramy nie przyszły to coś można zrobić konkretnego ?

Edytowane przez krudki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was sytuację, że kupiliście coś od typa co ma dużo (800) pozytywów, zapłaciliście i nagle mu konto zawiesili ?

User allegro

Wygląda na uczciwego, bez zarzutów, dużo ramów sprzedawał też kupiłem, a tu nagle zonk.

Jakby po tygodniu ramy nie przyszły to coś można zrobić konkretnego ?

 

Piszesz emaila z pytaniem o wysyłke, pytasz o numer przesyłki, dzwonisz.

Czekasz drugi tydzień - to samo.

Jak nie dojdzie zakładasz spór na allegro, wysyłasz polecony napisany pseudourzędowym pismem z 7-dniowym terminem zwrotu kasy lub wysłania sprzętu(wszelakie artykuły kodeksu cywilnego i karnego, zawarte w tresci listu, mile widziane).

Czekasz.

Po miesiącu nie ma sprzętu/kasy/kontaktu ? Konczysz spór na allegro, bierzesz wszystkie dane delikwenta, które masz i udajesz się na komisariat policji, celem zgłoszenia wyłudzenia przez aukcję internetową.

 

Z doświadczenia wiem że po kilku dniach od wysłania poleconego, gość nagle 'wraca ze szpitala'/'wakacji'/'urlopu' itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ile czasu trwa zalatwianie sprawy - sklep, kurier gls, odbiorca ?

Sytuacja jest taka, ze otrzymalem procesor i72600k, tylko w srodku nie bylo tego procesora :D to plastikowe male pudełeczko było puste, a taka mala przezroczysta tasma ktora zabezpiecza pudelko przed otwarciem byla przerwana. Na szczescie sprawdzilem w obecnosci kuriera i sporzadzilismy protokol. To wszystko dzialo sie dzis, ktos wie ile mozna czekac ? i czy daja kase czy 2 raz wysla procesor ?

plz help, dodam ze sklep poprosil o skany protokolu i zdjecie opakowania, zarowno procka jak i tej folii co kurierzy w nia pakuja sprzecik.

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem otóż zostałem oszukany na allegro i chce skorzystać z programu ochrony kupujących. Zgłosiłem sprawę na policję i do allegro, wypełniłem wniosek który został rozpatrzony pozytywnie. Allegro wymaga wysłania do nich kompletu dokumentów i tutaj pojawił się problem z jednym podpunktem mianowicie "oryginał lub notarialnie potwierdzoną kopię dowodu wpłaty kwoty za przedmiot na konto Sprzedającego (dowód nie będzie potrzebny, jeśli zapłaciłeś przez Płacę z Allegro)". Kupowałem za pobraniem i nie robiłem żadnego przelewu na konto, cwaniaczek który mnie oszukał nie posiada konta w banku i kasę dostarczyła mu poczta. Co zrobić w tym wypadku ? skąd wytrzasnąć potwierdzenie zapłaty które nie istnieje ? Google przegrzebałem jednak nic nie znalazłem na ten temat dlatego piszę tutaj bo naprawdę utknąłem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś kiedyś za pobraniem ? chyba nie, płacisz podpisujesz odbiór i tyle nie dostajesz niczego oprócz paczki.

A może zachowałeś naklejkę adresową która była na paczce? W przypadku pobraniowej "stoi" na niej kwota pobrania i rachunek na który kwota ta ma zostać przekazana ewentualnie adres docelowy "Kwotę pobrania należy przekazać zgodnie z poniższym adresem". Masz naklejkę- znaczy odebrałeś paczkę / zapłaciłeś.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc mam nadzieję że uznają to bez problemu muszę jeszcze kupić tusz do drukarki i mogę wysyłać.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem z zakupami na Allegro - zamówił kilka przedmiotów z jednego sklepu, korzystając z funkcji "Dodaj do koszyka". Kiedy skompletował zamówienie, wybrał Kup Teraz i tu zaczęły się jajca: koszyk ten zaczął przetwarzać zamówienie, jednak po chwili wywaliło go ze strony (timeout exceeded) - ponoć ta funkcja to wciąż beta, choć nigdzie na stronie nie jest wyraźnie o tym napisane.

Kiedy wszedł na Moje Allegro, by sprawdzić, czy zaksięgowano jego zamówienie, wszystko się zgadzało, więc kolega wykonał przelew, dostał potwierdzenie zapłaty i wszystko skończyłoby się tutaj, gdyby nie ten błąd: po chwili zaczęły mu na nowo przychodzić maile z Allegro, jakoby wykonał on zamówienie ponownie i ponownie (chyba już 6 razy). Dodatkowo, przyszedł do niego mail ze sklepu, od którego zamawiał, który wymagał od niego kolejnego potwierdzenia i dokonania przelewu jeszcze raz (sic!).

 

Nawet teraz, gdy piszę tego posta, na jego skrzynkę przychodzą kolejne maile.

 

Pytanie - co robić w tej sytuacji? Kolega wysłał już mail do sklepu, od którego zamówił, jednak mało prawdopodobne, że dziś dostanie odpowiedź (choć teoretycznie do 22 jest czynny). Jest jakaś gwarancja, że to Allegro przyzna się do błędu i mój znajomy nie będzie musiał wydawać na te zakupy całej pensji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pożalę a co mi tam jestem 150zł w plecy, również nie rozumiem po co jest opcja tego całego sporu... gość i tak to zlał.

 

sytuacja wyglądała tak, kupiłem wizytówki tutaj:

## EXTRA TERMIN ## WIZYTÓWKI 1000 sztuk FOLIOWANE (1709725821) - Aukcje internetowe Allegro

 

kupiłem 2 szt czyli 2x po 1000szt. wysłalem na ten ich ftp dwa osobne projekty, cisza, po kilku dniach przychodzą wizytówki 2000szt wydrukowały debile 2stronnie awers i rewers inne firmy, czyli wizytówki do kosza... napisałem maila, zero reakcji, brak odpowiedzi na telefony po prostu nie odbierają, rozpocząłem spór allegro wysłałem do nich maila z reklamacją, odpisali tylko:

A gdzie w Pana mailu jest napisane, iż są to wizytówki jednostronne ??

:blink:

no to napisałem:

 

 

Nie pisałem też, że mają być 2wu stronne, na aukcji nie jest to określone.

jeżeli kupuje dwa projekty na aukcji - 2x po 1000szt. są to całkowicie inne firmy, projekty to dwa osobne pliki

a na aukcji nie jest zaznaczone, że to druk 2wu stronny to wychodzę z założenia, że dostane 2x po 1000szt osobnych wizytówek jednostronnych.

w między czasie poszedł też mail z reklamacją:

 

Witam, zakupiłem u państwa na aukcji DWA OSOBNE POROJEKTY czyli 2x po

1000 szt. osobnych druków wizytówek jednostronnych natomiast

dostałem 2 tyś wizytówek 2wu stronnych gdzie wizytówki mają iść do

całkowicie innych osób, nie nadaje się to do niczego wiec jestem 150zł

w plecy i mam 2000 wizytówek do wyrzucenia, dzwoniłem do Was, kazano

mi złożyć reklamacje pod ten adres mailowy, mam nadzieje, że dojdziemy

do porozumienia. Bo na aukcji nie jest zaznaczone iż jest to druk

dwustronny więc nie ma w tym mojej winy, jeżeli kupuje dwa projekty na

aukcji - 2x po 1000szt. są to całkowicie inne firmy, projekty to dwa

osobne pliki to wychodzę z założenia, że dostane 2x po 1000szt osobnych

wizytówek jednostronnych.

 

Zależy mi na czasie temu też kupiłem u państwa te wizytówki, szybki

czas już dawno poszedł na spacer, w dodatku za wysyłkę paczki

zapłaciłem 50zł a dobrze wiem, że jeżeli ma się podpisaną umowę to

takie paczki są wysyłane kosztem 15-16zł... lubię czyste zasady i też

mi ta cała sytuacja zaczyna działać powoli na nerwy a nie chciał bym

byśmy się wymieniali negatywami i numerami ustaw bo to trochę bez

sensu i uważam to za ostateczne rozwiązanie.

 

Chciałbym też dodać, że nie dostałem faktury ani żadnego innego

dokumentu potwierdzającego zakup - zaznaczałem w formularzu

dostawy, że jest mi potrzebna faktura dane również podałem.

 

Zgodnie z zaleceniami Państwa pracownika dołączam zdjęcia tych

nieszczęsnych wizytówek, nie wiem kto jest odpowiedzialny za druk ale

chyba trochę nie pomyślał, proszę go zapytać czy jeżeli drukował by

dla siebie wizytówki to np. na rewersie wydrukował by sobie reklamę

np. rzeźni przecież dlaczego nie... prosiłem o wizytówki a nie

kartoniki reklamowe.

po kilku dniach odpowiedź, reklamacja nie została uwzględniona...

 

zagotowałem się wystawiłem negatywa, następny dzień mail:

Z naszej strony również komentarz negatywny – to nie nasza wina że Pan nie umie napisać w mailu że zamawia dwie różne wizytówki jednostronne.

później jeszcze jakiś jełop dzwonił z pytaniem "ale zaa cooo" :rolleyes:

 

odpisałem:

 

Witam!

 

nie ma to jak odwetowy, jak byście mnie potraktowali poważnie a nie olali na całej linii nie odpisując na maile i nie odbierając telefonów to by negatywa nie było,

niestety widzę, że traktujecie allegro jako zabawę a klienta macie toalnie w [gluteus maximus] ! pieprzenie, że nie umiem napisać jest nie poważne, gdzie macie zaznaczone na aukcji,

że to 2stronne wizytówki są ? pomijam to, że trzeba być totalnym imbecylem by tak drukować, ale trafi kosa na kamień spokojnie.

Zakłamani ludzie, za grosz odpowiedzialności za to co się robi, trzeba bylo odrazu powiedzieć, że nie przedrukujecie tego - nie tracił bym na was czasu a nie kłamać,

że poprawią.

 

Oczekuje na fakturę VAT za tą farse, inaczej zajmie się tym skarbówka, bo ja się prosił nie będę.

fakturę dosłali, kasy zapewne nie odzyskam, allegro umywa ręce mogę sobie tylko rozpocząć ten śmieszny spór który trwa 30 dni...

cala sprawa tak głupia że aż śmieszna trzeba być mega idiotą i człowiekiem totalnie pozbawionym logicznego myślenia by tak komuś wydrukować wizytówki... dzwoniłem do uokik to zostałem poinformowany że oni się nie zajmują sporami pomiędzy firmami i mam się zgłosić do prawnika :lol:

No i co zrobić takim kutasom, naskoczyć im mogę, allegro chroni sprzedających bo prowizje ściągają, a ciebie w [gluteus maximus] głęboko mają...

 

 

 

w między czasie jeszcze wycofałem wystawiany przedmiot z allegro bo się mi towar po prostu skończył, w powodzie napisałem prawdę czyli "towar został sprzedany poprzez inne kanały" i co tutaj allegro reaguje po 30 minutach dostałem maila iż dają mi ostrzeżenie b tak to sobie nie mogę aukcji wycofywać :lol: nawrzucałem im w odpowiedzi, że jak ja coś potrzebuje to muszę 30 dni czekać zgonić to po 30 minutach potrafią... katastrofa z tym portalem jest....

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy sklep internetowy techplanet.pl jest godny polecenia? chodzi mi głównie o rzetelność opcji Montaż zestawu komputerowego PC (http://techplanet.pl/produkty/uslugi/montaz-zestawu-komputerowego-pc,8129.html)

czy wszystko będzie dobrze połączone, czy bedzie nasmarowane pastą termo. i czy nic nie będzie od siebie odstawać itp.?

 

interesuje się tym, gdyż chcę zakupic tam pełny zestaw komputerowy z tą właśnie opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ile czasu trwa zalatwianie sprawy - sklep, kurier gls, odbiorca ?

Sytuacja jest taka, ze otrzymalem procesor i72600k, tylko w srodku nie bylo tego procesora :D to plastikowe male pudełeczko było puste, a taka mala przezroczysta tasma ktora zabezpiecza pudelko przed otwarciem byla przerwana. Na szczescie sprawdzilem w obecnosci kuriera i sporzadzilismy protokol. To wszystko dzialo sie dzis, ktos wie ile mozna czekac ? i czy daja kase czy 2 raz wysla procesor ?

plz help, dodam ze sklep poprosil o skany protokolu i zdjecie opakowania, zarowno procka jak i tej folii co kurierzy w nia pakuja sprzecik.

 

jakby ktos potrzebowal to odpowiem, jak to sie zakonczylo ;)

ogolnie wszystko przebieglo bez problemow, tylko musialem do sklepu przyniesc te wszystkie rzeczy, czyli folie rozpakowana protokol ogolnie wszystko co zwiazane z ta paczka :P, wiec jakby cos sie kiedys wam przydazylo to lepiej nie wyrzucac nic ;) . Trwalo to jakies 5 dni po czym otrzymalem nowy procesor tylko po niego tez musialem sie stawic osobiscie juz nie chcieli wysylac :P nazwy sklepu nie bede podawal powiem tylko ze z warszawy ;p. nie wiem czy ten post moglby zrobic reklame czy antyreklame to nie podaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem z ebayem.

Wypatrzylem pewną rzecz za 9,59$ z free shippingiem (do PL napewno był, bo tylko taki filtr dalem oraz do cene do max 13$)- normalnie chodzą wlasnie od 9,5 do 14,5$, dalem BUY NOW, dalej automatycznie nie patrząc na nic COMMIT TO BUY.

Patrze a tam cena 119,59$ - o co chodzi? Dziwne ze przed moim zakupem widzialem ze 4 inne osoby juz zakupiły ten przedmiot wiec jakim cudem gosc zmienił cene?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...