Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście o najnowszej promocji tabletu hp? Za 89£ mozna kupić wersję 16GB, w Anglii. Ma ktoś ochotę na taki zakup, w kilka osób wyjdzietaniej za wysylke? A może macie znajomych, którzy mieszkają w Anglii i mogliby odebrać go osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakich sklepach?

 

bo cos nie moge znalezc za mniej niz 350ł

 

Aktualnie najtaniej znalazłem po niecałe 150£. Trzeba czekać jeszcze trochę. Poczytalem na zagranicznych serwisach komputerowych, które ta sytuacje śledzą, ze narazie sklepy sie dogaduja z hp.może sie uda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwałem negatywa sprzedającemu kiedy łaskawie oddał kasę, ale neg jest usuwany (nie tyle usuwany, co skreślany, zobacz sobie w wystawionych na "khot" na alle), tyle że pojedyncze skreślenie dotyczy jednego komentarza, więc przy odwetowym trzeba usunąć dwukrotnie - ten który zawinił musi zaufać drugiemu i jako pierwszy to wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Kupując na moich aukcjach, udzielasz mi pełnomocnictwa na zawarcie umowy o świadczenie usług w Twoim imieniu z Pocztą Polską.

Po co ktoś zamieścił taki wpis na stronie i czemu to ma służyć ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie. Przeciez płacąc przelewem płaci się za przesyłkę a do kwoty pobrania zawsze można doliczyć koszt wysyłki - zawsze mowie 'pani w okienku' że kwota xxx + koszt wysylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dostaliście email od allegro, w którym piszą żeby zmienić hasło?

 

Witaj XXX (YYY),

 

Kontynuujemy akcję zwiększania bezpieczeństwa w Allegro. W związku z tym przy najbliższym korzystaniu z serwisu zmień swoje hasło do konta.

 

Jeśli nie zmienisz hasła, stracisz dostęp do tych funkcji serwisu, które wymagają logowania. Odzyskasz go po zmianie hasła. Pamiętaj, aby uaktualnić także hasło w zewnętrznych aplikacjach i programach, używanych do obsługi konta w Allegro.

 

Nasza prośba podyktowana jest troską o bezpieczeństwo Użytkowników i nie ma związku z niedawną awarią w serwisie. Przepraszamy Cię za niedogodności, jakie może spowodować konieczność zmiany hasła.

 

Przydatne informacje

 

* Jak chronić dostęp do konta?

* Centrum Bezpieczeństwa

 

 

E-maile o zmianach i nowościach w Allegro są imiennie zaadresowane. Jeśli dostaniesz powiadomienie bez Twojego imienia i nazwiska, nie odpowiadaj na nie.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Zastanawiam się czy to wiadomość od Allegro czy hackerów, którzy wykradli dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić te IP? konto pocztowe mam na interii, a do obsługi używam Thunderbird'a.

 

Nie klikałem w żaden link z tego maila, a chcąc się zalogować do allegro, wyskakuje panel do zmiany hasła, więć to jednak (chyba?) nie fake.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić te IP? konto pocztowe mam na interii, a do obsługi używam Thunderbird'a.

 

Nie klikałem w żaden link z tego maila, a chcąc się zalogować do allegro, wyskakuje panel do zmiany hasła, więć to jednak (chyba?) nie fake.

 

wystarczy sprawdzic (dokladnie) adres e-mail. mozliwe ze jest przekrecona jedna literka lub np alIegro(pisane przez duze "i") :)

Edytowane przez Terak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni zmusić użytkowników do zmiany hasła podczas logowania się na serwis. Jednak skoro w mailu nie ma żadnych odnośników do stron to może faktycznie jest to prawdziwa informacja. Na razie i tak chyba można to olać, albo dla świętego spokoju to hasło zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni zmusić użytkowników do zmiany hasła podczas logowania się na serwis. Jednak skoro w mailu nie ma żadnych odnośników do stron to może faktycznie jest to prawdziwa informacja. Na razie i tak chyba można to olać, albo dla świętego spokoju to hasło zmienić.

 

 

I tak właśnie jest. Spróbujcie się zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo tego samego dnia dostałem maila z Markafoni (dawniej Buyvip), które należy do grupy allegro z info, że doszło do nieautoryzowanego dostępu do ich bazy danych i aby też zmienić hasło.

Być może obie te sprawy są połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loguje się i nigdzie nie widzę informacji abym zmienił hasło.

 

To nie do końca informacja. Jak loguje się na konto to wyskakuje storna, która wygląda tak:

Dołączona grafika

i puki nie zmienię hasła nie mogę wejść dalej.

 

Edit. Trochę poczytałem i doszedłem do wniosku, że to nie fake. Zmieniłem hasła w allegro i markafoni.

Btw. mimo tych wszystkich zapewnień ze strony allegro i tak uważam, że sugerowanie zmiany hasła ma związek z awarią allegro oraz wyciekiem z buyvip <_<

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies jaja ...

 

Mialem saldo -17.80zl do uregulowania na allegro. Wchodze na konto, platnosc przez mtransfer.

Loguje sie przez mtransfer przez allegro, czekam na haslo sms aby potwierdzic.

Przez przypadek zamknalem przegladarke, wiec powtarzam cala procedure od nowa i nie probuje potwierdzic proby tej platnosci.

 

Dostaje nowy kod SMS, potwierdzam probe transakcji #2.

 

Co sie okazalo? Obydwie wplaty zostaly naliczone z konta WTF ma rzecz allegro...

Super, to juz teraz nie potrzeba potwierdzac kodem smsowym tak? Dzwonie rano do mbanku i sprawe zglaszam chyba dalej o nieautoryzowane przelewy przez Main Page

 

<_<

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak na przyszłość, to płaćcie tyle żeby wam zostawało zawsze saldo -9.99 zł, bo o tyle sie nie proszą.

 

A co do sytuacji to dziwna. I na wyciągu to jest jako dwa przelewy? Może jakimś cudem drugi sesemes potwierdził obie operacje, choć chyba tak być nie powinno.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuuuuuuur, ale mnie gosciu zagotował

 

Dzwoni wlasnie telefon i gosciu z ryjem na mnie czemu nie ma plyty jeszcze ktorą kupił na allegro za 45zł

Kliknął kup teraz w piatek , wyslalem w srode (3 dni robocze) - plyty dalej nie ma, a on placił za priorytet i powinien miec w ciągu jednego dnia.

Bezczelnie mowi jeszcze ze plyty nie odbiera i chce zwrot kosztów (pelen) 45 za plyte i 15 za wysylke.

 

Skąd sie tacy ludzie biorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...