Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz ze to ironia, bo inaczej calkiem strace wiare w ludzi

 

PRIOTYTET NIE OKRESLA ZE WYSYŁKA NASTĘPUJE ODRAZU. Skoro w cenniku jest takze okreslona przesylka kurierska to po co wogole przeplacac za nią skoro "PRIOTYTEM JEST SZYBCIEJ"

 

Gosc kupił w piatek wiec nie bede jak głupi odrazu na poczte leciał z jedną paczką, a w soboty w Krakowie, poczty są zamknięte (za wyjątkiem głownej, przy rynku i malych oddziałow marketach np real itp (nie wiem czy dalej istnieją)

 

Paczke wyslalem po 3 dniach roboczych i wydaje mi sie ze nie jest za szybko ale tez nie za wolno.

 

 

PS

Sytuacja odwrotna, zamowilem komputer za okolo 2000zł, wg auckji wysylka miala nastąpic w 24h. Paczka przyszła po 10dniach i ja jakos mordy na nikogo nie dre, poprostu ludziom sie w [gluteus maximus]ch poprzewracalo i tyle w temacie.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniakalny, to dodaj na aukcji info, że na pocztę idziesz jak Ci paczki pod nogami przeszkadzają lub masz ochotę.

 

Piszesz o której środzie? Przedwczoraj?

 

 

sytuacja odwrotna, zamowilem komputer za 2000 wysylka 24h przyszedł po 10dniach i ja jakos mordy na nikogo nie dre, poprostu ludziom sie w [gluteus maximus]ch poprzewracalo

 

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że kupujesz w innym celu niż osoby kupujące od Ciebie? Jak ktoś kupuje strupa-płytę to może po to aby postawić kompa-strupa na nogi i może ten komp jest mu potrzebny. Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia ? kpisz sobie ? gościu kupił płytę w piątek i dziś minął tydzień a on dalej jej nie dostał no to dzwoni zdenerwowany. Powinieneś się bardzo cieszyć, że jeszcze nie dostałeś negatywa leniu ! Co przez tyle dni nie łaska ruszyć dupska i zwyczajnie przejść się na pocztę ? czyżby paczka była zbyt ciężka ? może miałeś naradę wojenną ? Jasne co będziesz latał z jedną paczką na pocztę lepiej poczekać parę dni może ktoś coś jeszcze kupi ale w sumie z dwoma też nie warto się spieszyć nie ? niech czekają w końcu mogli wziąć kuriera który w większości przypadków dostarcza w tym samym czasie co poczta jest droższy i trzeba warować w domu bo może przyjdzie z paczką :lol2: Wogóle brak mi słów na takie podejście, no co za porażka... Facet pewnie pilnie potrzebuje sprzętu może np na wymianę lub dla kogoś no ale niee poo coo się spieszyć, można np na pocztę zwalić nie ? :mur: A jak zamówiłeś za dwa kola i przyszło po 10 dniach a ty przyjoleś ze stoickim spokojem to gratuluję, bo dajesz z siebie robić wala. Nie oczekuj tego od innych <_<

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia ? kpisz sobie ? gościu kupił płytę w piątek i dziś minął tydzień a on dalej jej nie dostał no to dzwoni zdenerwowany. Powinieneś się bardzo cieszyć, że jeszcze nie dostałeś negatywa leniu ! Co przez tyle dni nie łaska ruszyć dupska i zwyczajnie przejść się na pocztę ? czyżby paczka była zbyt ciężka ? może miałeś naradę wojenną ? Jasne co będziesz latał z jedną paczką na pocztę lepiej poczekać parę dni może ktoś coś jeszcze kupi ale w sumie z dwoma też nie warto się spieszyć nie ? niech czekają w końcu mogli wziąć kuriera który w większości przypadków dostarcza w tym samym czasie co poczta jest droższy i trzeba warować w domu bo może przyjdzie z paczką :lol2: Wogóle brak mi słów na takie podejście, no co za porażka... Facet pewnie pilnie potrzebuje sprzętu może np na wymianę lub dla kogoś no ale niee poo coo się spieszyć, można np na pocztę zwalić nie ? :mur: A jak zamówiłeś za dwa kola i przyszło po 10 dniach a ty przyjoleś ze stoickim spokojem to gratuluję, bo dajesz z siebie robić wala. Nie oczekuj tego od innych <_<

 

Niechodzi o to ze mi sie nie chce, ale poprostu na poczcie NIE BEDE CODZIENNIE STAŁ W KOLEJCE PO GODZINIE. Wg mnie 2 razy na tydzien to wystarczająco,np poniedzialek i czwartek wtedy niezaleznie kiedy kto zamowił max 3 dni robocze i jest wyslane.

 

Na 300 auckji gdzie ja kupiłem moze mialem dwie ktore przyszly w ciagu 2-3 dni, reszta zwykle 7-10, to nie jest robienie z siebie wala tylko normalne LUDZKIE podejscie.

 

Tez czasami kupuje daną rzecz ktora jest mi potrzebna odrazu ale telefonami nie przyspiesze tego raczej wiec cierpliwie czekam, a w innej kwestii do głowy by mi nie przyszlo jesli cos zamowilem i nie dostalem w ciagu tygodnia zeby wydzierac sie na sprzedawce i jeszcze bezczelnie rezygnowac i prosic o całą wplaconą kwote) rozumiem po 2-3 tygodniach a nie po 3 dniach

 

Dyskusji koniec bo widze jestes na tym samym poziomie co gosc ktory do mnie dzwonił, poza tym sprawdza sie zasada - IM TANSZA RZECZ TYM WIEKSZE TRUCIE [gluteus maximus] I PROBLEMY Z TYM ZWIAZANE

 

PS

KURIER DROZSZY jest tylko 5zł, a na telefon wydał i wydzierał sie za co najmniej 3zł wiec gdzie tu logika oferowania przesyłki kurierskiej na aukcji.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że kupujesz w innym celu niż osoby kupujące od Ciebie?

Co za różnica w jakim celu ktoś kupuje przedmioty :blink: ?

 

Sprzedający ma dwa tygodnie na wysłanie paczki według regulaminu allegro. Osobiście nie widzę problemu z wysyłką przedmiotu po 3 dniach roboczych. Ja by mi się spieszyło skontaktowałbym się od razu ze sprzedającym lub kupił na miejscu.

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka różnica, że jednemu się śpieszy a innemu nie.

 

Jeśli wysyłki mają być wysyłane po tygodniu to jaki jest sens przesyłek priorytetowych?

 

IM TANSZA RZECZ TYM WIEKSZE TRUCIE [gluteus maximus] I PROBLEMY Z TYM ZWIAZANE

Nie masz serca do obsługi transakcji tanich przedmiotów, zacznij handlować diamentami.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechodzi o to ze mi sie nie chce, ale poprostu na poczcie NIE BEDE CODZIENNIE STAŁ W KOLEJCE PO GODZINIE. Wg mnie 2 razy na tydzien to wystarczająco,np poniedzialek i czwartek wtedy niezaleznie kiedy kto zamowił max 3 dni robocze i jest wyslane.

 

Na 300 auckji gdzie ja kupiłem moze mialem dwie ktore przyszly w ciagu 2-3 dni, reszta zwykle 7-10, to nie jest robienie z siebie wala tylko normalne LUDZKIE podejscie.

 

Tez czasami kupuje daną rzecz ktora jest mi potrzebna odrazu ale telefonami nie przyspiesze tego raczej wiec cierpliwie czekam, a w innej kwestii do głowy by mi nie przyszlo jesli cos zamowilem i nie dostalem w ciagu tygodnia zeby wydzierac sie na sprzedawce i jeszcze bezczelnie rezygnowac i prosic o całą wplaconą kwote) rozumiem po 2-3 tygodniach a nie po 3 dniach

 

Dyskusji koniec bo widze jestes na tym samym poziomie co gosc ktory do mnie dzwonił, poza tym sprawdza sie zasada - IM TANSZA RZECZ TYM WIEKSZE TRUCIE [gluteus maximus] I PROBLEMY Z TYM ZWIAZANE

 

PS

KURIER DROZSZY jest tylko 5zł, a na telefon wydał i wydzierał sie za co najmniej 3zł wiec gdzie tu logika oferowania przesyłki kurierskiej na aukcji.

 

Z tą kolejką godzinną to sądzę gruba przesada. Do mnie nic nigdy nie przyszło później niż po 5 dniach(jeden jedyny przypadek) dziwne nie ? a 2-3 tygodnie to w ogóle jest jakaś abstrakcja wtedy facet pewnie osobiście by się pofatygował do ciebie :wink: Nie próbuj usprawiedliwiać lenia "ludzkim podejściem"

Ta scena idealnie odwzorowuje twoje podejście do sprawy :

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=o-q7tX06LC4&feature=related

 

I zrozum, że grono ludzi zwyczajnie woli pocztę bo jest wygodniejsza i tańsza a standardy są obecnie na wysokim poziomie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka różnica, że jednemu się śpieszy a innemu nie.

 

ROTFL, jakbym miał płakac jak inni to bym chyba 100zł na miesiąc na telefony wydawał nie mowiąc o pracy

Jeśli wysyłki mają być wysyłane po tygodniu to jaki jest sens przesyłek priorytetowych?

 

 

Nie masz serca do obsługi transakcji tanich przedmiotów, zacznij handlować diamentami.

 

PRAWDA, nie mam, bo to mnie wkurza ale tanie rzeczy tez istnieją wiec chcialem sie najszybciej pozbyć, bo z tanich tez górka sie uzbiera.

 

Dlaczego na poczte chodze 2x w tyg. DOBRA powiem wam, jakbyscie zarabiali w stancjonarnej robocie 30zł/h w zaleznosci od wykonanego projektu ciekawe czy tez byście chodzili na poczte codziennie.

 

Tak czy inaczej 6 dni mineło, gosciu se wkurzył rozumiem, a teraz paczka ginie i co? MIESIAC CZEKANIA NA REKLAMACJE to pewnie by mnie na policje zgłoscił odrazu.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 2 razy na tydzien to wystarczająco,np poniedzialek i czwartek wtedy niezaleznie kiedy kto zamowił max 3 dni robocze i jest wyslane.

Dopisz to w opisie aukcji (bo "o mnie" mało kto czyta) i będziesz kryty.

 

Osobiście gdy intensywnie handlowałem na alle byłem na poczcie codziennie- w przypadku priorytetów starałem się być przed godz. 15 by teoretycznie dotarł na dzień następny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz to w opisie aukcji (bo "o mnie" mało kto czyta) i będziesz kryty.

 

Osobiście gdy intensywnie handlowałem na alle byłem na poczcie codziennie- w przypadku priorytetów starałem się być przed godz. 15 by teoretycznie dotarł na dzień następny.

 

to jak komus sie nie chce czytac o mnie to moj problem?

 

bez jaj

a przed 15 to niestety abstrakcja, jak przed 19 sie uda to jest wczesnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak komus sie nie chce czytac o mnie to moj problem?

A masz to napisane na stronie "o mnie" (nie znam Twojego nicka na alle)?

Jeśli tak- zwracam honor. Jeśli nie- "odwracasz kota ogonem".

 

Uprzedź potencjalnych klientów o swoich ograniczeniach czasowych- pewnie zmniejszy to ich krąg, ale Ty nie będziesz miał problemów które opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona "O mnie"? Po cholerę to czytać, skoro użytkownik może dowolnie zmienić jej treść w dowolnym momencie? Nie ma historii zmian. Zgodnie z teorią przywiązywania wagi do tego co jest na stronie "O mnie" może sobie teraz napisać na stronie "O mnie", że chodzi na pocztę raz w miesiącu. I co? Będzie kryty? Ja dziękuje za informacje na stronie "O mnie". Istotne jest tylko to co na str. aukcji, tam po złożeniu pierwszej oferty nie można nic zmienić, można tylko dodać informacje, są one opatrzone datą i godziną dodania. Jak mi ktoś powie, bo ja stronie "O mnie" jest napisane.... to mu powiem, "gdy składałem ofertę, nic takiego na stronie "O Tobie" nie było".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona "O mnie"? Po cholerę to czytać, skoro użytkownik może dowolnie zmienić jej treść w dowolnym momencie? Nie ma historii zmian. Zgodnie z teorią przywiązywania wagi do tego co jest na stronie "O mnie" może sobie teraz napisać na stronie "O mnie", że chodzi na pocztę raz w miesiącu. I co? Będzie kryty? Ja dziękuje za informacje na stronie "O mnie". Istotne jest tylko to co na str. aukcji, tam po złożeniu pierwszej oferty nie można nic zmienić, można tylko dodać informacje, są one opatrzone datą i godziną dodania. Jak mi ktoś powie, bo ja stronie "O mnie" jest napisane.... to mu powiem, "gdy składałem ofertę, nic takiego na stronie "O Tobie" nie było".

 

Tak, mam wpis na stronie "o mnie", ale tu przynam racje wlasnie to jest bez sensu ze nie ma historii zmian, bo mozna zmienic w kazdej chwili.

Ale opis tez mozna zmienic jak ktoś jest cfany nawet po zakonczeniu auckji - sam widzialem kilka takich aukcji i negatywy pozniej.

 

Aukcje wystawialem taśmowo, czyli kilka plyt zmiana tylko modelu, zalezalo mi zeby wystawic szybko i za dobra cene, jakbym wiedział ze jakis idiota bedzie płakał o płyte za 45zł ze mu nie doszla w ciągu jednego dnia to bym oczywiscie dał wysylka 5 dni chociaz ta opcja jest bez sensu - wiadomo wyslka w ciagu 5 dni ale mogli zrobic przedział czasowy, np 1-5 dni a jak ktos widzi 5 to juz wogole nie kupi bo mysli ze wyysyłka PO 5 DNIACH.

 

PS

łopian, daj nick na allegro

dodam na wszelki wypadek do czarnej listy (no offence)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiedziałem, że tak głupio jest rozwiązana strona o mnie <_< sam nigdy jej nie miałem wszystko daję w opis. Ostatnio pojawiła się jednak opcja "wysyłka w ciągu" i tutaj można zaznaczyć po ilu dniach wysyłamy, jakoś umknęło mi to wcześniej.

 

moje allegro : http://allegro.pl/show_user.php?uid=6936197

Jakbyś mógł to podaj swoje czarnej listy nie mam ale chętnie zobaczę (no offence)

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wpis na stronie "o mnie"

 

Od kilkudziesięciu minut.

 

Proszę Cie, nie pogrążaj się. Przychodzisz się żalić ale nie masz przy tym za grosz honoru.

 

Zerknij sobie na dzisiaj wystawione aukcje. Nie ma na nich linka do strony "O mnie". Wiesz dlaczego? Bo strona ta została dodana po wystawieniu aukcji.

 

Żenujące...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkudziesięciu minut.

 

Proszę Cie, nie pogrążaj się. Przychodzisz się żalić ale nie masz przy tym za grosz honoru.

 

Zerknij sobie na dzisiaj wystawione aukcje. Nie ma na nich linka do strony "O mnie". Wiesz dlaczego? Bo strona ta została dodana po wystawieniu aukcji.

 

Żenujące...

 

Tak, wpis na stronie o mnie dodalem TERAZ bo wczesniej takich debili nie spotykalem, dlatego DODALEM TERAZ, choć jakbym sie nie przyznał to tego nie zweyfikujesz wiec rozwiazanie strony o mnie jest bez sensu i NIE MA wpływu na aukcje.

 

Przeciez jakbym kupił np kabelek za 1zł i wg cennika wysylka ma kosztować 5zł, a na stronie o mnie u kogos pisałoby - "prosze doliczyc pakowanie 3zł", to bym go wysmiał.

 

Do zakonczonej auckji juz nie dodam tego info ze wysylka w ciągu tych 3-4 dni, dlatego dodalem O MNIE TERAZ zeby uspokoic najbardziej krewkich.

 

Podsumowując:

 

ROZUMIEM ze ktos ma prawo sie wkurzyc ze paczka idzie długo, ale nie po 3 dniach i w dodatku wogole nie biorąc pod uwage ze poczta tez moze dać ciala i opoznic wysylke.

Po to tez wprowadzo system oceniania w komentarzach, chociaz jak ktos kupuje mało to sobie ocenia, mi tam czy paczka idzie do 10-14 dni daje 5 gwiazdek taśmowo, bo jakbym miał weryfikować kazdą rzecz ile szła i od tego oceniac 5 dni 3 gwiadki , 7 dni 2 gwiazdki itp to by mi zycia nie starczyło :lol:.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym oczywiscie dał wysylka 5 dni chociaz ta opcja jest bez sensu - wiadomo wyslka w ciagu 5 dni ale mogli zrobic przedział czasowy, np 1-5 dni a jak ktos widzi 5 to juz wogole nie kupi bo mysli ze wyysyłka PO 5 DNIACH.

 

slavOK, jw. dla niektórych to stanowi problem.

Chociaż pewnie wszyscy pozostali wiedzą co znaczy "w ciągu 5-ciu dni".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze wysylka do 5 dni oznacacza oczywiscie to ze przedmiot moze zostac wyslany wczesniej, ale jesli ludzie z mordą dzwonią, ze po 5 dniach nie ma przesylki a powinna byc po juz w poniedzialek po 1dniu bo w piatek zaplacili za priorytet to jednak wole zeby było napisane jak dla idioty, bo wtedy wiecej osob zrozumie, a ludzie inteligentni raczej nie robią bury o takie pie.rdoły

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał zaznaczone np, wysyłka do 5-ciu dni to każdy to zrozumie. Będzie mu zależało na czasie, pójdzie na inną akcję lub zapyta poprzez "zadaj pytanie" czy możliwa jest wysyłka wcześniejsza.

 

Nie znalazłem (może słabo szukałem) w regulaminie allegro informacji o tym, że wysyłka ma nastąpić w ciągu 14 dni. Jeśli więc w aukcji sprzedający nie zaznaczy "wysyłka do Xdni" mam prawo przypuszczać, że wysyłka nastąpi bez nieuzasadnionej zwłoki. Kolejki na poczcie raczej nie można uznać za uzasadniającą zwłokę 3 dni w wysyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przestań się już tłumaczyć, zbłaźniłeś się i do tego zachowujesz się jak jakiś dzieciak bez honoru, dodaj mnie do swojej śmiesznej czarnej listy i tak nie chciałbym niczego od ciebie kupić. Takich ludzi lepiej omijać szerokim łukiem.

Edytowane przez łopian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

do 5 dni

wlasnie nie kazdy i moge sie zalozyc ze bede miał milion pytań CZY DA RADE WYSLAC WCZESNIEJ BO ZALEZY MI NA CZASIE.

 

Jeśli będziesz miał zaznaczone np, wysyłka do 5-ciu dni to każdy to zrozumie. Będzie mu zależało na czasie, pójdzie na inną akcję lub zapyta poprzez "zadaj pytanie" czy możliwa jest wysyłka wcześniejsza.

 

Nie znalazłem (może słabo szukałem) w regulaminie allegro informacji o tym, że wysyłka ma nastąpić w ciągu 14 dni. Jeśli więc w aukcji sprzedający nie zaznaczy "wysyłka do Xdni" mam prawo przypuszczać, że wysyłka nastąpi bez nieuzasadnionej zwłoki. Kolejki na poczcie raczej nie można uznać za uzasadniającą zwłokę 3 dni w wysyłce.

 

W sumie nie ma, ale na poprawke trzeba tez brac wypadki losowe, zawsze moze cos wypaść i nie da rady WYSLAC OD RAZU.

 

Kontynuując, jaki sens przesylek priorytetowych skoro wysyla sie po tygodniu? - taki sam jak sens drozszych przesylek kurierskich. Po co płacic wiecej skoro teoretycznie opoznienie wysylki w przypadku wysylki pocztą moze być takie samo jak w przypadku przesyłki kurierskiej. W teorii tak, a praktyka jest taka ze łatwiej wyslac 10x 30kg paczek kurierem niz 3 paczki po 1kg pocztą.

 

Jedyna osoba ktora sie zbłaźniła do tej pory to krewki kupujący ktory nie zwaza na nic tylko to ze nie ma paczki a zaplacił.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...