Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie te aukcje za grosze co gość miał wysyłać z Chin czy Hong-Kongu?

Pamiętamy.

 

Facet jakiś czas temu (już po "chińskich" aukcjach) kupił paletę powystawowego sprzętu AGD z Niemiec- ta dotarła i sprzedawał to- obserwuję gościa po tych chińskich okazjach (takie zboczenie allegrowe).

 

Albo:

- taki frajer, że uwierzył "dostawcy z Chin" że taki deal jest możliwy,

- zbierał kaskę na wysoko oprocentowaną lokatę 2-miesięczną,

- zatonął jakiś kontenerowiec na trasie Azja-Europa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie te aukcje za grosze co gość miał wysyłać z Chin czy Hong-Kongu? Ostatnio dzwonił że ma problem z dostawą, której nie otrzymał, przez co zwraca użytkownikom pieniądze a jak otrzyma towar to sprzeda taniej. Podałem mu mailem konto, i kaske dziś dostałem.

 

Czyli oszustwo, i kolesiowi ktoś zrobił problem przez co ruszyło go sumienie, czy faktycznie chciał coś sprzedawać ale nie dostał towaru? Obie opcje wydają się dziwne.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba miałem nawet mail że towar wysłano ze spodziewanym terminem dostawy, i chyba o tym tu pisałem, ale nie pamiętam w którym temacie.

 

Ogólnie dziwna sprawa.

 

 

Kupiłem u niego pendrive, też dzwonił i też oddał kasę. Może to była forma bezprocentowej pożyczki na kilka tys zł? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest od jakiegoś czasu, ale nie dostaje powiadomień na maila o otrzymanych komentarzach. Mimo że w powiadomieniach mam zaznaczone. Ostatnio klientka mi wystawiła pozytywa i dopiero po tygodniu odpowiedziałem. Niby nic wielkiego, bo niektórzy w ogóle nie wystawiają, ale dobrze jest w miarę szybko odpowiedzieć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest od jakiegoś czasu, ale nie dostaje powiadomień na maila o otrzymanych komentarzach. Mimo że w powiadomieniach mam zaznaczone. Ostatnio klientka mi wystawiła pozytywa i dopiero po tygodniu odpowiedziałem. Niby nic wielkiego, bo niektórzy w ogóle nie wystawiają, ale dobrze jest w miarę szybko odpowiedzieć.

 

Gmail? -> Nie doszły do Ciebie e-maile z Allegro? To dlatego, że Gmail je zablokował! Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Dziś rano dostałem zaległe. Denerwuje mnie też ten spam z Allegro dlatego zablokowałem. Ale nie powinno to blokować ważnych wiadomości. Zwłaszcza pytań o przedmiot. Często to zaważa na powodzeniu sprzedaży. A tego już nie wybaczam. Mimo to nie zmienię gmail'a na nic innego. Szczerze to już wolałbym wybrać inną stronę aukcyjną. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gmail jest super, od wielu lat używam ich web-interfejsu, ale to niezła wpadka. Akurat nic nie sprzedawałem od wieków, kupowałem też jakiś czas temu, więc mnie nie dotkneło.

 

Natomiast Gmail będzie zmieniał design web-interfejsu, który już można testować, i który oczywiście jest beznadziejny jak zawsze. Strasznie mnie to zirytowało, nie powinni czegoś takiego wymuszać, a niestety to zrobią za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umie ktoś przetłumaczyć tekst z angielchińskiego na nasze? Mówiąc krótko: zamówiłem sobie na aliexpress fajną torbę skórzaną w rozmiarze delikatnie mniejszym niż laptopowa. Bardzo się zdziwiłem, kiedy dostałem malutką kopertę z jakąś ciach!ianą saszetką za 5centów w środku, wkurzony więc im o tym napisałem dołączając zdjęcie koperty z widocznym, wyraźnym adresem i leżącym obok guano które mi przysłali. Na to dostaję coś takiego:

 

Hello! We bring you trouble very sorry! You can bag you receive a picture for us? Because we really are bags shipped in accordance with your order, we need pictures to make sure! To see if we shipped the phenomenon occurred during the substitution, because this sort of thing we have never happened, we recommend that you do not know whether to accept it?

Sincere greetings! ! !

 

Że co...? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam przykro, że ma Pan przez nas problemy. Może Pan wysłać do nas zdjęcie torby którą Pan otrzymał? Wysłaliśmy torbę zgodnie z Pana zamówieniem - musimy mieć zdjęcie by się upewnić, że zaszła pomyłka ponieważ nigdy nam sięto nie zdarzyło. Rozumiemy, że nie chce Pan jej przyjąć?

 

Moja interpretacja ;]

Coś google translator im szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba gładkiego wybrnięcia z kłopotliwej sytuacji, nasi allegrowi sprzedawczykowie mogliby się wiele nauczyć (oprócz języka angielskiego oczywiście :wink: ) od handlarzy z chin:

 

"Hello! This is to give your gift is sent out along with the messenger bag, but do not know why now you only receive this small gift, but not Messenger bag, we have consulted the courier company, and later back to you! Please rest assured! ! !

Sincere greetings! ! !"

(dorzucanie gratisu rozumiem, ale oddzielną paczką? :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wystawianie aukcji gdzie opis jest obrazkiem (jak TUTAJ) jest legalne? Na dobra sprawe sprzedajacy po zakonczonej aukcji moze zmienic opis edytujac plik znajdujacy sie gdzies na zewnetrznym serwerze i w ten sposob oszukac kupujacego. Pisalem do Allegro ale mnie olali.

 

Teoretycznie regulamin (KLIK) mowi:

Istotne treści zamieszczane w opisie Aukcji powinny być prezentowane w języku polskim. Treści te powinny być wprowadzane w formie tekstowej. Dopuszczalne jest prezentowanie w opisie Aukcji przez Użytkownika treści, które zapisane są na serwerach zewnętrznych (nienależących do Grupy Allegro), jednakże nie mogą to być treści istotne.

 

Tylko czy to co prezentuje przytoczona aukcja lamie ten punkt regulaminu?

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba łamie, bo to są treści istotne, opisujące przedmiot. Inna sprawa że obrazka na imageshack nie zmieni, mógłby najwyżej usunąć. Ale powinni się tą aukcją zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja, gdzie opis jest obrazkiem od razu śmierdzi... Niestety foty na 'prywatnych' serwerach można zmieniać.

 

Inna sprawa, Alledrogo usuwa aukcje z treścią np. "cena do negocjacji", powołując się na "możliwym kontaktem ze sprzedającym przed sprzedażą". Pała siada... Wczoraj mi aukcję wywalili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updejt: jeżeli kogoś przestraszyłem przed kupowaniem od chińczyków, to bez obaw: załatwione profesjonalnie. Paczka ekspresowo DHL-em na ich koszt wylądowała u mnie dzień po świętach z wielkimi przeprosinami, bez zająknięcia i fochów czy marudzenia jak to u naszych z allegro bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od tego gościa(http://allegro.pl/show_item.php?item=2004957237) interfejs, nie przeczytałem wcześniej informacji na temat faktu iż większość interfejsów elm327 sprzedawanych na allegro to klony o czym nie ma mowy w opisie. Był mi pilnie potrzebny więc zamówiłem. Dzisiaj po podłączeniu okazało się że zwyczajnie nie komunikuje się ze sterownikiem w aucie gdyż jest to podróba. Czy na tej podstawie można raportować tą aukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To ciekawe, myślałem że wszystkim zwracał kase, a może było tylu kupców że sie pogubił. Niektóre komentarze unieważnione, więc tak czy tak pewnie kase zwraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ładnie negów nałapał. Widać że z dużą ilością rozwiązywał sprawe po otrzymaniu nega, teraz albo olał, albo jest w trakcie. Ciekawe ogólnie czemu to miało służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie odnośnie sytuacji

chcę kupić od gościa felgi, wystawione są za 740zł+80zł przesyłka, ja zaproponowałem mu 750zł za całość.

Odpowiedz przyszła taka, że ok ale żeby transakcję przeprowadzić po za allegro żeby nie płacić prowizji (nie wiem ile ona wynosi, może ktoś kto kiedykolwiek coś sprzedawał mnie uświadomi przy okazji :) ).

Pytanie jest takie czy mając na skrzynce dyskusję prowadzoną przez 'zadaj pytanie sprzedającemu' oraz dane gościa czyli adres, numer konta itd w razie "W" nie będzie żadnych problemów żeby się z tym gdzieś zgłosić?

Gość ma kilkanaście pozytywnych komentarzy z kupna i sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...