Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dostałem rachunek na te przedmioty, kupiłem od firmy, facet ma sklep we Wrocławiu z częściami GSM. Gdybym tam mieszkał, to bym się tam wybrał i powiedział mu, co o tym sądzę.

 

To jest dobry sposób na biznes, sprzedawać za grosze uszkodzone taśmy wyświetlaczy do telefonów, wystawić rachunek, po czym wmawiać uczciwemu klientowi, że taśmy na pewno były ok, że na pewno je zepsuł przy montażu (dwie taśmy przyszły i dwie taśmy zepsuł brat?). Oczywiście żądając jeszcze rachunku na wymianę taśm w serwisie GSM. Sprytnie to wykombinowane (sama wymiana taśm czy tam głupia ekspertyza to koszt koło 30 zł) a te dwie taśmy tyle nawet nie kosztowały. Nie mówiąc już o wysyłce do sprzedającego. Nie lubię ludzi tego pokroju, gardzę takimi po prostu.

 

Brat wymienił już setki taśm i innych części w telefonach, jeżeli gdzieś na mieście kupił i były niesprawne, to żaden sprzedawca nie robił problemu. Wymieniali części na inne, bo sami doskonale wiedzą, że kupują tego w setkach sztuk najtańszych zamienników z hurtowni i nie ma bata, żeby wszystkie były sprawne. Ten sprzedawca oczywiście każdą taśmę "przetestował z osobna" przed wysyłką, to typ takiego gościa.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu wysłał wyświetlacze wraz z opisem usterki i czekał na odpowiedź. Możesz przypomnieć sprzedawcy, że zgodnie z art 4: Art. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

 

Krótko mówiąc, to sprzedawca ma Ci udowodnić, że wyświetlacze były sprawne przed wysyłką. Nie jest w stanie tego dokonać więc musi wymienić wadliwy sprzęt.

 

Jeżeli sprzedawca odmówi Ci wymiany, musi odesłać tobie uszkodzone wyświetlacze wraz z pisemnym oświadczeniem. Jak już to będziesz miał, idziesz do rzecznika praw konsumentów. Wypisujesz wniosek w swojej sprawie, dołączasz to co otrzymałeś od sprzedawcy oraz swoje oświadczenie i czekasz. Po tym zabiegu jestem przekonany, że otrzymasz zwrot pieniędzy/nowy sprawny towar.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aktualnie wyglada sprawa w przypadku wystawienia przedmiotu z błędną ceną, np wpisanie o jedno zero za malo albo np wystawienia kilku sztuk towaru i nie zaznaczenia ilosci sztuk w szablonie aukcji (domylsnie 1 sztuka).

 

W kwestii zwyklych przedmiotow, nie chodzi o samochod ani o dom czy dzialke.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Prawie dwa miesiące temu sprzedałem na allegro używany przedmiot o wartości 80zł (kupno przez kup teraz). Po tych niecałych 2 miesiącach od sfinalizowania transakcji kupujący napisał do mnie czy możemy wystawić umowę kupna sprzedaży. Prawdę mówiąc trochę mnie do zdziwiło - bo pierwszy raz ktoś zadaje mi takie pytanie po allegrowych transakcjach. Moje pytanie brzmi, czy muszę się godzić na tą umowę ? Czy coś mi grozi po jej podpisaniu ?

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne, bo ten pan prowadzi jakąś działalność. Co radzicie zrobić ? Bo jakoś nie bardzo mam ochotę bawić się w takie rzeczy z przedmiotami wartymi 80zł.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś osobą fizyczną, biorąc udział w transakcji allegro zawierasz umowę prawnie wiążącą ciebie i kontrahenta... jakakolwiek papierologia ponad maile z serwisu to wyłącznie twoja dobra wola... innymi słowy, była kasa, był towar/usługa? sprawa zamknięta i gościu ci może naskoczyć... jak jesteś osobą prawną dołączasz paragon i nic cie nie obchodzi

 

w pewnych przypadkach po sporządzeniu takiej umowy musiałbyś odprowadzić podatek (ale nie tutaj, bo kwota za mała, tak na przyszłość)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wystawiony aparat na allegro i zglosil sie do mnie anglik ze by go kupil. Aparat nie cuda, wart w przedziale 200-400zl z futeralem itp. Na prawde nie cuda.

Troche mi sie to wydalo podejrzane, wiec znalazlem w sieci ze robione sa przekrety na takiej zasadzie ze anglik chce cos kupic i naciska zeby placic przez paypal.

Od razu sie go wiec zapytalel jak chce placic, mowi ze normalnym przelewem bankowym.

 

Jako ze sprzedalem moze trzy czy cztery rzeczy do tej pory, jakies ksiazki itp. to jak to teraz rozwinac? Co prawda aukcja sie nie dlugo konczy i moze jeszcze ktos kupi, ale jezeli anglik chce zaplacic to mu sprzedam i to wysle. Tylko na co uwazac jak bedzie placil? Jak to wogule wyglada, wplaca forse w angli, funty a mi zlotowki przychodza normalnie? No i kwestia wysylki, czym by to najlepiej wyslac? Poczta? Wiem ze trzeba by zaznaczac ze to prezent zeby cła nie dopisali tak?

 

Prosze o pomoc jezeli ktos bylby tak mily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obrębie UE nie ma cła.

Może ma polskie konto? Jeżeli nie to bank będzie musiał to przewalutować i dostaniesz złotówki.

Ja zawsze korzystałem z PP, list z podaną wartością: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa_z_zadeklarowana_wartoscia.html

Od nowego roku ceny wzrosły i już nie są tak fajne jak poprzednio ale i tak kupujący płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wystawiony aparat na allegro i zglosil sie do mnie anglik ze by go kupil. Aparat nie cuda, wart w przedziale 200-400zl z futeralem itp. Na prawde nie cuda.

Troche mi sie to wydalo podejrzane, wiec znalazlem w sieci ze robione sa przekrety na takiej zasadzie ze anglik chce cos kupic i naciska zeby placic przez paypal.

Od razu sie go wiec zapytalel jak chce placic, mowi ze normalnym przelewem bankowym.

 

Jako ze sprzedalem moze trzy czy cztery rzeczy do tej pory, jakies ksiazki itp. to jak to teraz rozwinac? Co prawda aukcja sie nie dlugo konczy i moze jeszcze ktos kupi, ale jezeli anglik chce zaplacic to mu sprzedam i to wysle. Tylko na co uwazac jak bedzie placil? Jak to wogule wyglada, wplaca forse w angli, funty a mi zlotowki przychodza normalnie? No i kwestia wysylki, czym by to najlepiej wyslac? Poczta? Wiem ze trzeba by zaznaczac ze to prezent zeby cła nie dopisali tak?

 

Prosze o pomoc jezeli ktos bylby tak mily.

 

 

Pewnie zrobi tak, że podeśle CI trefny skan potwierdzający przelew i będzie liczył, że wyślesz przedmiot. Do czasu gdy nie będziesz miał kasy na koncie, to nic nie wysyłaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka. Teraz raczej na sto procent wiem, ze to przekręt.

Wystawiłem ponownie aparat i koles znowu sie odezwal : )

Tym razem juz nawet podał adres na który mu wysle ten aparat, pomimo ze mu nawet nie podałem numeru konta i danych : )

 

Otóż to ma być prezent dla przyjeciela z nigieri, i mam sie spieszyc, bo w przyszlym tygodniu chce zeby przyjaciel go juz dostal : )

 

Jako, ze wczesniej juz slyszalem to i owo o nigeryjczykach, wiec wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj pieknego maila do "allegro", wszystko byloby oki i potraktowalbym to jako zwykly spam i naganianie do aukcji jakich wiele, gdyby linki nie kierowaly do falszywej strony logowania Dołączona grafika mail podobny, ale linku juz nie. napisalem do allegro, zobaczymy co oni na to.

po wpisaniu czegokolwiek w pole login i haslo przenisi nas na aukcje z BMW, ale uzytkownik jest juz inny niz w mailu.

patrzac po "Wyświetleń: 2835" chyba sporo ludzi dalo sie na to zlapac, wiec pewnie w najblizszym czasie trzeba uwazac na zakupy.

 

linki wywalilem, zeby ktos inteligentny inaczej nie chcial sie zalogowac prawdziwymi danymi.

 

----------------------------------------------------

Wiadomość od: tu byl link (100) Dołączona grafika, wysłana z komputera o numerze IP: 79.25.91.27

Treść wiadomości:

Oto ona, w razie zainteresowania wysłać do mnie wiadomość

 

 

http://portal-allegro-pl-bmw.tk

 

 

W ciągu ostatnich 2 miesięcy:

- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości

- nie sprzedałeś żadnego przedmiotu autorowi wiadomości

Obecnie:

- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji

- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości

  • Ten e-mail został wysłany przez Użytkownika za pomocą serwisu Allegro.pl. Odpowiedź na ten e-mail zostanie wysłana do autora listu, a nie do serwisu Allegro.pl.
  • Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin ).

    Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Programu Ochrony Kupujących bądź udziału w bezpiecznej transakcji Escrow.

QXL Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000104322, o kapitale zakładowym w wysokości 1 046 000 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-21-25-257

 

------------------------------------

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie - po jakim czasie od zakup można zażądać od sprzedającego zwrotu gotówki lub ponownej wysyłki? - 18 dni temu kupiłem książkę i sprzedający wysłał ją listem ekonomicznym - niestety przesyłka do dziś nie dotarła - zastanawiam się jakie mam pole manewru? - kwota niby nie wielka ale....

 

sprzedający argumentuje że ekonomiczne są nierejestrowane - tyle że dla mnie to akurat bez różnicy bo obowiązki sprzedającego wg mojej wiedzy nie kończą się po dostarczeniu na pocztę ale po doręczeniu do kupującego...

 

będę wdzięczny za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za przesyłkę rejestrowaną, czyli polecony i sprzedający wysłał zwykłym?

Czy zapłaciłeś za przesyłkę zwykłą mając do wyboru opcje poleconą? Jeśli to drugie, to żadne negatywy tylko obwiniaj sam siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce ktoś dysku 128gb ssd c400:)

jeden gościu sprzedał jako "pewnikiem sprawny ale gwarancji nie daje":

http://allegro.pl/sh...item=2991239829

a drugi kupił i niestety "jego laptop był za stary, tak mu powiedzieli w serwisie"

http://allegro.pl/dy...3027864624.html

ale jak już był w tym serwisie nie mógł go dać podłączyć pod kompa... jacy biedni ci nieogarnięci....lol

ludzie wstydu nie mają

Obstawiamy ile jeszcze razy dysk wróci bo nowy właściciel miał za starego kompa/laptopa i/lub "zapomniał sprawdzić czy działa"?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel

Zapłaciłem za przesyłkę zwykłym listem - miałem do wyboru poleconą - niezmienia to faktu że odpowiedzialność za towar kończy się z dostarczeniem - równie dobrze moge powiedzieć że nie ma dowodu na wysyłkę towaru - ja jako klient na tańszej przesyłce nic nie tracę - negatyw jak najbardziej wchodzi w grę ( nie rozumiem dlaczego nie) - szkoda mi tylko kasy - co nie zmienia że przeżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły list jest zawsze na odpowiedzialność kupującego, bo właśnie nie ma możliwości potwierdzenia wysyłki. Sprzedawca nawet nie może tego na poczcie wyjaśnić bo nie ma żadnej podstawy. Sprzedawcy z reguły od tym piszą. Trzeba było zapłacić te 2 zł więcej za list polecony ekonomiczny i by było potwierdzenie.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się to skończyć dwoma negatywami. Jeden może nauczy się nie wystawiać aukcji z przesyłkami nierejestrowanymi, drugi wybierać taką formę przesyłki. Proste.

Obecnie jeden nie ma jak udowodnić, że wysłał, drugi może ciąć w siusiu i mimo, że otrzymał przesyłkę, żądać drugiego egzemplarza.

 

Nie mówię, że tak jest w tym przypadku. Z tych przyczyn nie wstawiam nigdy przesyłek nierejestrowanych jako opcji wysyłki.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka. Teraz raczej na sto procent wiem, ze to przekręt.

Wystawiłem ponownie aparat i koles znowu sie odezwal : )

Tym razem juz nawet podał adres na który mu wysle ten aparat, pomimo ze mu nawet nie podałem numeru konta i danych : )

 

Otóż to ma być prezent dla przyjeciela z nigieri, i mam sie spieszyc, bo w przyszlym tygodniu chce zeby przyjaciel go juz dostal : )

 

Jako, ze wczesniej juz slyszalem to i owo o nigeryjczykach, wiec wszystko jasne Dołączona grafika

 

W styczniu miałem podobną sytuację jak sprzedawałem telefon na allegro.

 

Koleś chciał kupić telefon dla kuzyna z afryki.. treść poniżej. Wstawiam ku przestrodze..

 

Ofiaruję Ci 500.00zl tym kosztów wysyłki do mojego

szkolnego kuzyna w Afryce Zachodniej Through siedzibie post .. Więc

uprzejmie wrócić do mnie z danymi Banku tak, że mogę dokonać wpłaty na

konto. ..'

 

**Bank Details**

 

Account Name:

Account Number

Bank Name:

IBAN Code:

Contact Email:

Total Amount:

 

Oto adres wysyłki?...

 

Name: Adizat Olatinuke

Address:No 11 Old Bodija Adeyi Road

State:OYO state

City :Ibandan

Country :Nigeria

Zip code :23402

Mobile Phone : 2348154068478

 

Więc czekać, aby usłyszeć od ciebie szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...