Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje sposób aby sprawdzić wszystkie swoje transakcje na allegro - na swoim koncie ?

 

Możesz sobie zamówić zestawienie sprzedaży w zakładce

Moja sprzedaż->sprzedane->zestawienie sprzedaży (na samym dole, pod zestawieniem ilości transakcji ostatnich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne ograniczenia.

1. 1 x na miesiąc

2. Z ostatnich 2 lat

3. Tylko sprzedaż.

4. Trzeba czekać na to zestawienie.

 

Ja chcę mieć wgląd w każdej chwili do całej mojej historii transakcji (sprzedaży i zakupów).

Jest jakiś program, który to wyłuska ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne ograniczenia.

1. 1 x na miesiąc

2. Z ostatnich 2 lat

3. Tylko sprzedaż.

4. Trzeba czekać na to zestawienie.

 

Ja chcę mieć wgląd w każdej chwili do całej mojej historii transakcji (sprzedaży i zakupów).

Jest jakiś program, który to wyłuska ?

Na zestawienie czekasz około 5 minut ;P

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mozna na Allegro przedluzac aukcje po zakonczeniu? Aukcja w ktorej uczesniczylem miala sie skonczyc dzis o 15:40:50. Zalicytowalem 5 sekund przed zakonczeniem i moja oferta byla najwyzsza. Odzwiezylem strone i pokazalo sie, ze aukcja zakonczona. Wrocilem z pracy, chce zaplacic i okazuje sie, ze aukcja zostala przedluzona o 24 godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... I teraz tak. Cena byla 100 zl, a ja zalicytowalem 150 zl - 5 sekund przed koncem. Wygralem niby aukcje kwota 102,5. Wiec teraz po 24 godzinach ktos spokojnie moze mnie przebyc i nawet jak wygram to zaplace duzo wiecej... Troche to nieuczciwe. Tymbardziej, ze komunikat allegro mowi:

oferty trwające i kończące się 3 kwietnia między 16:07:00, a 17:45:59 przedłużymy o 24 godziny.

A moja aukcja konczyla sie o 15.40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się realizować przesyłki w mozliwie najkrótrszym terminie. I tak było i tym razem - 2 dnowe opoznienie, byłem w delegacji- no i oczywiście musiałem trafić na debila. Facet kupił we wtorek o 13, wybrał sposób wysyłki za pobraniem, we wiadomosci napisał że fajnie by było mieć sprzęt na czwartek. W środę w nocy wróciłem, spakowałem sprzet, w czwartek o 14 kurier odebrał.

We wtorek dostaje paczke spowrotem z adnotacją odmowa odbioru.(data proby doręczenia to poniedziałek, czyli czwarty dzien roboczy od momentu kupna). Dzwonie do faceta a ten z pretensjami że przeciez umawialismy się że sprzet bedzie na czwartek. Jestem 25zł w plery na wysyłce i jeszcze negatywa wystawił za "zbyt długi czas dostarczenia przedmiotu".

 

Poziomu intelektualnego tego pana komentowac nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie "umawialiście się'?! Jak nie dostał odpowiedzi zwrotnej do wiadomości dla sprzedającego wal do allegro z 2 arumentami:

1) Czas realizacji podany w aukcji

2) Brak odpowiedzi na wiadomość dla sprzedającego

Niech wywalają negatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być trochę frajerem żeby w dzisiejszych czasach wysyłać cokolwiek za pobraniem. Też przejechałem się w podobny sposób dwa razy. Masz nauczkę na przyszłość i tyle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel

 

właśnie dość dużo kupujących wybiera tę opcję. Dotąd często wysyłałem i nigdy problemu nie było.

 

@Orgiusz

 

Pierwsze co zrobiłem to zgłosiłem faceta do allegro, dostał ostrzeżenie. Wystąpiłem też o zwrot prowizji - zwrócili.

 

Podesłałem facetowi ten link do poczytania:

 

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1404631-Poradnik-s%C4%85dowa-ezgzekucja-koszt%C3%B3w-pobrani%C3%B3wek

 

Gość zmiękł jak zagroziłem e-sądem i dzisiaj na koncie pojawiło się utracone 25zł :)

 

Natomiast negatyw - allegro "nie ma możliwości modyfikacji komentarzy [...] bla bla bla" - w skrócie mają wy**bane na użytkownika (chociaż raz ze 2 lata temu  usunęli mi nega niesłusznie otrzymanego).

 

a tutaj profil tegoż jegomościa: http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=2848130

 

po komentarzach negatywnych widać że ma coś nie tak z deklem, nie tylko mi taki numer odstawił

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wysyłałem nic za pobraniem bo wiedziałem jak to się skończy prędzej czy później, trzeba się asekurować przed takimi idiotami.  Ludzie często wybierają tą opcję bo często ją udostępniasz Dołączona grafika ja nawet jak zaczynałem i miałem kilka komentarzy a sprzedawałem dość drogi sprzęt nigdy nie zgodziłem się na żadne pobrania chociaż próbowali to na mnie wymóc grożąc, że nie kupią. Kupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel

 

właśnie dość dużo kupujących wybiera tę opcję. Dotąd często wysyłałem i nigdy problemu nie było.

To działa tak, żewybierając opcję "za pobraniem", kupujący ma pewność że wyślesz paczkę jak najszybciej. Plus głupie przekonanie, że paczki pobraniowe są bezpieczniejsza opcją handlu, bo w razie czego oddasz ją listonoszowi :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro zależy tylko i wyłącznie na kasie. Koleś dostał ode mnie negatywa, bo m.in. koszta przesyłki zawyżył o 45zł, jak się można było spodziewać dostałem odwetowca w którym pojawiły się wyzwiska, poprosiłem o usunięcie lub moderacje i oto co mi odpisali:

 

 

Witam.Niestety nie mam podstaw do usunięcia komentarza. Każda ze stron zawartej umowy ma prawo wyrazić w komentarzu subiektywną opinię, która może dotyczyć każdego aspektu zawartej umowy.Także w tym przypadku nie doszło do naruszenia zasad nie mam zatem podstaw do ingerencji.W tej sytuacji jedyną instytucją upoważnioną do podjęcia decyzji o całkowitym usunięciu komentarza jest sąd. Dlatego sugeruję, aby skierował Pan sprawę na drogę właśnie takiego postępowania.Na pisemny nakaz sądu wzywający do usunięcia komentarzy będzie mogli to uczynić.Drugą poruszoną kwestię przekazuję do równoległej sekcji Allegro.Pozdrawiam,

 

 

Dziwnym jest to, ze sprzedawca moze wystawic negatywa w przypadku jak kupujacy w 100% wywiazal sie ze swoich obowiazkow. Ten system nie daje mozliwosci rzetelengo oceniania, bo ludzie sie boja odwetowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro częśc do auta,która była uszkodzona.

Sprzedawca chce mi zwrócić tylko za część a nie za przesyłkę za którą ja zapłaciłem.

Jak to jest w przypadku odstąpienia od umowy.Zwraca mi za towar i przesyłkę czyli tyle ile mu zapłaciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale cena 250zł za przesyłkę pobraniową sprawia że zakup już się staje nieopłacalny.

A odbioru osobistego też nie ma, jedynie przy hurtowych ilościach.

 

Z drugiej strony jest opcja płatności przez PayPal, a tam chyba jest jakaś ochrona kupujących (czy się mylę?).

Gwarancja jest jeszcze producenta, więc to mnie nie boli zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam pewien problem. Ostatnio sprzedałam rzecz na allegro. Kupujący zapłacił mi za nią przelewem ale niestety pomyliłam się, konto razem z danymi było na męża a, numer konta bankowego podałam mój. Więc czy ten przelew dojdzie ponieważ, czekam już trzeci dzień i mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...