Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem akurat PKO BP  w przypadku zwykłych Elixirów nie sprawdza zgodności danych beneficjenta rachunku z jego numerem. Tak więc przelew powinien zostać zaksięgowany na rachunku docelowym najpóźniej następnego dnia roboczego po jego zleceniu w banku źródłowym. Nawet jednak gdyby PKO BP zaczęło od niedawna sprawdzać zgodność danych, zwrot na rachunek źródłowy także zostałby dokonany kolejnego dnia roboczego. Biorąc pod uwagę, że mamy czwartek (czyli trzy poprzednie dni były dniami roboczymi), warto wykazać się ostrożnością w kwestii wiary w deklaracje kupującego (choć naturalnie różne rzeczy się zdarzają i nie ma podstaw do formułowania żadnych oskarżeń).

 

A kupujący nie zapłacił przypadkiem przez PayU? Wtedy nie masz tego mieć na swoim rachunku, tylko na "koncie PayU" w Allegro, z którego dopiero zlecasz samodzielnie wypłatę na swój rachunek).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik płacił przez PayU, tylko nie wiem jak zlecić tą wpłatę na mój rachunek. Gdy wchodzę na moje saldo i rachunek to tam jest tylko 2 zł na minusie za aukcję a tych pieniędzy nigdzie nie widzę. Bardzo proszę o pomoc ponieważ, po raz pierwszy sprzedaję na allegro i nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu na karcie Moja sprzedaż, w menu po lewej stronie klikasz PayU. Potem lista wpłat od Kupujących żeby zobaczyć kiedy wpłacił oraz Saldo i wypłata środków, żeby wypłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie korzystalem z allegro, ale gdzie do cholery podziala sie zaawansowana wyszukiwarka i opcja szukaj w opisie... !"·!%!"·!"·

po wpisaniu dowolnej frazy w wyszukiwarke, ponizej niej pojawia sie kwadracik 'szukaj w opisie i cos tam jeszcze'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie ciekawą sprawę na allegro. Kupiłem patelnię, wpłaciłem kasę od ręki przez payu i po 10 minutach dostaję maila od sprzedawcy, że jutro wysyła paczkę, i drugiego od allegro, że sprzedający wystawił mi komentarz pozytywny. Myślę sobie wtf, przecież sprzedawca zawsze wystawia komentarz ostatni, ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że uczciwy sprzedawca powinien wystawiać komentarz właśnie w ten sposób. Przecież moja rola jako kupującego kończy się na wpłaceniu pieniędzy, czekanie sprzedawcy na mój komentarz jest dawaniem sobie opcji na wystawienie bezpodstawnego negatywa odwetowego jeśli nie wyślą towaru albo wyślą jakieś śmieci. Co o tym sądzicie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ostatnio taki przypadek, przez nieuwagę kupiłem z konta na którym chciałem mieć komentarze z transakcji sprzedaży. Napisałem, aby sprzedawca po prostu nie wystawiał komentarza, bo wynikła taka sytuacja. Dostałem odpowiedź, że za towar zapłaciłem itp. to czemu mają nie wystawić pozytywa.  W związku z czym powinienem teraz wystawić im neutrala/negatywa, za to, że potrafili wstrzymać się z wystawieniem jednego komentarza, pomimo prośby?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że to przez twoją nieuwagę pomyliłeś konta. Jeśli z transakcją wszytko ok po stronie sprzedającego, a ty wystawisz negatywa (albo nawet neutrala) to moim zdaniem jesteś, delikatnie mówiąc niepoważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać negatywów, ale zauważyłem w temacie osobę która pisała o "sklepie" ecotronics.pl (z allegro)i muszę ich zareklamować. Ja także padłem ich ofiarą, zakupiłem procesor który został uszkodzony podczas pakowania.

Początkowo pan chciał pójść na ugodę, oddać mi 180zł za zagniecenia, które da się naprawić, niestety po 1h mailem poinformował mnie że zmienia zdanie.

 

Problem paczki polegał na tym że ktoś wbił nóżki procesora w gąbkę a potem założył na niego trzy gumki recepturki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O głupocie allegro ciąg dalszy...

 

107 pozytywnych komentarzy (100%).

 

Ocena sprzedaży: 

Zgodność przedmiotu z opisem 4.8

nie dostarczono przedmiotu (1 opinia)

Czas realizacji zamówienia 4.8

 nie dostarczono przedmiotu (1 opinia)

 

Reszta 0 opinii.

 

O co tu chodzi? Ktoś po czasie (po wprowadzeniu gwiazdek) się nudził i sobie poklikał? 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygralem towar w drodze  licytacji (wg aukcji czas realizacji 8 dni, wg opisu na tej auckji czas realzizacji 7 dni)

Towar został wyslany po 9 dniach roboczych (15 normalnych) po wyraznym moim sprzeciwie zeby paczki nie wysylac, bo chce zrezygnowac.
Paczka doszla, nawet jej nie otwierałem i czy mam prawo do zwrotu towaru, czy chroni mnie POK w tym przypadku?




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIGDY NIE BAW SIĘ W PAYPAL, TYM BARDZIEJ NA E-BAYU !!!

grono polaków zostało tak okradzionych :)

 

Stary, na ebayu tylko i wyłącznie Paypal (szczególnie jeśli kupuje się coś od Azjatów). Od biedy karta kredytowa, ale u wielu sprzedawców wręcz nie da się płacić inaczej niż przez Paypala. Zresztą jest to najbezpieczniejsza forma transakcji.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem auckje w formie licytacji.

W opisie gosc zachęcał do odbioru osobistego, z tym ze w formach zaplaty jest tylko payU oraz wysylka gratis.

Auckja skonczyla sie 28 lipca o godz 16, 29 lipca o 20 napisałem mu ze chciałbym odebrac osobiscie w czwartek lub piatek 31 lub 1.
Nagle sie okazalo ze on wyjezdza na 10 dni i nie ma takiej opcji. Jedynie przelew na konto.

Dzis napisał ze wyjechał i czeka 7 dni i straszy sądami i kosztami procesowymi. WTF ??

Aukcja w pewnym stopniu wyglada podejrzanie, szczerze to nie wiem co robic, moglbym wplacic, POK działa OK, ale jakos nie chciałbym zamrażac 3500zł na 2-3 miesiace.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WARUNKACH DOSTAWY I PŁATNOSCI nie bylo opcji odbioru osobistego - jedynie wysylka kurierska 0zł

W opisie aukcji/przedmiotu było napisane " "PREFEROWANY ODBIOR OSOBISTY LUB WYSYLKA KURIEREM GRATIS"

Napisałem mu ze jak wroci za 10 dni to odbiore przedmiot, to straszy prawnikami i sądami oraz ze wysle wezwanie do zaplaty.

Mysle ze jakby był uczciwy to by nie robił problemow z tymi 10 dniami, bo i tak nie zaplace w tym terminie, a zanim wysle list i go odbiore to minie 20 dni, a tak to kase miałby do ręki odrazu.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...