Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Do konta Sprzedającego miała dostęp nieupoważniona osoba. Proszę nie finalizować tej transakcji.

Konto zawieszone

 

Dziekuje dobranoc

 

 

EDIT//

 

bonus od allegro

konto moje tez jest zawieszone - mimo ze to bylo inne konto ktorego pol roku chyba nie uzywałem - saldo 0,00, ostrzezeń brak

 

informacji na maila tez nie ma, dowiedzialem sie przypadkiem logując sie na to konto

 

EDIT//2

 

allegro po 5 dniach ŁASKAWIE odpowiedziało i w mailu przeprosiło ZA POMYŁKE w zablokowaniu konta i odblokowali

Fajnie ale tydzien praktycznie nic nie moglem zrobic.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem problem z niedopracowanym systemem payU, tzn. nawet jak ktoś nie ustawi sobie numeru konta, w ogóle nie aktywuje tej usługi, ale gdzieś tam w profilu nie zaznaczy specjalnie że nie chce pieniędzy na saldo payu, to w aukcji jest możliwość zapłaty tym systemem.

I wtedy, np. kupimy coś od kogoś, kto nigdy nie korzystał z payU, wpłacimy tym sposobem pieniądze (przycisk zapłać). Potem sprzedawca nieświadomy co się dzieje, czeka na kasę na koncie bankowym. Po kilku dniach gdy kasy nie ma, dochodzi do tego gdzie są pieniądze (na saldzie payu). Potem musi dodać tam numer konta, i to w ogóle aktywować, co trwa kolejne dni. Jak jeszcze poda numer konta z innymi danymi niż właściciel konta allegro, to procedura zostanie anulowana i trzeba zaczynać od nowa, oczywiście dowiadujemy się o tym po kilku kolejnych dniach. W weekendy też nic się nie zdziała.

W efekcie sprzedawca może czekać nawet kilka tygodni zanim pieniądze z salda payu trafią do banku. A kupujący, jeżeli dodatkowo sprzedawca jest nieufny, nie zna się na tym, nie będzie chciał wysłać towaru do momentu aż zobaczy kasę na koncie bankowym.

 

Moim zdaniem powinno być tak, że jeżeli ktoś nie ma przypisanego konta bankowego do payu i nie ma tej usługi aktywnej, to domyślnie powinno być niedostępne płacenie tym sposobem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacilem payu caly czas bo myslalem ze jesli place payU to obejmuje mnie POK, po czasie okazalo sie jednak ze POK obowiązuje bez wzgledu na sposob zaplaty (jedynie nie obejmuje odbioru osobistego). ale przyzwyczajilem sie i łatwiej mi tak płacic, niz wklepywać dane.

Ogolnie moim zdaniem podanie konta bankowego powinno byc obowiązkowe i bez mozliwosci łatwej zmiany. (bez łatwej bo jak czesto zmienia sie konta) 
Jesli nie ma sie zamiaru sprzedawac to przy aktywacji konta powinna byc taka wzmianka, albo jesli nie wybieramy konta wtedy musimy dac wpływ pieniedzy na adres przekazem.
Dlaczego tak?

Praktycznie na oszustow trafilem chyba 11-12 Tylko raz byla sytuacja ze dane i konto sprzedajacego były prawdziwe, i po zgłoszeniu na policje sam do mnie dzwonił i płakał ze przeprasza ale miał trudną sytuacje.

Tak to pozostałe sytuacje to takie ze ktos komus sie włamał na konto allegro i zaczał sprzedawac przedmioty, oczywiscie kont nie mieli ustawionych i włamywacz podawał swoje i wypłacał kase.
Kolega natomiast raz wpłacił na payu mimo ze sprzedjacy powiedział aby nie wpłacał na payu bo mu długo kasa idzie. Po 3 dniach allegro zawiesilo konto - okazalo sie ze konto zostalo przejete, ale numer konta był przydzielony i złodziej nie wypłacił kasy bo nie miał jak i gotowka wrocila praktycznie po 5 dniach - po kontakcie z prawowitym wlascielem konta.

Ogolnie sam duzo sprzedaje (firma) i kupuje (prywatnie) i payu bardzo ułatwia ;).

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne jaja.

Kupilem bardzo ale to badzo okazyjnie, komputer od firmy (w samym logo maja cos o "profesjonaliźmie"), od 1zł cena zakonczyla sie na 860zł (wczesniej mieli go wystawionego chyba 2x po 1999zł

Wartosc pol roku temu z faktur pewnie cos 2000, na dzien dzisiejszy wartosc realna 2x wieksza niz za ile kupilem, 30s przed koncem zalicytowalem na 1200, i myslalem ze ktos mnie jeszcze przebije a tu nic.

Oczywiscie wplacilem po okolo 24godzinach.

Po 2 dniach najpierw napisali ze miesiac komputer nie był właczany i roznie bywa po takim czasie, potem nagle cala piwnica firmy zalana i komputer zniszczony.

Mimo ze chcialem zeby wyslali komputer w takim stanie bo ja sobie naprawie, to nie, zdjęć tez nie chcą wysylac bo nie. No i tak przez 15 maili.

W koncu podałem im nr konta i zeby zwrocili 100zł extra za moj czas.

Odesłali choć niesmak po takim kłamaniu pozostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Komando Foki? :)

@/UP

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4435734257&ref=last-visited

 

Ciekawe czy ludzie kupujący na tej aukcji zdają 

sobie sprawę że kupują w Chinach.

 

Co prawda jest to tam napisane ale założe się że 

połowa z klientów myśli że telefon kupuje

w PL.

 

Druga sprawa, czy w ogóle kupują oryginalny 

Sony, czy Identyczną Chińską kopię ;)

 

Po trzecie, jest wysyp podobnych sprzedających

którzy, jak można przeczytać na stronie "o mnie",

tylko pośredniczą i pomagają w zakupie w Chinach

i ich zadaniem jest tylko złożenie zamówienia i dopilnowanie formalności

w zamian za część pieniędzy które płacimy na aukcji...

 

:kijem:

 

 

 

 

edit:

 w dodatku refubrished ;) a sprzedaje się jak nówka.... :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcji tego typu jest mnóstwo. Co gorsza, wydaje mi się, że niektóre sklepy (świadomie lub nie) także sprzedają chińczyki. Takie deluxury, albo komoorki często mają w ofercie telefony, których już od dawna nie ma na rynku (np. Desire Z, 7 Mozart), co nieco dziwi.

Ktoś wie więcej na ten temat? :wink:

@UP

Komando Foki? :)

GROM :wink:

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie fail z mojej strony,  ale dalem znajodwanie kategorii do przydzieliło do zestawow i myslalem ze ok.
od 6 lat mam ten sam telefon wiec nie orientuje sie w kategoriach telefonicznych szczerze mowiac.

Tak czy inaczej, ludzie ZDJĘCIA wystawiali w kategorii telefony i potem sie dziwili ze dostawali obrazek w kopercie.
Tu mozna juz stwierdzic nie uczciwe zamiary sprzedajacego, a w moim opisie jest 10-15 słow i slowo atrapy powtarza sie w dodatku.

No ale nic dzieki

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może walnij w tytule z Caps Lockiem i w opisie aukcji wielką, pogrubioną czcionką, że to atrapa :wink: Sam czasem wystawiam na allegro swoje śmieci i często jestem zaskakiwany pytaniami, na które odpowiedź można znaleźć w opisie. Czasem też prośbami o telefon, gdzie dzwoniący również zadaje pytania, na które odpowiedź znalazłby w opisie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/komputer-dla-gracza-intel-i7-920-dell-alienware-i4509796970.html

 

Jedyna taka okazja, brać póki jest! Ciekawe do ilu dojdzie ta aukcja :D Ludzie dalej się nie nauczyli i nabierają się na nadmuchane hasełka :D

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać ze zniżki przy zakupie poprzez aplikację mobilną, kupiłem coś tam za 1zł i dostałem kod rabatowy. Później zakupiłem kolejny przedmiot o wartości 120zł i chcę za niego zapłacić, nigdzie nie ma możliwości wyboru zniżki ani kodu tylko od razu przekierowuje mnie do płacenia całej kwoty. Oczywiście wszystkie operacje robiłem mobile. Coś przeoczyłem ?


---

Już sobie poradziłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zagwostka- wyjaśni mi ktoś "fenomen" ilości aukcji z częściami do chłodzenia wodnego na allegro?

http://allegro.pl/chlodzenie-i-tuning-chlodzenie-wodne-4693

 

Wc jest w regresie- w najlepszych latach było 3 - 5 stron, w tym 2 - 3 indywidualnych + trochu angeli, coolinga (z tego co pamiętam, bo obserwuję od kilku lat zwłaszcza homemade).

 

Od jakiegoś roku naprzemiennie kilka firm wystawiło pro-stuff którego nikt nie kupował a robiło się z tego 20 stron nie-do-przebrnięcia.

 

Dziś są 52 strony. OCB? Wystawia się towar jak idzie- konkurencja sprzedaje to i my wystawimy.

 

Wystawienie kosztuje. Kupują jednostki... Piorą kasę czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na oszustów z Allegro:

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=4127276 - Radek1990_07_04

http://allegro.pl/show_user.php?uid=22147483 - FastTraffic

 

 

Kupiłem tam dwa kody xbox live.

Jeden niby na 30 dni i jeden na 48 godzin.

 

Kodu na 30 dni w ogóle nie dostałem,

natomiast kod na 48 h dostałem, ale po wpisaniu okazało się

że został już wykorzystany...czyli ktoś już wcześniej go wpisał.

 

W każdym bądź razie w obydwu przypadkach to zwykli oszuści.

Nie polecam kupowania tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na złodzieja z allegro.

 

Złodziej wystawiał fałszywą aukcję na której niby oferuje kody xbox live.

 

Po zakupie od razu dostajemy maila z informacją że kodów brak

i  że do tygodnia nastąpi zwrot gotówki.

 

Niestety ani kodów ani gotówki już więcej nie zobaczyłem,

10 zł to nie majątek - a koleś będzie tłumaczył się na sprawie za oszustwo.

 

:)

 

Pozdrawiam Cię ZŁODZIEJU jak to czytasz.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedalem przedmiot jako firma
w opisie zaznaczone 
STAN : UZYWANY (wartosc towaru nie jest ważna jesli ktos chce wiedziec to praltycznie idealnei 1/3 ceny nowej sztuki)

z mojej niewiedzy towar był nie kompletny (nie wiedzialem o tym)

Kupujacy twierdzi ze mam mu braki dosłac (tylko ja nie mam z czego) ewentualnie kupic nowe u producenta (ceny nie znam ale pewnie kosmos jak to zwykle bywa) albo wystapi na droge sądową

napisalem mu ze moze odesłac towar do mnie i ja zwroce mu koszty poniewaz kupienie tych czesci na 100% będzie drogie i nie oplacalne

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to odpowiada rzecznik - znajomy twierdził że sprzedający jest w stanie wycenić przedmiot i potrącić kupującemu kasę jak posiada znamiona użytkowania/uszkodzenia. Wtedy koleś nie dostaje 3k tylko 2.5 albo mniej. Będąc wrednym można bić się o więcej kasy na podstawie ceny po jakiej zostały sprzedane inne Iphony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie nowej polityki ZWROTU towaru w serwisie aukcyjnym allegro.pl -  a przede wszystkim STANU ZWRACANEGO TOWARU

 

 

Allegro nie ma tu nic do dodania. Wszystkie kwestie zwrotów regulują nowe przepisy obowiązujące od dzisiaj, a nie regulamin allegro. Allegro wprowadziło tylko kilka zmian w regulaminie dostosowując go do nowego kodeksu cywilnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin / umowa zawsze musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem. Nawet jeśli zaakceptujesz regulamin, a znajdują się w nim zapisy sprzeczne z polskimi przepisami, to są one po prostu nieważne.

Edytowane przez SEKS_INSTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...