Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Towar podlega zwrotowi w stanie niezmnienionym. Jezeli odpakowales to nie oddalbym ci ani centa a towar odeslal na twoj koszt z powrotem. Mozesz oddac mnie do sadu ale raczej narobisz sobie tylko kosztow dodakowych. Z kazdego zwortu robilem film w obecnosci świadka jako dowod ze klient zwrocil towar uzywany lub uszkodzony lub odpakowany.

I do widzenia...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar podlega zwrotowi w stanie niezmnienionym. Jezeli odpakowales to nie oddalbym ci ani centa a towar odeslal na twoj koszt z powrotem. Mozesz oddac mnie do sadu ale raczej narobisz sobie tylko kosztow dodakowych. Z kazdego zwortu robilem film w obecnosci świadka jako dowod ze klient zwrocil towar uzywany lub uszkodzony lub odpakowany.

I do widzenia...

 

Najwyrażniej nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale na 100% byś przegral. Zresztą takie sprawy już były.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To otwórz sklep a ja bede dziennie zamawial po 10 roznych rzeczy i wszystkie sobie rozpakuje i pouzywam i zworce. Co zrobisz z tym towarem bo chyba nie sprzedasz uzywanego szmelcu kolejnemu klientowi....

Moze sam zaplacisz z wlasnej kieszeni ale wtedy twoja firma plajtnie po pierwszym miesiacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam, klient moze odpakowac/rozpakowac, ale sprzet musi zostac zwrocony w stanie nienaruszonym oprocz opakowania, jesli te nie daje mozliwosci 'obejrzenia' kupionego przedmiotu?

Zwroty przedmiotow ktore zostaly zwrocone w stanie zmienionym - jak kolega wyzej podal przyklad porysowanego telefonu juz wyglada to zupelnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To otwórz sklep a ja bede dziennie zamawial po 10 roznych rzeczy i wszystkie sobie rozpakuje i pouzywam i zworce. Co zrobisz z tym towarem bo chyba nie sprzedasz uzywanego szmelcu kolejnemu klientowi....

Moze sam zaplacisz z wlasnej kieszeni ale wtedy twoja firma plajtnie po pierwszym miesiacu.

Jakoś sklepy sobie z tym radzą, a jedno prawo obowiązuje wszystkich. W ogóle nie wiem o czym tu rozmawiamy. Umieść sobie w regulaminie sklepu zapis o nie przyjmowaniu rozpakowanego towaru a wystarczy jedno anonimowe zgłoszenie i masz gwarantowaną  karę od UOKIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś znalazłem:

 Art.34. pkt 4.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9

 

... z tego też wynika... że kupujący MA PRAWO do przetestowania zakupionego towaru ( co się wiąże także z rozpakowaniem ) i koło sie zamyka.

Konsument niby ponosi odpowiedzialność... ale ma prawo... i bądź tu mądry.

Mowiła jakaś specjalistka w radio, że kupujący ma prawo sprawdzić towar, tak jak mógłby to zrobić w sklepie - może odpakować/przymierzyć, ale nie może pobawić się, ponosić kilka dni i zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pewien problem z sprzedającym.

Mianowicie wystawiony został tej osobie kometarz negatywny, ponieważ produkt był felerny, niezgodny z opisem (pominięto model i procuenta biurka), a okazało się że to zwykły szajs z bodzia jak przyszła paczka.
Dodatkowo cena była zawyżona prawie 2x.

I teraz klucz programu, moja Panna dostała dziś list, w którym sprzedający grozi jej sądem, ponieważ tym negatywem szarga jego dobre imie. W komentarzu nie było żadnych bluzgów a jednie krótko i zwięźle napisane co jest nie tak... Teraz tak sobie wchodze na konto absztifikanta i widzę że ma masę negatywów które ludzie odwołują, pewnie im grozi podobnie jak w naszym przypadku. Czy da coś się z tym zrobić, gdzie takie szantarze można zgłosić na allegro, ponieważ z tych ich formularzy nic nieda się wyklikać sensownego. A gościu naciąga ludzi, ponieważ tych negatywów nie widać i gdyby wiedziała to by od niego nie kupiła.

 

Rodzynek z komentarzy:
"Nie jestem zadowolona, ale nie mogę napisać dlaczego, bo Pani zagroziła mi sądem. Takie traktowanie klienta to już drugi powód do negatywa. Czytajcie NIETRWAŁE szare komentarze przed zakupem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam taki pytanie:

Zakup przez raty payu.

Kredyt przyznany, sprzedający ma pieniądze na koncie payu, ale ich nie wypłacił na konto bankowe (nie może z powodu problemów technicznych).

Obaj napisaliśmy do allegro o zwrot środków kupującemu, czyli mi. Jak myślicie, czy allegro to załatwi i w jakim mniej więcej czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie co boją się wystawić negatywy mają chyba siano zamiast mózgu. Napisz że groźby i zastraszanie tez jest karalne... Niech śmiało gość zakłada pozew cywilny a wpakuje $ i przegra na 100%. Napisz do supportu allegro ze taki i taki użytkownik grozi ci podaj im cześć treści cytując do tego swój komentarz, spytaj się co oni z ta sprawą zrobią i co ty masz zrobić.

Edytowane przez veritas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusze z allegro z tego co widzę usunęli opcję wyszukiwania w zakończonych :)

Archiwum wyszukuje tylko z ofert które mają "standard allegro" czyli jakieś sklepy, mały % wszystkich ofert, nie ma tam żadnych działających filtrów, i najnowsze oferty są z lipca.

Oficjalnie napisali że "mało osób z tego korzystało". Komedia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro Pomoc Funkcja "szukaj w zakończonych" została trwale usunięta z Allegro. Pomijając fakt, że nie przekładała się na bezpośrednie wyniki sprzedaży, w Allegro coraz więcej ofert nie kończy się (trwa do wyczerpania zapasów).

 

:)

 

Już widzę tych geniuszy, zrobili burzę mózgów "co by tu ulepszyć" i ulepszyli. Wszystko dla dobra użytkownika. Zbyt wiele opcji, dezorientuje :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro Pomoc Funkcja "szukaj w zakończonych" została trwale usunięta z Allegro. Pomijając fakt, że nie przekładała się na bezpośrednie wyniki sprzedaży, w Allegro coraz więcej ofert nie kończy się (trwa do wyczerpania zapasów).

 

:)

 

Już widzę tych geniuszy, zrobili burzę mózgów "co by tu ulepszyć" i ulepszyli. Wszystko dla dobra użytkownika. Zbyt wiele opcji, dezorientuje :)

szukaj w zakończonych pomagała ustalić realną cenę za którą sprzedamy przedmiot, przykładowo wyszukuje daną grafikę po dacie-najnowsze, patrze za ile sie sprzedawała i wystawiam powiedzmy 10-20zl taniej

 

być może allegro liczy, że w ten sposób nie sprzedany przedmiot wystawimy dwa razy (dwa razy prowizja za wystawienie)

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy nie wiecie o co chodzi? Allegro czai się od jakiegoś czasu aby przekształcić się w coś podobnego do amazona.
To poczytajcie, plus komentarze:
http://www.wykop.pl/artykul/2769139/allegro-podcina-galaz-na-ktorej-siedzi/

Handel detaliczny schodzi na dalszy plan już od ~pół roku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Przeanalizowaliśmy Wasze komentarze dotyczące potrzeby zachowania możliwości wyszukiwania w zakończonych ofertach i podjęliśmy decyzję, że ponownie udostępnimy tę funkcję w drugiej połowie października. 
Z naszych danych wynikało, że cieszy się ona znikomym i malejącym zainteresowaniem (poniżej 1 wyszukiwania na 5000), uświadomiliście nam jednak, że statystyki nie zawsze odzwierciedlają istotność danego rozwiązania dla Waszej działalności. 
Dziękujemy wszystkim, którzy zwrócili nam na to uwagę i przepraszamy za podniesienie Wam ciśnienia. Zawsze słuchamy głosu użytkowników i jeśli tylko to możliwe realizujemy zgłaszane wnioski, poprawki i usprawnienia systemu. To już drugi przykład w ciągu ostatnich tygodni 
Edytowane przez aerial
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja gdzie mozna dodac karte/konto do zakupow jest strasznie niebezpiecznia i w sumie nie wiadomo dla kogo

jesli mamy ją dodaną i ktos przejmie twoje konto allegro, oraz dokona zakupu przedmiotu to srodki z konta sa pobierane tobie, a adres dostawy mozna podac inny wiec przedmot moze isc tak naprawde gdzielowiek
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekrety nigeryjsie aka scam 419 reaktywacja

w ciagu 1,5 tygodnia 3 osoby pisaly, w tym jedna po polsku nawet oczywisie ze chca kupic, prosze o dane do wplaty 
:E

i oczywiscie spiewka ze jak wysle i podam tracking to kasa mi wpłynie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...