Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem płytę główną jako sprawna, jestem osobą prywatną i taka sama osoba ode mnie kupiła poprzez kup teraz.

Towar wysłałem 27 czerwca a dzisiaj gościu mi napisał, że płyta jest niesprawna i chce zwrócić.

Jest określona jakaś liczba dni, w której kupujący może zawrócić towar? Mógł sobie testować i zepsuć w trakcie np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego, odebrać nie musisz - na ścieżce sądowej przegrasz. I jak coraz dłużej czytam to dociera do mnie, że Sprzedawcy mają przejeb...ne w Polsce, jak trafią na cfaniaka. Tyle, że można trafić i na odwrót.

 

Poza tym, czym innym jest zwrot tytułem odstąpienie od umowy (Przy kup teraz ma z tego co czytałem prawo), a czym innym Twoja rękojmia i jego reklamacja za wady ukryte, czy tez jawne (sugeruje niesprawność).

 

Prawda jest taka, że albo pójdziesz mu na rękę - czyli tak jak to formalnie powinno wyglądać (odsyła kartę, przyjmujesz, stwierdzasz, że usterka, jest z winy kupującego i odmawiasz zwrotu pieniędzy i odsyłasz mu kartę i finał będzie w sądzie, jak będzie mu się chciało z tym użerać), albo jak ma kasę spotkacie się w sądzie cywilnym. Nie wiem, czy też UiKOK nie może tu wejść do rozmowy.

 

Generalnie kuriozalna sytuacja i powiem szczerze, że musiałby się wypowiedzieć jakiś prawnik lub ktoś kto to już przerabiał.

 

Sklepy, jak kupujesz niemal zawsze kasę oddają, jak ich postraszysz sądem - mowa o odstąpieniu od umowy.

W przypadku rzeczy używanych różnie może być w sądzie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak nie dawałeś żadnej gwarancji na rozruch, to nie musisz nic robić.

Trzeba zawsze zrobić dobre zdjęcie podstawki (najlepiej obok dzisiejszej gazety :D), bo ludzi co mają dwie lewe ręce nie brakuje, i potem chcą oddać płytę z pokrzywionymi pinami w sockecie.

 

Ja miałem niedawno sytuację, ale kupowałem od firmy. Towar przyszedł połamany w transporcie (wartość 1000zł). Normalnie miałem 14 dni na zwrot bez podania przyczyny, ale w tym wypadku, był protokół szkody zrobiony przez kuriera, i użeranie się z firmą od której kupiłem.

Procedurę mieli taką, że owszem - kasę chcieli oddać, ale dopiero jak dostaną odszkodowanie od kuriera. Nie wspomnieli co będzie jak nie dostaną.. bo np. paczka była źle spakowana. Dziesiątki maili i w końcu po miesiącu kasę otrzymałem.. Super prawa konsumenta.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nabyłeś produkt/usługę jako osoba fizyczna od innej osoby fizycznej, która nie sprzedawała w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą to:

Właściwe przepisy znajdziesz w Kodeksie Cywilnym (instytucja rękojmi za wadę - art. 556 i następne). Z wyjątkiem gwarancji, jeśli taka została udzielona. Wtedy obowiązują Ciebie jej zapisy.

 

Z tego więc wynika, że jak sprzedaje osoba prywatna - osobie prywatnej to jedyna możliwość to na drodze cywilnej sądzić się z tytułu rękojmi.

 

Musisz jednak dokładnie doczytać regulamin allegro.

 

...szukam dalej..

 

Reasumując:

 

os. fizyczna ~ os. fizyczna
* gwarancja (dobrowolnie udzielana przez sprzedawcę)
* rękojmia
 
Ciebie więc może co najwyżej ciągnąć po rękojmi. - ale jak to Sąd ewentualny przyjmie. Ni mam pojęcia.
Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, że kupujący ma coraz większe prawa, bo jest coraz więcej oszustów, allegro umywa ręce co najwyżej możesz sobie spór założyć

 

jeśli mamy problematyczny produkt, płyta główna, dysk, czy monitor, zawsze można sprzedać z odbiorem osobistym jeśli mamy wątpliwości, najwyżej pójdzie trochę taniej, pamiętajmy, że za jakość opakowania wysyłki również odpowiada sprzedający

 

ponadto przed wysłaniem warto zrobić foto, video działającego przedmiotu, każdy ma smartfona, można zrobić screena z działającą konfiguracją, SMART dysku itp.

 

to samo kupujący, warto nagrać rozpakowywanie paczki, w razie co mamy podkład real time, prawie każdy smartfon nagrywa w HD

 

os. fizyczna ~ os. fizyczna: ma 12 miesięcy rękojmi na używki, sprzedający ma obowiązek ją rozpatrzyć

 

nie rozpatrując, sam sobie strzela w kolano, obecnie sądy rozpatrują takie sprawy w trybie uproszczonym-upominawczym, po wezwaniu zapłaty, jeśli brak reakcji komornik ściąga i tyle

 

dodatkowo płacąc kartą masz jeszcze chargeback, czyli cofnięcie wpłaty, jeśli zasadny, wszelkie opłaty z nim związanie opłaca sprzedający

 

myślę, że sprzedawcy, jeśli mają solidną podkładkę to nie muszą się niczego obawiać, sam trochę sprzedałem i jestem na 100% zielono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że gościu zgłosił się dopiero po kilkunastu dniach od odbioru paczki. Kwota nie jest duża, bo rzędu 50 zł i  po prostu sprzedawałem rzeczy, które znalazłem przy wietrzeniu szafy co nie znaczy, że nie były przetestowane i niesprawne. Odpisałem, że w ciągu tych kilkunastu dni mógł zepsuć tę płytę i nie mam obowiązku jej przyjmować, co innego jakby stwierdził taki fakt od razu po odebraniu od kuriera. I jeszcze chciał zwrotu za przesyłkę w jedną i drugą stronę. Jak na siłę będzie chciał wysłać to po prostu nie odbiorę i już, była sprawna, co dalej się z nią działo to już nie moja sprawa. Zapakowana też była pancernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia- zignoruj gościa. Będzie straszył sądem, wjazdem na chatę (hehe) itp ale rozejdzie się po kościach. Licz się tylko z negatywem w którym Cię obsobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sutuacja patowa... Mozna isc w zaparte i nie stracic 50-90zl w twoim przypadku, albo stracic i tak + kupe czasu na uzerke w sadzie + dojazdy.

No chyba ze masz jakas podkladke np. w postaci fot, a noz kij odesle Ci plyte z innym numerem seryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się obecnie nad zamówieniem sobie jakiegoś konkretnego zegarka. Budżet jakim dysponuję to 2000 zł tak wiec najlepiej jakby byl to zegarek automatyczny dobrej szwajcarskiej firmy takiej jak Tissot czy też Certina ( moze byc ewentualnie Doxa chociaż zegarki Certiny czy Tissota bardziej mi się podobały). Co sądzicie o zakupie takiego zegarka na allegro? Kupować czy sobie odpuścić ( na pewno nie chcialbym w tym budzecie kupować podróby....).

 

Co również sądzicie o tej Certinie na bransolecie?

m-006-300x248.jpg

Edytowane przez geek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak się kończy sprzedawanie na 2 domy. Na allegro poszedł nam dysk. Poprzez moje konto. Dysk był u kuzyna. Gość X wylicytował i kupił . Przyszła wiadomość, że wybrał zwykły przelew. Niestety zawaliłem sprawę i nie powiedziałem o tym kuzynowi, który dysk już wysłał, myśląc, że $ przyszły przez PayU. Na razie jeszcze nie dzwoniłem do kupującego, bo staram się to odpowiednio rozegrać. Macie jakieś pomysły na dyplomatyczne rozwiązanie tego oprócz przejęcia ładunku poczty polskiej ?

 

przecież wcześniejsze otrzymanie dysku niż wysłanie pieniędzy nie zwalnia kupującego od wywiązania się z transakcji (płatności), którą przecież zobowiązał się dotrzymać kupując przedmiot na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się obecnie nad zamówieniem sobie jakiegoś konkretnego zegarka. Budżet jakim dysponuję to 2000 zł tak wiec najlepiej jakby byl to zegarek automatyczny dobrej szwajcarskiej firmy takiej jak Tissot czy też Certina ( moze byc ewentualnie Doxa chociaż zegarki Certiny czy Tissota bardziej mi się podobały). Co sądzicie o zakupie takiego zegarka na allegro? Kupować czy sobie odpuścić ( na pewno nie chcialbym w tym budzecie kupować podróby....).

 

Co również sądzicie o tej Certinie na bransolecie?

 

 

Znaczy chcesz kupić zegarek relatywnie taniej firmy, rozpoznawanej jako szwajcarska... Na pewno jeżeli cena odbiega znacząco od średniej w sklepach internetowych, zalecałbym ostrożność. 

 

Za 2K nie kupisz szwajcarskiego zegarka automatycznego. Stal i skóra nigdzie nie są tak drogie, jak w Szwajcarii. Kupisz ewentualnie pseudoszwajcarski zegarek automatyczny z chińskim werkiem - całkiem niezłym, ale wówczas nie warto przepłacać. No chyba, że liczy się firma.

Co do zegarka:

1. Ni to chronograf, ni to diver... kundel taki mający modom schlebiać. Każdy teraz chce divera.

2. To nie jest automat, tylko kwarc. 

3. Zamiast kupować kwarca pseudoszwajcarskiej firmy, nie lepiej kupić dobrego automata? Za 2K kupisz Orient Stara, czyli górną półkę Orienta, albo porządne Seiko, może z serii SARB. Steinhart. Porządne zegarki, które nie próbują udawać, że są czymś więcej, niż są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może jak są rozstrzygane nieścisłości w aukcjach?

 

Przykład:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6618656655

Na głównym zdjęciu z miniaturką, napisane 1 rok gwarancji, w tabelce już tylko 3 miesiące.

 

i pytanie nr 2 - w razie zwrotu (w ciągu 14 dni) za przesyłkę kto płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wystawiłem laptopa na allegro i dostałem już drugą podejrzaną wiadomość. Proponują mi wyższa kwotę niż na alle do tego 300zł na wysyłkę (wysyłka za granicę Południowa Afryka/UK). Kliknąć kup teraz nie klikają bo w mailu proszą o moje dane, nr konta i nr telefonu.

Do czego mogą posłużyć te dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ode mnie chciał gosc kupic ale z UK, w sumie nie bylo to podejrzane bo mialem niszowy sprzet ktorego nigdzie wtedy nie bylo
i na pierwszy rzut oka nie wygladalo jak wałek

oczywiscie musze wyslac sprzet i dac im tracking number, po weryfikacji przelew pojdzie dalej i dojdzie do mnie (nawet jesli ktos sie nie spotkał z tym scamem, to taka opcja nie ma prawa bytu) bo:

po pierwsze tracking moge dac przed wysylka (po zamowieniu kuriera)
po drugie nawet jak bank by to weryfikowal ze paczka odebrana, to skad wie ze wyslalem to co trzeba, a jak paczka do UK moze isc tydzien, a gosc zapewnia ze 48h max (no to jaki sens wogole przesylania towaru wczesniej)
po trzecie gosc po 1,5 tyg zaczał mi grozic gdzie wysylka, bo jak nie wysle do kilku dni to on to zglosi na policje bo to duzo kasy i ze go oszukalem, - to mu odpowiedzialem, ze jak moglem go oszukac skoro sam mowił ze jak wysle to przelew pojdzie dalej, wiec jak nie wysle to przelew wroci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie wały dla frajerów, nie ma kasy na koncie, nie ma wysyłki, proste.

 

EDIT:

Tak z ciekawości, bo wlasnie dosłownie przed chwilą miałem chyba jakąś próbę wała. Wystawilem telefon Huawei P9 na eBay w UK. Kupił telefon po dosłownie chwili jakiś kolo z totalnie nowym kontem zrobionym pare minut wcześniej z adresem z USA. Napisał odrazu po zakupie, że prosi o adres paypala do przelewu i pare dodatkowych zdjęć. 

 

Odrazu napisałem do eBay, że mam wrażenie że to jakiś wał, bo i tak nie wysyłam do USA, co było jasno zaznaczone na aukcji, a do tego typa napisałem odrazu jak wysłał swoją wiadomość, że proszę o potwierdzenie adresu z UK, bo widzę że ma USA. Nie dostałem od niego żadnej odpowiedzi.

 

Moje pytanie, wiem że to wał, jestem pewien, ale ciekawi mnie co to za wał, jeśli kolo sam prosi o wyslanie faktury przez eBay do przelewu, bo niby chce zapłacić. Czy jak bym wysłał telefon do USA, to on by anulował przelew Paypal, czy jak??

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy może być taka sytuacja,że ktoś wystawia np.na aukcji super okazje i podczas weryfikacji przez allegro sami pracownicy allegro ja zalicytują zanim pojawi się na oficjalnej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy może być taka sytuacja,że ktoś wystawia np.na aukcji super okazje i podczas weryfikacji przez allegro sami pracownicy allegro ja zalicytują zanim pojawi się na oficjalnej stronie?

 

czemu nie, zwykle autoryzacja trwa 30 minut przez ten czas wiele się wydarzyć może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy może być taka sytuacja,że ktoś wystawia np.na aukcji super okazje i podczas weryfikacji przez allegro sami pracownicy allegro ja zalicytują zanim pojawi się na oficjalnej stronie?

 

 

Czy serio sugerujesz, że spółka Allegro w ramach benefitów dla pracowników, oprócz prywatnej opieki medycznej i dofinansowania karty Multisport, dodaje specjalne narzędzie do podglądu, selekcji i wyłapywania "super okazji" wśród setek tysięcy aukcji każdego dnia aby ktoś z obsługi, mógł sobie wcześniej zalicytować klapki z lidla niż ty?

 

 

Teorie spiskowe polakow to jest cos niesamowitego. I smutnego zarazem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem tylko czy to możliwe i nie sieje teorii spiskowych.Zauważyłem coś bardzo dziwnego i tyle.Regularność zjawiska nasunęła mi właśnie pewne wątpliwości a rzecz tyczy się tylko jednego sprzedającego.Weryfikujący z allegro pracownicy to tez tylko ludzie łasy na dobra okazje.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze o spółce allegro,lecz pojedyńczych pracownikach którzy weryfikują aukcje zanim zostaną wystawione.Jak wytłumaczyć fakt,że aukcja tuż po ukazaniu się na stronie(pierwsza odsłona według licznika) jest już zakończona? I nie jest to pojedyńczy przypadek a  zdarza się zawszę gdy jest super okazja.I nie mam na myśli całego allegro lecz jednego konkretnego sprzedawcy.

 

Wystaw sobie aukcje i pozniej w swoim panelu ja zakoncz zanim jeszcze pojawi sie w serwisie. 

 

Pracownicy niczego nie weryfikuja, aukcje sa publikowane automatycznie przez system.

 

 

 

Wcale nie siejesz teorii spiskowych. Ot, typowe polaczkowe myslenie, na szczescie oryginalny post sie zachowal i nawet edycja ci nie pomoze.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...