Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie, wiem że to wał, jestem pewien, ale ciekawi mnie co to za wał, jeśli kolo sam prosi o wyslanie faktury przez eBay do przelewu, bo niby chce zapłacić. Czy jak bym wysłał telefon do USA, to on by anulował przelew Paypal, czy jak??

Oczywiście, REGULAMIN ebaya mowi o wysylaniu przedmiotow tylko na adres z PayPalla. Wiec jak wyslesz na zyczenie klienta na inny, w zaden sposob nie bedziesz w stanie udokumentowac (maja w [gluteus maximus] korespondencje) tego ze gosc towar otrzymal. Wystapi o zwrot do paypalla i ma i towar i kase po kilku tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś  wytłumaczyć co się stało  z tym Allegro ostatnio. Jakieś zmiany w systemie ocen. Poznikały mi wszystkie stare komentarze i mam tylko 2 z ostatnich 12 miesiecy. Bo tyle  wciągu 12 miesiecy sprzedałem. Poznikały też komentarze za kupno, które otrzymałem od sprzedawców.   W ustawieniach dało mi się tylko wygrzebać moje komentarze wystawione innym. Ale jak chce obejrzeć otrzymane to wyskakuje mi:

 

"Wszystkie oceny, które kupujący wystawili Ci w ciągu ostatnich 12 miesięcy, znajdziesz na stronie Twoje oceny"

 

WTF ?!  Dawno nie korzystałem w sumie z allegro bo jakieś  2 miesiace, ale takie zmiany to troszkę na niekorzyść użytkownika i do tego brak możliwości przełączenia na stary system. Może się czepiam, ale ja z reguły czytam nieco komentarzy, a tu mam 2 oceny bez komentarza. Co prawda oba na 100%. Pierwsza to ocena za sprzedaż płyty w grudniu, a druga to ostatnio za sprzedaż 980Ti.   

 

Normalnie jakiś niesmaczny żart z ich strony. Allegro to już  totalnie przeobraziło się  w zwykły sklep internetowy, a zwykli użytkownicy co czasem coś  wystawią używanego są dodatkiem.  

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś  wytłumaczyć co się stało  z tym Allegro ostatnio. Jakieś zmiany w systemie ocen. Poznikały mi wszystkie stare komentarze i mam tylko 2 z ostatnich 12 miesiecy. Bo tyle  wciągu 12 miesiecy sprzedałem. Poznikały też komentarze za kupno, które otrzymałem od sprzedawców.   W ustawieniach dało mi się tylko wygrzebać moje komentarze wystawione innym. Ale jak chce obejrzeć otrzymane to wyskakuje mi:

 

"Wszystkie oceny, które kupujący wystawili Ci w ciągu ostatnich 12 miesięcy, znajdziesz na stronie Twoje oceny"

 

WTF ?!  Dawno nie korzystałem w sumie z allegro bo jakieś  2 miesiace, ale takie zmiany to troszkę na niekorzyść użytkownika i do tego brak możliwości przełączenia na stary system. Może się czepiam, ale ja z reguły czytam nieco komentarzy, a tu mam 2 oceny bez komentarza. Co prawda oba na 100%. Pierwsza to ocena za sprzedaż płyty w grudniu, a druga to ostatnio za sprzedaż 980Ti.   

 

Normalnie jakiś niesmaczny żart z ich strony. Allegro to już  totalnie przeobraziło się  w zwykły sklep internetowy, a zwykli użytkownicy co czasem coś  wystawią używanego są dodatkiem.  

 

 

Trąbili od tym od dłuższego czasu. Teraz od sprzedaży używek masz olx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcieli i do jakiego ebaya jak to jest portal pod polskiego użytkownika a w Polsce ebay nie istnieje w praktyce.

Allegro to jest platforma sprzedażowa produktów nowych. Platforma aukcyjną przestała być już wiele lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję dokonać zwrotu towaru. Pytanie jakie stosowne oświadczenie zastosować. Sprzedający nie ma żadnego wzoru w "o mnie". Jedynie

1. W przypadku chęci odstąpienia od umowy należy złożyć Sprzedawcy stosowne oświadczenie wysyłając je na adres do zwrotów lub przesłanie go na adres poczty elektronicznej:

W necie jest tego w pytę. Pojecia nie mam, bo to mój pierwszy zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybierz najbardziej Ci odpowiadające i dopasuj sobie, bo jednego wzoru nie ma.

Możesz też napisać - mam taki wzór od jednego sprzedawcy:

 

 

Odstąpienie od umowy

Ja XXX YYY niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej rzeczy: *tytuł aukcji*, numer oferty w Allegro *nr_aukcji*.

 

Data zawarcia umowy: 

Data odbioru przedmiotu: 

Imię i nazwisko: 

Login Allegro: 

Adres: 

Data odstąpienia: 

 

 

 

 

 

Podpis

 

Edytowane przez stivo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zwrot to koszmar. I ja niby im napisałem, że pozytyw z mojej strony po wszystkim. Teraz sobie myślę za co karwa?

Kontakt prawie zerowy, mejl mi napisali po tym jak dostali towar spowrotem z pytaniem co mają z tym zrobić. 14 dni na zwrot mojej kasy mineło, piszę wczoraj wiadomość co z pieniędzmi, to dopiero proszą o dane do przelewu. Ciekawe jaką sumę mi zwrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co się stało z tym Allegro ostatnio. Jakieś zmiany w systemie ocen. Poznikały mi wszystkie stare komentarze i mam tylko 2 z ostatnich 12 miesiecy. Bo tyle wciągu 12 miesiecy sprzedałem. Poznikały też komentarze za kupno, które otrzymałem od sprzedawców. W ustawieniach dało mi się tylko wygrzebać moje komentarze wystawione innym. Ale jak chce obejrzeć otrzymane to wyskakuje mi:

 

"Wszystkie oceny, które kupujący wystawili Ci w ciągu ostatnich 12 miesięcy, znajdziesz na stronie Twoje oceny"

 

WTF ?! Dawno nie korzystałem w sumie z allegro bo jakieś 2 miesiace, ale takie zmiany to troszkę na niekorzyść użytkownika i do tego brak możliwości przełączenia na stary system. Może się czepiam, ale ja z reguły czytam nieco komentarzy, a tu mam 2 oceny bez komentarza. Co prawda oba na 100%. Pierwsza to ocena za sprzedaż płyty w grudniu, a druga to ostatnio za sprzedaż 980Ti.

 

Normalnie jakiś niesmaczny żart z ich strony. Allegro to już totalnie przeobraziło się w zwykły sklep internetowy, a zwykli użytkownicy co czasem coś wystawią używanego są dodatkiem.

Mam ten sam problem. Sprzedaję aktualnie pewien przedmiot i każdy zainteresowany wysyła email czy wyśle za pobraniem ze sprawdzeniem przesyłki bądź ma wątpliwości gdyż nie mam żadnych komentarzy. Miałem ponad 200 tylko pozytywnych.

Nie da się przywrócić bądź przejść na poprzedni interfejs?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trąbili od tym od dłuższego czasu. Teraz od sprzedaży używek masz olx ;)

A kupując na olx jest jakieś zabezpieczenie w razie wysyłki 'ziemniaków' zamiast odpowiedniego towaru?

Masakra co zrobili z tego alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co sądzicie o takim uzytkowniku allegro

 

-koleś ma konto które używa (razem z żoną)

https://allegro.pl/uzytkownik/1722670/oceny

 

i nowo założone na którym sprzedaje tylko grafiki, o których z resztą mowa bedzie zaraz

 

https://allegro.pl/uzytkownik/45989399/oceny

 

gość sprzedaje 1080Ti SJS

 

http://allegro.pl/palit-gtx-1080ti-super-jetstream-i6926173896.html

 

twierdzi że nie wykorzystuje potencjału 1080Ti więc chce albo sprzedać albo się wymienić na 1080. Zaproponował mi moją 1080 i 500zł, co wydawało mi się spoko, ale zaraz napisze czemu zrezygnowalem. Nie napisał tego w aukcji,ale w rozmowie w mailu napisał mi że karta (1080Ti) "była ustawiona na TDP 125W" bo wywala mu bezpieczniki. Pytając w jaki sposób miał ustawione TDP125W zaczął się burzyć i zmieniać temat, zamiast odpowiedzi zostałem zjechany (chyba w 10 mailu który do siebie wysłaliśmy przez kilka dni) czemu w ogóle piszę do niego na ty. Po jakimś czasie zauważyłem też że sprzedaje co najmniej 3 takie karty, wszystkie z tym samym opisem - tzn. 1080Ti to dla mnie za dużo, wystarczy mi 1080 więc chcę się wymienić.

 

Co najmniej dziwne

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze do gier dołączane do przedkoparkowych kart graficznych, teraz zaś pokoparkowe karty ze zmienionymi biosami?

rzeczywiście nie skojarzyłem tych kluczy do wildlands z jednego konta z kartami z drugiego.

po co się jednak chce wymianiać na 1080-tki ? chyba że dostałbym totalny wałek tzn wysłałbym kartę i kasę i w zamian otrzymał ziemniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...