Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem gdzie to wrzucic wiec zrobilem nowy topic.

 

Nie zastanawialo was kiedys to, ze przy koncy licytacji, nagle wyskakuje kilku dziwnych uzytkownikow i przebijaja twoja oferte?

w nocy licytowalem sobie na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=342157790 widzac ze moja oferte przebija jakis koles wpisalem 80 zl, szybko pojawil sie erkanik od potwierdzenia i klikam ok, przez kolejne 30 sek nie moglem wogole wejsc na stronke aukcji, ale sobie mysle, kliknalem ok wiec karta jest moja, po chwili przyszedl mi mail, ze aukcja zakonczona i ze jej nie wygralem, w[ciach!]ilem sie jak nigdy, widzac ze wogole moja oferta sie nie pojawila a jakis koles przebil oferte koncowa o 1gr Oo i se mysle [ciach!]a jak to mozliwe skoro allegro pozwalal o przebicie o 1zl ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplac mu tyle ile jest w cenniku PP + symboliczna zlotowka za opakowanie. Mozesz tez przystac na jego warunki, ale jesli na druczku z poczty bedzie mniej niz 20zl to mozna smialo zglosic do allegro.

Napisałem mu to, a on mi wyskakuje, że nie ma obowiązku mi tego wysłać w jednej paczce, może wysłać 5 paczek po dychę za każdą, ale jak wyśle w jednej to wtedy oszczędzam ~27 zł. I jak to zgłoszę potem do Allegro, to mi gada, że działa zgodnie z regulaminem. Dodam, że koleś jest z mojego miasta i jestem niemal 100% pewien, że codziennie jest na miejscu i specjalnie te procki wywiezie, żeby je wysłać stamtąd. W życiu jeszcze na taką pazerną osobę nie trafiłem (bo będzie miał z tego 12 zł), mimo, że na tym koncie na allegro, z którego kupiłem jest już ponad 300 transakcji. Nie jest to dużo, ale nie zapłacę mu tego choćby mnie to miało negatyw kosztować, bo nie może być tak, że on sobie zażyczy ile chce, a ja mu muszę to zapłacić. Tutaj chodzi o zasadę. Dzisiaj otwieram spór w Allegro, bo mam już gościa dość. Najwyżej skończy się tym, że po prostu odstąpię od zakupu (oby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem na allegro obudowę i akcesoria chłodzące to sprzedający wysłał mi to w dwóch paczkach (za przesyłkę DHL płaciłem tylko raz 19zł do 10kg), to się nazywa profesjonalne działanie.

 

osoba od której kupiłeś to pazerna menda, szczególnie że obaj jesteście z tego samego miasta

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obserwuje aukcje telefonow, coby miec rozeznanie za ile mniej wiecej mozna sprzedac i co ciekawe polowa aukcji konczy sie minute przed czasem z adnotacja "telefon sie nie wlacza", "pies przegryzl kabel", " wystawiono ponownie z nowymi zdjeciami" czyli jednym slowem - oszczedzam na cenie minimalnej i szukam jeleni :angry: Da sie cos z tym zrobic? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie weryfikuje co się stało z danym przedmiotem więc sprzedawca jest bezkarny.

Niestety ale to prawda.

 

W mojej sprawie opisanej pare postów wyżej mały krok do przodu. Allegro wzieło się za ziomka i narazie ma zablokowane konto. Teraz czekam na krok do przodu ze strony policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem na allegro z pewnym użytkownikiem. Sprzedałem mu płytę DFI Infinity SLI M2/G za 221zł. Na początku było wszystko ok, profesjonalne podejście. Traf chciał że akurat zmienialem konto bankowe i mBank dopatrzył się nieprawidłowych danych i było przez pewien czas nieaktywne, dalego koleś nie mógł wpłacić pieniędzy. Zaufałem człowiekowi, gdyż wydał mi się wiarygodny i wysłałem mu mobo, gdy do niego doszła kontakt dalej był bardzo dobry pytał się kiedy mi odblokują konto itp. Gdy 18 marca mBank uaktywnił moje konto napisałem mu że może wpałcić już kasę. 19.03 napisał że gdy będzie wracał z zakupów zajdzie do banku i wpłaci. Niestety od tamtej pory żadnego kontaktu. Ostatnie logowanie na allegro z 19.03, pytałem się innych użytkowników którzy robili z nim interesy i też 19 marca kontakt się urwał. Dzwoniłem z wielu numerów do gościa ale nie odpowiada, gg też milczy. Zgłosiłem sprawę allegro, zwrócili mi prowizję i mają coś zrobić z tą sprawą. Sam nie wiem czy klientowi się coś stało czy poprostu dałem się oszukać i on sie ukrywa? Jest jakaś szansa żeby coś z tym zrobić?

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ M-Power - popełniłeś moim zdaniem podręcznikowy bład. Nigdy nie wysyła się przedmiotu za który kontrahent nie zapłacił. Gościu na 99 % wykorzystał szanse i się zmył. Samo allegro mało może zrobić w sprawie. Moim zdaniem zbieraj materiał dowodowy i idź z tą sprawą na policje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że popełniłem błąd to ja wiem. Płytka z archiwami rozmowy gg już od tygodnia leży na biurku. Myślałem ze jak ktoś pracuje na swoją reputację na allegro 3 lata i ma prawie 100 pozytywów to można kolesiowi zaufać.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary i co Ci to da że się z nim skontaktujesz ?? Znająć życie rozmowa zakończy się stekiem wyzwisk itp a chyba nie o to tu chodzi. Bądź cierpliwy, poczekaj na odpowiedź allegro i tyle. W takich sprawach najgrosze jest czekanie i rozumiem Cię ale podejmująć zbyt pochopne kroki napewno zwalisz sprawę. Ps usuń też jego nr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w ksiazce telefonicznej moze ma stacjonarke - jak z tym nic nie zostaje to moze jakis twoj znajomy mieszka w poblizu wiec popros go zeby sprawdzil czy taka osoba tam jest (zadzwonic domofonem albo poprostu zapytac sie czy taka osoba tam jest i tyle)

 

w ostatecznosci sprawa na policje i tyle moze wtedy bedzie jakis konsensus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chyba nic nie poradzę. Adres na allegro jest inny niż ten do wysyłki. Na allegro jest adres ze szczecina, a wysyłałem do Lubicza, ale koleś jest chyba studentem i uczy się w szczecinie to ten inny adres jeszcze byłem w stanie zrozumieć. Jakbym miał znajomego w Szczecinie, a tym bardziej w Lubiczu (gm. Widuchowa) to by nie było problemu, a tak przez całą Polskę to więcej na paliwo wydam niż mobo warta. Trzeba będzie powiadomić organy ścigania.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie kwiatek. podejrzenia wzbudzila cena, brak mozliwosci wysylki za pobraniem i odbioru osobistego, jedyny koment od osoby z tej samej miejscowosci, wylacznie wplata na konto. wklejam tutaj, bo nie mam pewnosci jaki raport puscic, a wiem, ze lepiej sie znacie na tym (vide Niemiec :wink: ). pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś sam , cena bardzo okazyjna ale tak samo brak możliwości odbioru osobistego czy wysyłki za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości paczki przy kurierze.

 

po kilku dniach dałem sobie spokój z aukcją, gośc próbuje wyłudzić kase. Próbę wyłudzenia zgłosze do allegro, może mu konto zawieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zapoznał się z moją sprawą opisaną pare postów wyżej :

 

dostałem odpowiedź od policji : brak znamion czynu zabronionego. Czyli w polsce można legalnie sprzedawać rzeczy używane w opisach aukcji pisząc iż jest to nowy przedmiot. Ogólnie ręce opadają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item362329873_jvc_kd...dgoszcz_fv.html

 

 

zamowilem tu radyjko do samochodu... cena atrakcyjna, przesylka za pobraniem z mozliwoscia otwarcia przed zapłata... wszystko ok, sprzet nowy, 24miesiace gwarancji.

 

Moze byc tak ze to radja bez panela ??

Sprawdzalem NIP i nie moge znalezc nic na temat tej firmy...

 

To nie jest poprostu jakis wałek ??

 

POd tym adresem jesst niby tylko to:

Centrum Ubezpieczeń i Finansów S.C.

ul. Żwirki i Wigury 35A

Bydgoszcz 85-310

woj. Kujawsko - pomorskie

 

Moze ktos sprawdzic ten adress ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze mialo byc 100szt po 239zł, a zostalo wystawionych 239sz po 100zł...

Sprzedawca zgłosil sprawe do allegro i bedzie wysylal maile do kupujacych z wyjasnieniem.

 

Jak sie takie sprawy koncza ??

Jak cos to nie chce komus utrudniac zycia...

ALe jak ktos chce to moze jakies problemy zrobic sprzedawcy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że sprzedawca się pomylił nie zwalnia go z obowiązku do sprzedania towaru po tyle ile kupujący ową rzecz kupił.

 

Mialem w szkole prawo... pod katem dzialalnosci gospodarczej...

Sprzedajacy wyslal maile... ze nastapila pomylka... z tego co pamietam w takim przypadku jest czysty i moze sie uchylic od skutkow prawnych oswiadczenia woli, poniewaz bezzwłocznie po stwierdzeniu pomylki wyslal powiadomienie mailem (KC dopuszcza droge elektroniczna) o zaistnialej sytuacji.

 

Dobrze to pamietam ?? Czy pokrecilem cos jak zawsze ??

 

Wg mnie jest czysty.

Chociaz radyjcem za 100zł bym nie pogardzil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze mialo byc 100szt po 239zł, a zostalo wystawionych 239sz po 100zł...

Sprzedawca zgłosil sprawe do allegro i bedzie wysylal maile do kupujacych z wyjasnieniem.

 

Jak sie takie sprawy koncza ??

Jak cos to nie chce komus utrudniac zycia...

ALe jak ktos chce to moze jakies problemy zrobic sprzedawcy ??

Kiedys w wiadmosociach bylo, ze gosciu na allegro sprzedawal chyba samochody czy jakis sprzet rtv i podajac cene w zlym miejscu postawil przecinek. Wypowiadal sie jakis prawnik czy ktos i mowil, ze raczej sprzedawca musi sprzedac ten towar po takiej ceniej jaka podal na aukcji. Nawet w sadzie nie ma za duza szans na wygrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zapoznał się z moją sprawą opisaną pare postów wyżej :

 

dostałem odpowiedź od policji : brak znamion czynu zabronionego. Czyli w polsce można legalnie sprzedawać rzeczy używane w opisach aukcji pisząc iż jest to nowy przedmiot. Ogólnie ręce opadają ...

jeśli jest jak mówisz, to policja popełniła niedopatrzenie. Zakup na aukcji jest pewną transakcją zawieraną pomiędzy kupującym a sprzedającym. Ty się wywiązujesz z umowy płacąc, natomiast sprzedający musi się wywiązać z umowy dostarczając towar zgodny z opisem. Inaczej w sklepie kupując chleb mógłbyś dostać worek mąki, sól i wodę i byo by to zgodne z prawem...

 

Po prostu nie chce im się pupy ruszać, pewnie kwota transakcji była mała. Z czego wynika że oszustwo na 10 złotych to nie oszustwo... Więc można sobie oszukać 1000 osób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z zupełnie innej beczki.

 

Brat na allegro wystawił w formie licytacji wyposażenie hali gospodarczej. Nie ustalił ceny minimalnej. W chwili obecnej gościu który kupił to od niego za troszke ponad 1 zł zastrasza go sądem i rząda zadość uczynienia. Co ciekawsze posiada 0 komentarzy. Co radzicie w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Wzialem udzial w licytacji (kup teraz), jednak pare minut po po kupieniu przedmiotu zorientowalen sie, ze dana rzecz jest mi niepotrzebna. Odrazu zadzwonilem do sprzedawcy w celu wycofania mojej licytacji oraz wyslalem maila (tak na wszelko wypadek).

Dzisiaj dostalem takiego maila od allegro:

Witaj kxxx!

 

Sprzedający wypełnił formularz zwrotu prowizji.Kupiłeś przedmiot nr xxxxxxxx

Nazwa: xxxxxxxxxxxxxx

Data zakończenia: xxxxxx

Cena: xxxx zł

Sprzedający: xxxxx

 

Informujemy, że Sprzedający ubiega się o zwrot prowizji od serwisu.

Oto powód ubiegania się o zwrot prowizji podany przez Sprzedającego:

 

Nawiązano kontakt, lecz Kupujący odmówił zakupu

 

Sprzedający podał następujące dane transakcji:

Liczba kupionych przez Ciebie przedmiotów: 1

Liczba przedmiotów, których zakup sfinalizowałeś: 0

 

 

 

 

 

Ważne informacje

Jeśli uważasz, że powód podany przez Sprzedającego nie jest zgodny z faktami, możesz przesłać wyjaśnienie w ciągu 7 dni od wysłania tej wiadomości.

Wypełnij formularz wyjaśnienia, gdy:

1. W rzeczywistości transakcja się odbyła, a Ty zapłaciłeś Sprzedającemu i odebrałeś towar;

2. Odstąpiłeś od umowy, bo miałeś niezbity dowód na nieuczciwe zamiary Sprzedającego.

Jeśli wyślesz wyjaśnienie, pracownik Allegro zapozna się z przebiegiem transakcji i podejmie decyzję w sprawie zwrotu prowizji przez serwis.

Kliknij, aby przesłać wyjaśnienie

Jeżeli powody zwrotu przedstawione przez Sprzedającego okażą się zgodne z faktami, Allegro zwróci mu pobraną prowizję.

No wiec o co w tym mailu chodzi? :oops:

O to, ze ja odmowilem zakupu i pytaja sie mnie czy to wszystko to prawda? Wiec nic nie musze robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że każdy sprzedający od każdej sprzedanej rzeczy płaci prowizję dla Allegro. Im przedmiot droższy tym prowizja wyższa. Rezygnując z zakupu narażasz sprzedającego na stratę tej prowizji, dlatego wysyła on formularz który ma na celu jej odzyskanie bo jak napisałeś zrezygnowałeś z zakupu. Otrzymując tego emaila nie musisz nic robić, tylko pamiętaj że za każdy zwrot prowizji dotyczący twej osoby jako przyczynę niesfinalizowania transakcji otrzymasz punkt karny na Allegro, uzbierasz ich trzy to zablokują Ci konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...