Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ubezpieczysz paczkę na PP to nic się jej stać nie powinno. Nawet na symboliczną stówkę.

Takie paczki częściej giną :)

 

Właśnie zamierzam wysłać swojego elektryka i też zastanawiam się nad wyborem kuriera. Orientuje się ktoś czy DHL/UPS jest opcja za pobraniem ?

Jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo dhl'a to mam akurat z nimi do czynienia w sprawie pobranie i radze uwazac. A mianowicie wysłałem paczkę za pobraniem, gościu odebrał, system wpisał ze odebrał, czekam te ich 5 dni, i nic (tyle maja czasu na dostarczenie pobrania) , no to dzwonie do nich, a oni mi ze jutro powinny pieniazki byc.

No to patrze jutro, niema -> dzwonie znowu, a pani z dhl'a powiedziała ze paczka została dopiero wczoraj dostarczona (ktoś do systemu wprowadził ponowne dostarczenie, jedno normalne , drugie tydzień później ,po moim telefonie) aby sobie wydłużyć znowu okres dostarczenia pobrania, czyli ta sama przesyłkę dostarczono dwa razy.

Nawet zgłosiłem interwencje, i co, póki co ....

Pobrania nie otrzymałem do dnia dzisiejszego a już ponad 2 tygodnie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie polecieli w ch#@$ :huh:

Miał ktoś jeszcze jakieś problemy dotyczące opcji za pobraniem ?

 

Słyszałem ogólnie historie, że kurierzy też rzucają paczkami jak workami na ziemniaki i tutaj moje zapytanie

Wysyłam gitarke, jak napisałem wcześniej, koszt przekracza 900zł i zastanawiam się czy ubezpieczań paczke

Wysyłam już ktoś kiedyś może jakiś sprzęt muzyczny, albo miał jakiś przykry incydent z przesyłką - chodzi mi o przesyłke kurierską, nie o PP

Edytowane przez qnikzoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie polecieli w ch#@$ :huh:

Miał ktoś jeszcze jakieś problemy dotyczące opcji za pobraniem ?

 

Słyszałem ogólnie historie, że kurierzy też rzucają paczkami jak workami na ziemniaki i tutaj moje zapytanie

Wysyłam gitarke, jak napisałem wcześniej, koszt przekracza 900zł i zastanawiam się czy ubezpieczań paczke

Wysyłam już ktoś kiedyś może jakiś sprzęt muzyczny, albo miał jakiś przykry incydent z przesyłką - chodzi mi o przesyłke kurierską, nie o PP

 

nie wiem jak w dhl, ale w siodemce ubezpieczenie chyba do 2k masz w cenie.

sam na wlasne oczy widzialem jak "pocztowiec" odbieral paczki i listy z urzedu i otworzyl bok samochodu i wrzucal wszystko do srodka tak jakby to byly cegly. normalne zwyczajne jeb, jeb, jeb i jeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niby pocztex miałby coś złego zrobić z paczką to równie dobrze zrobi to DHL czy tam GLS (bo ja nie wiem jak odbywa się praca w ich magazynach... zatrudniają ludzi z ulicy na umowę zlecenie za 6zł/h, a ci potrafią wyprawiać cuda z paczkami)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak :

Poczta Polska- w sumie odbierałem /wysyłałem 400 paczek i listów poleconych 99% z nich to priorytety.... Żadna przesyłka nie została uszkodzona tak więc jak ktoś nie potrafi zapakować danego przedmiotu to już jego problem na nie przewoźnika.... żeby było śmieszniej 100 z ww przesyłek to sprzęt elektroniczny o wadze większej niż 5kg ...było z 50 gramofownów z pokrywami z plexi.... nic nie pękło...Ba! jeden gość od którego zakupiłem gramofon wysłał go obwiniętego w gazety w dwie [2!]strony gazety oczywiście nic się nie stało... miałem tez jednego typka który zapakował inny gramofon w karton od telewizora 21 " :|:|:|: ofc na szczęście nic się nie zniszczyło. Imo kwestia wyłącznie pakowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewną historyjkę :) Pewnego dnia wysyłałem dużo paczek, dwie z nich były identyczne pod względem gabarytów oraz kwoty pobrania, ale szły w różne części Polski. Na każdej paczce zawsze naklejam adres + Pani z okienka nakleja odpowiedni kwitek który wypełniłem wcześniej. Po tygodniu jeden z kupujących pisze do mnie że otrzymał nie to co powinien. Wpierw myślałem że starość się mnie czepia, skleroza i pomyliłem się przy adresowaniu, ale NIE! Okazało się że Pani na poczcie pomyliła kwitki. Nie zauważyła że adres na paczce różni się od tego na blankiecie. W konsekwencji mam dwie paczki które poszły nie tam gdzie trzeba i dwoje chyba niezadowolonych klientów. W sumie był to towar tego samego rodzaju tylko typ był inny, wartość ta sama. Ale jeden z kupujących chce odesłać to co dostał + zwrot kosztów wysyłki w obie strony + moja wysyłka ponownie tego co zamawiał. Cóż nawet jak jesteś porządnym sprzedającym to Poczta cię wrobi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzysta ktoś z Was z seriwu snajper.net?

Zainteresowałem się tym głównie z powodu tego, że pierwsze 3 strzały w miesiącu są nieodpłatne, a raczej korzystałbym z tego sporadycznie. Jakieś doświadczenia macie?

Pozdrawiam

 

Po wpisaniu w wyszukiwarce na dole strony nie znajduje nic ciekawego, stad moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korzysta ktoś z Was z seriwu snajper.net?

Zainteresowałem się tym głównie z powodu tego, że pierwsze 3 strzały w miesiącu są nieodpłatne, a raczej korzystałbym z tego sporadycznie. Jakieś doświadczenia macie?

Pozdrawiam

 

Po wpisaniu w wyszukiwarce na dole strony nie znajduje nic ciekawego, stad moje pytanie

Działa, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś doświadczenia macie?

Tak. Kilka razy miałem ochotę zabić debili którzy za pomocą tego typu serwisów "kradli" mi zwycięstwo w aukcji licytując 2s przed końcem.

Moim zdaniem to nie jest fair. Jak ktoś chce coś kupić to niech licytuje, a nie czeka do końca aukcji.

Przelicytują Cię? Trudno. Takie jest życie.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytowanie pod sam koniec aukcji to nic zlego IMHO - ale pod warunkiem, ze ktos fizycznie siedzi i klika, a nie automat mu wysyla precyzyjnie spreparowane zapytanie do bazy.

+1

 

Tak. Kilka razy miałem ochotę zabić debili którzy za pomocą tego typu serwisów "kradli" mi zwycięstwo w aukcji licytując 2s przed końcem.

Jak mam skilla a nie używam programu to jestem debilem ? Po to jest określony czas trwania by ktoś zaproponował wyższą kwotę niż poprzednik... nie długo dojdzie do tego że wszyscy będą chcieli kupić coś za grosze lub co gorsza wprowadzić tajne licytowanie...

 

 

a .... pamiętacie mój post w tym temacie 398? to już nie aktualne... ojciec zamówił wędkę z włókna węglowego a pr0 sklep zapakował ją tylko w folie bąbelkową :mur: kij ofc złamany al trudno żeby nie był skoro to kruche a nie zabezpieczone niczym :|...nie wiem co na tym zyskali poza tym że są w plecy za 2 wysyłki - pokryli wysyłkę pękniętego i przysłanie nowego a wystarczyło dopisać 3zł więcej za przesyłkę i zaopatrzyć się w tubę ... głupota nie zna granic czasami ... artideath -user tak się zwie jakby co ...może się przyda ...

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z pewnym cwaniaczkiem...

 

Otóż wylicytowałem na tej aukcji przedmiot: (mój nick to Ziutek_14_L, proszę bez komentarzy :P)

 

http://www.allegro.pl/item476445761_iriver...zarny_nowy.html

 

i jest jak wół:

Sprzedaż zakończona

Kupujący: zobacz listę

 

Kwota do zapłaty (za sztukę): 153,00 zł (plus ewentualne koszty transportu)

 

Zresztą znam zasady aukcji wieloprzedmiotowej, wszyscy wygrywający płacą tyle, ile ostatnia osoba. Tymczasem dziś dostałem od typa maila:

Doszedł przelew . 167-161=6PLN (bo moja oferta na aukcji to 161,00 zł)

 

Dzwonie do typa, a on twierdzi, że to jest tak, że każdy płaci tyle, za ile wylicytował, no lol, straszę go allegro a on dalej swoje, ba-mówił, że do tej pory wszyscy mu tak płacili i nikt sprzeciwu nie zgłaszał :blink: . Ludzie są aż tak naiwni? Suma sumarum stanęło, że wyśle mi normalnie, bo nie ma czasu się bawić w to bo ma jakiś wyjazd, niemniej typ wałkuje ludzi.

 

Ponadto w lokalizacji wpisane jest "Warszawa" (i tym się głównie kierowałem, nie ukrywam) po czym po aukcji przychodzi mail, że preferuje odbiór osobisty, ale w Nowej Suchej, pod Sochaczewem, 64km od Warszawy :blink: . Po zapytaniu, jak możliwy jest odbiór w Warszawie powiedział, że ma wyjazd i był w niedzielę (aukcja kończyła się w sobotę o 23 - lol). Podobno jednej osobie przywiózł (wszystkie 3 są z Warszawy).

 

Jak powiedziałem, że ja jestem na allegro te 4 lata, a on ledwie rok (data rejestracji) to przyznał się do dublowania konta.

 

Typ na pewno załapie ode mnie negatywa, w najlepszym wypadku neutralna, ciekawi mnie jeszcze, czy z zemsty nie przyśle ziemniaków albo zapakuje byle jak i poczta zniszczy <_< .

 

Zgłaszać to do allegro? Ewidentnie przewałkował i wałkuje ludzi z powodu ich niewiedzy, nie zna regulaminu, dublował konto i wpisuje w lokalizacji warszawa :mad: . Czy poczekać do końca i dopiero wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglaszac i scigac z pelna zawzietoscia. kolo jawnie okrada ludzi. jak masz w mailu jego przyznanie sie, ze inni placili tyle ile zalicytowali to tez dodaj tego maila w zalaczniku. trze ba takie scierwo niszczyc.

 

 

 

ja jakis czas temu kupilem pokrowiec do garmina 76csx i w aukcji bylo wysylka 10pln paczka / polecony. wplacilem 50pln za towar i przesylke i czekam; minal tydzien i nic, pisze maila i typ mowi, ze pewnie zaginelo i po weekendzie wysle drugie. w okolicach czwartku dostaje przesylke w zwyklej koperciewyslana zwyklym listem i w srodku moj pokrowiec. sle maila:

-----

przesylka dotarla kilka dni temu, ale koszta wysylki sa 5 krotnie zawyszone w stosunku do tego co jest podane na aukcji.

---- w odpowiedzi dostaje------

pierwszą osłonkę wysłałem jako paczkę i koszt takiej wysyłki jest 10zł, po zaginięciu paczki wysłałem drugą już jako list priorytet aby obiżyć moje koszty, któe poniosłem (zaginięcie paczki)

------i sle maila o tresci--------

w takim razie nie bedzie problemem jesli poprosze o przeslanie mi skanu/zdjecia potwierdzenia nadania pierwszej paczki?

------mijaja dwa tygodnie bez odpowiedzi wiec na allegro wystawiam typowi negatywa i w ciagu kilku godzin dostaje maila-----

esteś NIE POWAŻNY!!! , pierwsza paczka zaginęła tak jak Cię informowałem, dostałeś odemnie drugą. LICYTUJĄC zgadzasz się na warunki mojej oferty handlowej, ja ustalam jakie mam koszty wysyłki a Ty licytując je akceptuj, moje koszty mogą zawierać wszystko np. bilet na tramwaj aby dojechać na pocztę. Masz domnie pretensje to tak jakby mieć pretensje do producenta np. mąki, że używa droższego opakowania.

Mam nadzieje, że przemyślisz to jeszcze raz i wycofasz Swój nieobiektywny komentarz

----------

 

 

jakos 2 tyg nie potrafil odpowiedziec na maila z prosba o przeslanei dowodu nadania a na nega odpisa blysk. mam przeczucie ze pierwsza paczka tez poszla zwyklym listem. przekabacal tak cala mase ludzi, bo 8pln zarobku przy rzeczach kosztujacych po 40pln to niezla marza, tylko sie przeliczyl i zle trafil.

 

aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=453800374

profil: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1464318

 

jak ja nie lubie zlodzieji i kretaczy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban

 

mam do tego kolesia z 10km.

 

Niemiec

 

Mam praktycznie identyczną sytuację. Kupiłem u tej Panie płyty DVD+DL

 

http://www.allegro.pl/item478998504_verbat...x_cdwelt24.html

http://www.allegro.pl/item479000909_omega_...0_1_gratis.html

 

Po zalicytowaniu poprosiłem o dokładne dane do przelewu i kwotę za przesyłkę. Była dla mnie trochę nie jasna. Na jednej aukcji widniało 20zł, a na drugiej 17.50zł za przesyłkę kurierem. Za ok. 2h dostałem maila z odpowiedzią, że kwota do zapłaty za przesyłkę to 30.50zł.

Trochę zdziwiony odpisałem dlaczego aż tyle. Dostałem odpowiedź:

Witam,

 

wysylka Omega DVD DL kosztuje 13 PLN a 4x Verbatim DL 17,50- stad 30,50 PLN.

 

Witam,

 

 

 

wyslemy panu 2 prezsylki.

 

 

Z powazaniem

Reasumując muszę zapłacić za dwie przesyłki, bo płyty będą tak wysłane. lol

Nie polecam tego sprzedawcy. Dziwią mnie te wszystkie pozytywne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego najpierw się upewniajcie mejlowo jeśli nie ma tego w opisie aukcji że towary wysyłają jedną przesyłką :). Do mnie sprzedawca nieraz dzwonił i mówi, że panie, to nie wejdzie w 1 przesyłkę, możemy wysłać dwie, albo ... tu podawał inne możliwe opcje. Z takimi przyjemnie robi się interesy.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowiedzieć, gdzie (albo czy) na stronie allegro znajduję się informacja, by nie wpłacać $$$ osobom z zawieszonym kontem?

Szukam tego bezskutecznie, a muszę wysłać wyjaśnienie dotyczące wniosku o zwrot prowizji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle bo nie chce mi się dużo pisać :D. W takiej sprawie ja przybywam:

 

Mam w stanach rodzinkę. Chciałbym zamówić przez neta karciochę na prezent ( nie na święta - wiem, że by nie doszła :P ) i nie wiem właściwie gdzie / jak / od czego zacząć ;) Chodzi mi o to aby zamówić ją tutaj w Polsce ze swojego właśnie kompa ( nie do wiary ;) ), a ta rodzinka odebrała by przesyłkę tam w stanach. Rzecz w tym aby była to przesyłka pobraniowa. Czy eBay bądź też sprzedawcy na eBay'u udostępniają taką opcję? Czy jest taka możliwość?

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam jak sadzę niezbyt skomplikowany problem ale ze jestem dosc poczatkujacy na allegro wiec nie wiem co zrobic.

Czy jezeli jako pierwszy wyslalem komus pozytywa (jako kupujący) a w zamian dostałem złośliwego negatywa to mogę w jakiś sposób zmienić swojego pierwotnego pozytywa?

Komentarz do otrzymanego negatywa mnie nie zadowala jako malo szkodliwy dla złośnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam jak sadzę niezbyt skomplikowany problem ale ze jestem dosc poczatkujacy na allegro wiec nie wiem co zrobic.

Czy jezeli jako pierwszy wyslalem komus pozytywa (jako kupujący) a w zamian dostałem złośliwego negatywa to mogę w jakiś sposób zmienić swojego pierwotnego pozytywa?

Komentarz do otrzymanego negatywa mnie nie zadowala jako malo szkodliwy dla złośnika.

Pozdrawiam

Nie zmienisz swojego komentarza. Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz swojego komentarza.

To niedobrze. Czyli pozostaje mi jeszcze raz coś od niego kupić (dla picu) i wystawić mu w tej nowej transakcji negatywa. Bo naprawdę mnie gość wkurzył a i tak mam początkujace konto i nie nie zależy mi na nim.

Edytowane przez leszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zabronione, jednak każde konto musi być zarejestrowane na identyczne dane i żadne z kont nie może być zawieszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...