Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś nazywał się Mariusz Pudzianowski :wink: to pewnie dostałbyś ją następnego dnia :D

 

 

A tak poważnie, to nikt Ci nie odpowie na takie pytanie chłopie, bądź Ty poważny [ ; :)

 

 

Najlepiej kurierem brać, ja np. rok temu zamówiłem dla rodzicielki m.in. skórzany futerał na pióra, długopisy itp., podobnie jak Ty, prawie na ostatnią chwilę, no i gdy otrzymałem przesyłkę, okazało się, że ów futerał ma uszkodzony zamek błyskawiczny, no to odesłałem, a że było już parę dni do świąt, to już myślałem, że nic z tego... dosłownie dzień przed wigilią dostałem paczkę : ) Nie wiem, czy poczta polska poszczyciła by się takim wyczynem [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zamawiałem(za pobraniem) coś jakoś tydzień przed świętami doszło w 2-3 dni, tylko szkoda, że na jakiegoś oszusta trafiłem i wysłał mi rzecz o 10zł tańszą i jeszcze wmawiał mi, że jest lepsza od tej co zamawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami nie ryzykuje, tylko firmy kurierskie - większość sprzedawców ma podpisane umowy z nimi i wysyłka to max 20zł a pewność że dojdzie na czas - bezcenna ;)

Tak, miałem na dziś zamówionego kuriera DPD po odbiór przesyłki dla klienta. I teraz zgadnij, czy kurier przyjechał. Odpowiem od razu: nie, nie pojawił się w ogóle w mojej okolicy. No brawo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na dziś zamówionego kuriera DPD po odbiór przesyłki dla klienta. I teraz zgadnij, czy kurier przyjechał. Odpowiem od razu: nie, nie pojawił się w ogóle w mojej okolicy. No brawo :lol2:

nie umiesz zamawiac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami nie ryzykuje, tylko firmy kurierskie - większość sprzedawców ma podpisane umowy z nimi i wysyłka to max 20zł a pewność że dojdzie na czas - bezcenna ;)

W sumie prawda ale dajmy na to, że prezent kupiony na allegro kosztuje 50 zł i wtedy te max 20 zł za wysyłkę wydaje się być trochę bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taki prezent można:

a) Zamówić wcześniej

b) Zakupić w sklepie stacjonarnym w swoim mieście (wiem, nie zawsze występują pożądane towary ;) )

 

Porównując do ceny paczki priorytetowej w PP - jakieś 12zł - to te dodatkowe 8zł za pewność, że otrzymasz paczkę na czas jakoś nie jest straszne ;)

 

Tak, miałem na dziś zamówionego kuriera DPD po odbiór przesyłki dla klienta. I teraz zgadnij, czy kurier przyjechał. Odpowiem od razu: nie, nie pojawił się w ogóle w mojej okolicy. No brawo :lol2:

No to dzwonisz do najbliższej centrali i informujesz - gwarantuję, że to się nie powtórzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu chcialbym sobie wyrobic napis np. na czarnej koszulce. Na allegro pełno jest takich aukcji ale ja chcialbym was zapytac czy ktos kiedys zamawial koszulke z wlasnym napisem, a konkretnie chodzi mi JAKA METODA nadruki jest najlepsza? Sa rozne, jakie termo zgrzewanie, sitodruk itp. Czy ktos ma jakies doswiadczenie z rodzajem nadruku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu chcialbym sobie wyrobic napis np. na czarnej koszulce. Na allegro pełno jest takich aukcji ale ja chcialbym was zapytac czy ktos kiedys zamawial koszulke z wlasnym napisem, a konkretnie chodzi mi JAKA METODA nadruki jest najlepsza? Sa rozne, jakie termo zgrzewanie, sitodruk itp. Czy ktos ma jakies doswiadczenie z rodzajem nadruku?
Ponownie polecę aukcje tego Pana: 3423874[/snapback]
Ja zaryzykowałem :) Zobaczymy czy poczta ogarnie mi to na czas.
Paczka dziś przyszła więc poczta ogarnia :D Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz jakis frajer zaraz po tym jak wygralem aukcje, probowal sie podszyc pod sprzedajacego podjac falszywy numer konta i dane. Dobrze, ze i tym razem nie dalem sie nabrac, ale w przeciwienstwie do poprzedniej sytuacji (juz dawno byla), tym razem sprawe zglosze na policje, bo znalazlem ciekawy link - http://manifest24.info/grudzie-2009/allegr...a-oszustow.html i mam zamiar postapic podobnie jak autor teraz tekstu.

Oto mail jaki dostalem od jakiegos frajera:

 

Wiadomość od: Beta-7 (24) , wysłana z komputera o numerze IP: 136.199.179.23

 

Witam!

Gratuluje wygranej aukcji "

Palit GeForce 8600gt sonic 256mb 128bit 600/1600 (numer 851827815)

 

". Proszę o jak najszybsze przelanie pieniędzy na konto o numerze 07147000022407643750000001 Krzysztof Drężek. Koszt przesyłki pokrywam w całości ja. Przedmiot wylicytowany zostanie wysłany zaraz po zaksięgowaniu pieniążków na koncie przesyłką kurierską DHL. Wysyłka najszybsza z możliwych ! Nie zawiedziesz się !

 

eurobank 07147000022407643750000001

 

Krzysztof Drężek

Ul. Ceynowy 7

83-200 Starogard Gdański

 

W ciągu ostatnich 2 miesięcy:

- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości

+ sprzedałeś przedmiot autorowi wiadomości

Obecnie:

- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji

- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości

* Ten e-mail został wysłany przez Użytkownika za pomocą serwisu Allegro.pl. Odpowiedź na ten e-mail zostanie wysłana do autora listu, a nie do serwisu Allegro.pl.

* Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin ).

 

Oczywyscie uzytkownik Beta-7 nie ma z tym mailem nic wspolnego, to jakis frajer sie podszyl pod niego.

A oto moja odpowiedz na tego maila:

 

Myslisz ze trafiles na frajera ? Zobacz sobie moja strone "O mnie", ta informacja wisi juz tam od dawna (wtedy tez sie nie dalem nabrac). Skontaktowalem sie ze sprzedajacym, zeby potwierdzic, ze ten mail jest falszywy, wiec teraz juz wszystko wiem.

Ciebie zglosze do allegro i co wazniejsze na policje. Mam numer konta, wiec nic wiecej mi nie trzeba, Panowie sprawdza na kogo jest zarejstrowane. Polecam przeczytac te oto historie goscia, ktory probowal zrobic podobny numer - http://manifest24.info/grudzie-2009/allegr...a-oszustow.html . Jak do tej pory policja w moim miescie zawsze doskonale rozwiazywala problemy, z ktorymi przychodzilem i wierze, ze teraz bedzie podobnie. Tak wiec trafiles frajerze pod zly adres.

Jak juz przeczytasz tego maila i linka ktory w nim jest, to zycze wesolych swiat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mail do typa sprawił Ci wiele satysfakcji ;)

Ale jeżeli faktycznie to zgłosisz to może był on niekonieczny - może coś mu się uda wykombinować skoro wie, że jest zagrożony ;>

Jesli przez swieta ten kolo bedzie sie zastanawial, czy przypadkiem nie spier... (bo i taki byl zamysl tego maila), to tak, sprawil mi wiele satysfakcji :) Jesli nie bedzie o tym myslal, to niestety satysfakcji nie ma. A co do maila, to co on moze wykombinowac, sprawa jest oczywista, na policje sie przejde, bo nienawidze takich skur... jak ten.

 

EDIT:

 

Po Twoim poscie odnosze wrazenie, ze popierasz postawe "Aaa tam, olej to", a jesli tak kazdy bedzie postepowac, to gowniarzy podobnych temu bedzie coraz wiecej...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Po Twoim poscie odnosze wrazenie, ze popierasz postawe "Aaa tam, olej to", a jesli tak kazdy bedzie postepowac, to gowniarzy podobnych temu bedzie coraz wiecej...

Gdzieżby tam ;]

Ja bym chyba wolał go z zaskoczenia jepnać niż mu to ogłaszać - ale to jest kwestia podejście ;)

Jestem jak najbardziej za tępieniem takiego #$(*&@

 

Mechlik chyba mial na mysle tutaj ugranie troche $$$ :P

A też można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieżby tam ;]

Ja bym chyba wolał go z zaskoczenia jepnać niż mu to ogłaszać - ale to jest kwestia podejście ;)

Jestem jak najbardziej za tępieniem takiego #$(*&@

 

 

A też można ;)

Tylko wiesz na to tez jest paragraf :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z nieco innej beczki. Chcę kupić w bardzo okazyjnej cenie książkę na allegro, znalazłem aukcje cena jak wspomniałem jest aż zadziwiająco niska (50 zł - w sklepie ~120) koleś ma 9 pkt na swoim koncie. Generalnie nie odważyłbym się tego kupić wpłacając pieniądze na konto lecz z tego co widzę to osoba ta jest również z Poznania, ba nawet z tej samej dzielnicy. Wysłałem więc e-maila do niej w nocy z cz na pt o to czy można odebrać książkę osobiście, umówić się gdzieś na mieście. Nic, zero odzewu. Dziś rano wysłałem kolejną wiadomość przez allegro (jako pyt o przedmiot) i ponownie nic. Patrząc na konto tej osoby regularnie loguje się ona na serwisie. I jestem w kropce. Kasę na konto trochę boję się wpłacać bo cena jest zadziwiająco niska, a i po co skoro wysyłka jest w obrębie miasta. Zastanawiam się czy po prostu nie kupić tego, dostanę wówczas adres może nr tel tez będzie podany i wtedy zadzwonię. pytanie czy wówczas otrzymam odp bądź też tel. podanego nie będzie? Wyślę ponownie maila i nie otrzymam odp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to podanie numeru telefonu jest obowiązkowe podczas zakładania konta.

 

W aukcji jest wpisany odbiór osobisty czy tylko wysyłka? Kup, umów się na odbiór a jak nie - negatyw. I po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol tego się nie spodziewałem. Zachęcony zakupem jednego z egz książki (sprzedawca wystawił ich kilkanaście) przez inną osobę zdecydowałem się na kupno i jest zonk na całego. Nie ma podanego ani adresu, ani nr tel kompletnie nic. Jedyne co mam to imię i nazwisko + email. W takim wypadku nie mam zamiaru wpłacać pieniędzy nie mając prawie żadnych danych. Wypełnię formularz dostawy gdzie kolejny raz spróbuję z odbiorem osobistym. Jezeli nie otrzymam odp t wstrzymuję się i skontaktuję się z drugim kupcem, który jeżeli zapłaci za przedmiot to dowiem się czy go dostał czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo wpisuje do gugl swój adres e-mail i też nie ma żadnych wyników.

Wałek? Na 50zł? Nie bądźcie śmieszni.

Jak już kliknąłeś Kup Teraz to czekaj na kontakt ze strony sprzedawcy.

Jak nic nie wyjdzie to olej całą sprawę, nawet nie wystawiaj negatywa, bo szkoda by tobie w odzewie dał taki sam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze...

 

Dziś wygrałem aukcję o godzinie 18.10. Zaraz po wygraniu pojawił mi się mail z allegro o wygraniu aukcji i od razu "mail od sprzedającego" z numerem konta, nazwiskiem, danymi i innymi ciach!łami. Jak na chłodno spojrzę to faktycznie wygląda jak fake, ale człowiek czasem jest myślami gdzie indziej i poza "nie podawaniem numerów kodów jednorazowych przy logowaniu do banku", zapomina o zasadach bezpieczeństwa w internecie. Jak automat dokonałem przelewu. 3 godziny później dostałem maila od prawdziwego sprzedającego przedmiot z numerem konta itp. Na szczęście możliwa była anulacja przelewu w mBanku, więc ten sk***wysyn grosza ode mnie nie dostanie. Nie byłbym pierwszy: KLIK - ten sam schemat, to samo IP w mailu.

 

Pamiętajcie, chłodna głowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...