Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie, dostałem ostatnio na meila wiadomość od allegro ,że przy braku wpłaty zadłużenie zostanie przekazane firmie windykacyjnej, no i teraz nie wiem jak to w tej chwili jest w allegro, dostane jeszcze tą wiadomość listownie czy list dopiero wysyła firma windykacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, dostałem ostatnio na meila wiadomość od allegro ,że przy braku wpłaty zadłużenie zostanie przekazane firmie windykacyjnej, no i teraz nie wiem jak to w tej chwili jest w allegro, dostane jeszcze tą wiadomość listownie czy list dopiero wysyła firma windykacyjna?

Dostaniesz list od firmy windykacyjnej. Co jest dalej gdy nie zapłacisz - tego nie wiem, bo mój znajomy był w takiej sytuacji i po tym liście już uregulował dług ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz list od firmy windykacyjnej. Co jest dalej gdy nie zapłacisz - tego nie wiem, bo mój znajomy był w takiej sytuacji i po tym liście już uregulował dług ;).

Jeśli to jest poważna sumka to jest możliwość że firma windykacyjna będzie działać, jeśli rzędu kilkadziesiąt złotych to raczej na upomnieniach się zakończy, wiem bo mój kolega miał około 20-30zł długu i nie płacił ze 2 lata i nic. Ze strony allegro to jedynie zablokują możliwość wystawiania aukcji, bo jako kupujący wciąż będziesz nabijał im sakiewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz list od firmy windykacyjnej. Co jest dalej gdy nie zapłacisz - tego nie wiem, bo mój znajomy był w takiej sytuacji i po tym liście już uregulował dług ;).

czyli wychodzi na to ze sie pozmieniało, bo kilka lat temu najpierw przychodziło pisemko od allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj malzonek mial do zaplacenia 100 za glupi cholerny samochod ktory sprzedal za grosze.

Bylo to chyba ze 2 lata temu.

Konto zablokowali mu 2 miechy temu ale firma wind nnie straszyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, dostałem ostatnio na meila wiadomość od allegro ,że przy braku wpłaty zadłużenie zostanie przekazane firmie windykacyjnej, no i teraz nie wiem jak to w tej chwili jest w allegro, dostane jeszcze tą wiadomość listownie czy list dopiero wysyła firma windykacyjna?

nie rozumiem jednego - dlaczego zadajesz glupie pytania zamiast po prostu zaplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jednego - dlaczego zadajesz glupie pytania zamiast po prostu zaplacic?

a ja nie rozumiem czemu szukasz problemu w prostym pytaniu, sytuacja wygląda tak że jestem w tej chwili w debecie, a za tydzień wyjeżdżam na dwa tygodnie, więc chciałem wiedzieć jak dalej postępuje allegro i nie zostawiać za sobą nieuporządkowanych spraw... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już bardziej tego dosłownie nie dam rady napisać :-| , chodziło mi o to czy powinienem zapłacić w tym momencie czy mogę jak wrócę z wyjazdu i nie będzie już za późno, bo w tym momencie nie miałem z czego zapłacić, ale sprawy już nie ma, więc Niemiec możesz pozbierać swoje odpadnięte członki do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już bardziej tego dosłownie nie dam rady napisać :-| , chodziło mi o to czy powinienem zapłacić w tym momencie czy mogę jak wrócę z wyjazdu i nie będzie już za późno, bo w tym momencie nie miałem z czego zapłacić, ale sprawy już nie ma, więc Niemiec możesz pozbierać swoje odpadnięte członki do kupy.

 

klik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłania paczek na inny adres niż w allegro to ostatnio też to przerabiałem bo zamawiałem sporo rzeczy od różnych osób. Wnioski - niektórzy sprzedający (zwłaszcza super sprzedawcy) po prostu nie czytają maili. Sprzedadzą 20 przedmiotów na jednej aukcji, poczekają aż dostaną 20 potwierdzeń wpłaty i ślą jak leci na adresy z allegro. Ostatnio jeszcze trafił mi się taki kwiatek - sprzedający kazał powiadomić emailem o sposobie płatności, więc napisałem do niego i przy okazji dodałem na jaki adres ma wysłać. I co? Oczywiście paczka poszła za pobraniem tak jak chciałem, ale adresu już nie zmienił :mur: Myśle że najlepszym i najpewniejszym sposobem jest po prostu zmiana adresu w ustawieniach allegro przed taką aukcją - nie ma potem żadnego stresu że paczka pójdzie nie tam gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować w tytule przelewu wpisać "WYSYŁKA NA INNY ADRES - szczegóły w mailu" :)

 

Ostatnio Allegro wprowadza kontrowersyjne zmiany - anulowanie punktów karnych (po dwóch latach) -> odwieszenie konta.

Śmieszy mnie uzasadnienie:

Mamy nadzieję, że dzięki niej do Allegro powrócą kupujący, którzy między innymi z powodu nieznajomości zasad, często przypadkowo, "uzbierali" trzy ostrzeżenia, co całkowicie uniemożliwiało im korzystanie z serwisu.

Rozumiem jeden raz coś przeskrobać, po drugim razie wypadało by już dokładnie przestudiować regulamin, ale trzeci raz świadczy już o tym, że użytkownik ma w pupie zasady panujące na Allegro i 2 lata pewnie nic go nie nauczyły..

Inny pomysł, to dopuszczenie użytkowników z kopertką do opcji kup teraz. :mur: Co prawda mają być wprowadzone pewne ograniczenia, ale eh... szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie :] chce sprzedać na allegro koło do roweru i nie moge wpisac jego wagi. Po podaniu pokazuje się komunikat:

Nieprawidłowa wartość parametru: 'Waga [w g]' (Dopuszczalny zakres to: 0..0)

nie pasuje 1300, 1300.00 ani 0 :] da sie to jakoś obejść? Nie moge przez to wystawić aukcji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować w tytule przelewu wpisać "WYSYŁKA NA INNY ADRES - szczegóły w mailu" :)

 

Ostatnio Allegro wprowadza kontrowersyjne zmiany - anulowanie punktów karnych (po dwóch latach) -> odwieszenie konta.

Śmieszy mnie uzasadnienie:

 

Rozumiem jeden raz coś przeskrobać, po drugim razie wypadało by już dokładnie przestudiować regulamin, ale trzeci raz świadczy już o tym, że użytkownik ma w pupie zasady panujące na Allegro i 2 lata pewnie nic go nie nauczyły..

Inny pomysł, to dopuszczenie użytkowników z kopertką do opcji kup teraz. :mur: Co prawda mają być wprowadzone pewne ograniczenia, ale eh... szkoda słów...

Niestety, polityka allegro sprowadza się wyłącznie do nabijania ich własnych kieszeni, w końcu im więcej klikaczy "kup teraz" tym więcej kasy do nich powędruje z prowizji.

Widać kasa uderza do głowy, jak tak dalej pójdzie to wkrótce wprowadzą prowizje również od kupna.

Wkurzający jest ten ich monopol, ale z ostatnich danych wynika że polski ebay staje się coraz popularniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie nie czytania maili przez sprzedajacych:

jakies pół roku temu zamówiłem matce NOKIE 7373 z allegro. Aukcja była kup teraz wiec kliknałem, wysłałem sprzedajacemu maila ze prosze o wysłanie paczki za pobraniem, paczka dochodzi za 2 dni i nie mam nic do zapłacenia :) Potem jeszcze pozytywa dostałem, wiec odwidzieczyłem sie tym samym. Reasumując - telefon za darmo, przysłany na koszt sprzedajacego i jeszcze pozytyw - żeby było wiecej takich sprzedajacych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie nie czytania maili przez sprzedajacych:

jakies pół roku temu zamówiłem matce NOKIE 7373 z allegro. Aukcja była kup teraz wiec kliknałem, wysłałem sprzedajacemu maila ze prosze o wysłanie paczki za pobraniem, paczka dochodzi za 2 dni i nie mam nic do zapłacenia :) Potem jeszcze pozytywa dostałem, wiec odwidzieczyłem sie tym samym. Reasumując - telefon za darmo, przysłany na koszt sprzedajacego i jeszcze pozytyw - żeby było wiecej takich sprzedajacych .

mam nadzieje, ze zaplaciles za niego jak nie to jestes zwyklym ZLODZIEJEM, OSZUSTEM i NACIAGACZEM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie nie czytania maili przez sprzedajacych:

jakies pół roku temu zamówiłem matce NOKIE 7373 z allegro. Aukcja była kup teraz wiec kliknałem, wysłałem sprzedajacemu maila ze prosze o wysłanie paczki za pobraniem, paczka dochodzi za 2 dni i nie mam nic do zapłacenia :) Potem jeszcze pozytywa dostałem, wiec odwidzieczyłem sie tym samym. Reasumując - telefon za darmo, przysłany na koszt sprzedajacego i jeszcze pozytyw - żeby było wiecej takich sprzedajacych .

Skorzystałeś na czyjejś nieuwadze i to wykorzystałeś w złym celu, raczej nie ma sie czym chwalić. Tak samo jakbyś zwinał komuś kase z biurka bo jakiś gość położył i o niej zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez bym sie takim numerem nie chwalil. Nie wiem czy ktos mi uwierzy i srednio mnie to interesuje, ale ja bym mu tak czy siak napisal o tej sytuacji i wplacil kase. Zawsze traktuje ludzi tak jak sam bym chcial byc traktowanym i innym tez tego zycze.

 

EDIT:

 

Dzieki temu mam nieskazitelna opinie na allegro ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze zaplaciles za niego jak nie to jestes zwyklym ZLODZIEJEM, OSZUSTEM i NACIAGACZEM!!

niestety ale w naszym kraju bardzo powszechne jest przekonanie, ze jak ktos sie pomyli lub potknie, to jest frajer i dlatego tez trzeba go zaraz okrasc, zgnoic, zdeptac!

jako przyklad niech tu posluza slynne allegorwe "okazje" - przewaznie samochody sprzedane za grosze w wyniku nieuwagi sprzedajacego przy wystawianiu aukcji

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie przy okazji tego artykulu przypomnial moj post na pierwszej stronie tego tematu (drugi w tym temacie wogole). Jak myslicie Panowie, czy do takiego, nazwijmy go "kogos" ;) , wpadna smutni panowie i jak wogole by mogli udowodnic, ze to akurat ten sprzet, a nie inny, ale taki sam :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłania paczek na inny adres niż w allegro to ostatnio też to przerabiałem bo zamawiałem sporo rzeczy od różnych osób. Wnioski - niektórzy sprzedający (zwłaszcza super sprzedawcy) po prostu nie czytają maili. Sprzedadzą 20 przedmiotów na jednej aukcji, poczekają aż dostaną 20 potwierdzeń wpłaty i ślą jak leci na adresy z allegro. Ostatnio jeszcze trafił mi się taki kwiatek - sprzedający kazał powiadomić emailem o sposobie płatności, więc napisałem do niego i przy okazji dodałem na jaki adres ma wysłać. I co? Oczywiście paczka poszła za pobraniem tak jak chciałem, ale adresu już nie zmienił :mur: Myśle że najlepszym i najpewniejszym sposobem jest po prostu zmiana adresu w ustawieniach allegro przed taką aukcją - nie ma potem żadnego stresu że paczka pójdzie nie tam gdzie trzeba.

przeginasz palunie, w ciagu 3 lat kupiłem ok 100 przedmiotów i wszystkich prosiłem o zmiane adresu do wysyłki - na samym początku 2 razy poszło na stary, a dlaczego? bo zapominałem na początku pisać żeby zmienili adres :lol:

 

pozostałe bezbłednie trafiają tam gdzie chcę - warunek pisać o tym w tytule przelewu i w mailu zaraz po zakończeniu aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wylicytowałem przedmiot ponad godzinę temu (nie "Kup teraz"), ale żaden mail mi nie przyszedł od Allegro w tej sprawie. Przedmiot siedzi cały czas w zakładce "Licytuję", nie ma go w "Wygrałem". Czy to normalne? Zazwyczaj kupuję przedmioty poprzez opcję "Kup teraz" i maila od Allegro dostaję natychmiast. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wylicytowałem przedmiot ponad godzinę temu (nie "Kup teraz"), ale żaden mail mi nie przyszedł od Allegro w tej sprawie. Przedmiot siedzi cały czas w zakładce "Licytuję", nie ma go w "Wygrałem". Czy to normalne? Zazwyczaj kupuję przedmioty poprzez opcję "Kup teraz" i maila od Allegro dostaję natychmiast. WTF?

Normalka. Wskazana cierpliwość. Jak aukcja znajdzie się w wygranych, to i mail w końcu dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...