Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu zakupiłem telefon na podanej aukcji allegro :

SAMSUNG AVILA !! NOWY !!! (1052213375) - Aukcje internetowe Allegro

Kontakt ze sprzedającym był dobry, wydawał się rzetelny więc przelałem mu pieniadze za aukcje na konto. Od tego czas sprzedający nie odpowiada na moje maile mimo iż wysłałem ich już kilka. Widać iż loguje się na allegro lecz nie odpowiada na moje maile. Teraz zauważyłem ,że telefon który podał jest niekompletny - brakuje jednej cyfry.

 

Sprzedający miał wysłać telefon kurierem zaraz po wpłacie oraz przesłać mi nr. nadania czego nie zrobił.

 

Jego konto zostało zablokowane - co w takiej sytuacji zrobić? Zgłoszenie sprawy do allegro nic nie da gdyż nie upłynęło zbyt dużo czasu od zakupu.

 

Zależało mi na czasie i zostałem olany - dodatkowo allegro zasłoniło nicki pozostałych uczestników aukcji wiec nie mogę się dowiedzieć czy oni również mają jakieś problemy ze sprzedającym.

 

Jeżeli to możliwe to bardzo prosiłbym o jakąś radę - jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu jeśli chodzi o allegro.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś się zastanowić nad rzetelnością tego sprzedawcy, bo ma tylko 7 komentarzy i sprzedaje nowe Avila'e za 199 zł, gdy na innych aukcjach są dwukrotnie niemal droższe. Ewentualnie zamówić, ale wybrać płatność przy odbiorze.

 

Skąpy dwa razy traci, jak to się mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem co do tego wątpliwości ale postanowiłem zaufać sprzedającemu. Konto ma na prawdziwe dane - krótki kurs po googlach pozwolił mi dotrzeć nawet na jego fotke i photobloga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie wnerwiło to ukrywanie nazw kupujących - telefon kupiło niecałe 30 osób i z żadnym z nich nie mogę się skontaktować. Allegro oleje sprawę - minęło ledwie kilka dni, nawet sporu nie mogę jeszcze założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktoś ma czas, niech napisze do allegro

w sprawie opisu niezgodnego z zasadami allegro

 

Komputer Tanio Dobry i Tani RAM 8GB 500GBB dysk (1048132509) - Aukcje internetowe Allegro

 

wygralem auckje a gosc pisze:

niestety nie sprzedam tego sprzetu za 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniakalny jesteś po stronie prawa więc sporo możesz zdziałać.

Od Ciebie zależy czy chcesz kolesiowi narobić czy nie.

Wystawił BCM więc MUSI sprzedać za tyle ile jest wylicytowane - to są częste pomyłki gapiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze jestem na wygranej pozycji w sądzie to wiem, nie chce mi sie z debilem walczyć raczej, dla 300zł

 

bezsensu jest to ze moge dostac negatywa z nie swojej winy, dlatego rozesłałem link do znajomych i mieli złgosic aukcje do allegro, mozeby zablkowoali takiemu cfaniaczkowi konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro w sprawie komentarzy umywa ręce, bo oni nie mają wpływu na to kto i co komu wystawia. A ja właśnie obserwuję jednych takich co to wystawiają negatywy, bo im się komentarz kupującego nie spodobał.. I pisałem do nich w tej sprawie, ale oni nic nie mogą.. Bo nie chcą zapewne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, może się ktoś orientuje. Po zablokowaniu konta z tego co mi mówił znajomy zalogować się można tylko nie można wystawiać aukcji. A co w takim bądź razie z wypłatą środków z Płacę z Allegro? Wpłaciłem dzisiaj w nocy przez Płacę z Allegro należność sprzedającemu, a rano dostałem maila że jego konto zostało zablokowane (a zablokowane za multi acc, ale o tym wiedziałem przed kupnem po rozmowie ze sprzedającym). I co teraz z tą kasą? Jest zamrożona czy tamta osoba może te pieniądze wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

game4you (na PCL, tutaj nie znam jego nicka) za sprzedaż płyty głównej - cwaniak i kłamca

Na allegro jako:

karolnaumowicz

 

Płyta miała być w - 100 % sprawna

Dołączona grafika

 

EXTREME ~~ GIGABYTE GA-EP45-DS3 P45 ~~ NAJLEPSZY ! (1032338479) - Aukcje internetowe Allegro

w 100 % sprawna …

 

a okazuje się ze jest uszkodzona:

Dołączona grafika

 

Po napisaniu maila – ze jest uszkodzona - dowiaduje się ciekawych rzeczy:

 

Dołączona grafika

 

W rzeczywistości płyta jest uszkodzona fizycznie, nadaje się do śmietnika – 2 piny z podstawki procesora są uszkodzone. Jeden jest spalony, wbity w socketa i ścięty i drugi obok jest ściety (brak mu główki). Również w tych miejscach procesor nie będzie stykał.

 

Po telefonie ( w dniu dzisiejszym, troche poprzeklinałem… ) z wielką łaską, odda ( tak obiecał) pieniądze. Mam także pokryć przesyłke ze swojej kieszeni ... Kpina... Co za ...

 

Pieniadze odzyskalem, choc przesylke w 1 strone pokrylem...

Podziekowania za wsparcie :)

Edytowane przez Olson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami zalujze ze jednak odblokowali to konto

 

sprzedałem 10 kart graficznych (NOWYCH) na allegro z liwkidacji sklepu

gwarancja standardowo 14 dni

 

11 maja gosc kupił

14 wyslalem

15 gosc hcyba odebrał

 

dzwonił w okolicach 17-18 maja ze karta nie dziala, no i tyle by było, dzis pisze ze karte odesłał

no bez jaj

 

odpisalem

ze nie jestem wypozyczalnią sprzetu, i troche zapozno ją Pan wyslal

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tej auckji PICO PSU 120W + ADAPTER 110W najtaniej KRAKÓW (1087762156) - Aukcje internetowe Allegro

 

dostalem takiego emaila

 

Treść wiadomości:

Sprzedaż podrabianych towarów jest przestępstwem a takie są oferowane na tej aukcji. Oprócz obsługi Allegro został już powiadomiony producent zasilaczy picoPSU - firma Ituner Networks. W najbliższym czasie zostaną zawiadomione również odpowiednie organy ścigania.

co robić?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, to by musieli 3/4 sklepów pozamykać, bo przecież każda chińszczyzna to podróbka jakiegoś innego producenta...

 

Pewnie dostałeś to od jakiegoś gościa, który sam tym handluje...

 

wczesniej jeszcze prosił o zdjęcia HI-RES

 

w sumie loga ani napisu picoPSU nie ma, w opisie tez napisane ze zasilacz TYPU picopsu anie sam picopsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkaliście się kiedyś czymś takim jak to aukcja - aukcja niby zakończona ale na liście wyszukiwania pisze ze jeszcze ma 6 dni trwania... zastanawiam się jaki to myk (bo nie powiem cena atrakcyjna 40zł taniej niż zwykle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkaliście się kiedyś czymś takim jak to aukcja - aukcja niby zakończona ale na liście wyszukiwania pisze ze jeszcze ma 6 dni trwania... zastanawiam się jaki to myk (bo nie powiem cena atrakcyjna 40zł taniej niż zwykle)

 

Ja się spotkałem już wielokrotnie - Ty jesteś S P A M E R E M a drabiny bywają też tańsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Mam 2 problemy ale jeden z tego juz dość pilny

Kupiłem nokie 6300 na allegro. Koleś miał 140 pozytywów a telefon kupiony za normalną cenę i w pełni sprawny. Telefon jak doszedł to okazało się że wibracja nie działa, mikrofon tak samo a na dodatek ładować baterii też sie nie da. Pisałem do kolesia milion maili - oczywiście brak odpowiedzi. Wysłałem mu list polecony gdzie dałem artykuł z prawa cywilnego, że musi oddać mi pieniądze albo zapłacić za naprawe. List był za potwierdzeniem odbioru - odebrał i jest jego podpis. Sprawę zgłosiłem na allegro w formie sporu choć według mnie to nic nie daje. Żeby zgłosić na allegro do centrum ochrony kupujących muszę iść najpierw na policje. Pytałem się znajomego policjanta co mogę zdziałać na policji to odpowiedział że sam szczerze nie wie. Szczerze mówiąc to brne w miejscu. Miał ktoś podobną sprawę i szedł z tym na policje ? Chciałbym się dowiedzieć co i jak muszę zrobić na policji.

 

Drugi przypadek to nokia 5310 kupiona bo dosyć dobrej cenie lecz bez wyswietlacza i baterii. Koleś miał aby 9 komentarzy. Na aukcji było 60zł, ale dogadałem się z nim że przeleje 50zł. Przelałem pieniądze i do tej pory normalnie odpisywał itp. Po ponad tygodniu zaczęło mnie denerwować ze nie mam telefonu nadal i napisałem do kolesia. Odpisał chyba po ~5 dni od maila że telefon wysłany. Telefonu dalej nie mam, a minął już miesiąc od przelewu i jakieś 2 tyg od jego jedynego maila. Sprawę także zgłosiłem jako spór. Iść od razu na policje czy mogę coś zdziałać jeszcze przez allegro bez policji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...