Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem procka dla kumpla:

 

 

 

 

ATHLON X2 64 AM2 4800+ 2500MHZ, STAN IDEALNY! (1200391803) - Aukcje internetowe Allegro    (pon 23 sie 2010 03:35:32 CEST) 

 

 

 

 

W Srode napisalem maila ze pieniazki wplace jutro na jego konto.  W piatek dostaje maila :

 

 

 

 

Witam!

 

Ze względu na brak wpłaty i jakiejkolwiej reakcji wycofuję aukcję allegro potwierdzeniem z serwisu. W poniedziałek dojdzie mail o zwrocie prowizji do Pana, proszę ją zaakceptować - jako, że jestem osobą która nie lubi konfliktów załatwmy to w ten sposób.

 

Pozdrawiam

skydrive

 

 

 

 

Odpisalem dzisiaj ze zgodnie z regulaminem allegro mam 14 dni na kontakt itp (tak wiem moj blad jest 7 dni). I ze pieniazki beda na jego koncie w poniedzialek.

 

 

 

 

 

 

Dodaje niedawno maila :

 

 

 

 

Dobrze miało być w czwartek, teraz w poniedziałek. Proszę nie przelewać pieniążków, ponieważ je zwrócę na to samo konto na które przyjdzie. Procesor został sprzedany i wysłany do innej osoby

 

 

 

 

 

 

LOL jakich malo, pieniedzy nie wplacilem w czwartek poniewaz kumpel dopiero dzis mi przyniosl i dzis mialem wplacic. Nie zmienia to faktu ze nie minal nawet tydzien a on juz sprzedal moj procesor.

 

 

 

 

 

 

 

I co tu z takim fantem robic ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj maila:

Ostatnio płaciłeś za aukcje przez Płacę z Allegro i BZ WBK. W wyniku wypowiedzenia umowy przez bank od 1 września szybkie przelewy z BZ WBK będą niedostępne.

 

Aby nadal płacić przez Płacę z Allegro i BZ WBK, po zakupie wybierz przelew bankowy. Jeśli masz konto w innym banku, skorzystaj z pozostałych metod płatności.

 

Nie musisz rezygnować z Płacę z Allegro. Bez e-przelewów z BZ WBK nadal możesz szybko i wygodnie płacić za zakupy.

Pokłócili się, czy co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wyjaśnienie mi jak działa Płacę z Allegro. Właśnie sprzedałem swojego Geforce'a 8800GT i kupujący uparł się, by wybrać opcję zapłaty "Płace z Allegro" Rozumiem, że po wpłacie kupującego, będę mógł dokonać przelewu na podany (w konfiguracji ustawień płacę z Allegro) rachunek bankowy ? No i problem jest taki, że konto mam właśnie w WBK. Będę mógł w ogóle wypłacić te pieniądze które otrzymam ? Czy po prostu przelew z Płace z Allegro na moje konto potrwa dłużej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil my na pieniądze od płacę z allegro czekaliśmy jeden dzień od zlecenia wypłaty. Jak tylko kontrahent dokona wpłaty to nie zapomnij zlecić wypłatę. Nie kliknęliśmy zlecić wypłatę i pieniążków nie było :)

 

To, że masz konto w BZWBK nie ma żadnego wpływu na wypłatę. Zmiany dotyczą wpłat a nie wypłat. Jeśli czekać będziesz dłużej to może znaczyć, że są stosowane jakieś retorsje wobec klientów BZWBK. Mam nadzieję, że dzień po zleceniu wypłaty będziesz miał kasę na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem procka dla kumpla:

ATHLON X2 64 AM2 4800+ 2500MHZ, STAN IDEALNY! (1200391803) - Aukcje internetowe Allegro    (pon 23 sie 2010 03:35:32 CEST) 

W Srode napisalem maila ze pieniazki wplace jutro na jego konto.  W piatek dostaje maila :

 

 

Odpisalem dzisiaj ze zgodnie z regulaminem allegro mam 14 dni na kontakt itp (tak wiem moj blad jest 7 dni). I ze pieniazki beda na jego koncie w poniedzialek.

 

 

Dodaje niedawno maila :

 

 

LOL jakich malo, pieniedzy nie wplacilem w czwartek poniewaz kumpel dopiero dzis mi przyniosl i dzis mialem wplacic. Nie zmienia to faktu ze nie minal nawet tydzien a on juz sprzedal moj procesor.

 

 

I co tu z takim fantem robic ?!

 

jak sie sprawa zakonczyla, bo widze ze procka wystawil raz jeszcze:

ATHLON X2 64 AM2 4800+ 2500MHZ, STAN IDEALNY! (1207161160) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie sprawa zakonczyla, bo widze ze procka wystawil raz jeszcze:

ATHLON X2 64 AM2 4800+ 2500MHZ, STAN IDEALNY! (1207161160)  - Aukcje internetowe Allegro

 

Osz to ciul  :mad:  

 

 

 

 

Groził ze wystawi nega, odpisałem ze nie boje się negatywów... I ze rozpoczynam spor allegro, od tego momentu cisza  :lol2: Procka kupiłem innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby mi ktoś rozjaśnic, co dzieje się w sytaucji, kiedy odzyskam z POK pieniądze które straciłem (sprzedający nie przysłał przedmiotu), a następnie - albo to w wyniku procesu, albo po przesłuchaniach na policji, nieuczciwy sprzedawca zwroci mi kase.

 

Zwracam allegro odzyskane środki, czy tez po prostu zarabiam w ten sposób jednokrotnosc kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać uzytkownika tubise do czarnej listy

 

Wystawiłem 4 kabelki ata okrągłe, bo mialem malo komentarzy i wypadaloby jakos nadrobić szybko.

Wspomniany uzytkownik kupił ode mnie kabel ata okrąły w oplocie cooler master za 4zł (słownie - CZTERY złote), targował sie jeszcze o 1zł (ZŁOTÓWKE), poza tym odbierał ten kabel 3 tygodnie), a jakby tego było mało kabel ma lekko naciętą izolacje (oczywiscie dziala) i w związku z tym, pyta co robimy w tej sytuacji i jak nie odpowiem to wystawia odpowiedni (w domysle negatywny/neutralny) komentarz.

Edytowane przez Maniakalny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznaj mu reklamację i powiedz że jak odeśle to możesz oddać mu te 4zł ;-) Oczywiście wysyłkę on pokrywa. 

 

odebrał osobscie

 

4zł mu odesle

 

no i czarna lista

 

 

odpisalem ze oddam kase i bedzie spokoj bo za 4zł to nie chce nega czy neutrala

 

Co to za tekst "będzie spokój" ?

Sprzedałeś "bubla" więc nie pisz w takim tonie jakbyś robił łaskę że zgadzasz się na zwrot. Nieważne za ile zł.

Daje szansę na wyjaśnienie sprawy zamiast negatywa a tu zero uczciwego wyjaśnienia. Nie podoba mi się takie podejście.

Mój czas i dojazd wyszedł co najmniej kilka razy tyle a teraz mam bubla w pudełku zamiast kabla w obudowie.

Wypadałoby przynajmniej przeprosić za narobienie kłopotu i moją stratę czasu, pieniądze to nie wszystko.

Jak chcesz pozytywny komentarz to sprawny kabel powinien do mnie trafić (może być pocztą),

jak chcesz neutralny komentarz to możesz zrobić zwrot na konto:

xxxxxx

ja tych 4zł nie potrzebuję tylko sprawnego kabla.

jakby zsumowac to stracilem dobrą godzine z zycia na przegladanie i odpisywanei jego meili

 

skoro pieniądze to nie wszystko to kasy nie zobaczy, bo równie dobrze to ja moge teraz powiedziec ze uszkodził kabel i wymusza dodatkową kase na mnie i marnuje moj czas

 

ja rozumiem, płace wymagam ale są pewne granice :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo, chyba zaczynam przyciągac idiotów

 

Gosciu sprzedawał komputer za 1400, chcialem kupic go za 1000, po negocjacjach stanelo na 1100 + wys moim kurierem lub 1100 + 20zł wys na goscia).

Pisał sms-y z mailem i nr konta, a mowilem przeciez ze chce przez allegro.

 

Wystawił i pisze ze prosze wplacic 1140, bo ponowne wystwaiewnie 20zł, nie zeby te 20zł miały miec zbawić, ale inaczej sie umawialismy wiec nie kupiłem i powiedzialem ze rezygnuje.

 

A gosc pisze teraz tak:

ja rowniez nie zamierzam, dlatego jak mowilem zglaszam twoje dane do allegro - jako oszusta. Mam smsy potwierdzajace domkniecie transakcji na 1000%. Jak ty tak do 100 osob piszesz , prosisz o ponowne wystawienie i pozniej w ciach!a walisz to postaram sie zakonczyc twoja działalność na allegro. i te tanie gadki swoje , na poziomie kilku letniego dziecka to zachowaj dla siebie. nie mam slow na takich ludzi

:lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym typem na allegro. W lipcu kupiłem koszulę. Przesyłka doszła, tylko wymiary koszuli były inne. Długo musiałem próbować się kontaktować ze sprzedającym, ale się udało. Powiedział żebym odesłał, to mi wyślę mniejszą. Wysłałem, czekałem i we wrześniu zadzwoniłem do typa, w końcu udało mi się dodzwonić to szybko mnie spławił, że wysłał i będzie wieczorem w domu to wyśle mi sms'a z dokładną datą wysyłki. No i od tego czasu cisza, dodzwonić się nie da, na maile nie odpisuje - na allegro się oczywiście loguje. Koszula kosztowała ok stówki z przesyłką. Co teraz robić? Postraszyć na maila policją, bo maila na bank czyta. Co jeszcze mi pozostaje?

 

Z góry dzięki za pomoc :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko straszyc, ale zgłosić na Policje, opisać co i jak i niech się tym zajma... Godzinka na zeznania, a potem zapewne wystarczy że gnojka wezwą na przesłuchanie, a od razu zmięknie i koszula/kasa znowu bedzie Twoja.

 

Minus, to to że to potrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym typem na allegro. W lipcu kupiłem koszulę. Przesyłka doszła, tylko wymiary koszuli były inne. Długo musiałem próbować się kontaktować ze sprzedającym, ale się udało. Powiedział żebym odesłał, to mi wyślę mniejszą. Wysłałem, czekałem i we wrześniu zadzwoniłem do typa, w końcu udało mi się dodzwonić to szybko mnie spławił, że wysłał i będzie wieczorem w domu to wyśle mi sms'a z dokładną datą wysyłki. No i od tego czasu cisza, dodzwonić się nie da, na maile nie odpisuje - na allegro się oczywiście loguje. Koszula kosztowała ok stówki z przesyłką. Co teraz robić? Postraszyć na maila policją, bo maila na bank czyta. Co jeszcze mi pozostaje?

 

Z góry dzięki za pomoc :) .

 

Proponuję zrobić mu spór allegro, w którym opisujesz że czekasz na odesłanie rzeczy i niech ci da numer nadania,

(pozniej sprawdzisz na poczcie czy takie coś mają w rejestrze) , dopisz mu żeby złożył reklamację na poczcie (tylko nadawca ma do tego prawo), bo tyle czekasz xxx czasu na paczkę, i w związku z tym będziesz musiał iść na milicje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie - ktoś ma kłopoty z logowaniem na allegro. Bo u mnie pojawił się CAPTCHA w trakcie logowania i nie mogę się zalogować. Myślałem że źle przepisuję CAPTCHA - ale nie jak robię specjalnie błąd w CAPTCHA to mi wyświetla że może być błąd w obrazku, a w trakcie normalnego logowania teego nei ma. Odnowiłem sobie hasło i nadal mi pokazuje że błąd może być w nazwie użytkownika lub hasle. W końcu chciałem się zalogować na konto którego hasło mialem na twardo zapisane w przeglądarce i znów CATPCHA przepisuję dobrze a wpuścić nie chce twierdząc że podaję złe hasło lub nazwę użytkownika - jakis serwer im padł ?

 

Moja kuzynka tez próbowała się zalogować i ma to samo.

 

PS zresetowałem router i IP i CAPTCHA poszło...

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawilem samochód i dalem w opisie że cena podlega lekkiej negocjacji. Aukcja została usunięta przez własnie tą negocjacje ceny :blink:

 

czy to się równa temu zę dostalem ostrzezenie na konto ?bo jak wiadomo 3 ostrzeżenia i mamy perma BAN'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że allegro wprowadziło lekkie zmiany. Zamiast "Dodaj do obserwowanych" jest "Obserwuj" i chyba lekko layout aukcji, bo wydaje mi się że umiejscowienie miniaturki, ceny, licytacji, opisu jest troszkę poprzesuwane.

 

I z tym obserwuj mam problem. Bo zawsze klikałem w "dłuższy" napis żeby dodać, a teraz przez to klikam non stop "poleć znajomemu" ;)

 

I znalazłem potwirdzenie

W Allegro przybywa opcji i funkcji. My natomiast dokładamy wszelkich starań, by kupowanie pozostało proste i wygodne.

 

To właśnie w związku z tym wprowadziliśmy zmiany na stronie przedmiotu - usunęliśmy te dane, które mogły wprowadzać chaos i utrudniać odnalezienie najważniejszych informacji (np. ikonkę limitu dla użytkowników bez pełnej aktywacji konta czy też link Prawa kupującego). Inne dane przesunęliśmy w miejsca w naszej opinii bardziej odpowiednie (jak np. liczbę punktów PayBACK).

 

Liczymy, że wprowadzone zmiany ułatwią Wam odnajdywanie najważniejszych informacji oraz sprawią, że zapoznawanie się z informacjami o przedmiocie będzie prostsze i przyjemniejsze.

 

Pozdrawiam

Michał Aleksander

Specjalista ds. Użyteczności

Zespół Allegro

 

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info było kilka/kilkanaście dni temu.

 

Jeszcze takie info dostałem:

12 i 13 listopada wystawisz taniej o 50% wszystkie przedmioty w kategorii Komputery.

O pół ceny obniżamy też opłaty za promowanie aukcji na stronie kategorii.

Tanie wystawianie to większa sprzedaż:

° Skorzystaj z obniżonych o połowę opłat i wystaw więcej przedmiotów.

° Szerszą ofertą dotrzesz do większego grona kupujących i sprzedasz więcej.

Tanie wystawianie rozpocznie się w piątek o godzinie 0:00, a zakończy w sobotę o 23:59. Promocja nie dotyczy prowizji od sprzedaży oraz Sklepów Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem Barkę 250GB, facet zapłacił przez płacę z Allegro i w środę mail: "witam kupilem w poniedzialek dysk zapłaciłem przelewem dodatkowo 21 zł za kuriera dzis jest sroda i nie otrzymałem zadnej odpowiedzi. Prosze o odp. w przeciwnym wypadku kieruje sprawe do allegro."

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem Barkę 250GB, facet zapłacił przez płacę z Allegro i w środę mail: "witam kupilem w poniedzialek dysk zapłaciłem przelewem dodatkowo 21 zł za kuriera dzis jest sroda i nie otrzymałem zadnej odpowiedzi. Prosze o odp. w przeciwnym wypadku kieruje sprawe do allegro."

 

:lol2: :lol2: :lol2:

 

cienko

 

Sprzedałem cos tam, nie pamietam juz co, wartosc chyba cos kolo 150-200zł. Gośc po tygodniu wpłacił i odrazu po wplacie napisał 2 meile, sms-a + zadzwonił zebym to wysłal juz dzis, bo on wpłacił z pko i jest uczciwy i zalezy mu na czasie (napisał to do mnie we wtorek) i płakał zeby paczka doszla mu koniecznie w piatek przed weekendem. Najlepsze to ze wybrał przesyłke pocztową za 18zł gdy kurier kosztował 20zł.

:lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy sprzedawca powinien mi zwrócić koszty transportu jeśli przysłał uszkodzony towar? Zapłaciłem za przesyłkę do mnie i jeszcze zapłacę za wysyłkę do niego co średnio mi się podoba tym bardziej, że doskonale wiedział, że sprzęt jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...