Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

jak cos wysylam poczta to w kolejce stoje niedluzej niz 15-20 min jak sa swieta lub wyplata emerytur czy innych zasilkow. w innych przypadkach uwijam sie w mniej niz kwadrans. ostatnimi czasy paczki zamawiane priorytetem docieraja praktycznie w ciagu 2-3 dni roboczych a jak komus bol sprawia wycieczka na poczte to niech nie udostepnia tej opcji transportu.

ostatnio zlozylem zamowienie w pewnym sklepie, bylo to w sobote i oczekiwalem paczki we wtorek, ale we wtorek okazalo sie, ze nie maja jednego towaru, ktory chcialem, wybralem inny, ktory byl na magazynie i cisza. dopiero w piatek wyslali paczke kurierem i gdyby nie mila pani w oddziale to pewnie bym ja mial w poniedzialek a nie w sobote. towar dostalem, ale z takim podejsciem do klienta zastanowie sie dwa razy zanim ponownie tam zamowie, bo skoro wyslanie paczki jest problemem to co bedzie przy ew. roszczeniach z tytulu gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od poczty.

 

Polecam odebranie czegokolwiek na bemowie przy carrefourze w Warszawie ;) Min. 1h stania.

1 urzad pocztowy na 150-250tys. mieszkancow z 3 okienkami ...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - większość 'średnich i większych' placówek poczty jest otwarta w sobotę a nawet w niedzielę.

Często tak wysyłam, informując o tym, że paczka jest w rękach poczty - a, że wyjdzie w poniedziałek? Hmm ;)

 

Maniakalny - uwaga moderatroska - mógłbyś postarać się wrzucać swój tekst do Office przed postowaniem? Nie da się tego 'wogole' czytać.

Baaa.. nawet okno PurePC ma opcje poprawiania błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - większość 'średnich i większych' placówek poczty jest otwarta w sobotę a nawet w niedzielę.

Często tak wysyłam, informując o tym, że paczka jest w rękach poczty - a, że wyjdzie w poniedziałek? Hmm ;)

 

Maniakalny - uwaga moderatroska - mógłbyś postarać się wrzucać swój tekst do Office przed postowaniem? Nie da się tego 'wogole' czytać.

Baaa.. nawet okno PurePC ma opcje poprawiania błędów

 

Kraków to wieś - w weekendy czynna jest tylko poczta główna w rynku (z tego o wiem to nawet 24/7), wierz mi sam wolałbym wysylac paczki w niedziele poznym wieczorem bo byloby to spore ułatwienie.

 

PS

Taka myśl jeszcze przyszla mi do glowy, niewiem czy wczeniej o tym pisalem. Sporo ludzi powołuje sie na 10 zwrot towaru bez podania powodu.

TAK, jest to prawo kupującego. Może on zwrócic towar do 10 dni w przypadku zakupu u firmy, z tego co wiem u prywatniej osoby nie.

NAWET JESLI powołuje sie na to prawo u osoby prywatnej to z jakiej racji nie widzi prawa ktore okresla ze owa firma/osoba ma czas na wysylke 28dni.

 

Kazdy niestety widzi prawa ktore są na jego korzyść.

 

 

PPS

Mniej wiecej poprawilem gramatycznie te posty. Jestem w 100% ścisły i wole pisac skrotami myslowymi, wiekszosc powinna sie domyslec o co chodzi ;), a jak nie to trudno, nie kazdy musi rozumieć :lol:.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków to wieś - w weekendy czynna jest tylko poczta główna w rynku (z tego o wiem to nawet 24/7), wierz mi sam wolałbym wysylac paczki w niedziele poznym wieczorem bo byloby to spore ułatwienie.

 

No tak. Niestety w niedzielę poczta czynna jest tylko do godz. 19, Pan M. ma ochotę wysyłać przesyłki późnym wieczorem a nie późnym popołudniem, nie ma jej w odległości rzutu beretem tylko dwa rzuty.

Jak ktoś chce olewać kontrahentów, zawsze znajdzie przeszkodą przed ich poważnym traktowaniem.

 

 

Tu znajdziesz pozostałe UP w okolicy.

 

Powiem tak, masz dobrą ofertę, i bardzo słabą obsługę.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Niestety w niedzielę poczta czynna jest tylko do godz. 19, Pan M. ma ochotę wysyłać przesyłki późnym wieczorem a nie późnym popołudniem, nie ma jej w odległości rzutu beretem tylko dwa rzuty.

Jak ktoś chce olewać kontrahentów, zawsze znajdzie przeszkodą przed ich poważnym traktowaniem.

 

 

Tu znajdziesz pozostałe UP w okolicy.

 

Powiem tak, masz dobrą ofertę, i bardzo słabą obsługę.

 

Tak, ta placówka miesci sie w carefurze, jest "TYLKO" 3km ode mnie to juz nic, co tam, bede zapieprzał z toną paczek 20 minut w jedną strone.

 

Wiecej nie pisze w tym watku bo nie ma sensu, kazdy ma swoje racje i poglądy. Normalna osoba jesli zalezy mu na czasie wybierze kuriera i tyle, a jak dla kogos wysylka pocztowa 3 dni po zakupie jest olewaniem to nie mam pytań.

Dla studenta/ucznia/ew. normalnej osoby, ktora sprzedaje cos tam od czasu do czasu pojscie na poczte ODRAZU to nie problem, ale jak ktos robi na dwa etaty + dodaktowo dzialanosc + z doskoku bawi sie w kompy to juz ciezko z tym czasem.

End.

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyscie zarabiali w stancjonarnej robocie 30zł/h w zaleznosci od wykonanego projektu ciekawe czy tez byście chodzili na poczte codziennie.

 

Tak, ta placówka miesci sie w carefurze, jest "TYLKO" 3km ode mnie to juz nic, co tam, bede zapieprzał z toną paczek 20 minut w jedną strone.

(...) jak ktos robi na dwa etaty + dodaktowo dzialanosc + z doskoku bawi sie w kompy to juz ciezko z tym czasem.

 

Napisałeś, że w Krakowie jest tylko jedna poczta czynna w niedzielę. Zdziwiło mnie to, u mnie w gminie są dwie poczty w centrach handlowych czynne w niedzielę, być może poczta główna też.

 

Niesłusznie przypuszczałem, że ktoś z takimi dochodami przemieszcza się samochodem. Nie o dochody tu jednak chodzi, czego jestem przykładem. Mam na myśli najmniej moje dochody. Dzisiaj nawet wydałem prawie 1,3kPLN na zimowe opony a autem nie jeżdżę, nie jeździłem.

 

W trosce o Twoich kontrahentów (o swoje komentarze też) poczyń pewne kroki:

  • usuń z aukcji opcję wysyłki paczka pocztowa priorytetowa, list polecony ekonomiczny, ta forma wysyłki jest bezcelowa przy takim podejściu do wysyłek. Wystarczą te formy przesyłki w wersji ekonomicznej (nie priorytet);
  • dodaj w automatycznej wiadomości wysyłanej kupującemu przez allegro rzetelną informację o terminach wysyłek poprzez PP. Info takie wiem, że nie chcesz dodać na aukcji w obawie o to, że nikt nie będzie kupował u Ciebie. Dodając taką informację w "wiadomości" będziesz kryty, osoba kupująca będzie wiedziała kiedy się spodziewać wysyłki. W większości przypadków nawet jak komuś to nie będzie odpowiadało, zapłaci. Nie zawsze obecnie czyta się tę wiadomość dokonując płatności allegro. Dawniej najczęściej w tej wiadomości były dane do przelewu. Nieprzeczytanie tej wiadomości przed dokonaniem przelewu będzie można uznać za gapiostwo kupującego.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pierwszy raz na ebayu i od razu zgrzyt

wybrałem inną płatność (myślałem, że będę miał wybór itp) a tu mi wywaliło, żebym się skontaktował ze sprzedającym...

z forum wyczytałem, że sprzedający musi rozpocząć spór i wtedy on mi zmieni opcję płatności na paypala, albo wyśle mi rachunek w fakturze na maila

 

PARANOJA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wałek?

 

Nowy Sapphire Radeon HD5830 Xtreme 1GB GDDR5 (1896310223) - Aukcje internetowe Allegro

 

Kupilem, czekam na dokladne dane KRS zanim zaplace ;)

 

Brak strony o mnie, handlowal ciuchami wczesniej, dane z konta nie zgadzaja sie z danymi podanymi do wplaty.

 

Oto odpowiedz na maila:

Witam.

Niestety mam zła informacje. Zakupiony przedmiot uległ zniszczeniu i nie jestem w stanie go Panu sprzedać.

W tej sytuacji proszę o podanie nr konta i danych do przelewu zwracam pieniążki w trybie natychmiastowym.

Przepraszam za tą cała sytuacje.

dziobek_

 

Blacklisted !

 

Chyba podam mu dane konta za kare i niech wysyla spowrotem :D chociaz jeszcze nie wplacilem ;)

Jak daje to trzeba brac, jak bija to spi*****

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. Jako że pierwszy raz od niepamiętnych czasów sprzedałem coś na Allegro, mam pytanie odnośnie opcji 'Płacę z Allegro'. Przewertowałem kilka ostatnich stron tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje jakże nurtujące pytanie. Otóż, wystawiając aukcję podałem na niej nr konta bankowego. Dzisiaj szczęśliwy Allegrowicz wygrał aukcję i wybrał opcję PzA. Otrzymałem z Allegro maila, że muszę najpierw odpowiednio skonfigurować dane konta, aby móc otrzymać wypłatę środków. Dane wprowadziłem, potwierdziłem i teraz na karcie sprzedaży widzę co następuje:

 

Metoda płatności Przelew bankowy

Status Rozpoczęta

 

Utworzenie 2011-10-25 22:36:37

Rozpoczęcie

Zakończenie

 

Mam pytanie, czy na podstawie powyższego mogę już wysyłać towar, czy czekać aż status będzie wskazywał na 'Zakończona'. Dodam, że sam płacę za aukcje przy pomocy PzA, przy czym płatności są zakończone do kilku minut, Tutaj czekam już 1h ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący wybrał 'Przelew bankowy' - będzie przelewał pieniądze 'normalnie' na konto do Allegro (Płacę z Allegro) - gdy pieniądze do nich dojdą to zaksięgują Ci wpłatę.

Także cierpliwie czekaj.

P.S. Może ta osoba nie ma doświadczenia w PzA i nie wie co do końca wybrała. Możesz równie dobrze znaleźć pieniądze bezpośrednio u siebie na koncie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że raz zdarzyło mi się, że metodzie płatności BZ WBK płatność trwała ok 10h. Nie ma więc co panikować w takich sytuacjach.

 

Przy metodzie "Przelew bankowy" transakcja realizowane jest ręcznie i ma prawo potrwać znacznie dłużej, po wieczne nigdy. Jak napisał mechl!k, kupujący mógł nie finalizować PzA a zrobić przelew na Twoje konto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czy podoba się wam nowy layout Allegro? Jak dla mnie jest beznadziejny, zerżneli całość z eBaya, a ja tam nigdy nic nie moge znaleźć. Te zakładki to porażka.

 

No i ślepy jestem, czy w aukcjach nie ma już podanego miasta sprzedającego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na stary, po co się ma człowiek męczyć. W ogóle kto taki poroniony układ strony wymyśla, wcześniejszy layout był dużo bardziej praktyczny i miły dla oka.

 

Edit: Czy mi się wydaje, czy usuneli opcję przejścia na stary layout? Jeszcze parę dni temu była dostępna.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podoba się wam nowy layout Allegro? Jak dla mnie jest beznadziejny, zerżneli całość z eBaya, a ja tam nigdy nic nie moge znaleźć. Te zakładki to porażka.

 

No i ślepy jestem, czy w aukcjach nie ma już podanego miasta sprzedającego?

 

Kwestia przyzwyczajenia tak naprawdę. Wolałem stary ale cóż ;)

Teraz trzeba sprawdzić 'Dane firmy' albo gdy jest opcja odbioru osobistego zaznaczona - wtedy w 'Dostawa i Płatność' pojawia się miejscowość.

Widocznie uznali, że jeżeli Sprzedający nie zgadza się na odbiór osobisty to miejscowość nie jest nam potrzebna - kto tam zatwierdza takie decyzje? 0o

 

Edit: Czy mi się wydaje, czy usuneli opcję przejścia na stary layout? Jeszcze parę dni temu była dostępna.

 

Naturalnie - to już jest oficjalny layout Allegro więc nie ma powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie teraz znaleźć skąd jest sprzedający? :|

 

Skup sie :)

 

Teraz trzeba sprawdzić 'Dane firmy' albo gdy jest opcja odbioru osobistego zaznaczona - wtedy w 'Dostawa i Płatność' pojawia się miejscowość.

Widocznie uznali, że jeżeli Sprzedający nie zgadza się na odbiór osobisty to miejscowość nie jest nam potrzebna - kto tam zatwierdza takie decyzje? 0o

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba sprawdzić 'Dane firmy' albo gdy jest opcja odbioru osobistego zaznaczona - wtedy w 'Dostawa i Płatność' pojawia się miejscowość.

Widocznie uznali, że jeżeli Sprzedający nie zgadza się na odbiór osobisty to miejscowość nie jest nam potrzebna - kto tam zatwierdza takie decyzje? 0o

 

Pomysł skrajnie debilny - nawet gdy sprzedający nie zaznaczył opcji odbioru osobistego, to zawsze można było się dogadać i takowy zorganizować, jeszcze nikt mi nie odmówił, a ludzie nie zaznaczają tego żeby ograniczyć możliwość trafienia na idiotę który przylezie bez umówienia się pod adres z profilu o 5 rano w niedzielę (przypadek z życia wzięty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie zrobili z miejscowością. Ogarnąłem, że jak się na liście wyszukanych przedmiotów najedzie na zdjęcie to pod tym okienkiem ze zdjęciem pojawia się miejscowość, ale już po wejściu na aukcje nie znalazłem nigdzie lokalizacji (akurat nie było możliwości odbioru osobistego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny syf odwalili z tym nowym wyglądem allegro, nie mogę się od tygodnia w tym połapać, rozwijać trzeba jakieś listy ebać się z tym, gwiazdki pozmieniali na jakieś listki brak lokalizacji no totalna porażka co za debil to wymyślił :mad:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś sobie pomyślał: "Chłopaki! ten wygląd strony jest do d*py, co niektórym się znudził. -Dobre szefie, zmienimy go.-(kilka milisekund póżniej) Szefie, pi*****niemy taki layout jaki ma ebay! -Tak Panowie, zgadzam się"(Zaakcentujcie sobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...