Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Temat powstał w celu zebrania wszelkich problemów z Allegro i innymi serwisami. Tutaj można dowiedzieć się o zasadach działania takich serwisów i wyjaśnić ewentualne problemy/zagadki z tym związane. Tutaj będzie również FAQ na temat Allegro i nie tylko. Na chwilę obecną apel:

 

ZANIM ZADASZ PYTANIE W TYM TEMACIE, POSZUKAJ W POMOCY/FAQ ALLEGRO!

ZASTANÓW SIĘ TEŻ CZY PYTANIE, KTÓRE CHCESZ ZADAĆ, NIE LEPIEJ ZADAĆ SPRZEDAJĄCEMU/KUPUJĄCEMU LUB PRACOWNIKOM ALLEGRO

 

Instrukcja obsługi:

http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/11...trukcja_obslugi

(dzięki ^goku^ i Kas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam pierwsze pytanie. Ciekawi mnie sprawa fiskusa na allegro. Wiem, ze jak sie prowadzi sprzedaz na wieksza skale, to ryzyko jest duze, ale bardziej jestem ciekaw jak wyglada sprawa "dorobienia" sobie czasem paru zeta na piwo, na jakims przedmiocie.

W jaki sposob oni moga ustalic, ze sprzedalem akurat ta plyte co kupilem wczesniej. Tzn. np. kupuje plyte za 100zl i sprzedaje ja za 120zl. Ale przeciez "oni" (ach ci oni ;) ) nie maja zadnego numeru seryjnego plyty, ktora spylilem, albo kupilem, a ja moge powiedziec, ze to nie ta plyta, tylko inna (a takich jest tysiace), ktora juz mam troche czasu (oczywiscie ponad pol roku), a tamta wywalilem, bo mi sie znudzila. Przeciez takie rzeczy sa nie do zweryfikowania, czy moze zle kombinuje ?

Ja rozumiem, jak ktos ma firme, wystawia gwarancje i tam jest napisany numer seryjny itp., ale przeciez osoba prywatna czegos takiego nie wystawia, wiec jak to niby mozna zweryfikowac, czy to ten sprzet, czy nie ten.

(kawalek mojego posta wkleilem z innego tematu, bo tam sie odpowiedzi nie doczekalem)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak malych kwotach mysle ze sie nie zainteresuja szczegolnie przy sprzedazy zdalnej.

 

Z drugiej strony chetnie uslyszalbym wypowiedz kogos zorientowanego w temacie. Sam od czasu do czasu cos sprzedaje dorabiajac na allegro.

 

Znalazlem takie cos:

 

"- od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodu podatek ustala się według 75% stawki w relacji do tego dochodu (tzw. stawka sankcyjna)"

 

Czy to jest calkowita kara za ukrywanie dochodow czy jeszcze sa jakies stale "dodatki" obciazajace ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pare pytan na temat pozdrowien dla obserwujacych aukcje.

jak wiadomo gdy wystawiamy cos na allegro, to wyswietla nam sie ilosc osob obserwujacych aukcje.

mozna dopisac do opisu aukcji pozdrowienia dla tych osob, co jest dosc czesto praktykowane :)

czy jako sprzedajacy dopisujecie takie pozdrowienia?

a jesli tak to jak:

- bez podania liczby obserwujacych

- z podaniem prawdziwej liczby

- z podaniem zawyzonej/zanizonej liczby

- piszecie pozdrowienia pomimo braku obserwujacych?

czy waszym zdaniem przyczynia sie to do sprzedaania przedmiotu taniej/drozej?

czy jako kupujacych takie pozdrowienia was zachecaja lub zniechecaja do licytacji?

czy odbieracie je roznie gdy obserwujecie i nie obserwujecie aukcji?

ja w swoich aukcjach umieszczam takie pozdrowienia z prawdziwa liczba obserwujacych, lecz nie zmieniam jej na biezaco, robie dobrze, czy zle?

jako kupujacego jest to dla mnie jakas oznaka zainteresowania przedmiotem, niejako ostrzezenia, ze przed koncem moga sie posypac oferty, jesli chcialbym upolowac cos bardzo tanio zostawie taka aukcje, jesli chce kupic za normalna cene, bedzie to dla mnie jakas zacheta; jesli juz licytowalem, to najczesciej, jesli zalezy mi na wygraniu, podwyzszam oferte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują takie komentarze sprzedającego... a jak delikwent jeszcze zapodaje caps lockiem, wali kilkanaście wykrzykników, i pisze że taka okazja sie nie powtórzy i w tym ostatnim słowie robi dwa ORTy to już klasyfikowała by się taka aukcja na Allegro LOLe tyle że jest to poprostu nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują takie komentarze sprzedającego... a jak delikwent jeszcze zapodaje caps lockiem, wali kilkanaście wykrzykników, i pisze że taka okazja sie nie powtórzy i w tym ostatnim słowie robi dwa ORTy to już klasyfikowała by się taka aukcja na Allegro LOLe tyle że jest to poprostu nudne.

...a najlepiej jak jeszcze zacznie wygrazac, ze aukcje zakonczy przed czasem jak tylko cena bedzie dla niego satysfakcjonujaca i zeby z tego powodu sie nie ociagac, tylko szybko licytowac :D - ja z miejsca trace zainteresowanie taka aukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisze pozdrwien dla obserwujacych.

Moim zdaniem ma to nawet negatywny wpływ na wynik koncowy licytacji gdyz zniechęca potencjalnych kupców którzy myslą - "nie będę licytował bo i tak mnie przelicytują"

 

Jak nie piszemy pozdrowien, kazdy kupujący ma nadzieję że aukcja nie jest zbyt popularna i uda mu sie ustrzelic okazje w ostatniej minucie ;), nie wiem jak u was ale u mnie wszystko co wystawilem od 1 zł sprzedało się za cenę dla mnie satysfakcjonującą a czasami nawet bardzo satysfakcjonującą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Kto chce kupic, to kupi i zadne taki glupie teksciki go nie zacheca. Mnie wrecz przeciwnie. Jak widze takie napisy, to juz wiem, ze to jakis dzieciak jest. Grunt to zrobic ladna, porzadna aukcje, a wtedy wszystko mozna sprzedac w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z konta allegro korzystam z bratem i musiał debil zalicytować w aukcji dla komentarza.

 

Dziś zablokowali mi konto:

 

Powodem zawieszenia konta jest udział w aukcji, której efektem jest sztuczne podwyższenie wiarygodności kontrahentów poprzez wystawienie opinii pozytywnych. Stanowi to poważne nadużycie tzw. systemu komentarzy, który jest podstawowym narzędziem, umożliwiającym bezpieczne handlowanie na Allegro.

 

 

Czy jeżeli ich przeproszę to mnie odblokują? Bo mam dużo komentarzy i nie chce stracić tego konta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z konta allegro korzystam z bratem i musiał debil zalicytować w aukcji dla komentarza.

 

Dziś zablokowali mi konto:

 

Powodem zawieszenia konta jest udział w aukcji, której efektem jest sztuczne podwyższenie wiarygodności kontrahentów poprzez wystawienie opinii pozytywnych. Stanowi to poważne nadużycie tzw. systemu komentarzy, który jest podstawowym narzędziem, umożliwiającym bezpieczne handlowanie na Allegro.

Czy jeżeli ich przeproszę to mnie odblokują? Bo mam dużo komentarzy i nie chce stracić tego konta :/

Odblokują. A wniosek z tego taki żeby nie dzielić sie kontami z rodzinką.

 

edit:

Tylko nie tłumacz im sie że brat wlazł Ci na kotno i zalicytował bo to beznadziejna wymówka.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z konta allegro korzystam z bratem i musiał debil zalicytować w aukcji dla komentarza.

 

Dziś zablokowali mi konto:

 

Powodem zawieszenia konta jest udział w aukcji, której efektem jest sztuczne podwyższenie wiarygodności kontrahentów poprzez wystawienie opinii pozytywnych. Stanowi to poważne nadużycie tzw. systemu komentarzy, który jest podstawowym narzędziem, umożliwiającym bezpieczne handlowanie na Allegro.

Czy jeżeli ich przeproszę to mnie odblokują? Bo mam dużo komentarzy i nie chce stracić tego konta :/

Odblokuja. Przyznaj sie dow iny ze głupio zrobiles, ze nie pomyslales o konsekwencjach ale wiecej razy sie to nie powtorzy. Powiedz ze moga skasowac ten komentarz. Tak jak wyzej, nie mow ze ktos inny korzystał z konta bo naruszasz inny punkt regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentliczek ja czekałem jakiś... tydzień ?

Podobna sprawa, wtedy poszły masowe bany bo mnóstwo osób kupowało ;)

i ja też musiałem się popisać -.-

ale odblokują, musisz się uzbroić w cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytamy, czytamy...

 

Prowizja od sprzedaży

 

Cena końcowa za 1 sztukę

Prowizja od sprzedaży

 

Do 50 zł - 4% ceny końcowej

 

50,01-1000zł - 2 zł plus 3% kwoty powyżej 50 zł

 

1000,01-5000 z - 30,50 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1000 zł

 

Powyżej 5000 zł - 90,50 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5000 zł

Edytowane przez PMichalak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problem.

Zamówiłem sobie wireless adaptor do x360 na allegro, sprzedający wysłał to za pobraniem ale bez priorytetu.

Czekam tydzień - nic.

Dziś mija 2 tygodnie - nic.

Skan potwierdzenia nadania dostałem od niego w tamtym tygodniu - wszystko się zgadza. Tak więc wysłał i tutaj nie ma wątpliwości.

 

Wszystko fajnie, tylko nie widzi mi się takie czekanie, bo abonament na x360 mi leci, więc czas się liczy.

Napisałem, że czekam do piątku a potem zamawiam inny wireless a jemu odeśle połowę kosztów przesyłki (5zł)

 

No to ten, że jeśli nie przyjmę przesyłki to wystawi negatywa. Niby nic - kogo tam, ale jednak negatyw trochę szkodzi =/

 

Co mam robić w tej sytuacji ?

Co się może dziać z paczką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beka, tyle to ja też wiem...

Tylko, że czuje się bezradny, nie wiem co robić, co można zrobić w takiej sytuacji

Możesz tak czekać miesiącami na tą paczkę jeżeli ona zagubiła się gdzies na poczcie lub jakiemuś kurierowi się przydała :-P To jest paczka bez priorytetu więc może dojść po miesiącu albo wogóle. Poczcie się nie śpieszy...

 

Zawsze możesz zamówić inny wireless adaptor a jak tamten Ci przyjdzie to poprostu go odeślesz za pobraniem. Trochę kasy stracisz, ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, kupilem na allegro towar za 30zl od uzytkownika Multi_kom , oczywiscie przelewik zaraz po kupnie i czekam na towar juz ponad miesiac. Z komentow wnioskuje, ze po porstu niektorym osobom nie wysyla towaru. Co moge teraz zrobic, na maile nie odpisuje, chcialem skan potwierdzenie nadania paczki albo zwrot kasy i zero odzewu, co teraz moge zrobic ? Widzialem na allegro jakis program ochrony kupujacych, ale nie chce z drugiej strony miec do czynienia z policja, po prostu nie mam czasu na szlajanie sie po komisariatach. Gosciu na kazdy zasluzony nagatyw wystawia swoj 'sloganik' w postaci nega rewaznowego, w sumie towar sprzedaje za malo kasy, wiec mala szkodliwosc czynu, jesli ktos zglosi na policje, w ten sposob dorabia sobie pewnie z 50% utargu nie wysylajac do co 2giej osoby towaru... co mam w takim wypadku robic, niby 30zl to malo, ale jednak zaplacilem i chce otrzymac towar, tak jak pisalem nie mam czasu na chodzenie po komisariatach (praca + szkola, poza tym mam juz o tym pojecia, koledze ukradli jais czas temu telefon i ile on sie wyjezdzil po komisariatach to poezja, oczywiscie nic nie zalatwil), czy jest sens/szansa na odzyskanie kasy ? Czy samo allegro moze to jakos zalatwic, czy tylko policja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Nie chce nic mówić ale koleś ma kupe negatywów O.O. Taka ilość świadczy o tym, że napewno wiele było z jego winy. Po co w ogóle u niego kupywałeś? 100 negów to dużo, a tego to już w tysiacach mozna liczyć :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale koleś ma kupe negatywów O.O. Taka ilość świadczy o tym, że napewno wiele było z jego winy. Po co w ogóle u niego kupywałeś? 100 negów to dużo, a tego to już w tysiacach mozna liczyć :lol:.

Nie przegladalem dokladnie tresci negow, inny sprzedawcy, ktorzy mieli podobny towar tez nie grzeszyli iloscia negow, wiec tak jakos padl wybor. :]

No, ale co allegro takiemu zrobi - Pozytywnych komentarzy: 97,4% , przeciez prowizje placi...

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ochrony kupujacych Cie nie obejmie (kwota min. 50 zl)

Pisz do allegro jak wyglada sytuacja i co masz zrobic.

Raczej watpie w zawieszenie mu konta bo allegro na nim zarabia

 

Jak sie chcesz wloczyc po sadach i policji mozesz go tam zglosic ale najpierw lepiej jego samego policja postraszyc, ze zglaszasz sprawe o wyludzenie czy jak to tam w KK okreslaja.

 

Dzwoniles do niego? Sprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program ochrony kupujacych Cie nie obejmie (kwota min. 50 zl)

Pisz do allegro jak wyglada sytuacja i co masz zrobic.

Raczej watpie w zawieszenie mu konta bo allegro na nim zarabia

 

Jak sie chcesz wloczyc po sadach i policji mozesz go tam zglosic ale najpierw lepiej jego samego policja postraszyc, ze zglaszasz sprawe o wyludzenie czy jak to tam w KK okreslaja.

 

Dzwoniles do niego? Sprobuj.

Z komentow wnioskuje, ze nie ma sensu, bo nie obdiera koma.

Wyslalem maila do allegro, napisali, ze wysla mu ponaglenie jakies i mam sie z nim ponownie skontaktowac, jesli nie dostane odp. w ciagu 7 dni mam ponownie sie zglosic do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy zalatwia sie przez telefon. Juz nie raz tak mialem, ze gosc cwaniakowal przez maila, a jak przedzwonilem to zara inna gadka. To ze pisza, ze nie odbiera, to by mnie srednio obchodzilo. Boisz sie zadzwonic, czy jak ? Przedzwon, wytlumacz, moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...