Skocz do zawartości
Sector19

Bsel Mod By Sector... 200->266->333/266->333/333->266->200

Rekomendowane odpowiedzi

Bsel Mod... polega na zmianie standardowej szyny FSB procesora...

 

Co nam daje??

W wielu przypadkach może pomóc w pokonaniu TZW. FSB WALLA... czyli pewnej wartosci szyny FSB ktorej nie da sie przekroczyć...

Lub w przypadku nowych procesorów C2D z szyna FSB 333MHz pozwala na uruchomienie procesorów na płytach nie obsługujących szyny 333MHz...

Czego potrzebujemy do zrobienia Bsel Moda??

- Lakieru przewodzącego prąd ( ja Używałem 'ELECTON 40 AC lakier przewodzący prąd')

- Nożyczek

- Taśmy klejącej

- Zmywacza do paznokci (na wszelki wypadek gdy połączylibyśmy zbyt wiele :D :-P )

- Lampka biurowa (do przyspieszenia procesu schnięcia :wink: )

 

Przygotowanie procesora do polakierowania powinno wyglądać TAK:

Dołączona grafika

 

Proces schnięcia:

Dołączona grafika

 

Zaczynamy

 

MOD 200->266MHz dla procesorów serii E21xx/E4xxx i Celeronów 4xx

 

Czyli połączenie BSEL1 i VSS

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I co otrzymujemy??

 

Dołączona grafika

 

 

MOD 266->333MHz dla procesorów serii E21xx/E4xxx i Celeronów 4xx

 

Czyli połączenie BSEL1 i VSS oraz BSEL2 i VCC

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I co otrzymujemy??

 

Dołączona grafika

 

MOD 266->333MHz dla procesorów serii E6xxx (bez procesorów z serii E6x5x - gdyż one mają już szyne 333MHz)

 

Czyli połączenie BSEL2 i VCC

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I co otrzymujemy??

 

Dołączona grafika

 

MOD 333->266MHz i 333->200MHz dla procesorów serii E6x5x

 

Dołączona grafika

Wszelkie Prawa zastrzeżone... Kopiowanie bez mojej wiedzy zabronione B-)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np dla procka E4400 i zmiany na 266 majac procesor odwrocony punktami do gory oraz wciecia tez u gory to laczymy lakierem punkt 6 i 9 po lewej stronie ? Dobrze widze ?

TAK....KkkkkKKKkk :lol: :lol: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ile Ci to daje?

 

edit:

 

No właśnie przeczytałem w temacie o pentiumach. Ale gratki Sector za upartość i nie odpuszczanie do końca !!

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem fotki moda 200->266 zeby byly bardziej przejzyste...

 

A CO TO DAJE... NIektorym cos daje wiec... niech probuja...

 

Mi nie wyszlo ale przy tym zrobilem kompendium :)... :wink: :wink: :wink:

 

Prawie nie spalilem procesora :P... bo dalem go 5 cm pod zarowna i bial z 200stopni :P ale luz czego sie nie robi dla slawy :)

 

Przyklejcie przyklejcie bo sie przyda moze komus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a CLP nadawała by sie do zrobienia moda ?

 

ewentualnie ołówek jak ktoś wcześniej pytał

 

CLP nie... ale olowek mysle ze dalby rade...

 

tylko wolalbymz robic z grafitu z olowka sobie taki lakier grafitowy... latwiej bedzie sie nakladalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś sie za to wziął, bo schematy na Xs już leżą hoho ;)

 

Szkoda, że nic nie dało, aż sie wierzyć nie chce.

Od Tygodnia mam dopiero C2D wiec PRZEPRASZAM ZE TAK POZNO... ale finanse nie pozwalaja... chociaz ostatnio zaczalem zbierac po 1 Zl na e6420 i uzbieralemz 40zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Tygodnia mam dopiero C2D wiec PRZEPRASZAM ZE TAK POZNO... ale finanse nie pozwalaja... chociaz ostatnio zaczalem zbierac po 1 Zl na e6420 i uzbieralemz 40zl :)

po Tobie spodziewałbym się, że moda zrobisz w dniu kupna....... a może i wcześniej.... ;) więc tydzień to zdecydowanie za późno.

 

Pozostaje Ci tylko zmrozić cepa, ale fsb raczej za dużo nie podskoczy przy subzero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po Tobie spodziewałbym się, że moda zrobisz w dniu kupna....... a może i wcześniej.... ;) więc tydzień to zdecydowanie za późno.

 

Pozostaje Ci tylko zmrozić cepa, ale fsb raczej za dużo nie podskoczy przy subzero...

I Tak uczynie :)... Kiedy??? Moze W CHORZOWIE na zjezdzie??;]... moze wczesniej... (ale musialbym zmobilizowac Lanca, Wodnika i wogoel KOGOS.... bo po co mi 10KG Di jesli sie okaze ze nie zyskam zadnego MHz :rolleyes: Lodow nie chce mi sie robic

 

I Sorry ze nie uczynilem tego pierwszego dnia, ale mialem urodzinowy weekend wiec czasu malo :P... Zreszta po moim ostatnim wyczynie w low clock challenge widzieliscie ze nie bylem w stanie :lol: :lol: :lol:

 

EOT ...

 

Niech ktos inny kto ma fsb Walla sprobuje... moze taka dziwna jest P5N-E... albo cos takiego... aj jeszcze pobawie sie w inne biosy...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja: ... z tego co czytałem na XS to mod nie pomagał na oszukanie strapów niestety... tam chodzi o dzielniki, które są uzależnione o aktualny mnożnik cepa oraz aktualne QPB więc tutaj nic się za bardzo nie da zdziałać ... no chyba że ktoś ma BadAxe bo ponoc na nim z tym probsów nie było .. ale to też nie jest jakoś specjalnie sprawdzona informacja. Tak czy inaczej chodzi bardziej o załatwienie takiego biosu, który zmieni na "rzemyku" timingi na bardziej przystępne do pracy NB a nie samo podniesienie QPB cepa. Z tego co zrozumiałem czytywując XS...

 

P.S: Sector wierz mi że BSELmodzik działa jak powinien ... po prostu odpada Ci zabawa w ustawianie tego wszystkiego z manuala bo dostajesz to w Auto :twisted: wiem bo mam :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: Sector wierz mi że BSELmodzik działa jak powinien ... po prostu odpada Ci zabawa w ustawianie tego wszystkiego z manuala bo dostajesz to w Auto :twisted: wiem bo mam :twisted:

 

Pozdrawiam.

No ja wiem ze dziala... Teraz ladnie mi proc startuje na 2,66GHz :)... ale mialem nadizej co do FSB... ale olac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest jeszcze zagwozdka jak się skaluje to FSB na mobo ..... czy aby tam nie ma dziury na jakieś 30 MHz ? Sprawdzałeś tak na ostro podnieść o podobną wartość i myks ?? Co poniektórzy użytkownicy mieli taki problem że FSB 400 nie szło, ale już po przekroczeniu 420 na przykład śmigało bez problemu. Spróbuj ... co szkodzi ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość z zagranicznego forum ma stabilne 440FSB. 1,6V WC. Walla ma bodajże na 443. Może poprostu trzeba ostro dovoltować? Sam nie spróbuję póki mam boxa...

Dawalem 1,6v i mam WC i nic to nie daje na walla... tak jak bylo tak mam Walla na 405-407...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gdzies powyzej 375 proc - 2140. Także rewelacji nie ma, ale nie nazekam. Bardziej mnie wkurza, że pierwszego dnia padlo zlacze PCI-e w mobo (EVGA 650 ultra). Teraz siedze na karcie z taktowaniem 1 MHz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=202001

 

Ten screen kosztował mnie spoooro zachodu :wink: Hardcore nawiew na radiator na NB, na SB, 2x80mm od tyłu płyty i jakoś się udało B-)

 

Właśnie lepsze chłodzenie mostków jakby podniosło walla :blink:

 

BTW: Sector19, tylko dzięki swojemu rewelacyjnemu RAM-owi pobiłeś mnie w SPi 1M na Hwbocie :lol:

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja czegoś nie rozumiem po co robić większa szyne , jak można to z poziomu biosa zrobić :blink: .

 

I tak teraz mam FSB na poziomie 475 :rolleyes: , więc jaki to ma cel ????

1. Masz E6300

2. Wpisz w google "fsb wall"

3. Wyjdz stąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz E6300

2. Wpisz w google "fsb wall"

3. Wyjdz stąd ;)

 

1. Mam i jest tutaj do niego mod na FSB 333

 

2. Wpisałem i nic ciekawego nie ma

 

3. Lepiej napisz jaki ma sens :mur:

 

Ma to pomóc uzyskać większe FSB przy którym nie odpala się komp ???

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teoretycznie" zmienia to strap z 800 na 1066 lub nawet 1333, co ma na celu obniżenie wewnętrznych opóźnień NB, konsekwencją czego MOŻE być możliwość podniesienia FSB do wartości, które wcześniej były nieosiągalne... (przynajmniej ja tak rozumuję)

 

W praktyce jednak to nie działa :mur: Przynajmniej na Pentiumach E....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...