Skocz do zawartości
Sector19

Bsel Mod By Sector... 200->266->333/266->333/333->266->200

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno pomaga w zmianach timingów NB oraz w ewentualnym odblokowaniu się tegoż jeśli chodzi o dzielniki ... nie wiem dokładnie jak wygląda to w przypadku C2D ale przykład mojej mobo potwierdza taka możliwość. Dopóki proc był katowany z poziomu biosu nijak nie dało rady przekroczyć fsb 166 bo pamięci robiłyby już wtedy około 500 a tutaj ni chusteczki nie poszło ... bo nie było innego dzielnika jak 2:3 więc skifa - maniana... po modzie na ustawieniu Auto przydzieliło 1:1 dla cepa i ramów więc jednak trochę pomogło. Z kręceniem również bo clockgen mi działa (o ile ramce pozwolą a tutaj już się kończą na 533 przy 3-4-4-8 więc tragedia) max zanim pamięci mówią stop robił 2900 bodajże ale nie dało go rady zwalidować ani screenem ani cpu-z więc takowej dokumentacji nie posiadam.

 

Z tego dla mnie wynika, że bsel mod daje jakąś poprawę tylko pytanie brzmi jaką w konkretnym przypadku... jak już tutaj było omawiane (bodajże MaSell to przybliżał) zależność timingów NB oraz FSB przy równoczesnym uwzględnieniu taktowania samego cepa .... Nie pamiętam jak to było wyliczane ale chodzi o to że przy zmianie strapa bselmodem NB zaczyna być taktowany bardzo wysoko i po prostu osiąga (i tutaj nie pamiętam 2,4 GHz czy 3 GHz) w kazdym razie wysokie takty, które można określić jako FSB Wall ... chyba jaśniej nie dam rady wytłumaczyć.

 

EDIT: na platformie C2D chyba każda płyta ma mozliwość ustawienia osobno dzielników dla RAMów, a jeśli nie ma to ten mod pomaga zapewne. O ile działa analogicznie do mojego ...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos juz probowal sciagac tego moda z procka, po uzyciu tego lakieru? nie ma z tym problemow i zmywacz do paznokci starczy?

 

pzdr

Oczywiscie ze starczy... po kazdej probie zmywalem lakier zmywaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mobo daje do procow z fsb 800 mnoznik 2:3 i memy mnie trzymaja :)

Czekam na nowe 2160 ktore przyjdzie w ~srode, maly mod na 1066 i wtedy jak bede mial mnoznik 1:1

to sie zobaczy jak to latac bedzie :) Pazerny nie jestem ~3Ghz styka da pracy w notatniku :lol:

Moze pasjans i saper przestanie sie przycinac :wink:

 

Gratulacja Sector B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem info, iż mod nie działa na mobaskach od Gigabyte'a.

 

Niestety ta informacja się potwierdziła. Procek po zmodowaniu działał na std. szynie czyli 200MHz, a nie jak powinien czyli na 266MHz.

 

Sprawdzane na Gigabyte GA-G33M-DS2R.

 

Pozdrawiam

Bartek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj swietny asrock obsluguje teoretycznie 200 / 266 FSB ;) Czy po zrobieniu moda mojemu celkowi na 333 jest szansa, ze mobo to pociagnie ? Jesli jest choc cien szansy to sproboje - jesli nie ma to nie chce mi sie procka wyciagac :P

 

Nastepne pytanie.. Moge to zrobic olowkiem ? ; ]

 

Sector pisal, ze mozna, a Madness ze nie za bardzo.

 

 

 

Nie chcialo mi sie czekac i sprobowalem. Niestety olowek chyba nie dziala, bo po zrobieniu moda na 266 nic sie nie zmienilo. (Dalej jest czytany jako 200)..

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj swietny asrock obsluguje teoretycznie 200 / 266 FSB ;) Czy po zrobieniu moda mojemu celkowi na 333 jest szansa, ze mobo to pociagnie ? Jesli jest choc cien szansy to sproboje - jesli nie ma to nie chce mi sie procka wyciagac :P

 

Nastepne pytanie.. Moge to zrobic olowkiem ? ; ]

 

Sector pisal, ze mozna, a Madness ze nie za bardzo.

Nie chcialo mi sie czekac i sprobowalem. Niestety olowek chyba nie dziala, bo po zrobieniu moda na 266 nic sie nie zmienilo. (Dalej jest czytany jako 200)..

 

Po pierwsze plyta nie powinna wstac na 333...

 

Po drugie nie mowilem ze sie da olowkiem :P chyba cos sie Tobie pomylilo...

 

Pozdros :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie :)

CLP nie... ale olowek mysle ze dalby rade...

 

tylko wolalbymz robic z grafitu z olowka sobie taki lakier grafitowy... latwiej bedzie sie nakladalo...

No to trzeba jednak jakies mobo skolowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu kup lepszy lakier do reparacji sciezek? jest na bazie srebra kosztuje ok 15zl mozna go nawet dostac w sklepach motoryzacyjnych (uzywa sie go rowniez do reparacji ogrzewania tylnej szyby) :D naprawialem nim spalone i wyrwane z laminatu styki ;) pozniej mozna go z latwoscia zmyc acetonem

 

edytowano : polecil bym raczej taki : http://www.allegro.pl/item311716380_lakier...zacy_prad_.html moze nie jest najlepszej jakosci ale wystarczy i wydaje mi sie ze lepsze to niz grafitowy cholera go wie czy nie bedzie sie mazal

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odświeżam, ale przed chwilą sam zrobiłem BSELA (200>266) i w moim przypadku pomógł on z problemem z o/c na moim foxconnie (który jak wiadomo sprawia problemy z o/c proców o fsb=200mhz) :) Przed modem proc nie chciał wstać (niezależnie od napięć itd) na fsb powyżej 360. Teraz robi 390-410 bez zająknięcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze coś ciekawego. A mianowicie vid mod.

Jak by się cosik takiego zrobiło to pewnie dało by wyższą częstotliwość dla napięcia na auto -> można mieć wyżej i jednocześnie korzystać z eist c1e obniżających napięcie w spoczynku :smile2:

 

edit: ale nie na ga p31 ds3l, sprawdzone - ani bsel ani vid ;c

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladałem nie dawno w miarę budżetowy PC i wziąłem E2140+Abit IL9 PRO - jak się okazało, ten abit nie ma regulacji szyny FSB i moje pytanie odnośnie mod-a procka:

 

o ile dobrze skumałem zmienia ten mod standardową szynę dla CPU tzn. E2140 po modzie na 266 widziany będzie przez system jako E2140, ale ze STANDARDOWYM taktowaniem 2128MHz ? innymi słowy daje to OC na płytach bez możliwości regulacji FSB - jak w przypadku wspomnianego IL9 PRO ?

 

i jeszcze jedno pytanko: czy można uwalić tym procesor/płytę tzn. chodzi mi oto, że jak coś pójdzie nie tak, to tylko zmazujemy lakier i wraca wszystko do normy ?

Edytowane przez mlodinho10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu odkop - przepraszam najmocniej :)

Moim problemem blokującym OC C2D e4300 jest plyta główna, a mianowicie Gigabyte GA945GZM-S2. W dodatku mam bardzo kiepskie pamięci, maks. stabilne taktowanie, to 2.02 GHz :D Natknąłem na ten temat i mnie zaciekawił. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tego BSEL Moda :)

1. Czy pamięci podniosą swoje taktowanie?

2. Czy pamięci mogą blokować BSEL Moda?

3. Czy na tej płytce GA945GZM-S2 mogę zrobić BSEL Moda na 266 i 333?

4. Jaki lakier kupić (najtańszy)? Pulsar Volt może być?

5. Jak jest ze stabilnością po wykonaniu takiego BSEL Moda?

Dzięki za pomoc i przepraszam za odkop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu odkop - przepraszam najmocniej :)

Moim problemem blokującym OC C2D e4300 jest plyta główna, a mianowicie Gigabyte GA945GZM-S2. W dodatku mam bardzo kiepskie pamięci, maks. stabilne taktowanie, to 2.02 GHz :D Natknąłem na ten temat i mnie zaciekawił. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tego BSEL Moda :)

1. Czy pamięci podniosą swoje taktowanie?

2. Czy pamięci mogą blokować BSEL Moda?

3. Czy na tej płytce GA945GZM-S2 mogę zrobić BSEL Moda na 266 i 333?

4. Jaki lakier kupić (najtańszy)? Pulsar Volt może być?

5. Jak jest ze stabilnością po wykonaniu takiego BSEL Moda?

Dzięki za pomoc i przepraszam za odkop :)

 

1) powinny - nie napisałeś jednak jakie to pamięci.

2) nie powinny, gdyż bsel mod to mod powodujący podniesienie / zmianę dzielników NB dla DDR względem FSB procka - będą pracowały na innych dzielnikach - jeszcze raz - jakie to pamięci?

3) GA945GZM-S2 - http://www.gigabyte....ga-945gzm-s2_30 czipset wspiera do max 1066 a więc zapomnij o modzie na 333 bo nawet jak wyjdzie to płyta go uruchomi na szynie 266 i koniec pieśni.

4) nie znam, nie wypowiadam się, z tego co wiem najtańsze nie zawsze dają gwarancję powodzenia akcji łączenia styków na podstawce - polecany jest lakier na bazie miedzi.

5) stabilność powinna być taka sama jak dla procka z nominalnym zegarem fsb na poziomie 266 - nawetnie powinien potrzebować więcej V na rdzeniu a może i mniej.

 

P.S: zacznijcie pisać w odpowiednim dziale i topicu a nie mnożycie topy jak króliki po koksie.

 

 

@Sector : sprawdź możliwość odblokowywania serii C2Q o zegarze nominalnym 1066 :) to dopiero jest rakieta :)

 

Na koniec mała uwaga do następnych, którzy chcą zrobić BSEL moda u siebie - SPRAWDZAJCIE CZY PŁYTA WSPIERA SZYNĘ 1333 i OD JAKIEGO BIOSU JEŚLI JUŻ. Jeśli płyta / czipset nie spiera takiej szyny to odpuśćcie bo nic z tego nie wyjdzie.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, czy na C2Q, konkretnie Q9400 istnieje jakiś BSEL mod?

 

do poczytania : A Simple tweak make fsb 1333 into 1600 on 45 nm

 

Z tego co pisze foxconn Twoja płyta wspiera 1600: http://www.foxconnch...ID=en-us0000337

Edytowane przez PC_Speaker
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Na screenie z 2 pamięciami jest podkręcony do 2.02 GHz.

 

Muszę pomyśleć bo tu same dziwy jak w burdelu :) Daj mi czas do jutra .. coś wymyślimy. Generalnie bsel mod powinien tu pomóc ale zobaczyć trzeba co te pamięci wyrabiają bo coś jest nie halo.

 

EDIT: DZIAB daleko nie trzeba szukać jak widać :P Rób moda na 266 bo ci dzielniki nie wyrabiają oraz leci po szynie PCI-X z tego co piszą :P Po prostu czipset jest lipszyc i tyle :P

 

Jutro coś sprawdzę i dam znać. Jak na razie tylko zabawa bselem cię ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działało z dwiema pamięciami na 266? Na 1 GB nie da się pracować, mimo Windowsa XP... ale mam jeszcze Windowsa 7...

A tu jest screen z pamięciami (2 x 1 GB) i z fabrycznym taktowaniem:

Dołączona grafika

Edytowane przez Mały szary człowiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działało z dwiema pamięciami na 266? Na 1 GB nie da się pracować, mimo Windowsa XP... ale mam jeszcze Windowsa 7...

A tu jest screen z pamięciami (2 x 1 GB) i z fabrycznym taktowaniem:

Dołączona grafika

 

Opiszę to tak: podnoszenie FSB z poziomu biosu zmienia nie tylko częśtotliwość pracy zegara samego procesora ale także częstotliwość pracy pamięci DDR oraz przypisanych temu zjawisku opóźnień mostka północnego, czyli terminalu komunikacji procesor - pamięć (w tych modelach intela nie ma jeszcze wbudowanego kontrolera pamięci jak u AMD). W NB masz zaprogramowane dzielniki dla pamięci przy konkretnym FSB, stąd nie każda kość DDR zrobi na danym dzielniku wysokie takty, co tutaj ma pewnie zastosowanie.

 

Bsel mod ma na celu "oszukanie" płyty głównej a zwlaszcza NB i wykrycie procesora na szynie FSB 266 jako domyślnej dla procesora a nie jak jest w tym przypadku 200 MHz stąd NB "myśląc", że ma założony do socketu inny "lepszy" procesor zmieni układ dzielników dla pamięci - wtedy powinno być okej, bo na domyślnym takcie FSB rzędu 266MHz pamieci na auto powinny pójść 1:1 z FSB a więc pamiętając że to DDR (Double Data Rate) będzie to rzeczywiste 533 MHz czyli nominalne dla obydwu kości. O kręceniu wyżej będziesz mógł niestety zapomnieć, jeśli jedna kość wysypuje się już przy niewielkim podkręceniu FSB teraz.... może te 300 MHz na FSB by poszło, ale wątpię czy nie ucierpi przy tym wspomniane PCI-X i dyski (nie wiem czy tutaj sięteż to nie przekłada - brak możliwośći blokady). W każdym razie zawsze możesz jak to opisał sector uzyć acetonu i wyczyścić procesor z lakieru przewodzącego co zwróci mu zegar FSB 200MHz, czyli ten sprzed operacji.

 

U ciebie nie będzie to miało znaczenia z tzw "strapem" i FSB wallem, bo nawet nie dojedziesz do tego punktu na tej płycie z tym czipsetem, ale pomoże przyspieszyć procka po prostu.

 

Obadaj sobie możliwości i sprawdź czy ci się bardzo ręce trzęsą - jeśli tak to strzel 50 tkę wódeczki i zabieraj się za lakier - nie pomyl "styków" na podstawce :)

 

Pozdrawiam.

 

 

P.S: jak chcesz to poczekaj kilka dni, aż poczta zrealizuje przesyłkę do mnie (P5B oraz e4300) będę robił obydwa mody dla tego procka i na 266 i na 333 jako że mam pamięci, które ciągną do 1066 bez wysiłku powinno to dać trochę możliwości. Ale to znowu w innym temacie :)

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...