Skocz do zawartości
luckyx

Nowy Celeron Czy Stare Pentium M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy celeron M taktowanie 1.86Ghz bedzie sporo wolniejszy od pentium m 1.5Ghz 1mb cache? Poza tym zastanawiam sie czy kupujac uzywanego laptopa warto doplacac do pM 1.7 2mb cache bo ceeny sa blisko 2tys

nowe celerony dzialaja na fsb 533 mhz a nie jak poprzednio 400...czyli tak jak penitumy M...zablokowany speedstep i o polowe mniejszy kesz.....Roznica napewno bylaby w oszczednosci i nagrzewania sie...ale powiem ci ze moj celeron 1.6 420 wogole sie nie grzeje...w spoczynku mam 42 stopnie...a przy calkiwtytym obciazeniu....gralem 3 godziny w gta 3....i w te upalne dni co byly temp nie przekroczyla 55 stopni...wiec porownanie z temp ktore osiagaja po 70 stopni to roznica...co do wydajnosci nie wiem..ale wydaje mi sie ze za duzej roznicy nie odczujesz...co innego core duo...to juz 2 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe celerony dzialaja na fsb 533 mhz a nie jak poprzednio 400...czyli tak jak penitumy M...zablokowany speedstep i o polowe mniejszy kesz.....Roznica napewno bylaby w oszczednosci i nagrzewania sie...ale powiem ci ze moj celeron 1.6 420 wogole sie nie grzeje...w spoczynku mam 42 stopnie...a przy calkiwtytym obciazeniu....gralem 3 godziny w gta 3....i w te upalne dni co byly temp nie przekroczyla 55 stopni...wiec porownanie z temp ktore osiagaja po 70 stopni to roznica...co do wydajnosci nie wiem..ale wydaje mi sie ze za duzej roznicy nie odczujesz...co innego core duo...to juz 2 rdzenie.

temp masz taką bo wentyl nawala cały czas? a to nie o to chodzi! z wentylem każdy proc będzie miał takie temp. u mnie z PM1,7 w spoczynku mam ~45*C w stresie tyle samo, tylko różnica w tym że w spoczynku wentyl nie pracuje a w stresie najmniejsze obroty. w celeronie przeważnie cały czas pracuje co jest na pewno denerwujące (tylko nie pisz że go nie słychać, ja słyszę każdy wentyl ;) )

fakt że tego PM z 1MB nie opłaca się już brać i faktycznie lepiej zainwestować w nowego CM, z czasem możliwa zmiana na coś 533. jednak ja miałbym wybierać CM nowego i PM 2MB na 400 wybrałbym tego drugiego ze względu na speedstepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeciw celeronowi przemawia fakt ze wentyl nagle sie wlacza na full mimo ze nie sa uruchomione jakies bardzo obciazajace aplikacje.

Chyba jednak wezme pentium z 2mb cache tylko z fajnie by na tym viste juz puscic jako 2gi system a znowu lacza toz i915 lub rad7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja mam celka na Yonah`u 0,065nm i wentyl potrafi się włączyć na maxa bez powodu, a komp obciążony nie jest. Również myślałem nad wymianą na Dothana, ale to już chyba wolę dołożyć do Cd/C2D, szkoda tylko że nie ma Core Solo a jak są to drogie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja mam celka na Yonah`u 0,065nm i wentyl potrafi się włączyć na maxa bez powodu, a komp obciążony nie jest. Również myślałem nad wymianą na Dothana, ale to już chyba wolę dołożyć do Cd/C2D, szkoda tylko że nie ma Core Solo a jak są to drogie :(

A pewien jestes, ze Yonah ma takii sam rozklad pinow (czytaj pasuje do podstawki ;)), jak Pentium M (Banias/Dothan)?? Ja mysle, ze nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewien jestes, ze Yonah ma takii sam rozklad pinow (czytaj pasuje do podstawki ;)), jak Pentium M (Banias/Dothan)?? Ja mysle, ze nie...

A to mnie stary zagiąłeś ;p nie mam pojęcia. No ale PM jak i CM to s479... czyli twierdzisz że PM by mi nie wszedł w miejsce celka tak? Tylko CS/CD/C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mnie stary zagiąłeś ;p nie mam pojęcia. No ale PM jak i CM to s479... czyli twierdzisz że PM by mi nie wszedł w miejsce celka tak? Tylko CS/CD/C2D

Tak, liczba pinow sie zgadza, ale nie sa ze soba kompatybilne niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiatrak nawala caly czas bo nie ma speedstepa....ale co z tego jak komp ma 800mhz?.....ja mialem semprona i takie ciagle skakanie mocy procka doprowadzalo mnie do szalu....o komp lubil sie zamulac przez.....czesto nie wskakiwal na wyzsze taktowanie przez co dzialania w windowsie opoznialy sie....mowie o poruszaniu sie po windowskie...w viscie 800mhz to masakra....tam to juz napewno nie bedzie tak cicho jak w xp

 

niestety..albo wydajnosc albo cisza.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiatrak nawala caly czas bo nie ma speedstepa....ale co z tego jak komp ma 800mhz?.....ja mialem semprona i takie ciagle skakanie mocy procka doprowadzalo mnie do szalu....o komp lubil sie zamulac przez.....czesto nie wskakiwal na wyzsze taktowanie przez co dzialania w windowsie opoznialy sie....mowie o poruszaniu sie po windowskie...w viscie 800mhz to masakra....tam to juz napewno nie bedzie tak cicho jak w xp

Ty miales do czynienia z PentiumM czy tylko teoretyzujesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiatrak nawala caly czas bo nie ma speedstepa....ale co z tego jak komp ma 800mhz?.....ja mialem semprona i takie ciagle skakanie mocy procka doprowadzalo mnie do szalu....o komp lubil sie zamulac przez.....czesto nie wskakiwal na wyzsze taktowanie przez co dzialania w windowsie opoznialy sie....mowie o poruszaniu sie po windowskie...w viscie 800mhz to masakra....tam to juz napewno nie bedzie tak cicho jak w xp

 

niestety..albo wydajnosc albo cisza.

hm jak u ciebie praca z komputerem opiera sie tylko po łażeniu w windzie to....... :mur: Często teraz pisałem w wordzie w nocy. Oczywiście wentyl nie włączał się ani na chwilę. Jak miałby ciągle wyć to bym tego nie wysiedział <_< Wiadomo że jak chce się coś robić gdzie potrzebna jest moc to ustawia się Max Performance i jedziesz. Do zwykłego netowania speedsteap jest idelany. Po co proc ma ciągle chodzić na 1V (CM 1,3xx) jak może na 0,7V <_<

Nie wiem czemu u ciebie nie wskakiwał na wyższe taktowanie, u mnie robi to zawsze na początku, jak uzna że jest za dużo to obniża je

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na Dellu 600MHz 0.7V i do normalnej pracy styka spokojnie. Jak robie cos wiecej i potrzebuje mocy, wtedy dopiero przalaczam recznie na 1.7GHz/0.972V i smiga ladnie. Pomocny do tego jest maly programik NHC ;)

 

ps. Automatyczny speedstep tez jest ok, ale warto ustawic sobie ladnie parametry w NHC, zeby sie nie przelaczal tak czesto (ja daje wieksze opoznienie przy przeskoku na nastepny mnoznik) :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie core solo maja cene przegieta, co do roznic z pM osmiele sie powiedziec ze wydajnosciowo to samo w innym opakowaniu marketingowym. Z technicznych spraw chyba podstawka ale glowy nie dam.

Tak wogole zamiast wypuszczac te celerony wysoko taktowane mogliby ruszyc glowa i oferowac cos na bazie starego pM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...