Skocz do zawartości
P@rtner

Prosze O Pomoc W Kupieniu Laptopa Do 3500 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w kupieniu notebooka do ok. 3500zł (MAX +350zł) tak jak jest napisane w temacie. Laptop, którego potrzebuje musi mieć matrycę 17". Przeważnie będzie służył do przeglądania neta, pracowania w Wordzie, chociaż chciałbym też nieraz w coś pograć (z takich nowszych gier). Zastanawiam się nad firmą Acer, a konkretnie nad modelem umieszczonym pod tym linkiem:

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=25042

 

oraz taki inny, ale podobny laptop (link zamieszczam tutaj):

 

http://e.pl/product/Acer_Aspire_9413ZWSMi-...98cd78782369cdb

 

Mają interesujące ceny, w środku mają nawet, nawet te części. Duży plus według mnie to ta Karta graficzna NVIDIA® GeForce® Go 7300 do 256 MB TurboCache™, a w jednym z nich nawet też ten procek Core™ 2 Duo (nie wiem czy procek Intel® Core™ Duo jest lepszy bądź gorszy, wiec mile widziane są też odpowiedzi z informacją co jest do laptopa dobre, a z co w ogóle jest niedobre).

 

Proszę o podawanie przykładów laptopów tylko do tej maksymalnej ceny, bo niestety nie mogę więcej przeznaczyć na ten zakup. Prosiłbym od razu linki do danych technicznych laptopa (jeśli to możliwe). Piszcie, dawajcie przykłady najlepszego laptopa jako waszym zdaniem by nadawał sie do zakupu w tej cenie (nie daje ograniczeń co do producentów laptopów, wiec może to być laptop każdej firmy jednak prosiłbym o napisanie plusów, dlaczego właśnie ten notebook jest wart zakupu)

 

Chętnie też chciałbym przeczytać jakich laptopów NIE KUPOWAĆ.

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w kupieniu notebooka do ok. 3500zł (MAX +350zł) tak jak jest napisane w temacie. Laptop, którego potrzebuje musi mieć matrycę 17".

Chętnie też chciałbym przeczytać jakich laptopów NIE KUPOWAĆ.

1. Core 2 Duo jest 64 bitowy w przeciwieństwie do Core 2 ktróe jest 32 bitowe.

2. Przy takim budżecie i wymaganiach to pozostaje Acer :

Acer 7513WSMi

+ GF 7600,Turion X2,1GB RAM,gwrancja 12 lub 24 mies.

 

PS: A nie warto kupować używanych Acerów które mają więcej niż 1 rok.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Procesor AMD Turion™ 64X2 TL-56 (1.8GHz) jest dobry tzn. Lepszy od Semprona, Pentium 4 lub Athlona 64 o takiej samej częstotliwości taktowania procesora

 

Haquim:

PS: A nie warto kupować używanych Acerów które mają więcej niż 1 rok.

Zapomniałem dodać, że chodzi mi tylko o nowe laptopy...

 

Czy mam rozumieć, że notebooki firmy Acer po roku już za bardzo sie nie nadają do pracy, tak?

 

PS

A czy nie lepiej ten procesor Intel® Core™ 2 Duo T5500 (1.66 GHz) od tego AMD Turion™ 64X2 TL-56 (1.8GHz)?

A tu taki laptop: http://www.mobilworld.pl/produkt/9413awsmi_027.php?2 czy nie warto tego kupić, niż ten Acer 7513WSMi?

Edytowane przez P@rtner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.TurionX2 jest porównywalny z Core Duo. X2 to procek z 2 rdzeniami .

2. 2-3 lata temu Acery były o wiele bardziej awaryjne .

I od tego czasu nie jest to tzw. topowa marka. Nowe modele są już w miarę ok.

znam kilku właścicieli Acerów z bardzo niskiej półki i żaden się nie popsuł.

3.Ten model co podałeś ma zintegrowaną kartę graficzną , więc jak nastawiasz się na granie w nowości to nie bardzo sie nadaje , zwłaszcza jak chcesz grać w pełnej rozdzielczości.

4. Acery mają jedną wredną właściwość otóż te sreberko , na których ludzie trzymają nadgarstki lubi się wycierać , więc najlepiej po zakupie nalepić coś dla ochrony , jakąś folię czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie oświecić i powiedzieć co to znaczy

ma zintegrowaną kartę graficzną

byłbym wdzięczny.

PS

1)Ten model co podałeś, czyli Acer 7513WSMi należy do tych "nowych modeli, które są już w miarę ok"?

2)Czy ten model ma... niezintegrowaną kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowane karty graficzne to układy które są wbudowane w płytę główną i/lub nie mają własnej pamięci tylko podbierają ją z RAMu. Czyli zamiast 512 MB RAM możęsz mieć 384 ( bo tyle GeForce może podebrać na własne potrzeby :)) , jeśli tylko ustawisz tyle w BIOSie. patrz :

przewodnik

Tak jest nowy i powinien być w miarę ok. Ma samodzielną kartę graficzną z własną pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...