Skocz do zawartości
Maly83

Hospital Tycoon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jeszcze pamieta starego dobrego Theme Hospital ? Gre w ktorej wcielalamy sie w kierownika szpitala, zatrudniamy personel, budujemy szpital, i oczywiscie leczymy pacjetow ? Jezeli pamietacie ta gre i tak jak ja spedzisliscie przy niej wiele godzin z waszego zycia to zapewne ucieszy was fakt ze Codemasters wypusci ( przedwczoraj ) Hospital Tycoon, z tego co przeczytalem gra jest starym dobrym Theme Hospital, w nowej oprawie graficznej, wiec jak dla mnie jest to bardzo ciekawy kasek.

 

Screeny

 

Recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Pamiętam :) Bardzo fajna gierka to była, czekać aż sie pojawi na półkach w Polsce (chyba że już jest) i ewentualnie zakupić :]

 

BTW: Gdzieś mam jeszcze też transport tycoon-też fajna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko. Ja spędziłem przy Theme Hospital dłuuuugie godziny, więc kontynuacja tego tytułu to dla mnie ciekawa sprawa. Oby spodobało mi się tak jak Theme. Tamta gierka miała w sobie masę pozytywnej dawki humoru ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez mam nadzieje, ze bedzie tak samo wciagajaca jak Theme, tez wiele godzin, a nawet dni spedzilem grajac w Theme. ale narazie na wyplate czekam :P jak wyrobie z kasa to kupie :D a w miedzy czasie poczekam az ktos kupi i powie czy warto :D a w polsce tez juz powinna byc, jak w europie juz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Theme Hospital to mam nawet oryginalik :) Co w tamtych czasach było dokonaniem :lol2: :lol2: Pamietam wyczekiwanie aż bedzie u mnie w mieście w sklepach. Zamówiłem nawet sobie jedną sztukę, aby nikt mi nie podwedził (ciekawe kto ;) ). Cena KOSMICZNA: 139 zł :blink: :blink: Ale warto było, choc nigdy gierki nie przeszedłem. pamiętam że "zawiesiłem się" w jednej z końcowych misji, gdzie tak dużo ludzi łapało "wirusa".

 

A to jak ktoś powiedział. To już chyba nie będzie to samo. A zagrałoby się w jakąś super gierke 2D.. Może nawet jakieś tła 3D z HDRami i innymi bajerami ehhhh. Dlatego oczekuję Prince Of Persia 1 remake na X360 na Market. Z filmików wyglada właśnie IDEALNIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak widze ta grafe to mi sie zygac chce. Teraz tylko 3D, 3D, nawet jak bieda bedzie. Ja tam wole dobre 2D, albo rewelacyjne 3D, a nie takie cos, co na screenach widac. A Theme Hospital byla rewelacyjna gierka :)

 

Takie czasy nastały że wolą robić 3D z kiepska grywalnością niż gry 2D z rewelacyjna grywalnością i miodnościa.

Nieraz trafi sie coś dobrego ale nie są to juz te czasy jak faktucznie kiedyś czyli za czasów Theme Hospital - gre skończyłem chyba (nie pamietam już) wiem jedno że z komplami robiliśmy konkursy

- kto wiecej uśmierci w przeciągu jakiegoś czasu

 

Ostatnio jak robiłem sprzatanie to znalazłem gierkę ale nie poszła mi na Win XP niestety

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem do drugiego poziomu i muszę powiedzieć, że kicha.

1. Mało pacjentów przychodzi (max. co miałem to 13 jednocześnie w szpitalu).

2. Pierwszy poziom to jakiś samouczek, co z tego wynika zajebiście prosty, przeszedłem bez większych problemów.

3. Grafika nawet fajna, chociaż to logo na początku gry strasznie pixelowate jest, może specjalnie?

4. Gdzie jest lądowisko helikopterów?

5. Nikt mi nie umarł.

 

Trudno mi jakieś obiektywne plusy odszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem tryb kampanii (3 "sezony" po 4 "odcinki") i niestety jestem rozczarowany tą grą. W hospital tycoon gralem dawno dawno temu, więc nie będę porównywał tych gier bezpośrednio, ale wypunktuję kilka uwag

 

na początek właściwie jedyny plus, gra ma fajny, lajtowy klimacik. śmieszne choroby, jeszcze śmieszniejsze ich sposoby leczenia, komiksowa grafika (tak na marginesie nie najwyższych lotów) - coś w tym jest

 

- ten niby klimat serialowy to wielka ściema - wszystko sprowadza się do króciutkich cut-scenek w których właściwie niewiele się dzieje, za to przewija się sporo napisów. Jedynie na plus można zaliczyć zakończenie w stylu opery mydlanej

 

- zasady rozgrywki chyba się nie zmieniły, leczenie opiera się na 3 podstawowych krokach rozpoznanie, diagnoza i terapia (no i jeszcze na poczatek rejestracja). do tej części gry w zasadzie nie mam zastrzeżeń. trzeba dbać o odpowiednio wykwalifikowany personel oraz odpowiednie urządzenia. pilnować gdzie robią się kolejki, czemu pacjenci umierają nam na korytarzu :)

 

- czeski film - to najbardziej mnie denerwuje - w tej grze nic nie wiadomo. po tycoonie spodziewam się jakichś zestawień danych, wydajności itp a tu nic. nie mamy nawet prostej strony z bilansem, żadnych danych statystycznych dot. chorób. jedyne 4 ekrany to:

- Admissions - ten jest bardzo przydatny - jednym rzutem oka, możemy ocenić co się dzieje z wszystkimi pacjentami - na jakim etapie przebiega ich leczenie, jaki jest stan zdrowia itd

- Staff - tu już gorzej - niby mamy podstawowe dane o naszym personelu, ale niestety nie pełne - np po zatrudnieniu, nie wiadomo już ile kto zarabia. zresztą przez całą grę nie dowiemy się, czy płacimy naszym pracownikom stawki godzinowe, dniowe czy w ogóle jeszcze inaczej

- Cure.. cośtam - ot, zestawienie wszystkich kart z chorobami - nic ciekawego - zaglądamy tam tylko raz przy odkryciu nowej choroby

- Equipment - do niczego ten skrin, co z tego, że możemy zobaczyć stan urządzeń, skoro i tak serwisanta trzeba znaleźć ręcznie i ręcznie go wysłać do roboty (znajdujemy w liscie płac engineera, scrollujemy do bólu mape w poszukiwaniu zepsutej maszyny.. brr.. żenada)

 

kiedyś, w prasie o grach przy recenzjach pojawiała się ocena cząstkowa "sterowanie" HT powinien dostać w tej kategorii możliwie najniższą notę. kamerę można oddalić tylko trochę, właściwie największe pomieszczenia trudno ogarnąć na jednym ekranie - nie wspominając o całym szpitalu. przyciski rozłożone są idiotycznie, brakuje też klawiszy skrótu (tzn są do tych 4 podstawowych ekranów) przeniesienie jakiegoś urządzenia w inne miejsce szpitala graniczy z cudem (zresztą i tak nie ma co sie z tym męczyć, zreorganizujemy nasz szpital tylko po to, żeby zobaczyć że przy następnej misji [przepraszam. odcinku] wszystko wróciło na swoje stare miejsce)

 

podsumowując: to żaden tycoon - tylko kolejne simsy. zresztą nieudane, w simsy grało mi się lepiej. jeśli dodamy do tego, że kampanię da się ukończyć w nieprzyzwoicie krótkim czasie to raczej nie warto kupować tej gry o ile jej cena przekroczy 20 zł (o ile w ogóle w Polsce wyjdzie). z drugiej strony, gra nie jest taka zła - po prostu nie jest też dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Equipment - do niczego ten skrin, co z tego, że możemy zobaczyć stan urządzeń, skoro i tak serwisanta trzeba znaleźć ręcznie i ręcznie go wysłać do roboty (znajdujemy w liscie płac engineera, scrollujemy do bólu mape w poszukiwaniu zepsutej maszyny.. brr.. żenada)

 

Engineer sam chodzi naprawia sprzet w szpitalu i nie trzeba go wysylac czasem bywa ze nie wyrobi i jest bum ! ale na wszystko jest rada

 

Ja mam pytanie do trybu sandbox wynalazlem sporo nowych maszyn ale od pewnego czasu nic nowego nie wynajduje ludzi przychodzi malo szpital wypasiony na maxa kasy jak lodu i nie ma co robic

widzialem przy wybieraniu trybu sandbox ze sa tam inne szpitale jeszcze ale lock wiec co tu zrobic zeby jakos przejsc dalej albo nowe choroby odkrywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci o dostep do nastepnych szpitali w trybie sandbox, to uzyskasz go robiąc poszczególne "sezony" kariery

 

a, że inżynier sam chodzi to ja wiem - tyle tylko, że ten ekran jest kompletnie niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... to i ode mnie się tej grze oberwie :)

 

im dłużej w nią grałem tym bardziej mnie ona irytowała :|

 

misje - poziom żenujący, a czemu? prosty przykład....

 

zaczynamy z -20 000$ na koncie, mamy cały szpital wybudowany, pracowników zatrudnionych, dekoracje i duperele, ogólnie wiadomo... cel misji - sprawić aby stan konta wyniósł 5 000$, jak tego dokonać? to Tycoon (ponoć), więc przydała by się jakieś "sztuczki", pokombinować, pomyśleć jak by tu szpital wyciągnąć z "dołka", ale nie! jedyne co robimy to dajemy grę na najszybszy speed i wracamy za kilka minut do monitora, MISSION ACCOMPLISHED! potem tylko już należy jeszcze chwilę odczekać aby uzbierało nam się na Research Center (czy jak to tam się zwie) i cieszymy się następnym Levelem!

 

no przepraszam bardzo, ale czy to gra dla upośledzonych umysłowo? (bez obrazy)

 

ja podziękowałem i odkurzyłem płytę z Theme Hospital :)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci o dostep do nastepnych szpitali w trybie sandbox, to uzyskasz go robiąc poszczególne "sezony" kariery

aha ok w "medycznej zakladce" brakuje mi chyba jeszcze 6 maszyn chyba bo tyle wolnych slotow widze

szpital jest na maxa w rankingach kasy na maxa a ludzi przychodzi ~10 i co tu dalej robic? jak to rozkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo myszy do których się strzelało xD xD xD

no i świetnie ale jak? cholera ja już nie pamietam a koleżanka teraz zatonęła w Theme Hospital i nie wiem co jej doradzić w związku z problemem myszy w szpitalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna bawię się tą grą i utknąłem Epizod 3 część 2- nie mam pojęcia co zrobić by go ukończyć. W zadaniach jest zdobyć 3 gwiazdki- żaden problem, ale to czego nie potrafię zaliczyć to 5000 $. Doszedłem już do prawie 350000 $ i nic , poziom się nie kończy, pacjenci wchodzą i wychodzą uleczeni i nic !!! Jeśli ktoś wie co robić to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...