Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie udało mi się przebrnąć przez instalację i wszystkie te ceregiele, niestety na e2180@3ghz 4gb ram, 9600gso 384 ram, vista x64 gra jest absolutnie niegrywalna w jakichkolwiek detalach, jakiejkolwiek rozdzielczości, tekstur nie da się dać wyżej niż low, wygląda to strasznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest, rejestrować się na innym kraju, co grozi banem.

 

Czytam te wasze wypowiedzi i aż się boję :P Czy Radeony mają sens bytu w tej grze ? ( zamierzam kupić hd4670 ) Chodzi o to , czy nie lepiej w GeForca jakiegoś z serii 96xx zainwestować.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się przebrnąć przez instalację i wszystkie te ceregiele, niestety na e2180@3ghz 4gb ram, 9600gso 384 ram, vista x64 gra jest absolutnie niegrywalna w jakichkolwiek detalach, jakiejkolwiek rozdzielczości, tekstur nie da się dać wyżej niż low, wygląda to strasznie :(

384mb :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się przebrnąć przez instalację i wszystkie te ceregiele, niestety na e2180@3ghz 4gb ram, 9600gso 384 ram, vista x64 gra jest absolutnie niegrywalna w jakichkolwiek detalach, jakiejkolwiek rozdzielczości, tekstur nie da się dać wyżej niż low, wygląda to strasznie :(

wow!

moze masz system zasyfiony, stare stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nie da rady grać w GTAIV online ?? Czy jest jakiś sposób na te MS G... coś tam.... ??

Live działa normalnie nawet stare konto które zakładałem na x360 z adresem w UK działa bez problemu. Loguje się w czasie gry bez przeszkód. Problem jest z Social Club wyskakuje mi błąd sieci czy jakoś tak, a jak zmienię na "lewe" hasło to pokazuje błąd błędnego loginu bądź hasła czyli jednak z czymś się tam łączy no nic zobaczymy jutro jak to będzie z tym Social Club.

 

daj znać jak śmiga na 2900xt ;)

 

i w jakich ustawieniach

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 26

Detail Distance: 26

 

Ustawiłem sobie coś takiego po zmianie Reneder Quality na low i Texture Quality na low gra wygląda obłędnie brzydko, a fps przybywa ze 3-4 klatki, więc się nie opłaca obniżać. Przy takich ustawieniach jakie wrzuciłem w dzień 20-40 fps przeważnie 26-32, w nocy 29-55 przeważnie 34-38. Grać się da najbardziej w oczy rażą te cienie i dziwne dropframe-y, ale klimat zabija i wciąga powiem tak jak na razie mimo, że gra nie działa najlepiej w sensie wydajności grafiką nie błyszczy to nie żałuję tych 139 zł.

 

...to google pomoga (pozdrawiam siedzibe brytyjskiego parlamentu, ktory posluzyl mi adresem :P ).

No to jest nas już przynajmniej dwóch ciekawe ile konsol ma już brytyjski parlament :lol2: Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to live wykrywa kraj? Przez IP, czy ustawienia regionalne systemu? A nie da się tego obejść przez zagraniczne proxy, czy ustawienia systemu?

Nic nie trzeba kombinowac, wystarczy przy rejestracji podac inny kraj, np. UK. Zadne IP ani inne takie nie sa sprawdzane. Banow tez MS nie razdaje, na X360 nikt nigdy nie slyszal o banie za rejestracje z innego regionu, a robia tak wszyscy.

Teraz chyba nawet adresu nie trzeba podawac, wystarczy kraj, ale nawet jakby bylo trzeba, to google pomoga (pozdrawiam siedzibe brytyjskiego parlamentu, ktora posluzyla mi adresem :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że pc zawsze będzie lepszy od konsoli bo ma przede wszystkim masę pamięci,w którą można władować textury. Jeżeli ktoś oczekiwał na pc takiego samego bądź (o zgrozo) gorszego produktu niż na xboxa to pogratulować xD Mogło być tylko lepiej.

pozwole sobie zacytowac fragment wypowiedzi z wywiadu umieszczonego na lamach pewnego magazynu o grach z Marca 2008:

 

Pytanie: Czym rozni sie tworzenie grafiki do gier konsolowych w porownaniu do PieCowych odpowiednikow ?

 

Wiesław Małek ( grafik 3d ) - Frontline studios : Wersje konsolowe daja wieksze mozliwosci grafikowi. Mowiac "konsole" mam na mysli potwory PS3 oraz X360. pozwalaja one na tworzenie tekstur w wyzszej rozdzielczosci, przy wiekszej liczbie polygonow etc. Paradoksalnie, limity sprzetowe, scisle okreslone, daja wieksza swobode. W przypadku faktu ogromnego zroznicowania pecetowych konfiguracji, zawsze grafika jest "sciagana w dol", aby pograc mogli takze ci klienci, ktorzy nie maja w zwyczaju kupowac do nowej gry dodatku w postaci nowego komputera

I ja mu wierze, poniewaz on sie zajmuje grafika w grach, i jest w temacie.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, ze bez Windows Live nie bedziemy mieli mozliwosci zapisywania stanu gry?

Bez konta na Windows Live i chociaz pojedynczego polaczenia sie z ta usluga , w systemie nie zapisuje sie profil do nagrywania stanu gry. Mowie tylko z wlasnego doswiadczenia, bo musialem przez to przejsc przy Gears of War. Kazde polaczenie z Live weryfikuje czy gra jest oryginalna. Pozniej juz na tym samym profilu Live dodawane jest reszte gier i zapisywane stany gry. Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic, ze to g... prawda (ani w F3 na PC, ani w zadnej grze na X360 polaczenie z Live nie jest wymagane do zapisania gry).

 

@satou - tez sie z nim zgadzam. Majac stala konfiguracje sprzetowa, wiadomo dokladnie na co mozna sobie pozwolic i latwiej jest wycisnac z niej "ostatnie soki" za pomoca roznych trikow optymalizacyjnych.

 

EDIT: @up - ok, moj blad, widac cos tu pozmieniali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Bledy, problemy i sposoby ich rozwiazania. Moze komus sie przyda"

GTA 4 Fatal Error Messages

There are quite a few fatal error messages in Grand Theft Auto 4. Here are some of the most common ones and how to get around them.

Fatal Error MMA10 (MMA 10)

This one is probably caused by the Social club application but i’m not quite sure. Anyway most of these MMA10 problems go away once you install .NET framework 3.5. Follow the steps below:
Determine which version of .NET framework is installed on your machine through the method described here. If you don’t have .NET framework 1.1 installed go to step 2. If you do have v1.1 or any higher version (2.0, 3.0, etc) installed, go to step 3.
Download and install v1.1 from here. Reboot and install .NET framework 3.5 obtained from here. Reboot again if required. Then download .Net Framework 3.5 SP1 from here, install it then reboot and try launching the game.
Install .NET framework 3.5 obtained from here. Reboot if required. Then download .Net Framework 3.5 SP1 from here, install it then reboot and try launching the game.

Fatal Error RMN40 (RMN 40)

This error is caused when the game is run on Windows XP systems without Service Pack 3.
You need to download and install Windows XP Service Pack 3 or use Windows Vista to run the game.

Fatal Error RESC10 (RESC 10)

I am not sure but this seems to be caused by the game running out of available video memory. To max out graphics settings for GTA 4, you probably need a VGA with around 1GB video memory.
You can try to get around this problem by lowering display settings (Lower view distance, detail distance, etc).
For a more permanent solution (you won’t like this) you can buy a video card with more VRAM.

GTA 4 crashes and other errors

GTA IV crashes when trying to save the game

These crashes are probably caused by Windows Live or Social Club applications (which run in the background by the way).
Try the same solution for GTA 4 Fatal Error MMA10 mentioned above. It is known to solve many of these save game crashes.

Cannot increase or change graphics settings in GTA 4 or modify default display settings

This is not a bug. Rockstar implemented this feature to prevent users from increasing graphics details on systems with low video memory. Anyway I don’t think this was a good move on their part and luckily for users this can be overridden.
Browse to the directory where you installed the game to and create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Right click the shortcut and add the –norestrictions switch at the end of target field (leave a space after the closing quotes , add –norestrictions and press ok).
Start the game using the shortcut. You should now be able to change the graphics settings. Be warned that increasing graphics detail on systems with low VRAM may cause RESC10 fatal errors to occur.

Cannot run GTA 4 in Windowed mode
Create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Edit the target field of the shortcut and add –windowed switch. Start GTA 4 using shortcut to force windowed mode.
To force fullscreen mode, add –fullscreen switch and launch the game.

Cannot change screen resolution in GTA 4
Create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Edit the target field of the shortcut and add –width (value) and –height (value) switches. Start GTA 4 using shortcut to force the new the screen resolution

Example: to force the game on 1024x768:
”X:\……\Launchgtaiv.exe” –width 1024 –height 768

Cannot disable vsync
Create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Edit the target field of the shortcut and add –novblank switch. Start GTA 4 using the shortcut to force vsync off.

Cannot start GTA 4 and various audio and video problems

This could be due to one of many reasons and a direct answer cannot be given unless more information is known. However, you can try launching the game in safe mode (which will force GTA 4 to run in lowest possible graphics settings) and see if it works:
Create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Edit the target field of the shortcut and add –safemode switch. Start GTA 4 using the shortcut to force safe mode.

If you are having audio problems, you can try switching between high end CPU audio footprint and low end CPU audio footprint.
Create a shortcut to Launchgtaiv.exe on the desktop.
Edit the target field of the shortcut and add -fullspecaudio OR –minspecaudio switches. Start GTA 4 using shortcut to force the desired audio footprint.

GTA 4 performance issues and tweaks

Unlike previous PC ports of the GTA series, Grand Theft Auto 4 does not seem to be optimized that well. There are reports of the game running poorly on even high end graphics hardware such as ATI 4870X2,4870X2 and nVIDIA GTX 260, 280 etc. Video memory (VRAM) on the card plays a critical role here; even mid range cards such as Geforce 8800 or 8800GTX with lower than 512MB video memory can have trouble running GTA 4 at high settings. Also, having a quad core processor can help immensely. Even if you have a high end video card with a lot of video memory, an older dual core processor can become a bottleneck.

You can try using the –noprecache and –nomemrestrict switches to see if there is a difference in game performance but this is not guaranteed. –noprechace disables pre-caching of textures and models and –nomemrestrict removes the memory restrictions that are enabled by default.

As always, upgrading to the latest graphics and audio drivers may help. Latest ATI and nVIDIA drivers (including beta drivers) along with drivers for popular audio cards can be found here. Hopefully either Rockstar or graphics card manufacturers will release a patch or new drivers soon that will hopefully boost GTA 4 performance on the PC.

Note that I cannot guarantee that above mentioned solutions will work for everyone. Reuslts may vary depending on the version of the game you have as well as your computer’s hardware and software configuration. Also tote that this article does not list every possible GTA 4 error out there. I will update it if and when I discover solutions for more problems out there. Feel free to drop a comment if you need any help.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kazdym razie nie chcialy zapisywac sie stany gry bez podania danych profilu Live, po zalogowaniu online wszystko sie poustawialo. Poza tym w F3 Load i Continue sa niedostepne dopoki nie znajdzie profilu Live w systemie.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Jak wyglada Live "
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz udalo mi sie uruchomic i moge powiedziec, ze nia ma zle. Po benchamarku wykrylo mi srednia ilosc klatek na poziome 39 fps. Rozdzialka 1650: 1080, wszystko na maxa oprocz textur(medium) i view distance na okolo 27. Gra sie przyjemnie i plynnie. Wlasnie sciagam nowsze stery, zobacze czy bedzie jeszcze lepiej:)

moj sprzet to

Q9550 2.86, 8 giga ramu i 8800GTS 515 MB

Edytowane przez JohnZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w F3 Load i Continue sa niedostepne dopoki nie znajdzie profilu Live w systemie.

Ciekawe rzeczy opowiadasz, wyjasnij mi wiec jak ja gram, skoro nigdy nie zagladalem na Live z kompa, jedynie z konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow!

moze masz system zasyfiony, stare stery?

system ma góra tydzień, stery najnowsze, przed chwilą podkręciłem jeszcze procka o dodatkowe 400mhz (razem 3400) i widać sporą różnicę w płynności, więc myśle że to on jest tutaj wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system ma góra tydzień, stery najnowsze, przed chwilą podkręciłem jeszcze procka o dodatkowe 400mhz (razem 3400) i widać sporą różnicę w płynności, więc myśle że to on jest tutaj wąskim gardłem.

 

Tylko nie gadaj, że 1mb keszu to mało xD Idę się pochlastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mu wierze, poniewaz on sie zajmuje grafika w grach, i jest w temacie.

Więc w grach na PC nie ma czegoś takiego jak regulacja detali w grze. :ploom: Szczególnie nie ma możliwości regulacji w GTA 4. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Tobie? ;)

 

Przeniesmy moze te dywagacje o F3 do tematu o F3, bo sie offtop zaczyna robic.

Ale dyskutujemo o Live, bo w Gears i Halo 2 nie mialem aktywnych Continue i load zanim nie wszedl profil z Live.

I podejrzewam ze po zainstalowaniu GTA IV bedzie to samo.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sorry, ale jak może nie być możliwości zapisywania stanu gry bez LIVE? A to każdy w domu ma internet?

 

Aktywacja może być przeprowadzona offline, a jak chce zapisać stan gry to co, dzwonie do Rockstara i mówie im na jakim jestem etapie, oni mi tworzą save-a i wysyłają płytę pocztą?

 

Sorry ale takie coś nie jest możliwe.

 

A w Fallout 3 nie trzeba żadnego LIVE żeby normalnie zapisywać i wczytywać stan gry, ani raz tej opcji nie klikłem nawet.

 

Oj zdecydowanie na razie odpuszczam GTA IV i z zakupem czekam aż już dosłownie wszystko się wyjaśni. Mam nadzieję, że wyjaśni się pozytywnie, bo nie chciałbym w taki sposób pożegnać się z najlepszą serią świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz udalo mi sie uruchomic i moge powiedziec, ze nia ma zle. Po benchamarku wykrylo mi srednia ilosc klatek na poziome 39 fps. Rozdzialka 1650: 1080, wszystko na maxa oprocz textur(medium) i view distance na okolo 27. Gra sie przyjemnie i plynnie. Wlasnie sciagam nowsze stery, zobacze czy bedzie jeszcze lepiej:)

moj sprzet to

Q9550 2.86, 8 giga ramu i 8800GTS 515 MB

 

Już mnie krew zalewa jak czytam "nie jest tak źle" Ludzie ta gra powinna chodzić na średniej klasy sprzęcie. Czyli 8600 GT i C2D 2ghz przy tej biedniej grafice. I niech mi nikt nie wmawia, bo miałem okazję samemu zobaczyć te blade tekstury i brak AA przy 25-35 FPS. C2D E8200 @3600, 4GB Ram, NV 9800GT. Widać, że gra nie jest dobrze zaoptymalizowana pod karty NV, ale z tego co się naczytałem to pod Radkami też bywa różnie. Ogólnie FPS jest na granicy grywalności. Złamanego grosza za to nie dam dopóki R$$$ coś z tym nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie krew zalewa jak czytam "nie jest tak źle" Ludzie ta gra powinna chodzić na średniej klasy sprzęcie. Czyli 8600 GT i C2D 2ghz przy tej biedniej grafice. I niech mi nikt nie wmawia, bo miałem okazję samemu zobaczyć te blade tekstury i brak AA przy 25-35 FPS. C2D E8200 @3600, 4GB Ram, NV 9800GT. Widać, że gra nie jest dobrze zaoptymalizowana pod karty NV, ale z tego co się naczytałem to pod Radkami też bywa różnie. Ogólnie FPS jest na granicy grywalności. Złamanego grosza za to nie dam dopóki R$$$ coś z tym nie zrobi.

Dokładnie.

 

Nie przyłożyli sie do optymalizacji w ogole. Moim zdaniem zjebali nawet wersje na konsole. Imo na konsolach gta4 dobrze wyglądało ale trudno było nie zauważyć częstych framedorpów. I kurde czemu aa nie można na piecach wymusić... Jeszcze problem z MP. Dobrze ze mam w co grać - poczekam sobie na patcza albo może jakieś mody (?). Jeszcze cena nie zachęca (chociaż za taką właśnie kupiłem VC ;p). Lubie zapłacić ludziom jak sie postarają i dobrą prace wykonają ale jak tak olali optymalizacje ? Bez patcha i bez wiedzy ze da sie spokojnie grać w MP w gra4 nie kupuje tego i tyle.

 

@cwaniak666

ja chciałem preordera robić ;]. Bardzo dobrze ze nie miałem kapuchy wtedy bo bym sie teraz bardzo zawiódł :P.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamanego grosza za to nie dam dopóki R$$$ coś z tym nie zrobi.

zdecydowanie! i jeszcze co z tym multi, jak R śmie wydawać w naszym kraju swoją grę jak nie można by zagrać (multi)

 

jak kolega wyżej: bez pewności gry w mp bez pyskowania nie kupuje, a planowałem w dniu premiery brać ^^

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem pograłem 5 min i dziękuje , stracona kasa widząc tą grafikę odechciewa się grać .

 

Podobnie u mnie na sprzecie w sigu - same problemy, bledy, niepowodzenia z logowaniem, slideshow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...