Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze nadzieja :) http://www.gta4.net/news/4161/gta-iv-pc-issues/

Today Rockstar Games got in touch with us, and they would like to assure fans that they are working to help solve the issues with GTA IV PC as quickly as possible. They advise anyone that is encountering difficulties to contact their local technical support helpline for advice and recommendations. These telephone numbers can be found in the game’s manual. You can also refer to Rockstar's support site, which provides regularly updated technical information and solutions to common problems, including a complete list of error codes, and some advice on how to use the graphics settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naddzieje ze na "zwyklym" 4870 bedzie to chodzic podobnie jak na Twoim x2.

 

Hej Panowie - nikt nie odpalał gta na 4870 (nie mowie o x2)???? Wiem ze kazdy mowi - na grafie ATI 4xxx gra ma problemy. Ale niech sie ktos wypowie w tym temacie, kto ma ta karte na pokładzie i ruszył GTA. Mateo to chyba nie jedyna osoba ktora ma karte 4xxx??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 4870 512 i nie ma o czym mówić za bardzo, bo totalna zwiecha po jakiś 3-4 minutach, do tego maksymalnie biedny FPS na niskich detalach .... , jeśli R* tego nie poprawi i nie będę mógł tego odpalić na maksa 1920X1200 to chyba nawet tego nie dotknę bo nie wiem czemu ale nie mogę nawet patrzeć na tą grę, wiem że nie chodzi o grafikę tylko ale już wolał bym oprawę z SA ale z normalnymi cieniami, AA i mega szybością od tego co pokazuje nam silnik GTA 4.

Edytowane przez Fofox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem troszke i jestem zadowolony, gra sie bardzo przyjemnie, framerate jest wystarczający, nie mam jakichś nagłych frame dropów (btw jest ograniczenie do 60 klatek)poza cieniami (których sie po jakims czasie nie zauważa) grafa jest ok (bez fajerwerków, ale ok) sporo szczegółów i smaczków no i oczywiście gierka ma klimat. Mimo początkowych problemów nie załuje wydanej kasy.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, za nastepne catalysty cos poprawia, bo jak na razie jest straszna bida. Gra sama w sobie to stare dobre gta, caly czas wciaga, nie brakuje humoru z poprzednich odslon. I na radku nie wywala mnie co parenascie minut do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

When you are in-game, press ESC and go to game tab. Switch the clip recording to off and enjoy much smoother FPS.

 

znalazlem takie cos, moze ktos sprawdzi i powie czy cos sie zmienia?

 

powiedz mi co to game tab i clip recording :P

Możliwe że dropy fps są spowodowane nagrywaniem naszej gry w tle, do powtórek ( PC Video Editor )

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na dobranoc porównałem zależność gta od proca na moim konfigu:

 

1. E8400@3ghz i pamięci na 800mhz grafa 740/1000:

 

Statistics

Average FPS: 36.70

Duration: 37.11 sec

CPU Usage: 97%

System memory usage: 58%

Video memory usage: 94%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (59 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 52

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft« Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: G│oťniki (Creative SB X-Fi)

 

2. E8400@4365mhz i pamieci 1164 grafa bez zmian 740/1000

 

Statistics

Average FPS: 45.93

Duration: 37.05 sec

CPU Usage: 91%

System memory usage: 58%

Video memory usage: 95%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (59 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 52

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft« Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: G│oťniki (Creative SB X-Fi)

 

czyli gta na dzisiaj lubi nV i nigdy za wiele mhz na procu (to tak jakby ktoś mial wątpliwości co do sensowności OC ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 44.56

Duration: 37.16 sec

CPU Usage: 78% (@ 3.8GHz - E7200)

System memory usage: 75% (2GB @ 900 4-4-4-11 CR1)

Video memory usage: 98% (G92 @ 784/1944/2280)

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium (512MB)

Render Quality: Highest

View Distance: 30

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9800 GT

Video Driver version: 178.13

Audio Adapter: Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

 

Wszyscy macie błąd MMA10 przy włączaniu GTA z zalogowanym SocialClub? Bo nie wiem czy mam sie martwic czy nie - ale wiem jak to obejsc... tyle czy kazdy ma błąd ?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdałby ktoś relacje z wydajności z w miarę porządnej karty ati 3850 + ale w połączeniu z dobrym prockiem a nie jakimś wynalazkiem 1mb albo innym athlonem xD

 

bo jak widać procesor ma bardzo duże znaczenie

 

u kolegi Lucas widać 25% przyrost wydajności tylko dzięki dodatkowym Mhz, a pewnie jest jeszcze spora różnica jakby zamienić ten e8400 na 1mb@3Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo cos kiedy te serwery się odciążą? Chociaz z drugiej strony dziwne bo jak właczymy gre, zalogujemy sie to wtedy i tak mozemy normalnie grać w mp.. :/

 

View Distance moge zwiekszać do 57, dalej brak mi pamięci ;/.

Sprawdzalem RivaTunnerem i na obecnych ustawieniach bierze mi 441mb

 

 

 

Ogólnie samymi testami to widze że tu największy wpływ ma w 75% procesor, w 15% pamięć karty graficznej, 5% pamięć ram, 5% wydajność grafiki :/

 

 

A jak na 4850 ledwo zipie grafa to co dopiero na 3850

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie śmiechu warte :). Panowie zlać tę grę i czekać na MAFIĘ 2!! Wiem co mówię.

Olać tak dobrą grę, tylko dlatego że granie na pc to porażka ? Pff, ok twoja sprawa. Naprawdę dziwie się niektórym, zamiast kupić konsolę i mieć święty spokój, cieszyć się grami a nie cyferkami, to widzę że lepiej jest wydać parę stówek na nową grafikę, frustrować się przed monitorem że kieprawo chodzi i pluć na rockstar. Nie chcę wywoływać wojenek, ale fakt jest że to konsole są priorytetem w oczach wydawców a pecet to tylko maszynka do pieniędzy dla nvidii, ati, intela i amd.

 

30 stron tematu i ani jednego słowa o grywalności, fabule, misjach.... panowie, a gdzie w tym wszystkim zabawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niech ktoś zapuści benha z quadem na 3Ghz i ok 4GHz ;]. Jestem ciekawy czy na quadzie jest szybciej niż na 2 jajach. Widać ze różnica miedzy c2d 3ghz a 4 jest gigantyczna (10 fps przy 30-40 fpsach to bardzo dużo ;]). A i czy cache na procku też wpływa wyraźnie na wydajność ;d.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś ma problem z zalogowaniem się do www.gamesforwindows.com jest na to myk :lol2: wcześniej zakładając nowe konto na polskiego maila sypało że region nie jest obsługiwany ale zakładając maila na Gmail.com i później rejestrując się na stronie www.gamesforwindows.com jako obywatel UK da się zalogować w grze i wszystko ładnie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktoś mając quada lub 8400 napiszę, że nie jest tak źle to przestanę tu chyba zaglądać ;)

 

Ileż można. Ta grafa jest tak biedna na dzisiejsze czasy, że z takim FPS'em żal to wydawać. Przesadzam ? Może i tak, ale mocno się zawiodłem stąd moje oburzenie. Jak dobrze,że nie zamówiłem tego w Wirtusie jak planowałem. Jak dla mnie gra w obecnej postaci nie jest warta nawet 100 PLN . Czemu napisałem w obecnej ? Bo liczę, że R$$$$ wreszcie ochłonie i szybko wyda jakiegoś patcha.

 

Nie wiem co poszło nie tak. Czy przy konwersji zastosowana technologia odpowiedzialna za silnik fizyki jest główną przyczyną takich wysokich wymagań. To tłumaczyło by zapotrzebowanie na procek przez tą grę. Różnica między C2D, a quadem jest IMO dość spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamowilem miesiac temu pre-order z gram.pl i wczoraj dopiero dostalem status, towar pakowany i przygotowywany do wysylki, tak jakby mieli dzis wysylac, ciekawe czy wogole dzis dotrze.. jestem troche rozczarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś ma problem z zalogowaniem się do www.gamesforwindows.com jest na to myk :lol2: wcześniej zakładając nowe konto na polskiego maila sypało że region nie jest obsługiwany ale zakładając maila na Gmail.com i później rejestrując się na stronie www.gamesforwindows.com jako obywatel UK da się zalogować w grze i wszystko ładnie działa :D

A w GTA po zalogowaniu sie do Live tez Ci pisze ze UK? Bo ja dwa razy juz zalozylem na UK a w GTA pisze mi United States i nie wiem o co chodzi. :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś ma problem z zalogowaniem się do www.gamesforwindows.com jest na to myk :lol2: wcześniej zakładając nowe konto na polskiego maila sypało że region nie jest obsługiwany ale zakładając maila na Gmail.com i później rejestrując się na stronie www.gamesforwindows.com jako obywatel UK da się zalogować w grze i wszystko ładnie działa :D

Tego błędu MMA10 też nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między C2D, a quadem jest IMO dość spora.

no właśnie ktos wcześniej wstawiał wyniki na quadzie i jak sam zauważył miał obciążenie cpu w okolicach 50% czyli jakby tylko 2 jajka

 

 

miałbym prośbę bo kogoś kto ma np gtx280 żeby wstawił porównanie tego samego screena z texturami na medium i na high oraz czy może dać wszystko na 100%

 

@up bład dotyczy social clubu a nie Games for Windows, do samego GfW mozna sie podczas gry zalogowac.

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misieek - mam taki sam błąd. Uniemożliwia mi to grę na multi. Wiadomo kiedy zmieni się coś w tej kwesti? Procka i tak miałem zmieniać po pojawieniu się nowych modeli, minął rok i dzięki GTA chyba nastał odpowiedni moment aby to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha R* i to ich poczucie humoru... Wiecie co wcisneli do gry zeby uprzykrzyc graczom (grajacym na legalnych inaczej, kopiach gry) rozrywke? Podobno po kilku minutach Niko jest tak nawalony ze zatacza sie od kraweznika do kraweznika... i nie trzezwieje :lol2:

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh czekam na przesyłkę z gta4 i czekam ale jakoś mnie to nie cieszy ;/ bo zapewne będę miał pokaz slajdów ;/ a na low jakoś mi się granie nie widzi ;/

 

ehh pewnie 141zł poszło w błoto

Edytowane przez Helldud3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już normalnie mi sie GTA 4 włącza nawet z zalogowanym do SC :) jest coraz lepiej :>

 

Ale w pewnej misji od "R" muszę jechać do internetowej kafejki i tam skorzystac z kompa. Klikam "E" i nic... whats up? co trzeba zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...