Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

to bez znaczenia i tak nie pograsz :lol2:

 

procesor,ram, grafa no way :wink:

E tam. Ramu by od bidy starczyło, grafa mysle ze jest w stanie pociagnac tej klasy grafike jaka jest w tej grze tylko procesor jest problemem z tymi jednostkami:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi calkiem przyzwoicie, ale zastanawia mnie czy jest jakis sposob by wymusic ustawienia tekstur na high zamisat medium ktore wygladaja conajmniej slabo?

sprobuj pobawić sie parametrami tak jak w tym linku pisze:

 

http://forums.steampowered.com/forums/show...ad.php?t=761829

 

ja nie próbowałem, bede w domu to sprawdze czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział może ktoś w necie rozwiązanie na to?

 

"Cricital runtime problem"

Dołączona grafika

 

Pojawia się tytuł "GTA4" i zaraz potem ten błąd.

 

 

Tam na forum steam nie widzę rozwązania...

 

Stery 180.48/Vista_x64

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki od grafy i zainstaluj od nowa, najnowsze za strony nvidii u mnie to pomogło :)

Testowałem na 178.24, 180.60 i 180.70 (driver sweeper, tryb awaryjny itd). Na wszystkich, mniej więcej, to samo.

 

Sama gra chodzi nie najgorzej (detale low-med, rozdziałka 800x600 ;d). Cyferki może później, po tym jak naprawię te arty.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasny gwint! kupiłem sobie GTA4 przychodze do domku instaluje wszystko pieknie ładnie, nastepnie odpalam "Grand Theft Auto IV" i poprosilo o cd-key to mu podalem, a gdy wciskam kolejny raz ten skrót to wyskakuje czarne okno na chwile i znika i nic sie nei dzieje! to odpalam gre z drugiej ikony jaka wyskoczyla na pulpicie "Rockstar Games Social Club" i jak klikne to także bez reakcji (martwe). Zrobilem konto na Rockstar Games Social Club i na Game for windows live i co? nic to nie zmieniło, wziaz nie moge uruchomić GTA :mur:

 

mam win xp+sp3 i komp jak w sigu

 

PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś ciekawe filmiki (najlepiej od tych co im w miare przyzwoicie chodzi) nagrane frapsem (half screen), ale nie na youtube tylko np umieścić na rs, megaupload itp. Fajnie jakby były xvidem potraktowane ok 2k kbit ;] taka skromna prośba, gdyż chciałem ujrzeć jakość na filmiku a nie pixeloze na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 sek i zwis, hard reset, 30 sek grania i znowu zwis.

 

pieniadze wyrzucone w bloto. nie dosc ze nie mozna sie pobawic to jeszcze zasyfilem system sp3 i win zamiast 4 paskow robi 15.

 

wystawiam na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasny gwint! kupiłem sobie GTA4 przychodze do domku instaluje wszystko pieknie ładnie, nastepnie odpalam "Grand Theft Auto IV" i poprosilo o cd-key to mu podalem, a gdy wciskam kolejny raz ten skrót to wyskakuje czarne okno na chwile i znika i nic sie nei dzieje! to odpalam gre z drugiej ikony jaka wyskoczyla na pulpicie "Rockstar Games Social Club" i jak klikne to także bez reakcji (martwe). Zrobilem konto na Rockstar Games Social Club i na Game for windows live i co? nic to nie zmieniło, wziaz nie moge uruchomić GTA :mur:

 

mam win xp+sp3 i komp jak w sigu

 

PROSZE O POMOC

net framework 3.5 posiada? jak nie to instaluje i sprawdza:) wydaje mi sie ze o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu dostalem przesyłke z GTA, umordowałem sie na poczcie, czekajac godzine wsród emerytow i rencistów przy okazji opier***ac babe w okienku ze kurier z pocztexu nie ruszyl [gluteus maximus] pod moje drzwi tylko zostawil awizo..... kontynuując...

 

... tak nienormalnego procesu instalacji w zyciu nie widzialem, chociaz gram od dobrych 10lat na PC. Użeranie sie z GfW i RSC to jakas katorga dla gracza! Istna masakra!

Co do samej plynnosci gry - na moim sprzecie z sygny da sie jak najbardziej grac ale to nie jest to co powinno byc. W crysis gralem na najwyzszych mozliwych ustawieniach a tutaj pixeloza w porownaniu z tamtym. Ale ok - to nie te same klasy gier.

Fakt faktem optymalizacja silnika graficznego GTA woła o pomstę do nieba!

Mam nadzieje ze ATI/Rockshit wypusci wkrotce jakies sterowniki/patch bo cienie w grze widzialem lepsze w starym Quake'u 6lat temu.

Miejmy nadzieje ze cos sie z tym poprawi w najblizszym czasie ((byle do 10 grudnia, moze chlopaki z czerwonego obozu dadzą COŚ co poprawi plynnosc GTA).

 

Co do samej gry - gralem niecale 40min ale jestem zadowolony z wydania 120PLN. Klimat przedni, sporo samochodów i ludzi (mogloby byc wiecej ale co tam:P ) fizyka do przyjęcia. Jedyne co mnie drażni to dzwiek wystrzalow i silnika samochodów! WTF is this?? Samochodzik na baterie mojego siostrzenca wydaje bardziej "silnikowy" dzwiek niz to co w gta.

Tak czy srak - gra jest ok! Byle tylko poprawili te babole a bedzie super. Ta instalacje jakos mozna przebolec:)

 

PS. Kurrrr zamawialem GTA na allegro, ziomek mi mowi ze bedzie wersja z UK - jakos to przeboleje - mowie. Dzisiaj otwieram pake a tu wersja z Cenegi:):) Nie bede plakal, heheh!! :D:D

 

Dobra koniec pisania, lece na zajecia. Juz 1 cwiczenia poszly bokiem o 15.30 (cholerne GTA:P:P )

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to rozumiem, że moderatorzy działu GRY na forum poświęconym PCtom są konsolowcami ?

 

Tak kupmy wszyscy konsole w tedy już nigdy nie zagramy w GTA IV w pełni płynnie i z porządną grafiką bo trudno się zachwycać frame ratem i grafiką wersji konsolowej.

 

Rockstar jest żałosne

"We are aware that a small number of fans are having problems running GTA IV on their PCs..."

A miesci Ci sie w mozgu, ze majac PC moge rowniez meic konsole i to jedno sie z drugim nie kloci? A nawet jesli tak by bylo to CO Z TEGO ze sa konsolowcami? Co to jakis rodzaj podludzi? Ogarnij sie czlowieku. Poza tym nie mow ze frame rate czy grafa na konsoli nie ma sie co zachwycac, bo skoro jest kiepska to jak nazwiesz 800x600@low ktorym to sie chwali tutaj pare osob i mowi ze jest "znosnie" przy 20fps? To dopiero jest szalenstwo nie? Poza tym temat o grze a strony zapisane dwoma rzeczami: nie dziala mi - jak to zmienic + czy udalo sie juz na 100% obejsc zabezpieczenia gry czy jeszcze trzeba poczekac na dobry release na torrentach - faktycznie w 100% rozmowa o faktycznym gameplayu. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasny gwint! kupiłem sobie GTA4 przychodze do domku instaluje wszystko pieknie ładnie, nastepnie odpalam "Grand Theft Auto IV" i poprosilo o cd-key to mu podalem, a gdy wciskam kolejny raz ten skrót to wyskakuje czarne okno na chwile i znika i nic sie nei dzieje! to odpalam gre z drugiej ikony jaka wyskoczyla na pulpicie "Rockstar Games Social Club" i jak klikne to także bez reakcji (martwe). Zrobilem konto na Rockstar Games Social Club i na Game for windows live i co? nic to nie zmieniło, wziaz nie moge uruchomić GTA :mur:

 

mam win xp+sp3 i komp jak w sigu

 

PROSZE O POMOC

A zainstalowales u siebie na kompie Games for Windows? NET Framework 3.5 nie jest potrzebny a przynajmniej ja gralem bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue u mnie wszystko git - fps~30 przy maxie... i 40 tego czegoś pierwszego...

 

masz SP1 ? jakie stery?

E8200@4Ghz 2x1GB@1000mhz 2900PRO@750/2100

 

Statistics

Average FPS: 30.55

Duration: 37.45 sec

CPU Usage: 69%

System memory usage: 90%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 10

Detail Distance: 10

 

zazwyczaj jest 30-40fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miesci Ci sie w mozgu, ze majac PC moge rowniez meic konsole i to jedno sie z drugim nie kloci? A nawet jesli tak by bylo to CO Z TEGO ze sa konsolowcami? Co to jakis rodzaj podludzi? Ogarnij sie czlowieku. Poza tym nie mow ze frame rate czy grafa na konsoli nie ma sie co zachwycac, bo skoro jest kiepska to jak nazwiesz 800x600@low ktorym to sie chwali tutaj pare osob i mowi ze jest "znosnie" przy 20fps? To dopiero jest szalenstwo nie? Poza tym temat o grze a strony zapisane dwoma rzeczami: nie dziala mi - jak to zmienic + czy udalo sie juz na 100% obejsc zabezpieczenia gry czy jeszcze trzeba poczekac na dobry release na torrentach - faktycznie w 100% rozmowa o faktycznym gameplayu.

+1

 

 

Chronicsmoke dzieciaku jeden czy ta twoja wersja PC nie jest pozbawiona wad? Jak ktoś piszę, że mu GTA 4 skacze na E8200 i 9800GT i 4GM RAM (jak u mojego znajomego) przy tej biednej grafice to wolę zostać przy wersji konsolowej.

 

Podliczając ile bym na dzień dzisiejszy musiał wydać na kompa (nie mając ani X360 ani PC), by pograć płynnie to taniej mnie wyniesie kupno X360. Nie wspominając już o chorej instalacji tego crapa, ale ludzie dalej na siłę próbują sobie wmówić , że nie jest tak źle. Zresztą wcale się im nie dziwie (tym co kupili oryginał , a nie skradli z torrenta).

 

Smutna prawda, ale R$ IMO za szybko wydało GTA 4 na PC. Powinni to wydać później, ale lepiej dopracowane. Grafika między GTA4 na PC, a GTA: SA nie różni się aż tak bardzo. No modele postaci z pewnością są znacznie lepsze, ale to nie tłumaczy tych wymagań. Nie potrzebnie wdrożyli ten silnik fizyki. Mogli to zastąpić czymś innym. No chyba,ze to coś jeszcze jest odpowiedzialne za te framedropy. Dodajmy, że czasem gra potrafi się wysypać lub zwiiesić. Wczoraj siedziałem u kumpla prawie 3 godziny i mordowaliśmy się z GTA4. Najpierw męczarnia z instalacją, potem próba odpalenia tego w MP. A potem testowaliśmy SinglePlayer. Co najmniej 2 razy wywaliło jakiś błąd. I to na kilku wersjach sterowników serii 177.xx i 180.xx Do tego za każdym razem jak była jakaś cutscenka to FPS wahał się między 18-26 FPS. On żałuje tych 150 zł, ja po cichu się cieszę, że nie poleciałem do sklepu jak on. Naprawdę zależało mi pograć w wersje PC ze względu na mody. Ale póki Rockstar się nie upora z problemami graczy na takie mody możemy sobie poczekać dłużej niż w przypadku SA.

 

Idę pograć na X360 . EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi czekać , bo już są catalysty 8.12 , jak komuś zależy na dopisku whql to sobie poczeka do 10 grudnia.

Z forum guru3d "Thanks, no FPS improvment in GTA IV, only game i've checked.. " - wypowiedz posiadacza Powercolor HD 4870X2 2GB. Ale moze ktos stad sprawdz i sie wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na 178.24, 180.60 i 180.70 (driver sweeper, tryb awaryjny itd). Na wszystkich, mniej więcej, to samo.

 

Sama gra chodzi nie najgorzej (detale low-med, rozdziałka 800x600 ;d). Cyferki może później, po tym jak naprawię te arty.

Siedzisz na tym co w sigu ? Bo jeśli masz 1gb ramu to to jest chyba winowajcą... U mnie jest podobnie z texturami, chociaz w niektorych miejscach nagle wszystkie sie wczytaja, ale obrajając kamerą widać jak się renderują od nowa :mur: Musze wreszcie naprawić mobo, bo 1gb ramu to jednak nie bardzo ;]

 

Czyli na XP bez SP3 nie da rady pograć?

Nie ma opcji, wywali błęda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec żalów :P

 

Napiszcie jak ze strony "fabularnej" gra się prezentuje ? Bo chyba ktoś może w 'to' grać jak grać się powinno

watek fabularny jest dosc rozbudowany, ciekawe dialogi no i charakterystyczne postaci (roman - fajtlapa i pozer, ale nie mozna go nie lubic, no i glowny bohater - nie okrzesany rusek wypisz wymaluj z wlasnymi nie zalatwionymi sprawami) . Gra ogolnie wyjela mi dluugie godziny z zyciorysu i moge powiedziec ze oceny 9/10 czy 10/10 nie sa przesadzone

 

ofkors IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...