Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

C2D 2GHz

8600M GT

1GB ramu

 

porażka na całego 800x600 ledwo zipie

co za gniot skończony, inne najnowsze gry CoD 5 choćby nie mają problemów z płynnością na medium i przy wyższych rozdziałkach

i jeszcze ten rozmiar 20GB po instalacji, to już całkiem ich porąbało..

 

kupię xboxa kiedyś to pogram jak człowiek :)

sorry człowiek ale czego ty oczekujesz od gry mając 1GB RAMu??? Tobie w ogóle winda się ładuje porządnie? Powiedz jeszcze, że grasz na Viście to już w ogóle umrę ze śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak to będzie chodzić na 7900GS, 2GB ramu, e2160@3GHz? Może ktoś gra na tej grafice w tą grę. Mam bon do empiku na -15% i zastanawiam się czy warto się szarpnąć przy takim sprzęcie na GTA. Jak widzę, że na HD4850 są duże problemy, to zastanawiam się, czy sobie odpuścić. Nie chcę zmieniać grafiki i cpu dla 1 gry, bo się nie opłaca w dobie dzisiejszych chorych cen, spowodowanych wzrostem kursu dolara.

 

malyna - prawda jest taka, że gra optymalizowana jest pod karty nvidia, jezeli mozna tu mowic, o jakiejkolwiek optymalizacji. Rockstar dał niesamowicie d. w tym aspekcie. Na kartach pokroju HD 4850 przy takiej grafice, gra powinna smigac w full hd + AA.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było:

 

gry-online.pl

 

Od redakcji: W momencie publikowania recenzji liczba niedoróbek, problemów, a przede wszystkim optymalizacja kodu, nie pozostawiają nam innej możliwości jak obniżenie oceny o 15% w stosunku do edycji konsolowej. Część problemów zapewne usuną patche, jednak sporo wody w Wiśle upłynie zanim pecetowcy będą mogli czerpać z tej genialnej gry tyle przyjemności co posiadacze konsol. Zachęcamy Was także do przypomnienia sobie recenzji GTA IV na Xboxa 360.

więc jeżeli ktoś miał rozterki w stylu "później na pewno będzie solidniej" to może o tym zapomnieć :/

 

W GTA zagram porządnie dopiero za kilka dni ale już teraz zastanawiam się o co właściwie R* chodziło? Poprzednie 3 części były w mojej opinii portami bardzo dobrze wykonanymi niemalże wręcz wzorcowo, a IV poniekąd najlepsza część to jeden wielki żart. Nie wiem czy R* po postu nie poszło na łatwiznę stwierdzając, że na x/ps klockach sprzedali rekordowo dużo egz gry, że teraz rzuci się stworzony najmniejszym nakładem finansowym ochłap gry na PC i jak się sprzeda to świetnie, a jak nie to raz, że nie poniosło się straty finasowej ani czasowej to i można zrzucić całą winę na "wszechobecne i wyniszczające" piractwo na tej platformie i kto wie czy w przyszłości kompletnie zarzucić PC. tak czy inaczej żal, żal tyle 130 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

W GTA zagram porządnie dopiero za kilka dni ale już teraz zastanawiam się o co właściwie R* chodziło? Poprzednie 3 części były w mojej opinii portami bardzo dobrze wykonanymi niemalże wręcz wzorcowo, a IV poniekąd najlepsza część to jeden wielki żart. Nie wiem czy R* po postu nie poszło na łatwiznę stwierdzając, że na x/ps klockach sprzedali rekordowo dużo egz gry, że teraz rzuci się stworzony najmniejszym nakładem finansowym ochłap gry na PC i jak się sprzeda to świetnie, a jak nie to raz, że nie poniosło się straty finasowej ani czasowej to i można zrzucić całą winę na "wszechobecne i wyniszczające" piractwo na tej platformie i kto wie czy w przyszłości kompletnie zarzucić PC. tak czy inaczej żal, żal tyle 130 zł.

Zapomniales chyba co bylo jak wydali GTA3 na swoje czasy tez byla niegrywalna na wiekszosci kompow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales chyba co bylo jak wydali GTA3 na swoje czasy tez byla niegrywalna na wiekszosci kompow.

Bez przesady z tym "niegrywalna", sytuacja z pewnością była lepsza niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales chyba co bylo jak wydali GTA3 na swoje czasy tez byla niegrywalna na wiekszosci kompow.

nie przypominam sobie by to było AŻ tak daleko posunięte poza tym jak możemy się przekonać w gta 3 problem był raczej tylko z za niską wydajnością a tu mamy jeszcze z grą na multi + babolami w grze które psują zabawę/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich napisze jak gra sprawuje sie na moim archaicznym sprzęcie.

Amd64 3000+@2400Mhz (tak tak, jeden rdzeń :D)

2gb ramu

ati x1800xt 512mb

 

wiec hmmm....w zasadzie gra jest niegrywalna, średnio gra sie na poziomie 15 do 20fps...i nie wiem jakim cudem....ale od 6 godzin nie moge sie od niej oderwac :D Do slabego framerate mozna sie przyzwyczaic.....multi odpada, bo wtedy framerate bedzie poniżej zera :D

 

Takze to tyle...pozdro600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak to będzie chodzić na 7900GS, 2GB ramu, e2160@3GHz? Może ktoś gra na tej grafice w tą grę. Mam bon do empiku na -15% i zastanawiam się czy warto się szarpnąć przy takim sprzęcie na GTA. Jak widzę, że na HD4850 są duże problemy, to zastanawiam się, czy sobie odpuścić. Nie chcę zmieniać grafiki i cpu dla 1 gry, bo się nie opłaca w dobie dzisiejszych chorych cen, spowodowanych wzrostem kursu dolara.

 

malyna - prawda jest taka, że gra optymalizowana jest pod karty nvidia, jezeli mozna tu mowic, o jakiejkolwiek optymalizacji. Rockstar dał niesamowicie d. w tym aspekcie. Na kartach pokroju HD 4850 przy takiej grafice, gra powinna smigac w full hd + AA.

Tak:

http://www.gtaforums.com/index.php?act=ST&...entry1058708742

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark:

Statistics

Average FPS: 44.69

Duration: 37.06 sec

CPU Usage: 70%

System memory usage: 60%

Video memory usage: 95%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1440 x 900 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

View Distance: 33

Detail Distance: 75

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260

Video Driver version: 180.60

Audio Adapter: SB X-Fi Audio [EC00]

Procesor Intel Pentium III Xeon

 

hmm... Intel Pentium III Xeon :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales chyba co bylo jak wydali GTA3 na swoje czasy tez byla niegrywalna na wiekszosci kompow.

Bzdura. Gra była grywalna na dużej części konfiguracji. Sam pamiętam jak zagrywałem się na gf2mx bez uporczywych zwolnień.

 

Co do kamery i sposobu chodzenia. Może to kogoś przekona, zagryzie zęby i w końcu zacznie grać (!!!), ale nie odpalać benchmarka i patrzeć ile ma fps.

Na samym początku jak odpaliłem GTA, odrzuciło mnie od niej na jakieś 2 dni. Dopiero po tych 2 dniach przyszedł kumpel, odpaliliśmy klocka a znajomy... oniemiał. Faktycznie, przysiadłem i zacząłem po prostu grać. Nie patrząc na to że Niko się buja jak rezus, nie patrząc także na dziwne ułożenie kamery przy jeździe autem, ani też na zwolnienia przy większej rozróbie. Po prostu zacząłem grać. Wczuwać się w klimat, śmiać z tekstów Romana i akcentu Niko. Zapomniałem o tym wszystkim. Nawet lepiej. Spodobało mi się to, bo nadawało grze pewnej miękkości i naturalności. Dajcie jej szanse ( mówię tu do graczy którym gra w ogóle odpala i lata > 25fps :mrgreen: ) Nie chce mi się już w to wszystko wtrącać samych konsol bo gta na każda platforme ma te samą fabułe, a ona - jakby na to nie patrzeć - jest chyba najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... grając dzisiaj już dwa razy zdarzyło mi się że ni stąd ni zowąd gra się wysypała (podczas rozgrywki zminimalizowała do paska i jakiś error - następnym razem wrzucę screen-a) . Miał ktoś coś podobnego ?? Gra oczywiście oryginalna, sprzęt jak w podpisie a gra sama w sobie chodzi płynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sprzecie z siga gra jako tako smiga tzn

Statistics

Average FPS: 42.09

Duration: 37.32 sec

CPU Usage: 89%

System memory usage: 86%

Video memory usage: 66%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 43

Detail Distance: 70

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 7.14.10.621

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

 

 

 

po benczmarku view distance dalem na 48 a detail distance na 100 i w czasie gry zdarzaja sie dropy do okolo +20fps srednio to jakies 30+ niby nie jest zle ale czlowiek czegos wiecej oczekiwal no i do tego te cienie. w dzien az tak bardzo to nie koli w oczy ale jadac w nocy normalnie az mam ochote wogole wylaczyc cienie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te wasze komentarze mam wrazenie, ze gram w inna gre. Owszem instalacja dlugo trwala, a jak wyskakiwal jakis problem z brakiem programu to od razu sciagalo go automatycznie. Po paru godzinach uruchomili usluge Social Club wiec tez nie ma wiekszego problemu. Windows Live kazdy wie jak obejsc. Gram juz dobre klikanascie godzin i z gry ani razu mnie nie wywalilo i nie mialem zadnych bugow (poza chwilowymi zamazaniami tekstur - blad usuniety po instalacji nowych sterow). Gra sie swietnie, fps przyzwoity jak na tak zlozony swiat, a po wcisnieciu "P" gra nabiera konsolowego stylu, tylko ze wyglada duzo lepiej(daje rowniez zludzenie wiekszego fps'a, jak to bylo w crysisie. motion blur robi swoje). Nic tylko grac i sledzic historie Nico i Romana, bo giera na prawde wciaga i jest przekozak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JohnZi

Podpisuje sie pod twoimi słowami . Instalacja gry zajęła mi 1h, i przyznaje że proces instalacji jest bardzo złożony i wymaga trochę czasu. Sama gra prezentuje się znakomicie. Bardzo złożony świat, grafika nawet na nie najwyższym poziomie prezentuje się bardzo dobrze. Jedyne do czego można by było sie przyczepić to optymalizacja gry. Powiedzmy szczerze 30 FPS @ 8800GTS 320mb to nie jest szczyt marzeń ... Ale zapewne wyjdą łatki/patche które poprawią jakość gry. Fabuła naprawdę wciągająca, gra się miło i przyjemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się to odpalic. Tylko na drugim kompie z GTX260 i q9550 na def.

 

Statistics

Average FPS: 41.79

Duration: 37.14 sec

CPU Usage: 68%

System memory usage: 72%

Video memory usage: 72%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 100

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: Speakers (High Definition Audio Device)

Intel® Core2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz

 

Wszystko na max ustawione (cienie, samochody). Tylko tekstury nie pozwala na high. Moim zdaniem całkiem spory tłok na ulicach.

Może jutro w końcu odpalę na sprzęcie z sygnaturki. Gierka całkiem nieźle się prezentuje. Lepiej niż na screenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich napisze jak gra sprawuje sie na moim archaicznym sprzęcie.

Amd64 3000+@2400Mhz (tak tak, jeden rdzeń :D)

2gb ramu

ati x1800xt 512mb

 

wiec hmmm....w zasadzie gra jest niegrywalna, średnio gra sie na poziomie 15 do 20fps...i nie wiem jakim cudem....ale od 6 godzin nie moge sie od niej oderwac :D Do slabego framerate mozna sie przyzwyczaic.....multi odpada, bo wtedy framerate bedzie poniżej zera :D

 

Takze to tyle...pozdro600

Dzieki Ci wielkie za to info! :razz: Zajrzyj do skrzynki, mam cos dla Ciebie ;)

 

ps. Jak widac na zagranicznych forach, sprawa niskiej wydajnosci zajal sie ktos inny niz R* :) Wlasciwie to udalo im sie zrobic to przypadkowo ale wychodzi na to ze cale to szalone zabezpiecznie gry wplywa znaczaco na wydajnosc. Ja nic nie bede konkretnego tu pisal bo wylape warna. Kto chce niech sie zainteresuje sprawa a warto bo podobno mozna zyskac kolo 5-6fps, a przy np 25fps to calkiem ladna liczba.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak faktycznie jest, to znowu wyjdzie na jaw stara prawda, ze najlepszym zabezpieczeniem antypirackim jest dobry produkt - klienci sami zaglosuja portfelami ;)

 

Szkoda, ze przemysl gier nie potrafi pojac tak prostej i oczywistej rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze można zmienić ustawienie sterowania? W opcjach widziałem tylko zdjęcie pada do Xboxa, a nie stwierdziłem opcji edycji :damage_wall:

 

Pierwsze wrażanie: idę spać bo ledwo żyję - ale ogólnie spoko :> Grafa fakt, dość przeciętna za to proces instalacji trwał ze wszystkim (Sp3 etc) ponad godzinę :mad: Nareszcie GTA wydoroślało i sa normalne wyglądające pojazdy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panel kontrolny ustawien klawiszy jest masakryczny. Ciezko sie kapnać jaki klawisz xboxowego pada odpowiada klawie! O_o

Zastanawiam sie nad podpieciem pada do kompa. Jazda samochodem jest momentami denerwujaca - albo MAX gaz albo nic - stad poslizgi przy predkosci (na oko) 20km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak faktycznie jest, to znowu wyjdzie na jaw stara prawda, ze najlepszym zabezpieczeniem antypirackim jest dobry produkt - klienci sami zaglosuja portfelami ;)

 

Szkoda, ze przemysl gier nie potrafi pojac tak prostej i oczywistej rzeczy...

True. Tylko mi szkoda bo znów wyjdzie ze rynek PC to krap i tym podobne... Na konsolach też gra nie chodziła idealnie (co już imo jest szczytem "aoptymalizacji" ze strony R*)

Całkiem dobra recka na golu:

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=5223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz w opcjach sterowania to na samym końcu pierwszej kolumny/akapitu wymienionych elementów masz opcję po wejściu do której ustawiasz każdy klawisz.

Konkretnie to:

Controls => Custom Mapping

 

 

Panowie taki question - jak podlaczyc pada do GTA?? Mam logitecha - smiga na fifce i innych gierach zaraz po zmianie sterowania w grze na pada, a tutaj jakos tego nie moge zmienic.

Wie ktos jak to zrobic?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...