Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.rockstargames.com/support/gta4p...oadingInFix.doc + posiadanie minimum 2GB ramu. Na 1GB textur nie ma, po wrzuceniu 2GB textury magicznie się pojawiają i nie znikają.

 

EDIT:

A tu jakiś fix dla posiadaczy Ati, którzy maja czarne textury / jakość textur jest bardzo niska - http://www.rockstargames.com/support/gta4p...TI%20MipMap.doc

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jestem po teście gry i jej dziękuję z następujących powodów:

 

1) grafika w obecnej postaci jest obleśna:

- bloom (fizycznie nienawidzę tego efektu, to najgorsze co zostało wymyślone)

- brak AA

- beznadziejne cienie, których niestety nie da się wyłączyć

 

Jeśli kiedyś będzie możliwość wyłączenia bloom i włączenia AA, to bedę w stanie zagrać.

 

2) konieczność instalacji dodatkowych aplikacji, to jest dla mnie po prostu skandal:

- LIVE - usługa niedostępna w naszym kraju, nie interesuje mnie że można podać inny kraj, dla mnie dostępu do tej usługi nie ma

- Social Club - chyba kogoś pogięło że w grę mogę zagrać tylko po wcześniejszym uruchomieniu jakiegoś syfu, do którego często nie da się zalogować, i który często powoduje crashe zaraz po uruchomieniu gry (nie interesuje mnie że te błędy można obejść jakoś, one nie mają prawa istnienia)

 

Jeśli Social Club zacznie kiedyś działać normalnie, a LIVE będzie dostępny w Polsce, to będę w stanie zagrać.

 

To tyle jeśli chodzi o negatywne wrażenia uniemożliwiające grę.

 

 

 

Benchmark to pic na wodę, nie ma nic wspólnego z grą, ale ma dużą zaletę - brak bloom, grafika w benchmarku jest świetna.

 

U mnie:

1360x768

tekstury High

render Highest

view distance na minimum

detail distance na maximum

vehicle density na maximum

shadow density na minimum

 

55 FPS

 

W grze - 20-40 FPS w otwartych przestrzeniach. Te spadki do ok. 20 FPS już widoczne i nie za miłe, ale co za różnica skoro nie da się patrzeć na tą grefikę.

 

Fizyka ludzi rewelacja, do tego całkiem ich sporo, samochodów multum, fizyka jazdy nienajgorsza ale wolałem chyba tą z San Andreas, choć tam na początku w sumie też się wydawała dziwna.

 

Bardzo bym chciał kiedyś móc pograć w tą grę, mam nadzieję że Rockstar przeanalizuje to wszystko, im szybciej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to mówię z własnego doświadczenia ;] Na 1GB ramu nie mam textur, na 2GB widać wszystkie od razu. Ale skoro u Ciebie na 1,5GB też nie ma, to trzeba jednak mieć te 2GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze będziecie biadolić o wymaganiach ? A zaczniemy dyskusje o fabule, misjach, klimacie. Skończyłem właśnie 6h sesje i powiem że klimat jest boski, misje jak na razie ciekawe (6% gry), wstawki budują bardzo fajną atmosferę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by tradycji stało się zadość :

 

Statistics

Average FPS: 25.40

 

Video Mode: 1440 x 900 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT

Video Driver version: 180.70

Audio Adapter: Głośniki (Realtek AC'97 Audio)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+

LPKorn jak to zrobiles? Mam podobna konfiguracje (C2D 2.4, 2GB ddr3, 9600GT 256MB), tylko ze z xp sp3, stery te same. Po godzinie walki z ustawieniami powaznie rozmyslam nad polamaniem plyt, oblaniem benzyna, podpaleniem i wyslaniem pozostalosci do rockstaru z krotkim jednoznadniowym komentarzem niekoniecznie nt produktu. Gra chodzi ok tylko w nizszych rozdzielczosciach, ale nie moge grac na lcd w rozdzialce innej niz natywna 1440x900 bo katuje mi to oczy, a przy tej wlasnie rozdzialce nawet ze wszystkim na minimum nie da sie grac. Poniewaz to laptop w zasadzie jedyne co moge zrobic to kupic 4GB ramu, zrobi to jakas roznice?

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo, ale zapodaje linki:

http://www.youtube.com/watch?v=VLZKuil5zO4

http://www.youtube.com/watch?v=VLZKuil5zO4

Polecam calosc obejrzec, myslalem nad zakupem gry GTA IV, ale do jasnej cholery...wydac cos takiego jest istna kpina.

Na szczescie nie pobieglem do sklepu odrazu, tylko troche odczekalem. Zaoszczedzilem pieniadze i mase nerwow :)

Usmieje sie, jak wersja piracka bedzie latwiejsza w odpaleniu.

Czas najwyzszy przesiasc sie na konsole, duzo mniej problemu z grami, a wydatek to koszt dobrej karty graficznej...jednorazowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Komp jak w popisie , GTA ciągle się wiesza , najpierw arty wyskakują i po sek zwiecha na którą pomaga tylko twardy reset , jakieś pomysły ?

Wedlug gry online GTA4 ma problemy z seria 48xx.

 

Myślę że 256 ramu na GPU to twój problem zasadniczy.

Tak , na 4870 masz 256 ramu...

 

Grzesiek , bylo , dawalem.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug gry online GTA4 ma problemy z seria 48xx.

 

 

Tak , na 4870 masz 256 ramu...

 

Grzesiek , bylo , dawalem.

co z tego że według gryonline - g... prawda... nie ma takiego problemu!

przecież 4870 ma 512 lub 1 GB ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 256 ramu na GPU to twój problem zasadniczy.

512 jak już -_-

 

Przejściowym rozwiązanie było kopiowanie cracka i wtedy gra działała przez 2h i potem znowu zwiechy, i znowu kopiowanie, tyle że to już nie działa, zaznaczam ze GTA mam oryginalne.

Edytowane przez Fofox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najśmieszniejsze ? :D Pomiędzy rozdziałką 1680x1050 (nie wiedzieć czemu gra mi nie pozwala na ustawienie 1920x1200) a 1280x1024 nie widać żadnej różnicy :D masakra jakaś. Ząbki jak były tak nadal są takie same. A jak się włączy blur to wygląda to w obu rozdzielczościach też tak samo. Masakra jakaś. Żeby było jeszcze lepiej to w wydajności też nie widzę różnicy.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie włączyć ten widok opcji zaawansowanych? Szukam i znaleźć nie mogę.

View->advanced ;)

 

Aha, ja uzywam nowego control panelu, ktory widnieje jako oddzielna opcja w menu start. W starym musisz poszukac na piechote, na pewno gdzies to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to mówię z własnego doświadczenia ;] Na 1GB ramu nie mam textur, na 2GB widać wszystkie od razu. Ale skoro u Ciebie na 1,5GB też nie ma, to trzeba jednak mieć te 2GB...

Mam 2GB ramu i nie mam textur :/ gf8800 stery zmieniłem na 180.48 co niestety nie pomogło, widocznie gryzie się z czymś w systemie u mnie. Postawie jutro system na nowo może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak odpalić ten super mega giga pr0 editor? Bo w Menu nie ma, w folderze nie ma :P Może to ja jestem taki ciemny, albo ślepy że znaleźć nie mogę :P

W telefonie komórkowym xD

 

Mam 2GB ramu i nie mam textur :/ gf8800 stery zmieniłem na 180.48 co niestety nie pomogło, widocznie gryzie się z czymś w systemie u mnie. Postawie jutro system na nowo może to pomoże.

Wrzuć 180.70 (guru3d.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko tylko dodam bo wcześniej zapomniałem - ten wbudowany Benchmark KOMPLETNIE NIE ODDAJE realiów gry. Jak wbijam się na zakorkowaną ulicę pełną jeszcze przechodniów to fps jest na oko ~20 i strach się bać jak będę robił jeszcze jakąś rozwałkę, z kolei wchodząc w uliczki, do parku rozrywki, ma molo jest spokojnie 35+ fps więc sensu tego benchmarka nie widze.

 

ps. Ile RAMu pożera wam gra? Jak ja sprawdzałem to raptem 1.0 GB spodziewałem się dużo więcej (textury medium)

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko tylko dodam bo wcześniej zapomniałem - ten wbudowany Benchmark KOMPLETNIE NIE ODDAJE realiów gry. Jak wbijam się na zakorkowaną ulicę pełną jeszcze przechodniów to fps jest na oko ~20 i strach się bać jak będę robił jeszcze jakąś rozwałkę, z kolei wchodząc w uliczki, do parku rozrywki, ma molo jest spokojnie 35+ fps więc sensu tego benchmarka nie widze.

 

ps. Ile RAMu pożera wam gra? Jak ja sprawdzałem to raptem 1.0 GB spodziewałem się dużo więcej (textury medium)

A ile ram na karcie Ci gta4 zjada ? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kurna jaja :| 1,5 h instalacji żeby później po naciśnięciu "Esc" nie było NIC. Kompletnie puste pseudo "menu". Radar też bez dróg i pomimo że włączyłem subtitles ON , nie ma ich. :| Czy ja mam czekać na pirata ? Załamują mnie oryginalne gry. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lapek z 8600M GT daje radę na low ale nie wygląda to tragicznie , nie widzę żadnych ubytków. MP cyka wszystko bez problemów nie wiem czemu narzekacie :)

256 czy 512? W jakiej rozdzialce grasz?

 

Ktoś już sprawdzał?

Sprawdzilbym chetnie ale do lapka potrzeba zmodowanego .inf grrrr

 

Odkrylem ze jak gra sie rozkreci to nie jest tak zle z wydajnoscia, paranoja ale najbardziej sie tnie w pomieszczeniach O.O I o ile zmiana rozdzielczosci nie ma baaardzo wielkiego wplywu na wydajnosc to po ustawieniu tej ktora mnie interesuje, czyli najwyzszej, mam znikajace tekstury. Sprobuje tego triku z riva tunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...