Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno co mnie razi, miasto wydaje sie jakies puste....malo ludzi...moze nie gralem za duzo (1h) ale to bylo pierwsze co mi sie w oczy rzucilo, jakas taka pustka...

Ja tego nie odczuwam :) czasami jest az nadto bydła po chodnikach się plątającego.

Podobnie jest z samochodami, gdzie czasami powstaje korek na 20 aut i ciezko wogole przejechać. Choć trzeba przyznać że np w nocy, czy jak policja sciga, przewaznie nic nie chce jechac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44271

Poza tym patch powinien rozwiązać problem z zarządzaniem energią. Według twórców niektóre aplikacje za to odpowiadające w ogóle nie wykrywały działania gry i ustawiały tryb pracy procesora na energooszczędny, co skutkowało brakiem płynności podczas zabawy.

 

Co warte odnotowania, firma ATI postanowiła pójść ścieżką swojego konkurenta, czyli nVidii w kwestii nowej wersji sterowników, przystosowanych w głównej mierze do Grand Theft Auto IV. Producent kart z rodziny GeForce wypuścił je już w sobotę, natomiast posiadacze Radeonów poczekają do środy 10 grudnia.

czy ten pierwszy akapit tlumaczy slaba wydajnosc X2 ?

czy to info o sterownikach jest wiarygodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to info o sterownikach jest wiarygodne ?

Mi to sie wydaje malo wiarygodne, poniewaz wersja beta catalystow 8.12 jest juz dawno w sieci i z tego co wiem (nie testowalem) to nie uwzgledniono w niej poprawki na gta4, mozliwe ze przez te kilka dni od pojawienia sie gta4 ulepsza ta bete, ale jednak mysle ze gta4 uwzglednione bedzie dopiero w wersji 8.13, obym sie mylil :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu (czyt. od dnia sprzedaży GTA4 na PC) czytam sobie ten topic, nawet jakieś dwa posty napisałem, i tak czytam o tych problemach i taka refleksja moja. Kompy większość ma jak z bajki, tnie Wam się i w ogóle, textur nie ma, etc, a ja mam Core Duo e2180@2,85, 4GB RAM OCZ, GF 9600GT 512 by Cooler Master, Vista HomePremium SP1 i Play Mobile. I nie miałem żadnych, ale to żadnych problemów z uruchomieniem gry. Wiadomo, trochę się czasem przytnie, ale to tak znośnie, da się grać, a wszystkie detale mam na medium, te suwaki na dole w okolicach 30 i rozdzielczość 1650xcośtam. Ale oczywiście czekam na patch, który, daj Boże, poprawi działanie kamery, to jest jak dla mnie największa wada GTA4. A poza tym to ta gra jest dla mnie miazga, ja sam nie mogę się doczekać jak wyjdę z pracy do domu żeby pograć, a mój kumpel, który nie gra w ogóle, po 5 minutach patrzenia jak gram siedział od 22 do 2 w nocy i grał, a potem wział sobie Vice City i dziś chyba nie śpi, więc o czymś to musi świadczyć:) Gra ma świetną fabułę i naprawdę wysoką grywalność.

Edytowane przez hubertgal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej gry nie ma, zasrana PlanetaGier, może jutro nadejdzie ten dzień :damage_wall:

 

Malyna oddali już tobie kasę?...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra jest na drugiej wyspie (tej duzej ofc), wielkosc aglomeracji zabija mojego kompa, ktory i tak z ledwo ciagnal pierwsza wyspe. Chyba bede musial odlozyc granie do czasu zakupu nowego proca :/

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maruh u mnie tez gry niema tyle ze ja wziolem za pobraniem, jesli gra nie przyjdzie jutro w piatek pisze maila zeby jej nawet nie wysylali wsiadam w samochod i jade do najblizszego wiekszego miasta u mnie to 50km i kupie w empiku czy gdzies tam... bo ile mozna czekac na przesylke, 30.11 zamowilem 02.12 mieli wysylac jest 10 i nawet meila niedostalem od nich

a cisnienie jest gta bardzo lubie w gry malo gram ale w gta zawsze obowiazkowo

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorętszy temat na tym forum, proponowałbym zrobić w pierwszym poście na pierwszej stronie jakieś FAQ, główne problemy, rozwiązania ich bo inaczej są nie do znalezienia na tylu stronach...

 

Ja nie rozumiem narzekania, co wyjdzie gra to same płacze, fallout 3 zły, gta iv złe, wszystko złe, cały świat przeciw wam, tragedia mi się obie gry bardzo podobają, gta iv uważam że rewelacyjnie fakt faktem że nie chodzi mi specjalnie dobrze, ale zaraz będzie patch i będzie napewno lepiej, największy wstyd to wydanie gry w kraju który jest - region not supported i konsekwencje tego czyli że każdy się rejestrować musi jako obywatel uk albo np. nigeri czy albani które są supported... ale nie jest źle bo chociaż wszystko wtedy działa już ok.

 

p.s - w gdańsku chyba lepsze empiki bo ja kupiłem grę za 130,- w media markcie byłem to nie było nigdzie gry, wielkie plakaty jakieś kartonowe wystawy z gta iv a gry brak... ale czego się spodziewać po sklepie gdzie kiedyś znalazłem 3 identyczne karty sieciowe bezprzewodowe w 3 różnych cenach i pół godziny trwało zanim koleś z obsługi sprawdził właściwą cene i wydrukował 2 nowe kody kreskowe wcześniej starając się mi wmówić że one nie są identyczne i że te droższe są lepsze ale niestety w mojej pamięci nie zachowały się powody dla których one są lepsze ale pamiętam że sprawiły mi dużo radośći....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej gry nie ma, zasrana PlanetaGier, może jutro nadejdzie ten dzień :damage_wall:

 

Malyna oddali już tobie kasę?...

Jeszcze nie, ale odpisali ze zrobia to jak najszybciej, z tym ze jesli to "jak najszybciej" ma trwac tyle co rzekoma przesylka to tez troche poczekam..

Ale nie ma tego zlego, przynajmniej mialem pretekst zeby wyjsc z domu i zrobic przy okazji swiateczne zakupy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy co naprawi, patch do "GTA IV"

 

Rockstar ujawnia zawartość nadchodzącej aktualizacji do pecetowego „Grand Theft Auto IV”.

 

Od momentu debiutu pecetowej edycji gry zatytułowanej „Grand Theft Auto IV” nie ustają liczne komentarze na temat błędów w programie oraz wysokich wymagań sprzętowych. Producent, firma Rockstar, obiecała przygotować specjalną poprawkę, mającą wyeliminować większość niedogodność. Wiemy już, co patch będzie dokładnie zawierać.

 

Wedle informacji podanych przez Rockstar, nadchodząca łatka sprawi, że przestanie pojawiać się problem z zawieszaniem się gry oraz wychodzeniem do systemu w trakcie uruchomienia. Zmniejszone zostanie zużycie pamięci RAM komputera. Poprawione zostanie działanie aplikacji na kartach graficznych ATI 1900. Dodatkowo zauważalne ma być ogólne zwiększenie płynności działania „GTA IV” na większości konfiguracji. Kiedy cały zestaw poprawek trafi w ręce graczy nie wiadomo, jednak moment ten z pewnością jest już bardzo bliski.

 

info. by onet ;)

oby to była prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was prosbe drodzy forumowicze. Otoz przez jakis czas dzialy sie zle rzeczy z moim kompem i stracilem save do GTA4. Czy ktos z Was posiada save z postepem 40-45% ? Bardzo mi na tym zalezy, bo gra jest swietna i byla warta te pieniadze, ale mysl, ze musze od nowa grac 20h troche mnie przeraza... :( Bardzo bym byl wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

 

Dla wszystkich którzy mieli problemy typu "gra się minimalizowała po jakimś czasie i wywal się FATAL ERROR RSC10" . Osobiście polecam najpierw usunąć dokładnie stare sterowniki nVidii za pomocą DriverSweeper-a . Następnie na świeżo zainstalować stery 180.84 . Ponadto po odpaleniu rozgrywki w trybie single player , wchodzimy w opcje (ESC) > GAME > i wyłączamy CLIP CAPTURE .

 

Po tym zabiegu gra, w końcu nabrała rumieńców, problem ze "skakaniem" przy szybkich ruchach myszki (np. w mieście gdzie jeżdzą samochody) znikł . Gra stała się w pełni płynna i nie wywala do Windows-a po kilku/kilkudziesięciu minutach z błędem RSC10 .

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz nowe sterowniki od ATI (8.12)

ciekawe czy cos pomoga :)

 

edit: niestety mi nic nie dalo

w release notes jest sporo tytulow lecz gta niestety brak

moze 8.13 ... :)

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkal sie ktos z taka przypadloscia ?

Pojawilo sie to przy probie zmiany tekstur na medium i tak juz zostalo. Przeinstalowalem sterowniki na 8,12 i bylo ok , kolejna proba zmiany na medium i znowu to samo. Restart gry/systemu nie pomaga, pewnie reinstal sterownikow pomoze , ale chcialbym miec mozliwosc zmiany detali. Jest jakies lekarstwo na to ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisał że grafika jak w GTA SA ? No ludzie bez przesady. :) Wyraźnie widać, że grafiką to to ma bliżej do TDU niż SA. Ehh ;) Marudni zawsze się znajdą.

 

A mi gra na :

 

Core2Duo E 6400 @ 2.3 GHz

7900GTX 512MB (nie kręcona,, bo wywala textury)

4GB Ram

Vista Ultimate 64bit

 

Całkiem znośnie chodzi i to w dodatku z zadowalającą grafiką ( view distance na 30 , detale 50 , samochodów 80 , cienie 10 ) tylko szkoda, że po 2-3 godzinach grania już wyraźnie zwalnia, albo nie daj Boże deszcz zacznie padać i to w nocy - kaplica ;) 6-7 fps. Jednak w słoneczny dzień, po autostradzie - żadnych przycinek.

 

Mimo wszystko , dokupię teraz kolejne 2GB Ram (170zł 2x1GB Patrioty LLK :lol: ) i GF-a GTX 280 , zobaczymy co z tego wyjdzie. ;) Czy może odrazu i za jednym zamachem wymienić procek ? W sumie do 3.0 GHz żaden problem go podciągnąć , grzać też się nie grzeje bo ma kibelek. :P

 

 

EDIT : Zastanawiam się, czy jak mam 4x 1GB Patriotów LLK to jakbym teraz dorzucił 2x2GB to nie będzie się to gryźć ? ;) Czy jednak dla pewniaka kupić tylko 2x1GB ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkal sie ktos z taka przypadloscia ?

Pojawilo sie to przy probie zmiany tekstur na medium i tak juz zostalo. Przeinstalowalem sterowniki na 8,12 i bylo ok , kolejna proba zmiany na medium i znowu to samo. Restart gry/systemu nie pomaga, pewnie reinstal sterownikow pomoze , ale chcialbym miec mozliwosc zmiany detali. Jest jakies lekarstwo na to ?

Dołączona grafika

Ustaw w sterach jakość tekstur na najlepszą. Tak radzi r* i mi to pomogło, LINK. Co do nowych sterów 8.12 to mi rozwiązały problem z zbyt późnym doczytywaniem, znikaniem, pojawianiem sie obiektów i tekstur. Wydaje mi sie ze gierka troszkę szybciej chodzi.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w sterach jakość tekstur na najlepszą. Tak radzi r* i mi to pomogło, LINK. Co do nowych sterów 8.12 to mi rozwiązały problem z zbyt późnym doczytywaniem, znikaniem, pojawianiem sie obiektów i tekstur. Wydaje mi sie ze gierka troszkę szybciej chodzi.

Dzięki , pomogło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra jest na drugiej wyspie (tej duzej ofc), wielkosc aglomeracji zabija mojego kompa, ktory i tak z ledwo ciagnal pierwsza wyspe. Chyba bede musial odlozyc granie do czasu zakupu nowego proca :/

E tam nie gadaj :D Trzyma 10fps to jest dobrze :lol: Ja tam sie jeszcze nie zniechecilem ^^ Widac to po kolokwiach ktorych nie zaliczam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewatpliwie final 8.12 poprawiaja wydajnosc o kilka fpsow w gore.mialem wczesniej bety ,po zainstalowaniu final wydaje mi sie ze ATT pokazuje wiecej fpsow...

benchmark wbudowany w grę pokazuje tyle samo fps na beta 8.12 i final

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xpektor

 

Tyle że po prostu nie dzwonią, więc nie ma nic w terminarzu... Na zagranicznych forach mnóstwo ludzi zgłasza ten sam błąd, wygląda na to że gra czasem "zapomina" o kontynuowaniu misji, zapewne jakiś skrypt nie odpala wtedy kiedy powinien. Podobny błąd jest w momencie pojawienia się misji od "?" (unknown contact), przestają działać markery misji (znikają kiedy się do nich zbliża) i też nic się nie da zrobić, ale wtedy po którymś loadzie skrypt zaskoczył.

 

Ogólnie gra jest warta swojej ceny, ale od strony technicznej... "Only god can patch it".

Edytowane przez n3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie gadaj :D Trzyma 10fps to jest dobrze :lol: Ja tam sie jeszcze nie zniechecilem ^^ Widac to po kolokwiach ktorych nie zaliczam :lol2:

No jak wlaczylem dzisiaj (pierwszy raz w tej grze) frapsa to sie za glowe zlapalem :D Na drugiej wyspie mam od 13 do 25 klatek... na misjach gdzie jest wieksza zadyma, celowanie do gosci przypomina strzelanie po pijaku (no przynajmniej tak to sobie wyobrazam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propaganda 8.12 zrobiła swoje :P U mnie gra chodzi tak samo jak na 8.11 a nawet powiedziałbym że więcej wszelakich "artefaktów" w grze jest :P

Cała nadzieja w tym, że ATi pracuje teraz w pocie czoła nad hotfixem do 8.12 z usprawnieniami do GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...