Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Sopel chciałeś bencha, proszę

 

Statistics

Average FPS: 20.91

Duration: 37.25 sec

CPU Usage: 91%

System memory usage: 51%

Video memory usage: 61%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 30

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GSO

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Realtek AC97 Audio

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

 

Coś słabo chyba?, ale w grze jest całkiem płynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu patcha kamera w grze cały czas ustawia się ku górze ;/ Co zrobić z tym fantem?

Patcha odpaliłem prosto z pulpitu,gdzie się zainstalował?

Potem wkleiłem i odpaliłem w folderze z grą i w końcu usunąłem i nadal ten problem z kamerą ;/

Ja po prostu pokląłem i przeinstalowałem grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Niejaki kucykdg ;)

Od razu widać po orcie w jednym z wulgaryzmów oraz błędach językowych :lol2:

 

A tak, żeby być bliżej prawdy to dobrze, że na konsolach nie ma frapsa bo frame rate na nich to też nie jest >30FPS

http://www.eurogamer.net/article.php?artic...7829&page=4

 

Granie płynnie w detalach z konsol to nie problem... chyba, że ma się 8600 :wink:

 

Nie wiem jak MS certyfikował tą łatkę przez tydzień i nie zauważył błędu z padem od 360tki. No i dobrze, że jest przycisk "P" bo to rozmycie jest ohydne.

 

@Maruh jak na AM2 wynik raczej w normie.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać po orcie w jednym z wulgaryzmów oraz błędach językowych :lol2:

 

A tak, żeby być bliżej prawdy to dobrze, że na konsolach nie ma frapsa bo frame rate na nich to też nie jest >30FPS

3159867[/snapback]

Ale przecież w X0 jest procesorowa bestia a Intel dorobił się na zapałkach bo nie umie robić procesorów...
... nie osmieszaj sie juz wiecej Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

ty chyba na prawde masz cos z glowa, potrafisz zareagowac linkami, detalami itp na taki glupi filmik, nikt tego przed toba nie zrobil bo uznal to za dobra zabawe, ale w sumie to nic nowego, krzyz na droge i czyn swoja powinnosc zolnierzu :lol: :lol: :lol:

 

a moze wrocimy do tematu CPU, kilka stron wczesniej, jak to HOHOHO Intel C2D 3GHz nie dawal rady, no co ty HAHAHA intel nie umie robic procow ... nie osmieszaj sie juz wiecej

Sam się ośmieszasz. Nie potrafisz napisać najprostszego polskiego wulgaryzmu. Co do optymalizacji.

http://www.gram.pl/upl/news/120081213170230_s.jpg

 

To jest według Ciebie dobra optymalizacja?

 

Naprawdę panu polecam słownik języka polskiego i sprawdzenie słów ironia, cynizm lub sarkazm. Przydać się może również to http://www.edusklep.pl/produkt/78082/0/pir..._rz_z_ch_h.html

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troszku z innej beczki. Czy miał ktoś problemy z dźwiękiem? Tzn. dźwięk się przycina i "klatkuje", dopiero jak w dxdiag zmienie w dźwiękach przyspieszenie z maxymalnego na normalne to działa ok, ale wtedy w grze nie mogę ustawić dźwięku 5.1 :blink:

Zmieniełem sterowniki karty muzycznej i to samo. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja nie klnę tylko zaraz coś rozwalę...

Reinstall :mad:

Grasz na padzie lub masz jakiś kontroler pod usb podłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem z głowy, musiałem zainstalować patcha, ale przez tego patcha nie mam głosu tylko radio słychać, czyli co muszę go wywalić ale znów nie będę umiał się zalogować do live...

 

Edit:

 

OK już wszystko gra... hahaha ja nie mogę ile problemów ta gra robi, głosu tylko nie ma jak się robi bencha, to mi nie przeszkadza bo bencha nie będę ciągle robił

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet po odłączeniu gamepada była lipa, ale to pewnie przez chińską przelotkę od pada z PS2. Poza tym dopiero dwa dni temu w ogóle udało mi się uruchomić joya - szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się już powrót do myszki i klawiatury :P

 

Na oficjalnym forum zalecają odłączenie pada, albo odinstalowanie jest driverów. Profesjonalne rozwiązanie :D

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam dosyc szukania... :mur:

 

zainstalowalem gre, ale mam problem z rejestracja w tym ms live ;/;/, chce ID, i co chwile ze zle, no kuzwa mac, juz wszystkiego probowalem, a bez tego nie zapisuje mi sav'ow. Chyba ze ktos wie jak to ominac, aby po prostu savy mi zapisywal.... Trzeba w tym social club tez sie register czy only w ms live? HELP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy w grze można mieć 100% ? Mam u wszystkich misję 100% a procent całkowitej gry wynosi 65.xx%... WTF? Czy liczą się też stunty, assasiny, gołębie, dodatkowe misje dla ludzi itp?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff mnie patch jednak pomógł juz nie ma zanikania niczego tylko nieraz jak jest mgła na ułamek sekundy kawałek ulicy ciemnieje ale tego nie widać prawie. Gra ktoś z Was na rozdziałce 1920x1200 lub o stopień niższej na sprzecie zbliżonym do mojego? Jak sie gra? Pytam bo w tygodniu kupuje 24" i chcę wiedzieć czy pogram w miare ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff mnie patch jednak pomógł juz nie ma zanikania niczego tylko nieraz jak jest mgła na ułamek sekundy kawałek ulicy ciemnieje ale tego nie widać prawie. Gra ktoś z Was na rozdziałce 1920x1200 lub o stopień niższej na sprzecie zbliżonym do mojego? Jak sie gra? Pytam bo w tygodniu kupuje 24" i chcę wiedzieć czy pogram w miare ok.

 

Mam bardzo podobną konfigurację już z monitorem 24" :)

 

Śmiało pograsz, mi się dobrze gra na tych ustawieniach które gra sama podaje, czyli 1680x1050/medium/highest/ i później dystans 40 i detale 45 reszty nie pamiętam.

To znaczy śmiało o ile stukniesz prockiem minimum 4Ghz...

 

W dzień jest powyżej 40fps, nocą niewiele ponad 30fps a jak pada deszcz to sobie musisz poodejmować po 10-15fps ;)

 

EDIT:

 

A ja mam pytanie troszku z innej beczki. Czy miał ktoś problemy z dźwiękiem? Tzn. dźwięk się przycina i "klatkuje", dopiero jak w dxdiag zmienie w dźwiękach przyspieszenie z maxymalnego na normalne to działa ok, ale wtedy w grze nie mogę ustawić dźwięku 5.1 :blink:

Zmieniełem sterowniki karty muzycznej i to samo. Miał ktoś taki problem?

U mnie można przełączać jedynie między "słuchawki" a "stereo"

W ogóle jakim cudem masz do wyboru 5.1?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy w grze można mieć 100% ? Mam u wszystkich misję 100% a procent całkowitej gry wynosi 65.xx%... WTF? Czy liczą się też stunty, assasiny, gołębie, dodatkowe misje dla ludzi itp?

 

Pozdro

A grałeś w poprzednie części?

100% to zaliczenie wszystkich misji pobocznych, zdobycie wszystkich stuntjumpów, gołębi itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. :lol2:

 

Obejrzyjcie sobie to: http://pl.youtube.com/watch?v=Q1ntOt_QEb0

 

Normalnie prawie z krzesła spadłem jak to obejrzałem. :lol2:

 

A co do patcha, to u mnie praktycznie nic nie przyspieszył i mam takie wyniki w benchmarku:

 

Statistics

Average FPS: 22.80

Duration: 36.97 sec

CPU Usage: 86%

System memory usage: 48%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (100 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Medium

View Distance: 50

Detail Distance: 50

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 7600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: SB Audigy Audio [E880]

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+

 

Patch ten zmniejszył nieco zapotrzebowanie na RAM i poprawił nieco cienie. Co prawda dalej sa brzydkie, ale już nie są takie siatkowate. Dorysowujace sie w oddali szczegóły z patchem jakos tak chyba lepiej wyglądają i tektury przestały zanikać całkowicie. Za pierwszym razem jak uruchomiłem gre z patchem, to też miałem problem z dzwiekiem, że tylko radia było słychać, ale wystarczyło uruchomic ponownie gre i problem sam sie naprawił. :)

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie max użyło 1.2gb , z grafiki max 400mb(średnio 300mb) ze wszystkim na opór w 1680*1050.

 

 

@misieek nie osłabiaj mnie :wink: , sprawdż szczyt w menedżerze zadań , gra to pokazuje liczby z kosmosu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączony plik stronicowania?

U mnie przy 3GB RAM jest wykorzystanie pamieci 48%. Gra z pachem. Plik wymiany mam włączony. Bez patcha miałem wykorzystanie pamieci ok. 60% Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze bsody i zwiechy po patchu nei tylko mnie nawiedzaja... mam jeszcze jedno pytanko, czy wam tez czasem caly obraz w nocy robi sie taki baardzo ciemny/zolty ze nic nie widac?? po patchu nasililo sie to i czasem mam jeszcze tak jakby arty ale pamieci zimne podkrecone odkrecone to samo wtf?? tylko w gta taki poblem

 

cos czuje ze beda ta gre latali w kilkunastu patchach jak stalkera... na dzis mam dosc wkurzania sie na zwiechy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na ukończeniu głównego wątka 'fabularnego'...

 

Pomijając nękające część graczy problemy (szczęście moje, że do nich nie należę) jest to dobry przykład, że dany tytuł wraz z każdą następną częścią potrafi mocno iść naprzód... (czego nie można powiedzieć o nowych NFS'ach);

tak jak GTA 3 było sporym krokiem naprzód (3D), tak 4-ta część wnosi bardzo dużo.

Postać głównego bohatera zapadnie mi na długo w pamięci.

Modele samochódw i ich model zniszczeń, samo Liberty City v2 (aż człowiek zerka na pierwowzór z GTA 3)... oprawa audio-wizualna (nie przeszkadzają mi co niektóre słabe tekstury itd itd - wtedy to już byśmy zapewne mieli 4x dvd-9...).

 

Choć są rzeczy, które trochę psują nastrój:

- radiostacje - w ogólnym rozrachunku poprzednie części jednak wypadły pod tym względem lepiej

- praca kamery - widać, że port z konsoli gdzie myszka to opcja... czasem potrafi nieźle zamieszać....

 

Aczkolwiek R-star narobiło sobie sporych kłopotów... bo jak będzie teraz wyglądać następna część? Czy w ogóle powstanie?

A może zawitamy do odświeżonego

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Klik"
Vice City aka Miami? - Które wspominane jest parę razy w grze; Z nawiązaniami do GTA Vice City... czasy obecne oczywiście

Oby powstawało więcej takich gier... niekoniecznie mam na myśli słabe przystosowanie pod dzisiejsze pc'ty... i problematyczność.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie patch zainstalowal sie bez problemow. Na sprzecie z podpisu dodal mi ok. 5-10 fps na 1 wyspie. Na drugiej jest ok. 22 fps i spada do 16 fps w goretszych momentach. Innych problemow nie zauwazylem oprocz tego, ze i tak co jakis czas widze BSOD lub RESC 10 error.

 

Aktualnie siedze juz na Asus P5Q Pro i Q6600 i jutro bede testowal GTA na tym sprzecie, reszta jak z opisu (RAM, gfx itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Starał się ktoś zanalizować co w tej grze zabija wydajność? Bo większość widziałem wyciągnęła zdecydowanie błędne wnioski. Jakie? Że winna jest fizyka - euphoria. Wcale tak nie jest.

 

Pojeździjcie po obrzeżach miasta patrząc na ocean, poczekajcie na momet gdzie pojawi się pełno samochodów lub ludzi, zależnie od lokacji. Będzie multum FPS-ów (u mnie 50-70). Następnie obróźcie kamerę tak aby patrzyła na miasto. I co? 25-30 FPS, a samochodów i ludzi tyle samo.

 

Co zabija wydajność? Gigantyczne miasto, porażająca ilośc obiektów i kosmiczny draw distance. Dokładnie to samo co w poprzednich częściach, z tą różnicą, że Vice City na PC było pisane w większości od nowa, i przez to chodziło rewelacyjnie. Grałem na Rivie TNT2 M64. Reszta części to kiepsko zoptymalizowane konwersje z konsoli. GTA III chodziło dużo gorzej od VC przy słabszej grafice. San Andreas wcale nie chodziło dobrze na słabych kompach, chyba że na Low detalach, które akurat w tej grze wcale nie wyglądały źle (główna różnica to cienie).

 

GTA IV widocznie jest najgorzej zoptymalizowaną częścią. Można zrobić super konwersję, która na max detalach na mocnych kompach będzie miała minimalny framerate znacznie przekraczający 30 FPS. Trzeba tylko chcieć, niektórym się to w tym roku udało, panom z Rockstar Norht niestety nie.

 

Czy bardzo mocny CPU jest potrzebny? Owszem gra wykorzystuje prawie 100% mocy dwóch rdzeni, co znaczy że procesor ma co liczyć. To dobrze, ale jak sami sprawdzimy to obniżenie taktowania wcale nie zmniejsza ilości FPS-ów w znacznym stopniu. Na quadach nikt nie zaraportował obciązenia na tym poziomie, więc świadczy to że tylu wątków gra nie obsługuje. Lekki przyrost jest, może mamy trzy wątki, a może to reszta mocy która na dualach jest zabierana przez inne procesy.

Jak widać różnica między kartami graficznymi, jak i rozdzielczościami nie jest duża. Kolejny przykład słabej optymalizacji.

 

A zmieńmy View Distance z 0 na 100? Spadek wydajności jest gigantyczny, ale od razu widać dlaczego. Zdecydowanie max detale przeznaczone są dla przyszłych komputerów i ja ten fakt rozumiem. Niestety przy tej optymalizacji, będę to bardzo przyszłe komputery.

 

A na patcha znacznie poprawiającego wydajność raczej nie ma co liczyć. Musieli by przepisać z połowę kodu, i wydać go na DVD. Szkoda, ale cóż.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...