Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Po testowałem trochę i mogę powiedzieć że gta4 ma beznadziejne zarządzanie pamięcią graficzną. Przy moich ustawieniach:

-nomemrestrict -fullspecaudio -norestrictions -texturequality=1 -renderquality=1 -detailquality=30 -viewdistance=30 -shadowdensity=3 -width=1680 -height=1050
gra zabiera 370-380MB vram ale czasem jej odwala i nagle zużycie rośnie prawie dwukrotnie. Na razie znalazłem jeden sposób na to. Wystarczy wyjść do mapy a potem ALT-TAB do windy, chwila przerwy i wracamy a gra znowu zajmuje tyle ile powinna. Rozwiązanie to niestety z czasem działa coraz słabiej i trzeba całkiem zamknąć grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo o konsole :wink:

 

 

troche dziwne ze 7950 i na minimalnych? ja myslalem ze ta karta to coś pod 8600gt na ktorej chodzi medium

No strasznie dziwne, bo u mnie na GF 7600GT, to działa lepiej. W 800x600 nawet na medium i view distance 30 da sie grać.

gra zabiera 370-380MB vram ale czasem jej odwala i nagle zużycie rośnie prawie dwukrotnie. Na razie znalazłem jeden sposób na to. Wystarczy wyjść do mapy a potem ALT-TAB do windy, chwila przerwy i wracamy a gra znowu zajmuje tyle ile powinna. Rozwiązanie to niestety z czasem działa coraz słabiej i trzeba całkiem zamknąć grę.

Ja jak tak zrobie, to po zmaksymalizowaniu gry kaszani mi sie grafika. Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś na Tug'u? :unsure:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
post-102322-1230068740_thumb.jpg

:)

Szok poprostu. Tylko trochę poszperać i się pobawić i na wszystko da się dojść, ale tego duuużego statku do wydobywania piasku, czy do czego to służy, Niko obsłużyć nie umiał :D Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Okazuje się, że faktycznie na kartach ATI gra chodzi słabo.

 

Vide:

 

Statistics

Average FPS: 36.45

Duration: 37.26 sec

CPU Usage: 94%

System memory usage: 75%

Video memory usage: 71%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 25

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 7.14.10.630

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz

 

 

Przy czym w samej grze zdarzają się spadki fps, zwłaszcza po wgraniu łatki :blink: Najgorsze są jednak doczyty tekstur; wystarczy obejrzeć się za siebie aby zobaczyć domalowujące się w locie obiekty - wygląda to oględnie biorąc - ch##owo. Da się coś zrobić z tymi usterkami?

 

Pozdrawiam świątecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Proc zapewne podkręcony tylko benchmark pokazuje to co system, czyli zawsze domyslne taktowanie.

 

A ja się zaopatrzyłem w Q6600, obecnie @ 3.2 GHz (o 3.6 raczej będzie ciężko przez temperatury). Jak przyjdzie GTA z UK to zobaczymy jaka różnica względem E8400 @ 3.6 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

28 funtów z wysyłką więc mniej wiecej to samo, do tego zamówiłem razem z innymi grami (np. Far Cry 2, kolekcjonerka sporo taniej niż u nas a do tego w pełni eng), koszt wysyłki ten sam.

 

Po co mi z UK? Lubię jak całe wydanie jest po angielsku, polskie książeczki i dodatki jakoś mi nie pasują, zwłaszcza jak mają zwalone polskie znaczki.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie odnalazłem MEGA MASŁO (płynny FPS) - na takich ustawieniach jak na obrazku ponizej mam średnio 32 FPS

 

Dlaczego ja na to wcześniej nie wpadłem? Textury medium i po kłopocie :damage_wall:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79

Podkręć procka bo to aż żal e7200 trzymać na def ;). Tutaj ludzie roblili testy i nawet 200mhz (!) dawało wyraźny przyrost FPS a co dopiero zmiana z 2,5Ghz na np 4Ghz ;).

Procek jest oczywiście podkręcony, przy czym technikalia i tak nawalają. Najbardziej rażą doczyty tekstur <_<

 

Notatbene - jak korzystać z własnej muzyki? (Niby wiem jak to zrobić ale nie działa :wink: ).

Na marginesie, mimo wielu stacji, muzyka w GTIV jest chyba najsłabsza z całej serii. Poza kilkoma utworami - zupełna monotonia, zero jaj (z małymi wyjątkami). W ViceCity - to była muza :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, mimo wielu stacji, muzyka w GTIV jest chyba najsłabsza z całej serii. Poza kilkoma utworami - zupełna monotonia, zero jaj (z małymi wyjątkami). W ViceCity - to była muza :wink:.

Na początku też tak myślałem ale po wielogodzinnym odsłuchiwaniu doceniłem to radyjko [; wg mnie pasuje do gry idealnie, a najlepsza stacja to oczywiście Vladivostok FM! :)

 

Ciekawe jak tam wyniki sprzedaży wersji PC, wydaje mi się że ogólnie będzie całkiem nieźle, wystarczy spojrzeć na samo allegro - jak świeże pączki.

Co do gry to sumie ja już wymiękłem, love love GTA :) ^^ na początku była nerwówka, ale teraz wszystko jakoś fajnie działa. Mogę grać kilka godzin bez przerwy i żadnych zgrzytów.

 

Wg mnie jest to najlepsza część z serii, fantastyczny klimat, wyrazista postać Niko, optymalizacja czasem kuleje ale trochę pobawiłem się ustawieniami i teraz jest całkiem ładnie i płynnie więc już tak nie marudzę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to. Dziś z ciekawości zrobilem benchmarka gta IV textury medium ,rendering highest,1280x1024 , draw distance 30,detail distance 100, vehicle density 0 ,shadows density 1. Wyniku nie pamietam. Po czym zmienilem ustawienia textur na high i draw distance na 50. Reszta bez zmian. I co sie okazalo ? Ze gra chodzi mi plynniej na high i draw distance 50 (average fps 32) niz na texturach medium i draw distance 30. Nie wiem jak to sie stało ,ale gra chodzi o kilka fpsow lepiej ,jest to widoczne nawet podczas padania deszczu. <szok!> :) Komp jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to. Dziś z ciekawości zrobilem benchmarka gta IV textury medium ,rendering highest,1280x1024 , draw distance 30,detail distance 100, vehicle density 0 ,shadows density 1. Wyniku nie pamietam. Po czym zmienilem ustawienia textur na high i draw distance na 50. Reszta bez zmian. I co sie okazalo ? Ze gra chodzi mi plynniej na high i draw distance 50 (average fps 32) niz na texturach medium i draw distance 30. Nie wiem jak to sie stało ,ale gra chodzi o kilka fpsow lepiej ,jest to widoczne nawet podczas padania deszczu. <szok!> :) Komp jak w sigu.

muszę cie rozczarować ale po wrzuceniu nowych ustawien textur nalezy zresetowac grę :)

 

a po drugie to gra od załadowania przez kilka chwil chodzi wysmienicie płynnie a potem jakiś spadek.

 

po trzecie to test bencha rob zawsze 2 razy a nie tylko raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro sprawdze u sie jak mi to bedzie chodzic i moge dac znac, ogolnie mam oglad na sprawe. Kuzyn lupi w GTA4 na E8200 nie kreconym i R4850 i widac, ze brakuje tego 1GHz wiecej bo gra sie scina.

 

Jestem ciekaw jak to bedzie chodzic u mnie. Jest roznica miedzy 2 a 4 rdzenie ?? ciekawe czy proc wytrzyma ... prime95 leci twardo tylko temp mnie troche niepokoja. Na totalnym stresie w primie mam 72-74 stopni i niewiem czy procek bedzie chcial chodzic w tym GTA z taka tempa podczas obciazenia na 4 jajka. Ale zobaczymy troche zal tego, ze R4870 512 a 1 GB i jestem ciekaw czy RAID wplynie na plynnosc gry jak ma to w innych grach, gdzie doczytywania praktycznie nie ma. No to jutro sie przekonam czy moj dziadek jeszcze cos potrafi :P Jak spadnie pierwsza gwiazdka i bezproblemowo pojdzie instalka to kolo 18 zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnego doczytywania nie widzę, no chyba że zasuwam mostem pomiędzy wyspami - po prostu na kilka sekund fpsy oscylują ~20-25, gra ma w tym momencie sporo do przerzucenia. Bardzo rzadko kiedy przy szybkim obrocie potrafi w ostatniej chwili podmienić jakąś teksturę pod nogami, ale wina silnika gry, a nie wydajności raida... Tylko na początku ładuje się dość długo - koło minuty od startu z menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki probolem otoz gra chodzi mi na najmniejszych detalach i do tego przy tym jeszcze lekko sie tnie a moj komputer to

 

Windows VISTA SP1

Intel Core 2 Duo P7350 2.0GHz

NVIDIA Geforce 9600M GT

4GB RAM

 

a oto screeny

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

mozecie mi powiedziec dlaczego tak jest i jak najlepiej ustawic te detale ? byl bym bardzo wdzieczny

Edytowane przez Chezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo o konsole :wink:

 

 

troche dziwne ze 7950 i na minimalnych? ja myslalem ze ta karta to coś pod 8600gt na ktorej chodzi medium

A mi na 7900 GTX chodzi na medium i to w rozdziałce 1280x1024, więc nie rozumiem, czemu tak.  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gzmagic.neostrada.pl/iom/omoimpc.htm z tego opisu wynika że kolega @MAGIC posiada bardzo wydajną grafikę GIGABYTE GeForce 9800GTX 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1.0ns) (675/2200) więc nie wiem w czym problem by gra chodziła :D

Ja mam w obecnym swoim kompie 9800GTX i u mnie śmiga pięknie :)

 

Ale na moim starym kompie co stoi u szfagra na 7950GT się tak wali

moim zdaniem to tylko problemy ze sterownikami i optymalizacją gry

 

Poczekamy zobaczymy

 

 

-----

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki probolem otoz gra chodzi mi na najmniejszych detalach i do tego przy tym jeszcze lekko sie tnie a moj komputer to

 

Windows VISTA SP1

Intel Core 2 Duo P7350 2.0GHz

NVIDIA Geforce 9600M GT

4GB RAM

 

 

mozecie mi powiedziec dlaczego tak jest i jak najlepiej ustawic te detale ? byl bym bardzo wdzieczny

ta gra jest b. mocno uzalezniona od procesora i jego szybkosci, wiec twoje 2,0ghz to raczej tak słabo... Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to. Dziś z ciekawości zrobilem benchmarka gta IV textury medium ,rendering highest,1280x1024 , draw distance 30,detail distance 100, vehicle density 0 ,shadows density 1. Wyniku nie pamietam. Po czym zmienilem ustawienia textur na high i draw distance na 50. Reszta bez zmian. I co sie okazalo ? Ze gra chodzi mi plynniej na high i draw distance 50 (average fps 32) niz na texturach medium i draw distance 30. Nie wiem jak to sie stało ,ale gra chodzi o kilka fpsow lepiej ,jest to widoczne nawet podczas padania deszczu. <szok!> :) Komp jak w sigu.

Ja juz pisałem o tym chyba kilka razy czemu tak jest, a tu dalej sie jaraja, ze im na high lepiej chodzi jak na medium. Zobacz jak szybko sie dorysowuje otoczenie jak ustawisz medium, a zobacz jak szybko sie dorysowuje otoczenie jak dasz high i odpowiedź nasunie sie sama dlaczego na high lepiej Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chwale :wink: bo jakbym miał monitor 19" to bym słowa nie rzucił na płynność ale niestety gram na 24" i mi sie na tej rozdziałce tnie. A jak Tobie się nie podoba treść w tym wątku to możesz zamknąć tę strone i iść na inne forum, nie mozesz nikomu zabronić pisania na temat sprzętu i optymalizacji!

Nie wiem czy jest sens dyskutowac ale jak juz tak bardzo chcecie sie chwalic/zalic to zrobcie sobie drugi topic o tym jak gra chodzi a tutaj zeby mozna bylo normalnie pogadac o grze - bo jak narazie to z jakies 90% postow to placz jak gra chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki probolem otoz gra chodzi mi na najmniejszych detalach i do tego przy tym jeszcze lekko sie tnie a moj komputer to

 

Windows VISTA SP1

Intel Core 2 Duo P7350 2.0GHz

NVIDIA Geforce 9600M GT

4GB RAM

 

mozecie mi powiedziec dlaczego tak jest i jak najlepiej ustawic te detale ? byl bym bardzo wdzieczny

Dokładnie jak Neon69 napisał - na 2.0Ghz nie pograsz ;). Na dokładkę podkręcić pewnie nie możesz bo to laptop. Pozostaje gra na stacjonarnym kompie z c2d przynajmniej 3,0Ghz a najlepiej 4,0 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pomyśle o radeonie 4870 1gb, lub dokupię drugiego 512mb. Czuje niedosyt w ustawieniach graficznych :P

gra mam problemy z X2 wiec nic ci nie da dodatkowe 512 w x2. Najlepszą opcją była by przesiadka na GTX260 a jak masz $ to na 280

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma :D :D najlepiej ustaw sie na wyscig u bruciego i okradnij ktoregos z kierowcow ;) najlepsze jest to ze jak tylko wsiadziesz do jakiegos "unikatu" to zaraz pol miasta sie nim wypelnia, glupie to troche...

bez przesady, moze z 1/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...