Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra jest... zadziwiająca :D

Na 7600gs chodziło... w miarę... Benchmark leciał z błędami i bez efektu końcowego (wyśw. wyników)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "7600GS"
Statistics

Average FPS: 28.08

Duration: 36.82 sec

CPU Usage: 79%

System memory usage: 39%

Video memory usage: 96%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (60 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

Hardware

Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 7600 GS

Video Driver version: 180.70

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

Dziś zamontowałem 9600gt i ok. Chodzi nawet lepiej :) ...lecz dźwięk uciekł wraz z poprzednią kartą :D

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "9600GT"
Statistics

Average FPS: 28.37

Duration: 36.98 sec

CPU Usage: 91%

System memory usage: 48%

Video memory usage: 99%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 31

Detail Distance: 50

 

Hardware

Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma :D :D najlepiej ustaw sie na wyscig u bruciego i okradnij ktoregos z kierowcow ;) najlepsze jest to ze jak tylko wsiadziesz do jakiegos "unikatu" to zaraz pol miasta sie nim wypelnia, glupie to troche...

Hmm a ktoś napisał kiedyś, że w salonie jakimś stoi.

 

---

 

A te wyścigi to gdzie ? :D

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWE

 

this comes from the ultimate guide that's stuck to the forums, i noticed that if you double you multiplier the game will use ll the on board ram on your GPU as well as system ram,

 

don't use this if your already maxing out your system ram and your Vram.

(i have 4 gigs system RAM and 512mb VRAM gta does not use all my system ram, so i use the left over system ram for Vram)

 

the code for the command is: -availablevidmem (multiplier)

 

if you were to put: -availablevidmem 2.0

that would double you VRAM

 

for example lets say i have a 512mb card, i want to make gta think i have 1024Mb i would use the code: -availablevidmem 2.0

 

the multiplier 2.0 will double the ram, 3.0 will triple it and so on and so forth.

 

doing this also thrashes your HD's like crazy, as you have taken away system ram so it doubles up on caching

 

my friend has done this and he is able to play high textures at 1440 x 900

 

this beats using the no restrictions command because this actually allows more VRAM,

 

 

ONE last quick tip: i found that setting the GTA4 process in task manager to high priority seems to make the game run a bit smoother, not any FPS gain but more constant.

O and also overclocking. that makes a difference, my CPU is OC'd to 3.4Ghz and i gain average of 5-7FPS

i figure any advice is helpfull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mój sprzęt to Pentium D 915 2.80 Ghz, 2 GB RAM i GeForce 7600 GT 256 MB DDR 3.

 

Powiedzcie mi, co najlepiej zrobić aby GTA 4 działało na tym sprzęcie jak najlepiej. Sama gra mi działa, ale nie widać menu pauzy, mapki, żadnych cienii. Wiem że mogą one być widoczne na takim sprzęcie jak mój. Wiem też że było dużo metod mających "pomóc" w tej kwestii, ale czuję się trochę zagubiony w tych metodach...

 

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mój sprzęt to Pentium D 915 2.80 Ghz, 2 GB RAM i GeForce 7600 GT 256 MB DDR 3.

 

Powiedzcie mi, co najlepiej zrobić aby GTA 4 działało na tym sprzęcie jak najlepiej. Sama gra mi działa, ale nie widać menu pauzy, mapki, żadnych cienii. Wiem że mogą one być widoczne na takim sprzęcie jak mój. Wiem też że było dużo metod mających "pomóc" w tej kwestii, ale czuję się trochę zagubiony w tych metodach...

 

Będę wdzięczny za pomoc

sproboj te sterowniczki:

 

http://pccentre.pl/download/details/Nvidia...XP_32bit/id=355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też tak myślałem ale po wielogodzinnym odsłuchiwaniu doceniłem to radyjko [; wg mnie pasuje do gry idealnie, a najlepsza stacja to oczywiście Vladivostok FM! :)

 

Ciekawe jak tam wyniki sprzedaży wersji PC, wydaje mi się że ogólnie będzie całkiem nieźle, wystarczy spojrzeć na samo allegro - jak świeże pączki.

Co do gry to sumie ja już wymiękłem, love love GTA :) ^^ na początku była nerwówka, ale teraz wszystko jakoś fajnie działa. Mogę grać kilka godzin bez przerwy i żadnych zgrzytów.

 

Wg mnie jest to najlepsza część z serii, fantastyczny klimat, wyrazista postać Niko, optymalizacja czasem kuleje ale trochę pobawiłem się ustawieniami i teraz jest całkiem ładnie i płynnie więc już tak nie marudzę ^^

Co do muzyki - to takie "olśnienie" na mnie nie spłynęło, choć jestem po kilkunastu godzinach grania. Razi monochromatyczność piosenek i przerywników.

Poza tym GTA IV to napewno godny następca w pełnym tego słowa znaczeniu. Mnie spodobały się przede wszystkim przemyślane charaktery; postacie są wiarygodne ...i dobrze :wink:

 

...i jeszze jedno JAK KORZYSTAĆ Z WŁASNYCH UTWORÓW?

 

Pozdrawiam świątecznie :wink: po raz n-ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na viscie tak:

C:\Users\V\Documents\Rockstar Games\GTA IV\User Music

potem w optionsach skan i grają, radio indepence czy jakos tak ;P (czasem moze byc wstawka jakiegos wywiadu itd. nie jest jak w starych wersjach ze odrazu gra twoja muza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capricorn1: Framework 3.5, Sterowniki 180.84, Patch 1.1

U mnie na 7600GS podkręconym do zegarów GT jakoś to sobie daje radę w 800x600.

Dystansy widoczności minimalne, render medium, tekstury medium.

Szału wiadomo nie ma, ale onanistą graficznym nie jestem. Gram dla ciekawych gadek w radiu, rozjeżdżania ludzi ;) i fabuły.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarsonPoland

 

To nie jest ciekawe. Ja już dawno tą opcje przerabiałem i jak ustawiłem na 2.0 czyli 1024 to gra takiej czkawki dostawała, że była nie grywalna.

Natomiast u mnie działa perfekcyjnie, na 384vram moge wkońcu ustawić tekstury na medium, draw distance na 30 bez spadku fps w stosunku do poprzednich ustawień (tekstury na min, 10 draw distance)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się z problemem z wyzej wymienioną grą. Dokładniej to jeszcze wczoraj uzywałem win xp i gta 4 chodzila na wysokich detalach i ani razuy nie zacinało, dzis zainstalowałem viste 64bit i jest problem iz nawet na najnizszych detalach pojawia sie ten sam problem, czyli przy szybkiej jezdzie samochodem obraz zacina sie, tak smao gdy stoje w miejscu i myszka szybko sie krece to nie andaza wcztywac tekstur i sie zacina, juz zrobilem defragmentacje dysku ale nie pomogło. Czy jestescie w stanie mi coś tutaj doradzić?

 

sprzet mam taki jak na dole, wiec watpie aby na min detalach tak to działało wiec to nie problem sprzetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś opcja zablokowania mini mapy (radaru), żeby się nie przekręcała razem z ruchami postaci, bo jakoś ślepy jestem chyba. :blink:

I czy da się przyśpieszyć jakoś działanie myszy w menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie tak, jak włączycie frapsa to wam strasznie tnie? Gdy jest wyłączony to dało się grać (7600gs), a z włączonym było nieznośnie.

Od dawna wiadomo ze fraps zjada cenne fpsy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam frapsa od ponad roku i nie zauwazylem zeby zjadal wiecej jak 2-3% Framerate

tym samym Sciema kolesi co im z frapsem tnie a bez frapsa chodzi "spoko" ;)

Zaden czlek nie zauwazy na OkO roznicy 2-3% nawet przy framerate 15

wiec

Kiciazom mowie Stanowcze NIE

 

Have a nice Christmas

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek fabularny ukończony :D ...na konsoli zatrzymałem się tak w połowie i z biegiem czasu pojawiła się wersja na PC [: i to właśnie na PCie przeszedłem czwórkę.

W sumie podsumowując nie żałuję tych 140zł, gra jest dość długa, ciekawa ale kiepska optymalizacja z początku mnie irytowała jednak nie było aż tak źle. Po ustawieniu 1024x768 medium/medium, 40/50/50/0 już przez całą grę miałem spokojną rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pod choinką znalazłem GTA4 :)

 

Ucieszyłem sie, że sobie coś tam pogram,ale na moim sprzęcie (patrz podpis) gra jest niegrywalna. W porywach do 15fps przy ustawieniach wszystko na LOW jak się da. Poza tym po kilku minutach znikają praktycznie wszystkie tekstury i muszę ponownie uruchamiać grę. A w dodatku gra się przestała w ogóle uruchamiać nie dając żadnego komunikatu. Acha raz pokazało się info, że nie mam włożonej oryginalnej płyty do napędu, co oczywiście nie było prawdą.

 

PS. Patch i stery 8.12 obecne.

PS2. GTA 4 to chyba za rok powinienem dostać, aby pograć bez stresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabije Dericka to bede mogl dalej robic misje u Garego? Czy do tego musze zabic Francisa?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "j"
jak zostawisz Dericka to u niego będziesz miał 2 misje i chyba tylko z tym się łączy ten wybór, jak zostawisz Francisa to będziesz mógł załatwiać sprawy z pościgami policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p!Ck3r - w momencie jak Francis kaze mi zabic Derricka to mam u niego 100% wiec raczej ciezko bedzie u nieg miec jakies misje, zas z drugiej strony to widze ze jak zabije Francisa to mi mam jakies 86% czyli pewnie z 1 misja jeszcze jest, ale jakos nie mam Francisa aktywnego.

 

No i u Garrego mam 40%, jak kropne jego brata to bedzie mi dalej dawal misje?

 

TomekB - a wlacza Ci sie Social Club?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...