Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Tragedia. Po zainstalowaniu nowego patcha nie da się grać. Fps spadło o dobre 10-15 przy tych samych ustawieniach co na pierwszym patchu. Komp z podpisu +małe Oc pamięci @900/proc 3GHz

No to tak jak u mnie. Przeinstalowanie windy i wgranie gry na nowo nie rozwiązuje problemu więc po prostu musi to być wina patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co może RAID dać odnośnie szybkości instalowania gry? Przecież w porównaniu do dysków to z DVD transfer jest bardzo marny (niech nawet bedzie te 20x to mamy 25.74 MiB/s).

 

No chyba że mowa o instalowaniu z obrazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz probowal grac na kierownicy? ja na moim DFP mam ogromny dead zone w poczatkowej fazie i nic nie da sie z tym zrobic, przy ustawionym obrocie 900stopni w grze dopiero po przekrecniu kierownicy o o kolo 100-120stopni zaczynaja sie skrecac kola - to jakas kpina... z tego co czyalem na innych forach ludzie tez maja z tym problem, redukcja obrotow do 360 tez nic nie dala dead zone sie troche zmenijszyl ale nadal jest.... gra na kierownicy w tym wypadku jest niegrywalna

 

Ktos juz probowal grac na kierownicy? ja na moim DFP mam ogromny dead zone w poczatkowej fazie i nic nie da sie z tym zrobic, przy ustawionym obrocie 900stopni w grze dopiero po przekrecniu kierownicy o o kolo 100-120stopni zaczynaja sie skrecac kola - to jakas kpina... z tego co czyalem na innych forach ludzie tez maja z tym problem, redukcja obrotow do 360 tez nic nie dala dead zone sie troche zmenijszyl ale nadal jest.... gra na kierownicy w tym wypadku jest niegrywalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie. Przeinstalowanie windy i wgranie gry na nowo nie rozwiązuje problemu więc po prostu musi to być wina patcha.

:blink: Do ciężkiej cholery, skoro reinstal windy nie pomaga to co oni k@$%! zrobili z tym patchem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

:blink: Do ciężkiej cholery, skoro reinstal windy nie pomaga to co oni k@$%! zrobili z tym patchem?

Z pewnością sami nie wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz chyba ktos zaczyna bajki pisac albo podswiadomie wmawia sobie ze gta mu lepiej chodzilo :lol: Ludzie jak mozna twierdzic ze instalacja patcha zostawia jakis trwaly "slad" na sprzecie? No bo jak inaczej nazwac to ze gra po instalacji patcha nieodwracalnie traci na plynnosci nawet po przeinstalowaniu systemu, zainstalowaniu gry na nowo i wgraniu jedynie pierwszego patcha? :lol: tego pojac nie moge....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie patch poza cieniami nic nie popsuł.

Ba - mimo niskiego framerate'u gameplay stał się tak jakby płynniejszy - gra mniej tnie się/doczytuje itd...

(1920x1200, medium tekstury, render quality highest, zasięg rysowania i szczegółow 20, car density 100, cienie 0, reszta nowych suwaków i czy jest v-sync? nie wiem bo po podmianie któregoś z plików (mod) znikły mi);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nie nie źle mnie zrozumiałeś. Reinstal, świeża winda i grany patch 1.0.1.0 a na niego 1.0.2.0. Na 1.0.1 jest dobrze choć o 3 FPS mniej niż na starym zasyfionym systemie ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? O wiele przyjemniej jezdzi sie autami na kierze niz glupimi strzalkami... nawet w gta

To byłby przerost formy nad treścią.

Chodzi o to, że oni chyba nie wzięli pod uwagę, że ktoś (desperat?) będzie do tego podchodził z kierownicą.

To 1001% arcade, gdzie w ciągu sekundy się zmienia "trajektorie" jazdy o 180*, nie wiem, jak sobie to wyobrażasz, chyba, że chcesz rozszarpać kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz chyba ktos zaczyna bajki pisac albo podswiadomie wmawia sobie ze gta mu lepiej chodzilo :lol: Ludzie jak mozna twierdzic ze instalacja patcha zostawia jakis trwaly "slad" na sprzecie? No bo jak inaczej nazwac to ze gra po instalacji patcha nieodwracalnie traci na plynnosci nawet po przeinstalowaniu systemu, zainstalowaniu gry na nowo i wgraniu jedynie pierwszego patcha? :lol: tego pojac nie moge....

Bajki bajkami, liczby i spostrzeżenia robią swoje. Akurat gram nonstop z włączonym OSD od ATT i widzę ilość klatek, oraz stratę wydajności. Prosty przykład: zaraz po wczytaniu save'a w apartamencie 69 fpsów, teraz 47. Wybiegając z kryjówki w Bohan na ulicę 35+ fpsów i utrzymuje się ponad 28, teraz wybiegając jest 27 i wystarczy ruszyć myszką aby spadł do 15... To wszystko poparte widocznym spadkiem płynności. Jakkolwiek, dla tej [ciach!]ianej gry nie mam zamiaru robić reinstalki windy. Sprzedam i będę mieć święty spokój.

 

Edit:

@up też tak zrozumiałem :P

Edytowane przez Duelist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma pada od PS2 na przejściówce USB? Prawy analog ma dziwne ustawienia - na boki do góry i dól, analogicznie góra - dół. Da się to jakoś zmienić? We wszystkich innych grach jest ok itd

 

PS. Nowy patch praktycznie nie zmienił wydajności ale poprawiły sie tekstury, obraz jest ostrzejszy szczególnie widać to na dalszych planach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah jak tak dalej pojdzie to przy patchu nr3 bedzie trzeba podac swoj dokladny konfig zeby zobaczyc changelog'a :lol: co konfiguracja to inne efekty...

 

ps. zakladajac ze bedzie patch nr3 :)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby przerost formy nad treścią.

Chodzi o to, że oni chyba nie wzięli pod uwagę, że ktoś (desperat?) będzie do tego podchodził z kierownicą.

To 1001% arcade, gdzie w ciągu sekundy się zmienia "trajektorie" jazdy o 180*, nie wiem, jak sobie to wyobrażasz, chyba, że chcesz rozszarpać kierownicę.

desperat... sami dodali ta opcje z nowym patchem wiec dlaczego mam byc desperatem? majac kierownice mam nie sprawdzic jak sie na niej gra w gta? nawet w arcade mozna grac na kierze, a nie tylko w symulatory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sorry ;) Zrozumialem tak ze nawet na pierwszym patchu gra dziala gorzej niz wczesniej

U mnie wlasnie tak jest, ale nie reinstalujac systemu :|

 

Dla mnie jest jedno wytlumaczenie: gra po kazdej glebszej modyfikacji (patch) interpretuje hardware jak ONA chce i tak wlasnie dziala. No bo jak to inaczej wytlumaczyc skoro nie grzebalem nic a nic w systemie ? Porazka jakas.

 

@Powerslave

 

Niektore gry tak maja jesli chodzi o obsluge kierownic. Sam mam DFP i kiedys chcialem nia grac w NFS bodajze Carbon... Tragedia. Masakrycznie duzy deadzone, a kola skrecaly sie tylko w momencie calkowicie skreconej kierownicy. Smiech na sali. Na szczescie w Pro Street juz jest ok.

 

To ze gra ma opcje nie znaczy, ze da sie z niej prawidlowo skorzystac. Niestety ;-)

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie nie źle mnie zrozumiałeś. Reinstal, świeża winda i grany patch 1.0.1.0 a na niego 1.0.2.0. Na 1.0.1 jest dobrze choć o 3 FPS mniej niż na starym zasyfionym systemie ; p

A w jakim celu instalujesz najpierw 1.0.1 a potem 1.0.2? Zainstaluj od razu 1.0.2 na czystej instalce gry i wtedy zobacz jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle, a nagrywarki DVD w raidzie próbowałeś? Może do 3 minut by się zaszło :D

Ehh , bo Ci film nagram. Instalacja z DVD mija się z celem , zawsze kopie zapasowe robie w obrazy i plytki się nie zajeżdżają. Transfer przy takim czymś dochodzi do 170MB/s więc nawet 5 minut to przesadziłem. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh , bo Ci film nagram. Instalacja z DVD mija się z celem , zawsze kopie zapasowe robie w obrazy i plytki się nie zajeżdżają. Transfer przy takim czymś dochodzi do 170MB/s więc nawet 5 minut to przesadziłem.

Dlatego gry będą wydawać na dyskach twardych, albo będą się instalować z dwóch napędów :D

 

 

Czy to takie wazne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zdziwisz ;). Po to robi się obrazy , aby nie zajeżdżać płyt u mnie dość często instaluje się gry z racji wykonywanego zawodu, ale tak to już jest jak się w d... było i g widziało :P.

Dołączona grafika

Gdybyś był redaktorem to byś częściej instalował gry. Pamiętaj nie zawsze to co robisz Ty muszą robic miliony ludzi.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie 45 minut marnowania czasu to nie istotna sprawa to nie mam słów. Po co robić coś długo jak można krótko pod warunkiem, że jest możliwość. Myśl!

U mnie to trwało 18 minut to primo a RAID0 nie mam już.

 

Kto powiedział że podczas instalacji nie można robić czegoś innego.

 

Obiad też jesz w samochodzie żeby czasu nie marnować na światłach?...

 

Bez przesady. Tak jak ktosik napisał, gre instalujemy raz na jakiś czas... Vice City jak 4 lata temu instalowałem to do dzisiaj mam i działa :D

 

Nie no koniec żartów już :)

 

To jakieś rozwiązanie na te tekstury znikające po patchu 1.0.2?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Mi żadne textury nie znikają, może sporadycznie ale na patchu 1.01 tez to nieraz sie zdarzało. Cienie chyba ciut lepsze. Gra jakby chodzi minimalnie lepiej w rozgrywce - również w benchmarku mam 52fps a miałem 50,5. Apropo widze że dużo osób wyłącza cienie na 0, i dużo tracicie w nocy kiedy światła samochodu dają cień na wszystko a w ruchu ładnie to wygląda. Fakt - kosztuje to nawet 10fps w zatłoczonym mieście :/

Zaraz sprawdze jak z garażem na auta Stiviego.

 

Edit: Stwierdzam oficjalnie, że na łatce 1.02 garaż dla aut Stiviego sie otwiera i wszystko jest w porządku więc nie pier***cie głupot...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...