Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ej mam pytanko na jakich detalach mi pujdzie plynnie gta4 moj komp AMD 7750 black edition o/c 3.0Ghz 3gb 800mhz ram ati hd 3870 1gb o/c przepsutowosc karty 63,2 gb/s i windows xp

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz... Najlepiej zainstalować i znaleźć optymalne ustawienia dla swojego komputera... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPw - rozbroil mnie twoj post ;] Aby zainstalowac trzeba miec gre - zeby miec gre trzeba ja kupic (dema nie ma z tego co wiem) a jezeli kupi i sie okaze ze dziala na tyle nie zadowalajaco ze kasa poszla w bloto ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPw - rozbroil mnie twoj post ;] Aby zainstalowac trzeba miec gre - zeby miec gre trzeba ja kupic (dema nie ma z tego co wiem) a jezeli kupi i sie okaze ze dziala na tyle nie zadowalajaco ze kasa poszla w bloto ? :D

...można też ściągnąć pirata i pograć dla sprawdzenia i potem zakupić oryginał... :razz: Ja np tak zrobiłem, i nie czarujmy się że jestem tu jedyny... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu95 - u mnie na przykład ŻADEN nie ma w wersji na PC (ja mam na xboxa;)

sPw - o to mi chodzilo ;] czytajac moj post mozna dojsc do wniosku ze "no czasami trzeba" zrobic cos zlego zeby sie nie przejechac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu95 - u mnie na przykład ŻADEN nie ma w wersji na PC (ja mam na xboxa;)

sPw - o to mi chodzilo ;] czytajac moj post mozna dojsc do wniosku ze "no czasami trzeba" zrobic cos zlego zeby sie nie przejechac ;)

Ja nie do końca uważam że to coś złego. Przy obecnych cenach niektórych gier to z duże ryzyko, kupować od razu bo grosze to to nie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każda gra powinna mieć oficjalne demo na stronie producenta, a nie że jedna gra ma inna nie.

A powiedz jak wyobrazasz sobie takie demo tej gry? 4 ulice na krzyz i 2 misje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Pierwsze 5 misji, albo wersja 7-dniowa bez możliwości savu, proste nie?

Siedzieli by nad tym tygodniami a praca programistów nie kosztuje mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic demo z kazdej gry rzecz prosta ,tylko musza byc checi

jest wiele opcji ograniczen ktore mozna nalozyc.

 

Kiedys w watku o Stalkerzr byli tacy specjalisci ktorzy twierdzilo ,

wrecz sie zarzekali ze nie mozna bylo zrobic dema.

 

W yakim GTA4 mogli by zapodac ograniczenie czasowe nawet do 30 minut gry ,do tego

ograniczenie doczytywania terenu itp

ZAWSZE jest jakas mozliwosc

koniec [ciach!]...... to tylko chec programistow i wola producentow gry .

 

chronicsmoke

Ta siedzieli by tygodniami ,a nawet miesiacam i zakladajac uczciwa prace po 2h/dobe ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k - widac ze nigdy nic nie programowales, ograniczenie na 30 minut wcale nie jest tak prosto zrobic. Wrecz bym powiedzial ze nawet byloby calkiem skomplikowane biorac pod uwage jak szybko moglby wyjsc crack znoszacy ten limit.

 

Jedyne sensowne ograniczenie to ograniczenie terenu + misji ale to tez nie jest tak ze kasujesz 5 katalogow i 10 linijek kodu i wszystko dziala, tez trzeba siedziec i to wcale nie malo zeby to mialo rece i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Jakby zrobili triala to by wystarczył crack, żeby mieć grę. Jakby chcieli dzielić mapę to by musieli trochę dłubać.

 

@Kuebk hehe chciałem mu to samo napisać ;)

 

@Kwasior no to jest kolejna kwestia.

 

Pozostaje też logiczna przesłanka, że takie demo nie pokazywałoby w dużym stopniu tego co w grze jest dobre. To nie CoD4 gdzie możemy w demku przejść kilka misji i już mamy jakąś opinię o grze wyrobioną.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic demo z kazdej gry rzecz prosta ,tylko musza byc checi

jest wiele opcji ograniczen ktore mozna nalozyc.

 

Kiedys w watku o Stalkerzr byli tacy specjalisci ktorzy twierdzilo ,

wrecz sie zarzekali ze nie mozna bylo zrobic dema.

 

W yakim GTA4 mogli by zapodac ograniczenie czasowe nawet do 30 minut gry ,do tego

ograniczenie doczytywania terenu itp

ZAWSZE jest jakas mozliwosc

koniec [ciach!]...... to tylko chec programistow i wola producentow gry .

 

chronicsmoke

Ta siedzieli by tygodniami ,a nawet miesiacam i zakladajac uczciwa prace po 2h/dobe ;)

Zejdz na ziemie ;) Nie trzeba byc programista zeby stwierdzic ze robienie dema w przypadku takiej gry jest "nierealne" (biorac pod uwage naklad pracy jaki trzeba by w to wlozyc), wystarczy odrobina wyobrazni i obcowania z komputerem/grami. Gdyby to bylo proste jak nakrycie czesci makiety miasta pudelkiem (nasze demo) i wywalenie jedym ruchem wszystkiego co jest poza nim to pewnie demko bysmy mieli. Poza tym juz widze narzekania w przypadku gdyby demko zajmowalo kilka ladnych gb.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo też nie jest rozwiązaniem bo ile byo takich gier które po demku zapowiadały się świetnie, a w całości były daremne. Ja po prostu uważam że sciągnięcie pirata w celach testowych nie jest niczym złym. Ale tylko w przypadku że potem zakupi sie oryginał.

...ale chyba odeszliśmy trochę od tematu *GTA4* :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wy tu o trialach, o 5 misjach, o 30 minutach gry, a demo ważyłoby 13GB :)

Właśnie to miałem pisać. Już widzę jak ktoś udostępni demo zajmujące dwie dwuwarstwowe płyty, i już widze jak ktoś je ściągnie. To jest główny powód braku dem gier z open world, trzeba by się napocić żeby obciąć mapę i odchudzić grę, a pełnej gry przerobionej na traila nie ma sensu dawać, bo to jak rozdawanie gry za darmo.

 

Bywają gry triale, i cracków do nich nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ciekawostka

 

sterowniki 181.20 w benchu 45FPS a gra chodzi płynnie

stery 185.85 w benchu 33FPS i gra chodzi o wolniej

 

zrobiłem coś źle czy po prostu nowe stery dają aż TAKI spadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

 

sterowniki 181.20 w benchu 45FPS a gra chodzi płynnie

stery 185.85 w benchu 33FPS i gra chodzi o wolniej

 

zrobiłem coś źle czy po prostu nowe stery dają aż TAKI spadek?

Użyłeś cleenera po poprzednich sterach, tzn usunąłeś wszystkie pozostałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ogólnie chodzi o to że grafika jest renderowana w np. 2560x1600, a potem downscalowana przez kartę graficzną do dowolnej niższej?

 

To jest bardzo dobry sposób, ja cos podobnego używam na moim TV, który natywnie ma 1360x768, ale obsługuje 1920x1080. Downscalowanie robi TV, bo w panelu sterowania te opcje są niedostępne w przypadku telewizorów. Straty jakości nie ma, chyba że z kilku cm, ale w takiej odległości się nie siedzi. Natomiast dostajemy dużo ostrzejsze tekstury i znacznie mniej ząbków.

 

W takim GTA nawet w 1920x1080 bez AA jest sporo ząbków, więc rozdzielczośc typu 2560x1440 byłą by fajna, tyle że to chyba dopiero po premierze GT300.

 

EDIT. Super screen, dzięki za nową tapetkę, szkoda tylko że HUD jest. Gdzie go znalazłeś?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

próbował ktoś już z was tego sposobu na poprawę grafiki

prosił bym o jakieś wskazówki jak to zrobić

Szkoda , ze nie ma wersji angielskiej :|

 

(jesli dobrze rozumiem to po prostu w grze odpalic max rozdzialke - monitor zeskaluje sobie. Jesli tak to strata czasu , ktora grafa pociagnie np. Crysisa w ten sposob ;) )

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.joemonster.org/filmy/12770/Upadek_GTA_IV_PC

 

Polecam tym, ktorzy nie widzieli. Filmik z wyrazami wulgarnymi tylko od 18-lat zreszta tak jak samo GTA ;] Mnie ten filmik kladzie na lopatki ;] Ludzie maja fantazje ;]

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Firekage - właśnie nie o to chodzi że monitor zeskaluje, tylko karta graficzna zeskaluje. Większość monitorów, jeśli nie wszystkie, nie pozwala na wybranie rozdzielczości wyższej niż natywna. Skalowanie przez kartę graficzną przychodzi tu z pomocą.

 

No tylko jak pisałem - potrzeba mocnego sprzętu który to uciągnie, a do GTA takiego na razie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Szkoda , ze nie ma wersji angielskiej :|

 

(jesli dobrze rozumiem to po prostu w grze odpalic max rozdzialke - monitor zeskaluje sobie. Jesli tak to strata czasu , ktora grafa pociagnie np. Crysisa w ten sposob ;) )

http://babelfish.yahoo.com/translate_url?d...TrUrl=Translate

 

( nie to chyba trochę bardziej skomplikowane)

 

Na XP jedyny tryb jaki udało mi się dodać to 1680x1200 oczywiście przy takich proporcjach nic się robić nie da ale większe rozdzielczości przy proporcjach mniej więcej 16:10 nie wchodzą. Podobno na Win7 i Viście działa to normalnie.

 

Dołączona grafika

 

Więcej screenów z downscalingiem

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...374&page=55

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.joemonster.org/filmy/12770/Upadek_GTA_IV_PC

 

Polecam tym, ktorzy nie widzieli. Filmik z wyrazami wulgarnymi tylko od 18-lat zreszta tak jak samo GTA ;] Mnie ten filmik kladzie na lopatki ;] Ludzie maja fantazje ;]

Przecież ta gra niema nawet anitaliasingu

ten tekst w tym momencie powalił mnie na kolana :D

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...