Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

GTA4 czyste z łatkami czy np. z realizmem?

Czyste z najnowszym patchem.

 

 

Zrobiles defragmentacje dysku po instalacji ?

Mam vistę więc defragmentacja robi mi się sama co pare dni.

 

 

Masz może xp? Spróbuj na windows seven, u mnie problem znikł :)

Mam vistę, na xp i na w7 nie probowalem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest ktoś zainteresowany achievementami multiplayerowymi? W sumie na tym kompie bym mógł w multi grać (bp singla to będę chciał przejść w full detalach), no ale achievementy to na dobrą sprawę jest sens tylko zboostować. Na konsoli ze znajomymi poszło dość szybko. Raczej dość mało ludzi gra w multi na PC więc problemu ze znalezieniem się nie powinno być, zwłaszcza jak ktoś prawie nie grał w multi, bo musimy mieć podobny TrueSkill.

 

Jak ktoś jest chętny to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Viście wogóle ktoś z Was grał w to? Jeśli tak to czy miał takie przycinki jak ja?

komp jak w sigu, system Vista x32 SP2 PL, gra czysta z najnowszym patchem, ustawienia: 1280x1024, tekstury średnie, reszta wysoko, cienie najlepsze i benchmarku jest ok 47FPS, delikatne spowolnienia są zauważalne gdy szybko obraca się kamerą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jak w sigu, system Vista x32 SP2 PL, gra czysta z najnowszym patchem, ustawienia: 1280x1024, tekstury średnie, reszta wysoko, cienie najlepsze i benchmarku jest ok 47FPS, delikatne spowolnienia są zauważalne gdy szybko obraca się kamerą

U mnie Vista x64 SP1, również czysta z najnowszym patchem, 1920x1080, wszystko na very high oprócz view distance(default) i car density na default, w benchu 40fps a przycinki podczas gry są straszne...

Może to wersja x64 visty tak spowalnia? Słyszałem i wiem z własnego doswiadczenia ze te wersje maja wieksze wymagania i dysk bardziej muli bez sensu...

 

EDIT:

Nawet na niższych ustawieniach i rozdzialce 1200 są te wcinki... co prawda troche mniejsze ale i tak przeszkadzają...

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co ma proc do przycinek? Proc może wpływać na framerate, a nie jak mamy powiedzmy 40 FPS a co chwile przycinki.

 

Ja mam Viste x64 i gdy mam powyżej 30 FPS to przycinek nie ma, gdy framerate spada to lubią się pojawiać.

 

A przez przycinki to ja rozumiem lekkie (lub nie) skakanie obrazu nawet gdy mamy dużo FPS-ów, dawniej powodem tego było najczęściej za mało RAM-u.

 

Nie masz żadnych aktywnych programów w tle? Bo to u mnie też lubi powodować przycięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak harry efekt jest podobny jak przy braku ramu z tym że dzieje sie to nagminnie nawet gdy w kółko jeżdżę po tej samej uliczce (gdyby to był ram to ten teren byłby już wczytany i animacja byłaby płynna), więc nie bardzo wiem czym to jest spowodowane. 30fps w trakcie jazdy po otwartym mieście to ja raczej nigdy nie miałem, jedynie w jakichś zakamarkach pieszo jak chodze to jest dobrze. Skąd te przycinki sie biorą? Może tu chodzi o to że tekstury zajmują za dużo (970mb z 1024 zajete mowi samo za siebie) i przepustowość na linii Vram - GPU nie nadąża... Bo wina głównego ramu to na pewno nie jest (w trakcie gry mam zajete ok. 74%).

Jeśli chodzi o programy w tle to nie ma nic co mogłoby zakłucać (chyba że jakieś ukryte ale wątpie). Inne gry działają płynnie tylko z tym GTA mam takowy problem.

 

Co myślicie o moim rozumowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... wykorzystałem limit 10 instalacji w GTA IV no i przy próbie zalogowania do live wywala mi komunikat zebym wpisal nowy klucz. Czytalem zeby po nowy klucz pisac do cenegi. Pisalem i przez 2 miesiace nikt nie odpisal. Pisalem do Rocktarsu to napisali zeby sie z Microsoftem skontaktowac z tym ze nigdzie nie moge znalezc maila do pomocy technicznej GFWL... co ja mam zrobic? 150 zl poszlo sie je****....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sorry ale słyszałeś o czymś takim jak deaktywacja aplikacji? Przed użyciem produktu należy się zapoznać z jego instrukcją, miałeś 10 okazji na deaktywację, nie skorzystałeś ani raz więc masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na Radeonach ta gra chodzi bardzo słabo, 5870 ma porównywalne wyniki do GTX 275, czasem jest troszkę szybsza. Do tego podchodź tylko z kręconym quadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A przypadkiem 5870 nie jest mocniejsza od GTX295? Ty chyba myślałeś o 4870.

Nie zdziwiłbym się jakby mówił o 5870, ta gra chyba woli NV a może to wina jeszcze nie dopieszczonych sterów od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http://www.pcgameshardware.com/aid,695689/...eviews/?page=12

 

Nie ma czegoś takiego że karta jest mocniejsza niż inna. W jednej grze jest, w innej nie. GTA IV od początku nie lubi Radeonów i wygląda na to, że sytuacja się nie zmieniła. 5870 jest bardzo fajną kartą, ale na pewno nie warto jej kupować jesli przede wszystkim zależy nam na GTA. Jak gramy w inne gry to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ile kosztuje 5870 a ile GTX 275?

 

W 1280x1024 może jest dobrze nawet na 4870, ale to nie jest rozdziałka dla tej gry. Mnie interesuje tylko Full HD, a nawet więcej jak się chce grać z tym modem AA (który dziala na bazie downsamplingu).

Mowa też oczywiście o minimalnym framerate, bo to jest istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...