Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo sie komus zwalczyc problem z deadzone kierownicy? Czytalem duzo postow jakis czas temu i jedyna solucja bylo... zmniejszenie ratio do 170 stopni co jest conajmniej szmieszne. Pojawilo sie moze jakies nowe rozwiazanie tego problemu?

niestety ale Ja w kilku gierkach miałem pewne problemy z graniem na G25 i coż tak naprawde zawsze zmniejszenie ratio do 170-240 rozwiązywało problemy(chodzi mi o rózne wyscigi podchodzące pod arcade), w gta najlepiej na padzie pykac albo klawa + mycha;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem zagrać w multiplayera, no i podczas wybrania w telefonie Multi i odpowiedniej rozgrywki, pokazuje się czarny ekran i komunikat, że zostałem wylogowany z usługi Live. :| Oczywiście jak włączam grę, loguje się prawidłowo, zlicza mi achievmenty, czas grania itp, a w multi grać nie mogę. Konto oczywiście zakładane na region angielski, tak jak było to zalecane. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

to spróbuj Quick Game czy jak to się zwie później wystarczy wyjść z aktualnej gry i też masz menu z filtrami i trybami do wyboru

 

A jak włączasz gre to jesteś zalogowany do RSCG?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj Quick Game czy jak to się zwie później wystarczy wyjść z aktualnej gry i też masz menu z filtrami i trybami do wyboru

 

A jak włączasz gre to jesteś zalogowany do RSCG?

 

No właśnie próbowałem też Quick Game i nic. Klikam Multi w telefonie, pokazuje czarny ekran z napisem "Loading..." w prawym dolnym rogu i komunikat, że połączenie z usługą Live "has been lost" i wraca do singleplayera. :| 

 

Co do RGSC to tak, jestem zalogowany. :? 

 

 

Rozwiązanie

 

Usunąłem plik commandline.txt z katalogu głównego i śmiga aż miło. :? Patch 1.0.0.4 Najwidoczniej nawet tego nie toleruje ... Ehh...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja mogę dziś i jutro bo w piątek już wyjeżdżam i do nowego roku mnie chyba na kompie gdzie mam GTA IV nie będzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem GTA4.

Mój sprzęt to:

Athlon X4 620

2GB Ramu 1333

Gigabyte R4850/512ddr3 Zalman

 

Czy będzie się dało grać na takim konfigu?

Będzie trochę dogrywać momentami przez małą ilość ramu, zależy też jakie detale ustawisz, ale pograć pograsz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na przyspieszenie gry pod Windows 7 64bit ?. Dawno nie grałem w Gta4 i postanowiłem sobie zainstalować tą grę, wcześniej miałem XP Pro SP3 i GTA4 chodziło znośnie, w granicach 30-40fps, przy 1280x1024, tekstury medium reszta high, cienie 4, samochody na 50, i reszta na 30. Przy takich ustawieniach grało się przyjemnie. A teraz na W7 przy tych samych ustawieniach gra chodzi o jakieś 10fps gorzej, i nie wiem czemu ale wygląda też gorzej, na xp brak aa aż tak nie przeszkadzał, na w7 nie wiem czemu mam większe ''ząbki''. Bawiłem się ustawieniami, ale nie dało to efektu. Jest jakiś sposób na przyspieszenie trochę tej gry pod W7 64?, zrobiłem defragmentację dysku ale nic to nie dało.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, grałem na XP SP3 i obecnie na 7 64bit i nie widzę różnicy ani w wydajności ani w "ząbkach". Może masz jakieś sterowniki od VGA nie bardzo. Przeinstaluj je.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam najnowsze od NV. Może XP nie obciążał tak mocno procka podczas gry jak teraz Windows 7 i dlatego chodzi wolniej. Chyba nic się na to nie poradzi.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patcha z początku miałem 1.3, przeinstalowałem grę i zainstalowałem patcha 1.4 który niewiele poprawił. Które sterowniki są dobre pod gta4 na w7 64bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam najnowsze od NV. Może XP nie obciążał tak mocno procka podczas gry jak teraz Windows 7 i dlatego chodzi wolniej. Chyba nic się na to nie poradzi.

90% gier działa wolniej na vista/win7 , a gta4 mocno siedzi na cpu i z tego względu ta gra działa słabiutko na viscie/win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

90% gier działa wolniej na vista/win7 , a gta4 mocno siedzi na cpu i z tego względu ta gra działa słabiutko na viscie/win7.

na c2q też słabo chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na c2q też słabo chodzi?

 

Na quadzie (podkręconym) chodzi dobrze, tyle, że mówimy że na 7ce może działać trochę wolniej - tu porównanie GTA IV na wszystkich 3 systemach 3428089[/snapback]

90% gier działa wolniej na vista/win7

 

W tych 10 ciu % mieści się m.in Far Cry 2. Przejście z DX9 na DX10 daje kilkanaście klatek więcej - przynajmniej na kręconym GTX 260 z quadem.

 

Również na ATI szczególnie gry z DX10.1 jak HAWX dostają kopa.

 

Które sterowniki są dobre pod gta4 na w7 64bit ?

 

Ja korzystam z ostatnich WHQL - 195.62. Po nich wyszły jeszcze jakieś BETY których nie sprawdzałem.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na quadzie (podkręconym) chodzi dobrze, tyle, że mówimy że na 7ce może działać trochę wolniej - tu porównanie GTA IV na wszystkich 3 systemach LINK Natomiast to co opisuje maruh nie powinno mieć miejsca - 10FPS różnicy między OSami ...

Im konfig lepszy tym roznica sie zaweza miedzy wydajnoscia w poszczegolnych os'ach ;) oczywista oczywistosc.

 

ps. krecony DC + win7 + gta4 to niezbyt udane polaczenie ;) wiem z autopsji. U mnie rowniez na win7 bylo zauwazalnie gorzej niz na xp'ku. Pewnie na quadach roznica bedzie znikoma

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na quadzie (podkręconym) chodzi dobrze, tyle, że mówimy że na 7ce może działać trochę wolniej - tu porównanie GTA IV na wszystkich 3 systemach 3428172[/snapback]

Pewnie na quadach roznica bedzie znikoma
Co ci da ten quad skoro dana gra jedzie na dwóch jajkach. Nawet core7 w miejscach bardzo zależnych od cpu w crysisie na xpeku odczujesz niezłego kopa. Tak było , tak jest i tak będzie , że większości gier xpek jest górą. Wiadomo za kilka lat , jeżeli wejdą gry tylko z dx10 i wyższym numerkiem to na xpeku nic się nie odpali. Ale póki co tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dx10.1 tyczy się tylko AA , far cry 2 po pierwsze z AA nie działa hdr - stąd bierze się kop :lol: i na dx10 są lagi na myszce. Gry działają słabiej , bo to wina systemu i sterowników , nie mieszaj do tego dx10. Bo za lepiej działajacym stalkerem i cryostasis oraz shiftem , reszta gier działa słabiej. Gdyby było inaczej nie siedziałbym na xpeku i nie musiałbym skakać między systemami.

DX10.1 nie tyczy się tylko AA - HAWK LINK Battle Forge również dostaje kopa bez AA. LINK

 

FC2 - nawet jeśli HDR nie działa z AA, to nie zmienia faktu, że przyrost wydajności jest również w trybie bez AA. LINK O jakim lagu w DX10 mowa ? - coś czego nie mam lub nie zauważyłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lag na ati i nv , może nie zauważyłeś. Jak pisałem nie rozchodzi się o dx10 , bo gta4 nie ma dx10.

OK, niezaprzeczalnie GTA IV nie ma DX10, przy czym skoro podważasz moją wypowiedź to Ci najzwyczajniej odpowiadam i podaję jeszcze jeden przykład, że DX10.1 ma wpływ (w wyżej wymienionych i tej poniżej grze) na wydajność niezależnie od AA.

 

"Stormrise is not a good game, but it's DirectX 10 only status and DX 10.1 support make it significant. In this case, it seems to make a very big difference both with and without AA enabled." LINK i w rodzimym teście LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty cały czas piszesz o kopie dx10 vs dx10.1 do tego na radkach , w grach marketingowo stworzonych pod radki , gdzie nvidia działa słabiutko. Cały czas pisze o systemie i sterownikach do niego , jeżeli porównuje gry pod xp i na viscie/win7 to wiadome jest , że piszę o trybie dx9. Stormrise to gra tylko z dx10 , także nie rozumie po co dajesz takie przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykłady które podałem są odpowiedzią na Twój zarzut, że "Dx10.1 tyczy się tylko AA" - sam zacząłeś tą dyskusję. Udowadniam, że nie masz racji skoro podważyłeś w pierwszym poście słuszność mojej wypowiedzi.

 

Starczy tego offtopa. Wracamy do gry ... GTA IV :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem sideband... odpalałem Risen'a i shifta na Xp i 7 .. na 7 chodziło płynniej, było więcej klatek...

Jak będzie mi się chciało to zrobie testy gier na win7 i xp , to się przekonasz , że jest tak jak pisze. Z wyjątkami o których pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...