Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Weź sie lecz chłopie bo sie nie da patrzeć na te twoje wypociny. Ile można wklejać w kółko to samo? Graj i sie ciesz jak tak ci to pasuje.

 

 

 

Na niektórych forach jest opca blokowania wyświetlania postów wybranych użytkowników, nie da sie tego tutaj wprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre screeny ;) A możesz napisać trochę więcej o tym jak gra chodzi z modami i bez na Twoim kompie?

 

Gra chodzi "rewelacyjnie" bez modyfikacji... po zresztą też. :D Najwięcej traci przy metodzie wymuszenia AA. Obraz renderowany jest w wysokiej rozdzielczości (już dużo wcześniej w tym temacie podawany był sposób na AA) a następnie skalowany do rozdzielczości monitora. Jak dla mnie wciąż grywalnie, wolę jednak nie oglądać cyferek z fraps'a by się nie stresować.

:wink:

 

Weź sie lecz chłopie bo sie nie da patrzeć na te twoje wypociny. Ile można wklejać w kółko to samo? Graj i sie ciesz jak tak ci to pasuje.

 

Na niektórych forach jest opca blokowania wyświetlania postów wybranych użytkowników, nie da sie tego tutaj wprowadzić?

 

Ja tobie proponuję chłopcze Jasiu byś trochę spuścił z tonu i jeśli masz problemy z tym tematem po prostu tu nie zaglądaj. Pisz trochę mniej nerwowo bo literki i ogonki gubisz.

 

:-|

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przepraszam, ale po prostu gość mnie strasznie irytował, bo na początku były grzeczne prośby o miniaturki, więc wyglądało to jak celowe działanie na przekór.

 

Dodałem go do ignorowanych wiec po problemie, dziękuję za info gdzie ta funkcja jest.

 

 

 

A temat jest dla mnie jednym z najbardziej interesujących w tym dziale, więc nie mógłbym go przestać czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie - koniec sprzeczania albo dostaniecie razem ze mną %. qqrydza fakt jest faktem ze mógłbyś dać miniaturki (tym bardziej ze imageshack to umożliwia) bo topic ładuje się godzinami. Harry Lloyd spuść trochę z tonu.

 

Nie moje podwórko ale 8mb w screenach to lekkie przegięcie. Ale rób jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ustawienia.

 

ImageShack Album - 10 images

 

Pierwszy screen na zachętę w spoilerze.

:wink:

// albo miniatury zdjęć się zamieszcza albo w ogole się zdjęć nie zamieszcza

Edytowane przez yuucOm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic GTA IV, najlepiej uzywane. Czy moga wystapic jakies dziwne problemy wynikajace z faktu, ze ktos wczesniej juz te gre posiadal? Wiem, ze gre trzeba rejestrowac itd itp, ale tez cos czytalem o deaktywacji czy cos. Nie chcialbym po kupnie uzywac z cudzego konta, ale moze da sie jakos przepisac gre na nowe konto. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już grał w multi - założył konto na "games for windows live" to już sobie nie pograsz, chyba, że poda dane także do tego.

A co do singla to wystarczy dezaktywować grę, żeby można ja było zainstalować na innym kompie - ponownie.

Na steam była dobra promocja jakiś czas temu, za ~34zł, na pewno na święta będzie podobna jak chcesz poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem jak teraz z podstawą, ale w przypadków EfLC klucz przypisuje się do konta LIVE. Jak grałem w podstawę to się nie przypisywał, może teraz sie to zmieniło. Multi na PC to i tak porażka więc sobie nie warto tym głowy zawracać, chyba że chcesz ze znajomymi grać. Publiczne gry są pełne moderów i cziterów.

Do singla najlepiej korzystać z "moda" xliveless.

 

Aktywacji można wykonać 10 jednocześnie, i ta liczba nie zmniejsza sie o ile wykonujemy deaktywację przy okazji formatu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka screenów z zabawy z ENBSeries.

 

Po pierwsze to chyba obecna wersja nie jest kompatybilna z najnowszym patchem, bo menu ani HUD nie są downscalowane, tylko widać górną lewą częśc ekranu w proporcjach 1:1, co widać na pierwszym obrazku (przez to nie sprawdze ile pamięci jest zajmowane wg gry)

 

Po drugie, gra jest renderowana w rozdziałce 3840x2160, i od razu widać jak to wygląda na karcie z 512 MiB. Obiekty rysują się z duuuużym opóźnieniem, a do tego nie wszystkie. Framerate co ciekawe jak najbardziej grywalny (na konsolowym poziomie). :)

 

Detale minimalne i wyłączone Definition, czyli włączony blur. Jego intensywność maleje wraz ze wzrostem rozdziałki, dlatego w tej wygląda bardzo ładnie (mimo iż oglądając screenshota w pełnych rozmiarach może wydac się rozmyty), do tego eliminuje praktycznie wszystkie pozostałe zabki (bo nawet w tym trybie jakieś zostają) no i jest motion blur.

 

Ciekawe na jakiej grafie (czy kilku) by to ładnie chodziło na sensownych detalach. To już jak rendery które zawsze prezentuje Rockstar na swoich stronach czy na okładkach.

 

Screeny nie mówią nic. AA sie testuje w ruchu, downscaling też daje genialny efekt przy statycznym obrazie, a w ruchu już bez cudów.

 

Powinieneś się zdecydować. Raz zachwycasz się obrazem bez "ząbków" a kolejny raz piszesz, że podczas grania jest "bez cudów".

 

Moim zdaniem efekt skalowania obrazu daje bardzo dobry rezultat i tym bardziej cieszy, że gra oryginalnie nie ma AA.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

:wink:

 

//nie cytujemy obrazków.

Edytowane przez yuucOm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie sie zachwycałem screenami. Testowałem to wtedy na karcie gdzie chodziła ta gra słabo, w ruchu już widać troche ząbków. Full HD z normalnym AAx4 dało by dużo lepszy efekt. Ciekawe jak ten MLAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 30.70

Duration: 37.53 sec

CPU Usage: 97%

System memory usage: 53%

Video memory usage: 32%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Shadow Quality: Medium

Reflection Resolution: Medium

Water Quality: Medium

Texture Filter Quality: Tri-Linear

Night Shadows: Off

View Distance: 22

Detail Distance: 11

 

Hardware

Microsoft Windows 7 Ultimate

 

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 460

Video Driver version: 260.99

Audio Adapter: GBo[niki (SB Audigy)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+

4giga ramu

 

Mam pytanie, czy taki komputer jest za slaby, zeby jakos w miare pociągnac ta gre?

 

Czy moze szukac innych sterownikow?

 

Bo na dosc niskich detalach mam ~30 klatek i czasem rwie, co dziwne przy zwiekszeniu detali wszystko na high i distance na full mam ~25 klatek / s co juz w ogole uniemozliwia przyjemna gre

 

 

prosilbym o jakas rade, moze po prostu sprzet za slaby i nie ma co sie bawic, gra spatchowana.

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem gta IV.Tym razem win7 64 (wcześniej na xp ten sam problem co opisuje) Grałem kiedyś normalnie w gta na sieci i singlu.Teraz mam problem.Wchodzę do gry windows live sie włącza każe mi zaktualizować gre po czym mam błąd i sie nie sciaga ,live sie wylogowuje i nie moge robić savów ;/ Siedze nad tym i nie mam pojecia.Robiłem nawet na PL konto dzisiaj bo gdzieś wyczytałem że już działa.Social CLub mam na francje jak sie nie myle i windows live też.Grałem kiedyś wiec to nie w tym problem.Czemu nie moge zaktualizować w czasie logowania windows live?? Gra na patchu 1.03

Edytowane przez Makar06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie było pytania. Aż wstyd się przyznać, nie zauważyłem wiadomości z weryfikacją maila bo dostałem aż 3 z windows live. Wszystko śmiga.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gierka, jeden z powodów czemu przesiadłem się na granie na konsolach, a na komputerze już tylko pracuję i przeglądam net. Komp mi nie wyrabiał, strasznie klatkowała jak dużo się działo na ekranie, a na konsolce, siedzę na kanapie, płynna animacja, miodzio. Vice city i ta to moje ulubione części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W przypadku tej gry akurat wcale nie jest tak kolorowo na konsolach. Po pierwsze 30 FPS to tam prawie nigdy nie ma, co najwyżej w budynkach, a po drugie tragiczny blur. Ballada już wygląda normalnie, ale nie chodzi lepiej. Podczas niektórych misji z zadymą framerate spada masakrycznie (np. rozwalanie policji NOOSE Tankiem).

 

To samo jakakolwiek zadyma z fizyką zabija wydajność. Obok Central Parku i muzum jest miejsce gdzie ludzie sprzedają obrazy czy coś, oraz hot dogi, do tego jest tam dużo pieszych. Weź sobie auto i jeździj tam w kółko rozwalając wszysto i rozjeżdżając ludzi. Momentami będzie kilka FPS.

 

 

Normalnie przechodząc gre oczywiście z reguły jest wystarczająco, a TBoGT wygląda na prawde ok. Fun z gry jest duży i o to chodzi, jednak nie ma co ukrywać, sprzęt jest po prostu za słaby dla tej gry. Draw distance zamula grafę, fizyka zamula proca.

 

 

Red Dead Redemption wygląda zdecydowanie lepiej, i chodzi zdecydowanie lepiej, ale tam jest dużo mniej fizyki, a cięcia graficzne też są, szczególnie level of detail (widać od razu choćby na cieniach). Silnik niestety pisany typowo pod konsole, przez to nie jest dopracowany, choćby ciągłe doczyti obiektów są nawet na PC, i żadna ilość pamięci tu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...